Grb grada Kikinde

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Mozda ovo i ne bi trebalo da se nadje na ovom pdfu,
ali me inicirala izjava jednog od bivsih predsednika opstime Kikinde...Blazica,
koji je izjavio....
..... Blažić je priznao da mu nije bilo prijatno kada je svojevremeno boraveći u Turskoj, tamošnjim zvaničnicima, predao vizitkartu na kome se nalazi grb. Postojeći grb datira iz vremena Austrougarske monarhije i izveden je iz grba Velikokikindskog distrikta iz 18. veka na kome lav drži sablju sa nabodenom glavom turskog vojnika sa perčinom. Simbolizovao je borbenu gotovost Srba graničara protiv Otomanske imperije.....
Kako se vama dopada ovaj grb i koje asocijacije pobudjuje u vama...?

rs)kikinda.gif
 
Нема лава, лав је на грбу Баната.

Још мало па ће и наша 5-вековна борба са Турцима да буде нешто због чега ћемо се извињавати и црвенити. :confused:
 
Нема лава, лав је на грбу Баната.

Још мало па ће и наша 5-вековна борба са Турцима да буде нешто због чега ћемо се извињавати и црвенити. :confused:
grb je zreo za istoriju i treba raspisati konkurs za novi :)

Kako se vama dopada ovaj grb i koje asocijacije pobudjuje u vama...?

pa da su austrijski hohstapleri "gurnuli" ovu varvarsku sliku nama umjesto da je stave na grb beca:D
 

Back
Top