Granice između Srbije, Bugarske i Grčke otvorene od 1. juna

znas li nekoga ko je oboleo od korone ,kladim se da ne znas.Dosta se krecem i do sada u mom okruzenju jos nisam sreo osobu obolelu od korone ili da zna nekoga ko je imao virus ?Smem da se opkladim kada je ovde u Februraru bila epidemija teskog gripa, da su zaparavo svi jos tada zakacili Koronu,ali se vodilo kao grip
Ja znam. Imaš neke i od kolega sa foruma koji su je preležali. Pusti te teorije zavera, svaki put se pokažu samo kao igra za zaludne.
Što se tiče korone, postoje naznake da je ona ovde još od kraja jeseni i početka zime. Samo ko će to sad da dokaže?
 
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/g...cka-crna-gora-hrvatska-letovanje-2020/5qd08ss
Granice između Srbije, Bugarske i Grčke otvorene od 1. juna

Granice između Srbije, Bugarske i Grčke biće otvorene 1. juna, dok će za turizam Grčka biti otvorena od 15. juna, saznaje “Blic”.
To je dogovoreno na video sastanku četvorke koju čine Srbija, Grčka, Bugarska i Rumunija, a na kojem je našu zemlju predstavljao predsednik Aleksandar Vučić.
Na taj način državna rukovodstva pokušavaju da spasu ekonomiju, ali uz garantovanje bezbednosti svim građanima.

Na sastanku učestvuju i premijeri Grčke, Bugarske i Rumunije, Kirijakos Micotakis, Bojko Borisov i Ludovik Orban.

Корона ћао.

Kad otvore granicu sa Njemačkom pokreni temu - katanac za sirotinju! :rtfm:
 
Ja znam. Imaš neke i od kolega sa foruma koji su je preležali. Pusti te teorije zavera, svaki put se pokažu samo kao igra za zaludne.
Što se tiče korone, postoje naznake da je ona ovde još od kraja jeseni i početka zime. Samo ko će to sad da dokaže?
nisu teorije zavere nego cinjenica da je citava prica prenaduvana.Merkel se pojavila pred kamerama sa recima "Ocekujemo da ce 60% -70% populacije u Nemackoj biti zarazeno",sve su blokirali ekonomiju Sport,..i sada odjedanput otvaraju se granice idemo na letovanje.Svi festivali do KRAJA GODINE su otkazani,sva sportska okupljanja bez publike,ali letovanje moze ?Broj zarazenih je bio ispod 1% ,rasturili su ekonomiju,upropastili male preduzetnike,napravili nevidjenu paniku,...ali dolazi sezona godisnjih odmora
 
nisu teorije zavere nego cinjenica da je citava prica prenaduvana.Merkel se pojavila pred kamerama sa recima "Ocekujemo da ce 60% -70% populacije u Nemackoj biti zarazeno",sve su blokirali ekonomiju Sport,..i sada odjedanput otvaraju se granice idemo na letovanje.Svi festivali do KRAJA GODINE su otkazani,sva sportska okupljanja bez publike,ali letovanje moze ?Broj zarazenih je bio ispod 1% ,rasturili su ekonomiju,upropastili male preduzetnike,napravili nevidjenu paniku,...ali dolazi sezona godisnjih odmora
Sajmovi sa 10,000 posetilaca su otkazani, ali ako imaš plažu sa 10 kišobrana, onda je to dovoljna distancija.
 
Све док СВИ у региону не укину ПЦР тестове као услов за путовање...мене неће видјети.
СВИ. Без изузетка. Не пада ми на памет да се вратим кући из Грчке па идем у изолацију...
Или да тамо плаћам неки тест...или да обилазим око Хрватске кад кренем...
Нека се носе сви у материну више...
 
Све док СВИ у региону не укину ПЦР тестове као услов за путовање...мене неће видјети.
СВИ. Без изузетка. Не пада ми на памет да се вратим кући из Грчке па идем у изолацију...
Или да тамо плаћам неки тест...или да обилазим око Хрватске кад кренем...
Нека се носе сви у материну више...
Što, vama je kao teško lenstvovat' 14 dana?
 
nisu teorije zavere nego cinjenica da je citava prica prenaduvana.Merkel se pojavila pred kamerama sa recima "Ocekujemo da ce 60% -70% populacije u Nemackoj biti zarazeno",sve su blokirali ekonomiju Sport,..i sada odjedanput otvaraju se granice idemo na letovanje.Svi festivali do KRAJA GODINE su otkazani,sva sportska okupljanja bez publike,ali letovanje moze ?Broj zarazenih je bio ispod 1% ,rasturili su ekonomiju,upropastili male preduzetnike,napravili nevidjenu paniku,...ali dolazi sezona godisnjih odmora
Nije prenaduvano, već su se zaista ozbiljno uplašili. Ne zaboravi kako su prošli prvo Kinezi, pa Italija i Španija. Oni nisu sproveli potrebne mere, a evo za njima i SAD i englezi. A od prvog dana se i govori da je jedan manji broj ljudi ugrožen, zbog njih je ovo sve i urađeno.
Što se tiče letovnja i otvaranja (po meni preuranjenog) to su morali zbog ekonomije. Prvi talas je značajno ublažen izolacijama i sad smatraju da se može lakše raditi u bolnicama. Naravno, tako nije u Italiji i Španiji, tamo je još uvek prilično zeznuto, pa su i ostale značajne mere.
Broj zaraženih ne možemo da znamo, jer se testiraju samo oni sa simptomima, oni koji se prijave. A i dan danas se javljaju novi. Kod nas je testirano koliko, oko 200.000 ljudi? Od toga je sa virusom oko 5000 ljudi, što je 5% zaraženih. Umrlih nije puno, ali je to ipak 230 ljudi kod nas. Za te ljude, kao i njihove porodice, to nije malo. A koji su to ozbiljni mali preduzetnici koji su propali nakon mesec ipo dana pauze? Ja ih znam puno koji su radili (to zavisi od vrste posla), ali i jedan broj onih koji nisu radili, pa nisu propali.
 
Nije prenaduvano, već su se zaista ozbiljno uplašili. Ne zaboravi kako su prošli prvo Kinezi, pa Italija i Španija. Oni nisu sproveli potrebne mere, a evo za njima i SAD i englezi. A od prvog dana se i govori da je jedan manji broj ljudi ugrožen, zbog njih je ovo sve i urađeno.
Što se tiče letovnja i otvaranja (po meni preuranjenog) to su morali zbog ekonomije. Prvi talas je značajno ublažen izolacijama i sad smatraju da se može lakše raditi u bolnicama. Naravno, tako nije u Italiji i Španiji, tamo je još uvek prilično zeznuto, pa su i ostale značajne mere.
Broj zaraženih ne možemo da znamo, jer se testiraju samo oni sa simptomima, oni koji se prijave. A i dan danas se javljaju novi. Kod nas je testirano koliko, oko 200.000 ljudi? Od toga je sa virusom oko 5000 ljudi, što je 5% zaraženih. Umrlih nije puno, ali je to ipak 230 ljudi kod nas. Za te ljude, kao i njihove porodice, to nije malo. A koji su to ozbiljni mali preduzetnici koji su propali nakon mesec ipo dana pauze? Ja ih znam puno koji su radili (to zavisi od vrste posla), ali i jedan broj onih koji nisu radili, pa nisu propali.
Ево ти податак за мале привреднике из Бањалуке...
Закуп пословног простора од 100 квадрата за кафић, вода, струја, итд...
изађе у ширем центру око 3000 КМ, или 1500 евра...
Лик који је прије три године држао пицерију...имао три жене које раде...
плус три моторића за доставу...прво је затворио пицерију због конкуренције.
Онда је остао без СВИХ конобара још прије короне...сада ради сам.
Иако не исплаћује плате, она цифра му и даље остаје...
а мора да мјесечно купи и и 100 евра средстава за дезинфекцију...
Откад је отворио поново кафић, дневни промет му је 100 КМ или 50 евра...
Дакле, мјесечно изађе отприлике на ону цифру са почетка...
Рекао ми је јуче да ће затворити кафану 1. јула ако овако буде и даље...
А још је Град Бањалука опростио сав порез и закупе за март, април и мај...
 
Поента целе приче је - НЕМА ПРОМЕТА, НЕМА ЗАРАДЕ...
Дакле, или ће границе бити ПОТПУНО отворене за туристе...
Или ће пола власника апартмана и бунгалова да пукну ко звечка...
Моја другарица је јуче отказала резервацију за Белек у Турској...
Звали је из туристичке агенције да кажу за ПЦР тестове...
Ајде, каже она, и да прогутамо муж и ја још 1000 евра за клинце и нас...
Али они из хотела саопштили услове - оброци У СОБИ, идеш сам по њих.
На базен преподне "парни" бројеви соба, а поподне они други...
А контра систем за хотелску плажу...плус дистанца, плексиглас око лежаљки...
Каже риба МОРЕ МРШ У ПЧКУМТРНУ сви редом...
Да те иебе ко стигне за ТВОЈЕ ПАРЕ...
 
Ево ти податак за мале привреднике из Бањалуке...
Закуп пословног простора од 100 квадрата за кафић, вода, струја, итд...
изађе у ширем центру око 3000 КМ, или 1500 евра...
Лик који је прије три године држао пицерију...имао три жене које раде...
плус три моторића за доставу...прво је затворио пицерију због конкуренције.
Онда је остао без СВИХ конобара још прије короне...сада ради сам.
Иако не исплаћује плате, она цифра му и даље остаје...
а мора да мјесечно купи и и 100 евра средстава за дезинфекцију...
Откад је отворио поново кафић, дневни промет му је 100 КМ или 50 евра...
Дакле, мјесечно изађе отприлике на ону цифру са почетка...
Рекао ми је јуче да ће затворити кафану 1. јула ако овако буде и даље...
А још је Град Бањалука опростио сав порез и закупе за март, април и мај...
Mogao je on da radi i dostavu hrane, ali ako je u pitanju konkurencij, onda to i nema puno veze sa koronom.
Kod mene su dva prilično popularna restorana/kafića. Radili su dostavu, a sada rade kao i ranije, možda su osetili pad zarade, ali su opstali i rade kao ranije. Većina butika opet radi, nisu propali. U tržnim centrima svi rade po starom. Nisam nešto primetio značajniji broj onih koji su zatvorili svoje radnje.
 
Поента целе приче је - НЕМА ПРОМЕТА, НЕМА ЗАРАДЕ...
Дакле, или ће границе бити ПОТПУНО отворене за туристе...
Или ће пола власника апартмана и бунгалова да пукну ко звечка...
Моја другарица је јуче отказала резервацију за Белек у Турској...
Звали је из туристичке агенције да кажу за ПЦР тестове...
Ајде, каже она, и да прогутамо муж и ја још 1000 евра за клинце и нас...
Али они из хотела саопштили услове - оброци У СОБИ, идеш сам по њих.
На базен преподне "парни" бројеви соба, а поподне они други...
А контра систем за хотелску плажу...плус дистанца, плексиглас око лежаљки...
Каже риба МОРЕ МРШ У ПЧКУМТРНУ сви редом...
Да те иебе ко стигне за ТВОЈЕ ПАРЕ...
Ja sam juče pričao sa "mojom" agencijom i još uvek se ne zna ništa. Testove će najverovatnije da ukinu uskoro, a to za klirite i par-nepar, teško da će da bude. Mislim d aće za 10-ak dana da bude prilično jasnije šta i kako će da bude.
 
Поента целе приче је - НЕМА ПРОМЕТА, НЕМА ЗАРАДЕ...
Дакле, или ће границе бити ПОТПУНО отворене за туристе...
Или ће пола власника апартмана и бунгалова да пукну ко звечка...
Моја другарица је јуче отказала резервацију за Белек у Турској...
Звали је из туристичке агенције да кажу за ПЦР тестове...
Ајде, каже она, и да прогутамо муж и ја још 1000 евра за клинце и нас...
Али они из хотела саопштили услове - оброци У СОБИ, идеш сам по њих.
На базен преподне "парни" бројеви соба, а поподне они други...
А контра систем за хотелску плажу...плус дистанца, плексиглас око лежаљки...
Каже риба МОРЕ МРШ У ПЧКУМТРНУ сви редом...
Да те иебе ко стигне за ТВОЈЕ ПАРЕ...
Ti Rifke i Tihke onda letujte u lavoru, ja ću biti na svojoj uobičajenoj privatnoj plaži.

#richlife

 
Ja sam juče pričao sa "mojom" agencijom i još uvek se ne zna ništa. Testove će najverovatnije da ukinu uskoro, a to za klirite i par-nepar, teško da će da bude. Mislim d aće za 10-ak dana da bude prilično jasnije šta i kako će da bude.
Ови у Турској, бар у Белеку, неће моћи да преживе без отпуштања радника...
ако буду инсистирали на овим глупостима...
Па био сам пословно у јануару баш у Анталији, ишао сам и до Белека...
Тамо је бре у јулу и августу по 45 степени...не хода нико около ако не мора...
и сад да те још кецају на тај начин...тамо бре на 35 километара има 70 хотела...
знаш који је то комплекс...мораће нешто да раде да се изваде...
А коначна прича ће се знати тек 15. јуна, кад Брисел огласи отварање...
можда и пар дана раније...
 
Ti Rifke i Tihke onda letujte u lavoru, ja ću biti na svojoj uobičajenoj privatnoj plaži.

#richlife

Bojim se da ti nemaš dovoljno keša za lavor, pa si ljubomorno.
Što se tiče privatnoga, ja sam juče proveo par časova u moru, uživao. To je ono što ti nikad neće moći, čak i da naučiš kako se koriste toalet papir i cipele. Pripadnost ljudima koji koriste ruku za brisanje zadnjice i jure po pustinji u papučama nije obećavajuće za tvoju budućnost ajfona o kome sanjaš godinama na ovom forumu. :(
 
nisu teorije zavere nego cinjenica da je citava prica prenaduvana.Merkel se pojavila pred kamerama sa recima "Ocekujemo da ce 60% -70% populacije u Nemackoj biti zarazeno",sve su blokirali ekonomiju Sport,..i sada odjedanput otvaraju se granice idemo na letovanje.Svi festivali do KRAJA GODINE su otkazani,sva sportska okupljanja bez publike,ali letovanje moze ?Broj zarazenih je bio ispod 1% ,rasturili su ekonomiju,upropastili male preduzetnike,napravili nevidjenu paniku,...ali dolazi sezona godisnjih odmora
dobro jutro, jesi se probudio,
kad sam ja govorila da vas merkelova laze i maze,
ti si se pravio pametan i pricao,...ne nije ona, to je vucic izmislio koronu,
a kako ce vam merkelova tek zavuci, jedva cekam
 
znas li nekoga ko je oboleo od korone ,kladim se da ne znas.Dosta se krecem i do sada u mom okruzenju jos nisam sreo osobu obolelu od korone ili da zna nekoga ko je imao virus ?Smem da se opkladim kada je ovde u Februraru bila epidemija teskog gripa, da su zaparavo svi jos tada zakacili Koronu,ali se vodilo kao grip
Zaista znam, dve licno. Moguce je da je ona i pre postojala, ali sa tim se ne treba saliti.

Na kraju, toliko se nauka (medicina i ostale) da ne kazem obrukala, ali poklekla pred ovim virusom o kom se jos nista ne zna i nagadja (da je moguce da ce skroz nestati na leto ili da ce pak mutirati u nesto cak i opasnije), da nikakve mere ne bi mogle da mi ucine ugodnim letovanje (koje nije moranje).

Ako i kad se sve sredi i povuce, razmisljacu ako ne bude kasno a nesto i ne marim mnogo, neka je zdravlja ali i da se izvuce pouka iz ovoga.
 
Tamam da skokne Mali ministar da obidje one bedne garsonjerice po bugarskoj obali.
Nisu to garsonjerice. Ako je istina ono za šta ga optužuju to su apartmani u malom izdvojenom letovalištu "Sveti Nikola" na bugarskom primorju gde imaju apartmane bugarski, ruski i ostali tajkuni. Evo i slike letovališta " Sveti Nikola".
Kompleks-Sveti-Nikola_Bugarska.jpg


Sveti-Nikola_Bugarska-300x225.jpg
 

Back
Top