Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja otprilike nesto manje od 2 sata dnevno provedem u gradskom prevozu (nazalost), tako da se trudim da to vreme ispunim citajuci, kako papirnih knjiga, tako i e-knjiga jer kad su guzve, i nemas gde da sednes, lakse je telefon drzati u jednoj ruci :)
ma da, dobro...jasno je to.
ali ne čitaju svi knjige preko telefona, nego kurir, blic i tako to...igraju igrice. boolje u fb, instagram....to je ono što vidim da radi 95% korisnika telefona po prevozu.
zato rekoh to što rekoh.
 
Ja otprilike nesto manje od 2 sata dnevno provedem u gradskom prevozu (nazalost), tako da se trudim da to vreme ispunim citajuci, kako papirnih knjiga, tako i e-knjiga jer kad su guzve, i nemas gde da sednes, lakse je telefon drzati u jednoj ruci :)
А понекад је и таква гужва да је лакше држати мањи предмет :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
ma da, dobro...jasno je to.
ali ne čitaju svi knjige preko telefona, nego kurir, blic i tako to...igraju igrice. boolje u fb, instagram....to je ono što vidim da radi 95% korisnika telefona po prevozu.
zato rekoh to što rekoh.
najgore je kad vidis da gledaju farmu i parove e to je vec uzas :mrgreen:
ja citam N1 Danas i po neku knigu kad sam raspolozen,vise gledam u lepote ovog grada :lol: a to su fine i lepe dame :mrgreen:
 
najgore je kad vidis da gledaju farmu i parove e to je vec uzas :mrgreen:
ja citam N1 Danas i po neku knigu kad sam raspolozen,vise gledam u lepote ovog grada :lol: a to su fine i lepe dame :mrgreen:
čitaš N1 i Danas? pa dobro.
gledaj, bre, lepote grada...to ne možeš kad si kod kuće :lol: kod kuće čitaj vesti :aha:
šalim se ja malo...izvini :kiss:
 
Šverc u prestoničkom gradskom prevozu suzbija 200 kontrolora

U "Bus plusu" nepromenjen broj radnika za proveru karata, zasada nema pojačane kontrole. Neće zapošljavati nove kolege dok imaju ista ovlašćenja

DA će Grad raditi na poboljšanju naplate karata s početkom školske godine, najvljivali su letos gradski čelnici. Pošto je zbog švercera gradska kasa svakog meseca siromašnija najmanje za 750 miliona dinara, rečeno je da će kontrole biti obimnije i učestalije. Ipak, broj kontrolora se zasad neće povećavati, a kao i ranije, švercere "češlja" 200 kontrolora. I dok neki Beograđani tvrde da im zaposleni u "Bus plusu" traže kartu često, neki kažu da kontrolu nigde nisu videli.


- Kontrole u tramvajima koji saobraćaju na Novom Beogradu ima svakog dana - priča Sanja T. - Nekad i tri puta uđu u isto vozilo dok iz Jurija Gagarina stigne do Savskog mosta.

I dok Novobeograđanka tvrdi da karticu "Bus plusa" vadi i po nekoliko puta kako bi dokazala da ima markicu, Mirijevci koji se voze linijom 27E tvrde da kontrolu nisu videli danima.

Iz Sekretarijata za javni prevoz kažu da kontrolu karata obavljaju svakodnevno, s tim da u dane vikenda radi manji broj kontrolora.

- Važećim ugovorom, kojim su između ostalih povereni i poslovi kontrole voznih isprava, definisano je da je za svakodnevne kontrole potrebno obezbediti minimalno 200 kontrolora. Trenutno je 250 zaposlenih kontrolora voznih isprava. Radnim danima na radu se nalazi između 200 i 210 kontrolora, koji rade u ekipama koje čine dva ili tri zaposlena - kažu iz Sekretarijata.

Na pitanje "Novosti" da li je u planu zapošljavanje još ljudi u sistemu kontrole kako bi se poboljšala naplata krata, odgovaraju da se ne planira povećanje broja kontrolora s obzirom na ovlašćenja koja oni trenutno imaju.

- Nastoji se da se primene mere koje će dovesti do povećanja prihoda od naplate karata, pre svega od kategorije zaposlenih, s obzirom na to da oni imaju pravo na naknadu troškova za dolazak i odlazak sa rada, u skladu sa zakonom, odnosno plaćanje usluge prevoza je obaveza poslodavca - kazali su iz Sekretarijata.

Rečeno je i da će s nabavkom 240 novih autobusa Grad imati osnova da sugrađanima traži da plate prevoz, jer više neće imati izgovore poput: "Što da plaćam kartu kad se vozimo u krševima".

Ipak, do kraja decembra, prema podacima Sekretarijata, u inventaru GSP biće 892 autobusa, od čega 244 nova autobusa, koja su nabavljena u 2019. godini. To je 27,35 odsto celokupnog voznog parka, a prosečna starost vozila biće 6,98 godina (sada je 9,66).

To znači da će se sugrađani na nekim linijama i dalje klackati u krševima, koji ne poštuju polaske, žaleći što su davali novac za mesečnu markicu.

GODIŠNjE GUBE DEVET MILIJARDI

ZAMENIK gradonačelnika Goran Vesić izneo je letos podatak da je tokom 2018. broj zaposlenih u Beogradu bio 717.998 lica, dok je od navedenog broja samo njih 114.429 kupovalo pretplatne karte za prevoz, iako, prema istraživanjima, javni prevoz koristi oko 47,9 odsto korisnika.

- To znači da oko 250.000 zaposlenih koristi prevoz, a ne plaća kartu, usled čega Grad gubi minimalno 750 miliona dinara mesečno, ili skoro devet milijardi dinara godišnje. Ukoliko bi se broj kupljenih karata povećao samo za 100.000, od novonaplaćenog prihoda svake godine bi moglo da se kupi oko 180 novih autobusa - naveo je Vesić.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd...ickom-gradskom-prevozu-suzbija-200-kontrolora

🥴
 
... а да на предложено још 100 хиљада запослених крене редовно да купује карте, разговарали бисмо о појефтињењу без проблема.

Овако, гледамо чији је инат већи.

Не постоји обавеза чак ни да запослени у администрацији купују маркице...
 
ma da, dobro...jasno je to.
ali ne čitaju svi knjige preko telefona, nego kurir, blic i tako to...igraju igrice. boolje u fb, instagram....to je ono što vidim da radi 95% korisnika telefona po prevozu.
zato rekoh to što rekoh.
a ti kad neko hoce da pomeri ekran samo kazi..izvini nisam dobro videla ovu sliku sa instagrama :)))
 
kakva obaveza da se kupuju markice? ne idu svi na posao autobusom.
Тачно... али ако половина од 700 000 купи маркице, сви проблеми су решени. Највише сам мислио на администрацију, да се они прво доведу у ред. А итекако да имамо папиролога овде у престоници.
 
Тачно... али ако половина од 700 000 купи маркице, сви проблеми су решени. Највише сам мислио на администрацију, да се они прво доведу у ред. А итекако да имамо папиролога овде у престоници.
ta administracija, kako je ti nazivas, sigurno kupuje markice, ako koristi gsp.
danas je bila kontrola u tramvaju...svi su bili uredni sa kartama. i uopste, dosta ima kontrole u prevozu ovih dana...niko nije bio problematican.
znaci, karte se placaju, a prevoz je i dalje ocajan.
 
ta administracija, kako je ti nazivas, sigurno kupuje markice, ako koristi gsp.
danas je bila kontrola u tramvaju...svi su bili uredni sa kartama. i uopste, dosta ima kontrole u prevozu ovih dana...niko nije bio problematican.
znaci, karte se placaju, a prevoz je i dalje ocajan.
ne znam na kojoj linij, kad god vidim ridzveji da ulaze, ko na start liniji pola autobusa ili tramvaja izleti ko da su usain bolt...
 
ne znam na kojoj linij, kad god vidim ridzveji da ulaze, ko na start liniji pola autobusa ili tramvaja izleti ko da su usain bolt...
nisam imala cast da prisustvujem takvoj akciji :lol:
vozim se bilo kojim tramvajem od bloka 63 do hajata...i stvarno nema putnika bez karte.
samo mi nemojte reci da smo mi u blokovima svi imucni, pa nam karta za prevoz dodje potpuno nista kao trosak.
 
nisam imala cast da prisustvujem takvoj akciji :lol:
vozim se bilo kojim tramvajem od bloka 63 do hajata...i stvarno nema putnika bez karte.
samo mi nemojte reci da smo mi u blokovima svi imucni, pa nam karta za prevoz dodje potpuno nista kao trosak.
ma ja znam gde ulaze a i ne volim prevoz ali mi idiotski zbog dve stanice tamo vamo da placam mesecno... tako da znam kada ulaze, obicno ujutru ka gradu 8-9 ili po podne 16-17...tad idu u ekipama retko kad udje neki solo jer su izgleda uplaseni da ce naleteti na nekoga sa kratkim fitiljem.. obicno izlecu studenti sto je zanimljivo, ja uvek ostanem a i ne traze mi skoro nikad jer ili misle da sam penzos .lol: a i imam facu zaista jezivu na 190 visine...a kad ih vidim ko da gledam lokalni sns odbor tako da me cesto zaobidju...ako i pitaju uvek ima prica a u prici i nadyebavanju me niko do sad nije preyebo a ce neki dripci sa osnovnom.. :lol:
 
bivsa komsinice jer sam vas gledo sa terase kad dolazite na faks :lol: jadna je ova zemlja postala kada se bilo cija pamet i iskrenost negira pre svega mislim na studente.. nikada ne bih mogao da budem profesor iako sam bio asistent i imao sanse da predajem da sam samo to hteo... predavao bi o svemu samo ne o onom sta im teba, bio bi nesto kao amaterska verzija laze trifunovica koji je kao nepodoban zavrsio na kosovu od tadasnje komunjarske vlasti...
 
bivsa komsinice jer sam vas gledo sa terase kad dolazite na faks :lol:

a9209816-3f76-482d-bec5-6945f3e75cb3.jpg
 
ta administracija, kako je ti nazivas, sigurno kupuje markice, ako koristi gsp.
danas je bila kontrola u tramvaju...svi su bili uredni sa kartama. i uopste, dosta ima kontrole u prevozu ovih dana...niko nije bio problematican.
znaci, karte se placaju, a prevoz je i dalje ocajan.
Нисам баш сигуран... Да град има добре податке, тако би и рекао. Код малог броја запослених (115 од 715 хиљада) који имају маркице сигурно можемо да пронађемо и оне који раде код приватника.
Штета што није могуће да се спроведе довољно добра анкета, да људи тачно кажу шта раде.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top