Grafički dizajn - koji fakultet izabrati?

Mocarelica

Početnik
Poruka
4
Trenutno idem u gimnaziju, IT smer. Jako me zanima grafički dizajn i sve vezano za digitalne umetnosti. Već imam neko osnovno znanje iz te oblasti još i znam lepo da crtam. Profesor mi je rekao da sam dosta talentovana za to.😁U dilemi sam koji fakultet da upišem. Da li neko ima iskustva sa tim? Gledala sam na internetu i od državnih fakulteta tu su samo umetnički fakulteti. Zanima me još i Univerzitet Metropolitan. Da li neko studira tamo? Volela bih da čujem utiske o fakultetima i znanjem koje se stiče tamo. Dosta puta sam čula i da poslodavci ne vrednuju jednako studente koji sa državnih i privatnih fakulteta pa me zanima da li je neko imao sličan slučaj. Hvala unapred. ❤️

Обилић

Poznat
Poruka
8.217
Trenutno idem u gimnaziju, IT smer. Jako me zanima grafički dizajn i sve vezano za digitalne umetnosti. Već imam neko osnovno znanje iz te oblasti još i znam lepo da crtam. Profesor mi je rekao da sam dosta talentovana za to.😁U dilemi sam koji fakultet da upišem. Da li neko ima iskustva sa tim? Gledala sam na internetu i od državnih fakulteta tu su samo umetnički fakulteti. Zanima me još i Univerzitet Metropolitan. Da li neko studira tamo? Volela bih da čujem utiske o fakultetima i znanjem koje se stiče tamo. Dosta puta sam čula i da poslodavci ne vrednuju jednako studente koji sa državnih i privatnih fakulteta pa me zanima da li je neko imao sličan slučaj. Hvala unapred. ❤

Немој много унапред да гледаш.
Гледај, али не много !

Како ће послодавци да те вреднују ?
Искључиво зависи од твоје вредности, не од дипломе !!!

Имаш оно што многи средњошлколци немају, опредељење.
Где је дилема ?
На ком факсу то изучавати ?

Свакако на оном на ком се добија највише знања.
И свакако на оном који можеш да упишеш (новчане могућности, пријемни, квоте, пикче материне ...)

Mocarelica

Početnik
Poruka
4
Немој много унапред да гледаш.
Гледај, али не много !

Како ће послодавци да те вреднују ?
Искључиво зависи од твоје вредности, не од дипломе !!!

Имаш оно што многи средњошлколци немају, опредељење.
Где је дилема ?
На ком факсу то изучавати ?

Свакако на оном на ком се добија највише знања.
И свакако на оном који можеш да упишеш (новчане могућности, пријемни, квоте, пикче материне ...)
Pa pazi, zato sam i postavila temu, da bih videla komentare studenata sa oba fakulteta. Kako bih mogla da se opredelim za jedan.

Što se tiče finansija naravno da je lakše na državnom fakultetu, ali Metropolitan održava takmičenja na kome ako pobediš dobijaš besplatnu stipendiju. I mislim da Metropolitan ima puno bolju opremu od umetničkih fakulteta. Što je veliki plus.

Ostaje još samo pitanje: Na kom fakultetu ću steći više znanja? I kako ću sa fakultetom koji izaberem proći u budućnosti.

P.S. Nešto što sam zaboravila da pitam, a važno je. Kolika je plata grafickih dizajnera u Srbiji? Ne tražim tačnu cifru samo bih da znam prosečnu platu ili u kom opsegu se kreće. Čula sam i za opciju da radim iz Srbije za stranu državu, pa me zanima, kolike su tada prosečne plate?

Обилић

Poznat
Poruka
8.217
...
Ostaje još samo pitanje: Na kom fakultetu ću steći više znanja?
...

Ма исти су то професори, само се врте по факултетима ...
Уосталом, да неки факултет битно одскаче - чула би за то - буди сигурна !

...
I kako ću sa fakultetom koji izaberem proći u budućnosti.
...

То искључиво зависи од тебе , значи ти плус звање и знање.

Poslednja izmena od moderatora:

Mocarelica

Početnik
Poruka
4
Ма исти су то професори, само се врте по факултетима ...
Уосталом, да неки факултет битно одскаче - чула би за то - буди сигурна !

То искључиво зависи од тебе , значи ти плус звање и знање.
A ti si graficki dizajner?
Gde radiš i koji si fakultet završio?

Poslednja izmena od moderatora:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.