Quantcast

Grčka boravišna / radna dozvola.

Poruka
41
Coas..
Imam jedno pitanjce. Pokušavam da dodjem do nekih informacija ali mi nikako ne ide. :D
Kako se dobija boravišna i radna dozvola u Grčkoj? Šta se dešava ako neko već ima boravišnu dozvolu, kako se onda reguliše radna dozvola? Šta je jos potrebno od papira da se ima da bi neko mogao da radi u GR?
Plizzzz ako neko ima neke blize informacije neka javi..prilično mi je hitno.
Hvala.
Pozdrav.

tupperware

Zainteresovan član
Poruka
352
Kao i za svaku zemlju EU.Nadjes poslodavca spremnog da se upusti u sredjivanje papira, zatim on na neki nacin dokazuje da ne postoji grcki drzavljanin koji moze obavljati taj posao i to je to.Verovatno je u praksi to malo manje obeshrabljujuce od onoga sto stoji na sajtu.Ako imas poslodavca,neka se on raspita podrobnije.Bez ponude za posao,najverovatnije nemoguce da dobijes boravisnu dozvolu.

http://www.srbija.gr/content/radna-dozvola-procedura-dovodjenja-drzavljanina-trece-zemlje-za-rad

Poslednja izmena:

tupperware

Zainteresovan član
Poruka
352
HVALA puno...
Poznajući Grke, a jako dobro ih znam, oni bi rodjenu majku prodali za novac, koliko ga vole..a kamoli da se založe za nekog stranca... Ta osoba mora da bude nešto jako specijalno ili da opet oni imaju neku korist iz svega..
Jos jednom HVALA..
POZDRAV..

E sad ******, ako naletis na djubre naravno da ce te zajebati za pare.:rtfm:
Naicices i na dobre ljude koji su voljni da ti pomognu i da udju u tu zajebanu birokratiju ali je sistem takav da im vezuje ruke. Ne samo u Gr vec i u celoj EU. Jednostavno samo visokokvalifikovana radna snaga moze da dodje do radne dozvole.
Uvek postoji sansa da ce ponovo poceti procedura legalizacije ilegalnih emigranata. Oni posle svake legaligacije kazu da je zadnja pa eto je opet posle par godina. Samo prati situaciju i na http://www.migrants.gr/ i ako pocne, pali dole da podneses zahtev ako moze.

Sad makar mogu neki sezonski poslici do 3 meseca da se rade...samo napred

Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.