Granica izmedju stednje i tvrdicluka

Trust no one

U prolazu
Poruka
23.681
Da se ne lazemo, svako od nas voli da prodje jeftinije kad moze, prosto zasto placati nesto vise ako je na drugom mestu jeftinije?
Problem je kada stednja pocinje da bude opsesija, i prelazi u tvrdicluk, kada se svaki dinar, svaki potez deset puta meri...
Znate li nekoga ko voli da stedi i previse, pa se to odrazilo i ne njegove / njene socijalne interakcije?
Imate li neki svoj sistem kako da ustedite ne remeteci svakodnevno funkcionisanje?


Baja.jpeg
 
LINK
Covek koji je u vrhu ljudi koje mozemo nazvati skricama...
Samo deo iz teksta:

Ovaj čovek objasnio je da svakoga dana prvo dobro pomiriše svoje gaće i potraži tragove kočenja kako bi zaključio da li im je potrebno pranje ili mogu izdržati još....


"Držim svoje maramice na prozoru kako bi ih sunce dohvatilo, tako da duvam nos i sušim ih, koristeći ih u krug".
 
ono, volim da kupim kad je na rasprodaji :D
Takodje... Mada kupujem klasicne stvari, ne pratim trendove tako da uvek mogu van sezone da naletim na nesto u pola cene.
Ali ne po svaku cenu. I ne mirisem gace da ocenim da li su za pranje ili ne :D
Ne moram nista da merim jer pratim cene svega sto koristim i sta me zanima,potrepstine za kucu normalno gledam na akciji,garderobu nikad ne kupujem nove kolekcije nego kad su za outlet,prosto jednostavno jednom uporedis pocetnu i krajnju cenu i nema potrebe poklanjati ikom tesko zaradjene pare
To se podrazumeva, na kucnim potrepstinama su opasne mahinacije... Prosetas 200 metara i par radnji, cene kao da si u drugoj zemlji, a idu na sistem- treba svakome pa ce se i kupovati...
 
Па и ниси баш у праву,многи од нас су "сакати" у мозак по питању цена. Једноставно не знам са новцем,да ми није цуре и њеног оштрог ока по питању свега,прошао би увек скупље. Ебем ли га,ваљда се такав родиш.
 
Па и ниси баш у праву,многи од нас су "сакати" у мозак по питању цена. Једноставно не знам са новцем,да ми није цуре и њеног оштрог ока по питању свега,прошао би увек скупље. Ебем ли га,ваљда се такав родиш.
Citam sta pises i vidim sebe... U pola slucajeva se zeznam, bas kod sitnica za kucu, hemije, kozmetike.... Najjace sto posle i zaboravim gde sam video jeftinije, pa mogu da prodjem jos skuplje.
 
Citam sta pises i vidim sebe... U pola slucajeva se zeznam, bas kod sitnica za kucu, hemije, kozmetike.... Najjace sto posle i zaboravim gde sam video jeftinije, pa mogu da prodjem jos skuplje.
Баш тако. Ја сам као дете којем си дао новчаник и избор да бира шта хоће. Рационално не умем. 😁
 
Da se ne lazemo, svako od nas voli da prodje jeftinije kad moze, prosto zasto placati nesto vise ako je na drugom mestu jeftinije?
Problem je kada stednja pocinje da bude opsesija, i prelazi u tvrdicluk, kada se svaki dinar, svaki potez deset puta meri...
Znate li nekoga ko voli da stedi i previse, pa se to odrazilo i ne njegove / njene socijalne interakcije?
Znam, otac mi je bio takav, patološka cicija... on i njegovi se naradili dosta dok su stekli imovinu pa je večito bio u nekom grču da neko hoće da mu potroši sve to... a i mi svi pored njega takvog. Najjeftinije je njemu bilo imperativ kod bilo koje kupovine, pošto poto hoće da štedi makar živeo kao pas a kad ti da malo novca tripuje da ti je dušu dao...odvratna osobina...
 
Da se ne lazemo, svako od nas voli da prodje jeftinije kad moze, prosto zasto placati nesto vise ako je na drugom mestu jeftinije?
Problem je kada stednja pocinje da bude opsesija, i prelazi u tvrdicluk, kada se svaki dinar, svaki potez deset puta meri...
Znate li nekoga ko voli da stedi i previse, pa se to odrazilo i ne njegove / njene socijalne interakcije?
Imate li neki svoj sistem kako da ustedite ne remeteci svakodnevno funkcionisanje?


Pogledajte prilog 1022963
Poznajem takve osobe

kad planiraju goste racunaju kolko grama mesa pojede odrasla osoba pa množe na goste i onda idu u trgovinu….

meni to svaki put digne živce i opasno se moram skoncentrisati da ne kažem nešto grubo her sister mi osobe jako bliske

Moj moto je opet svega na nek ostane bolje da ostane no da zahvali

nisam skrtica, ako mi se jede riba/morski plodovi kupit ću ako je na akciji onda surprise surprise bude mi drago i tako je u svemu

ako sam pozvana kupim sto bi se osobi svidelo a ne gledam na cenu , nikad nebi nekome poklonila cveće sa pumpe ili slično

Istina sad nije potrebno da okrećem svaku paru 2x , hvala Bogu sto mi je dao snagu da izdržim ovaj tempo rada i lepo zaradim

dok su deca bila malena kupovala sam na akciji i gledala sam gde i šta kupiti ali smo se i tad kvalitetno hranili.

skrtice bas nikako ne volim
 
recimo da neko ko je škrt će da čeka da zameni nešto pokvareno ili pocepano tek kad postane načisto neupotrebljivo,možda će i da izbegava da kupuje ono što nije baš najneophodnije...Gleda da sve što kupuje bude najjeftinije što može da se nađe.
Pokojni deda,s ćaletove strane je bio baš onako težak...Nije davao ništa da se zameni od pokvarenih aparata nego je milion puta popravljao pa makar i svaki drugi dan da ih čačka.Nameštaj mu je bio još iz...nemm pojma...sedamdesetih(?).Terao babu da mu krpi bukvalno sve...Čuvao milion pari stare obuće pa to lepio...stavljao i one flekne za gume na đon dole...Baba progledala kad on umro XD


Kod mene zavisi šta je u pitanju.Za elektroniku i belu tehniku uvek gledam nešto što je po sredini s cenama jer ne volim da bacam pare na nešto preskupo al ne bih ni nešto jeftino što će da odkaže čim istekne garancija.Za kućnu hemiju gledam kad su neke akcije na veća pakovanja...Ali i kad nisu na akciji veća pakovanja su nekako isplativa.Recimo uzmem džak od 12kg nekog praška i zaboravim i kad sam kupio.Za namernice zavisi kako kad,mada to gledam da prođem jeftinije kad mogu.Odeću i obuću izbegavam markiranu jer uglavnom je skupo samo zbog zvučnog imena a kvalitet je isti kao i neka manje poznata marka...mada volim i da se častim ponekad čisto onako.
 
Poznajem takve osobe

kad planiraju goste racunaju kolko grama mesa pojede odrasla osoba pa množe na goste i onda idu u trgovinu….

meni to svaki put digne živce i opasno se moram skoncentrisati da ne kažem nešto grubo her sister mi osobe jako bliske

Moj moto je opet svega na nek ostane bolje da ostane no da zahvali

nisam skrtica, ako mi se jede riba/morski plodovi kupit ću ako je na akciji onda surprise surprise bude mi drago i tako je u svemu

ako sam pozvana kupim sto bi se osobi svidelo a ne gledam na cenu , nikad nebi nekome poklonila cveće sa pumpe ili slično

Istina sad nije potrebno da okrećem svaku paru 2x , hvala Bogu sto mi je dao snagu da izdržim ovaj tempo rada i lepo zaradim

dok su deca bila malena kupovala sam na akciji i gledala sam gde i šta kupiti ali smo se i tad kvalitetno hranili.

skrtice bas nikako ne volim
Da... Ja sam imao kolegu koji je za 6 meseci potrosio manje od 1000din, pre 4-5 godina. A nije socijalno ugrozen bio, jednostavno takav je.
 
Odeću i obuću izbegavam markiranu jer uglavnom je skupo samo zbog zvučnog imena a kvalitet je isti kao i neka manje poznata marka...mada volim i da se častim ponekad čisto onako.
Ja recimo za obucu ne zalim, iskreno. Mada sam izbirljiv i tacno znam sta trazim. Odeca je vec druga prica, desavalo mi se da u second hand nadjem dobrih, potpuno novih stvari, a i da uzmem firmirano. Nekoliko puta sam se pokajao, skoro kupim lotto majicu i posle tri pranja je bacim, nije ni za posao... Cena ne odredjuje uvek kvalitet, ali kad se docemap nekog outleta pregledam sve sto postoji :)
 
Ja recimo za obucu ne zalim, iskreno. Mada sam izbirljiv i tacno znam sta trazim. Odeca je vec druga prica, desavalo mi se da u second hand nadjem dobrih, potpuno novih stvari, a i da uzmem firmirano. Nekoliko puta sam se pokajao, skoro kupim lotto majicu i posle tri pranja je bacim, nije ni za posao... Cena ne odredjuje uvek kvalitet, ali kad se docemap nekog outleta pregledam sve sto postoji :)
meni je za obuću totalno sve jedno pošto imam talenat da uništim patike za relativno kratko vreme ne bitno koliko koštaju i dal su markirane ili ne...i onda gledam da budu udobne bar dok mi traju pa makar bile i neke jeftine...
A za odeću,ranije dok sam odlazio kod sestre u Beč(pre ove korone) obavezno svratim tamo u NY i tako te radnje,pošto ima sezonskih sniženja...Jednom sam tako iskopao kožnu jaknu neku za manje od 10e jer tamo baš spuste cene kad prođe sezona :D
 
meni je za obuću totalno sve jedno pošto imam talenat da uništim patike za relativno kratko vreme ne bitno koliko koštaju i dal su markirane ili ne...i onda gledam da budu udobne bar dok mi traju pa makar bile i neke jeftine...
A za odeću,ranije dok sam odlazio kod sestre u Beč(pre ove korone) obavezno svratim tamo u NY i tako te radnje,pošto ima sezonskih sniženja...Jednom sam tako iskopao kožnu jaknu neku za manje od 10e jer tamo baš spuste cene kad prođe sezona :D
Pa to... Samo nasi koriste i ne spustaju nikad toliko.
 

Back
Top