Graficki Dizajn kurs

anonymousmne

Početnik
Poruka
9
Pozdrav narode!
Nisam nasao sekror za predstavljanje. Nikola, 25 godina mlad, to je to. Malo sam listao forum (pod malo mislim bas ono malo) trazeci odgovor na moje pitanje povodom grafickog dizajna al’ nisam nasao sta me zanima pa kacim temu.

Zelim da upisem kurs grafickog dizajna

Sta mislite o tome? Imate li neki savjet, mozete li me usmjeriti ka negdje, tj. kome da se obratim, gdje da zavrsim?
Ne upisujem ga da bi mi to bio primarni posao. Vec imam dobro placen posao, upisujem kurs jer bi zelio da ga imam zavrsenog, hobija radi sto bi se reklo.

Za sta je meni potreban kurs GD

U sustini sam osoba koja non stop nesto crta, *****avam se sa olovkom da tako nazovem. I prvenstveno kurs bi upisao radi sebe i nekog svojeg gusta da bi mogao nesto vise da odradim. Vec po malo poznajem Photoshop jer sam uzeo tablet za crtanje pa se igram i sa njim.
Znaci najvise me zanima crtanje, tj. prenosenje ideja sa papir na ekran, eto tako da se izrazim.

Da li je suludo baciti pare na kurs ili uzet i ucit online preko youtube lekcija?

Mozda sam malo opsiran al’ htjeo sam odma sve to da zapisem u jednom postu.

Hvala

Izvinjavam se adminima ako sam turio temu u pogresnu selekciju.
 
Pozdrav narode!
Nisam nasao sekror za predstavljanje. Nikola, 25 godina mlad, to je to. Malo sam listao forum (pod malo mislim bas ono malo) trazeci odgovor na moje pitanje povodom grafickog dizajna al’ nisam nasao sta me zanima pa kacim temu.

Zelim da upisem kurs grafickog dizajna

Sta mislite o tome? Imate li neki savjet, mozete li me usmjeriti ka negdje, tj. kome da se obratim, gdje da zavrsim?
Ne upisujem ga da bi mi to bio primarni posao. Vec imam dobro placen posao, upisujem kurs jer bi zelio da ga imam zavrsenog, hobija radi sto bi se reklo.

Za sta je meni potreban kurs GD

U sustini sam osoba koja non stop nesto crta, *****avam se sa olovkom da tako nazovem. I prvenstveno kurs bi upisao radi sebe i nekog svojeg gusta da bi mogao nesto vise da odradim. Vec po malo poznajem Photoshop jer sam uzeo tablet za crtanje pa se igram i sa njim.
Znaci najvise me zanima crtanje, tj. prenosenje ideja sa papir na ekran, eto tako da se izrazim.

Da li je suludo baciti pare na kurs ili uzet i ucit online preko youtube lekcija?

Mozda sam malo opsiran al’ htjeo sam odma sve to da zapisem u jednom postu.

Hvala

Izvinjavam se adminima ako sam turio temu u pogresnu selekciju.
za crtanje bolje upiši neku slikarsku školu
 
Pozdrav narode!
Nisam nasao sekror za predstavljanje. Nikola, 25 godina mlad, to je to. Malo sam listao forum (pod malo mislim bas ono malo) trazeci odgovor na moje pitanje povodom grafickog dizajna al’ nisam nasao sta me zanima pa kacim temu.

Zelim da upisem kurs grafickog dizajna

Sta mislite o tome? Imate li neki savjet, mozete li me usmjeriti ka negdje, tj. kome da se obratim, gdje da zavrsim?
Ne upisujem ga da bi mi to bio primarni posao. Vec imam dobro placen posao, upisujem kurs jer bi zelio da ga imam zavrsenog, hobija radi sto bi se reklo.

Za sta je meni potreban kurs GD

U sustini sam osoba koja non stop nesto crta, *****avam se sa olovkom da tako nazovem. I prvenstveno kurs bi upisao radi sebe i nekog svojeg gusta da bi mogao nesto vise da odradim. Vec po malo poznajem Photoshop jer sam uzeo tablet za crtanje pa se igram i sa njim.
Znaci najvise me zanima crtanje, tj. prenosenje ideja sa papir na ekran, eto tako da se izrazim.

Da li je suludo baciti pare na kurs ili uzet i ucit online preko youtube lekcija?

Mozda sam malo opsiran al’ htjeo sam odma sve to da zapisem u jednom postu.

Hvala

Izvinjavam se adminima ako sam turio temu u pogresnu selekciju.
Ako imaš para preko glave i ne znaš šta ćeš sa njima, onda potraži neki kurs, ima ih koji se oglašavaju preko interneta, pa proguglaj koji ti je najzanimljiviji. Za crtanje ti je verovatno bolji Illustrator, a za tvoje potrebe hobija neki kurs bi ti bio koristan. Mada ima i tutorijala na You Tube, koji su takođe korisni. Dizajn ima neke veze sa crtanjem, ali nije samo to naravno. Završio sam kurs za grafički dizajn pre nekoliko godina, i nije mi ništa pomogao što se tiče pronalaženja boljeg posla, ali mi je pomogao što se tiče nekog ličnog znanja i iskustva, vezanog za amatersko bavljenje fotografijom, ili neko vektorsko crtkanje u Illustratoru za lične potrebe, tako reći skoro bačene pare.
 
Ok, hvala na odgovorima.
Vise me zanima sto je neko naveo samo crtanje u Ilustratoru, al volio bi da steknem malo znanja sto se tice Adobe paketa.

Zar je kurs tako skup?
Ja sam išao na neki duži kurs od godinu dana, odnosno efektivno nekih osam meseci, sa puno različitih predmeta, kao što su istorija i teorija dizajna, brendiranje, copyrighting, crtanje rukom, fotografija, Adobe paket - Photoshop, Illustrator, InDesign, i puna cena je bila oko 1.800 evra, a sa nekim popustom koji je bio aktuelan oko 1.400 evra. Sve u svemu, poslodavce zabole za moj kurs, tako da slaba vajda što ga navodim u CV-ju. Postoje i kraći i jeftiniji kursevi, sa manje obuhvaćenih oblasti. Ono što je za tebe bitno, to je da li te zanima dizajn ili crtanje? Jer crtanje je umetnost, crtež je jedno jedinstveno i neponovljivo umetničko delo, dok je dizajn primenjena umetnost koja može da se replicira i vezan je za industriju, to je osnovna razlika, dizajn je samo ono što može da se uradi u bezbroj kopija da ostane isto i nepromenjeno. Photoshop je namenjen za pikselsku grafiku, što znači pre svega fotografiju, a Illustrator za vektorsku grafiku, što znači crtanje, tako da ako te zanima crtanje, onda je Illustrator praktičniji, a i jednostavniji za upotrebu, mada se može crtati i u Photoshopu.
 
Poslednja izmena:
Iskreno najvise me zanima crtanje. Na Photoshopu znam vec te neke osnove crtanja, al ocu da uzmem da savladam Ilustrator.
Ocu samo da pitam isplati li mi se uzimat kurs ili da uzmem i otvorim youtube i malo po malo da ucim?

Mada volio bi kad tad i usavrsit malo dizajniranje, sav me taj svijet dizajna nekako privlaci, al' za sad definitivno prvo crtanje.
 
Iskreno najvise me zanima crtanje. Na Photoshopu znam vec te neke osnove crtanja, al ocu da uzmem da savladam Ilustrator.
Ocu samo da pitam isplati li mi se uzimat kurs ili da uzmem i otvorim youtube i malo po malo da ucim?

Mada volio bi kad tad i usavrsit malo dizajniranje, sav me taj svijet dizajna nekako privlaci, al' za sad definitivno prvo crtanje.

A jel planiras da se bavis tim iz hobija ili da uzmes neki dinar,posto su to dve razlicite stvari.
Ako zelis da crtas digitalne slike u photoshopu tesko da ces od tog videti neki dinar.Ako zelis da zaradjujes onda Illustrator i komercijalna,vektorska grafika.

Ovo je bitno da rastumacis jer na osnovu toga biras pravac.

Ako zelis biti dobar crtac za svoju duzu onda uzmi kurs,uci istoriju slikarstva,tehnike crtanja,stilove itd...Verovatno neces videti neke ozbiljnije zarade ali to radis iz hobija...No uvek ima izuzetaka,ko zna mozda te unajmi neki filmski-game studio da im crtas scene.
Ako zelis da zaradjujes onda komercijalni dizajn.Ne treba ti kurs,neces tamo nista nauciti vec procesljaj tutorijale za Illustrator,In Design,Adobe XD i provedi dnevno minimum 2h na Dribble,Behance sajtovima,odatle kupi inspiraciju i nivo kvaliteta.
 
Realno, ocu samo da crtam iz hobija. Ne vidim sebe kao nekog ko bi zivio od crtanja, nego jednostavno hobi. A ako dodje do neke zarade, bilo bi super, jer planiram svoje crteze da kacim online, a mozda i stampam na majice i gluposti.
Vjerovatno cu da krenem samostalno sa Ilustratorom i vidjecu koliko cu daleko dogurat..
 

Back
Top