• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Gradska sednica: "Moramo" pozvali Šapića da se odluči: Odbornik ili predsednik opštine, Toma Fila smiruje strasti: Preći ćemo sve granice

Straks92

Legenda
Moderator
Poruka
63.804
U pravu je @комшија Da Đilas nije otišao na sastanak sa Aleksandrom Vučićem što je dovelo do velikog razočarenja opozicionih glasača u Beogradu, izbile bi masovne demonstracije zbog izbornih nepravilnosti. Plan za demonstracije već je bio spreman. Đilas je naravno za taj plan znao i osujetio ga je svojim odlaskom na Andrićev venac. Na talasu masovnih protesta i blokada saobraćajnica stvari bi krenule drugim tokom. Koalicija 'Ajmo ljudi' koje je bila pokradena i koju ne znam iz kog razloga spominješ sa omalovažavanjem, na talasu protesta prešla bi cenzus na ponovljenim glasanjima u Beogradu. I SNS bi mogao da se pozdravi sa vlašću u glavnom gradu Srbije. To je sprečio upravo Dragan Đilas i toga su danas svi svesni. Čak i u Evropskoj uniji.
Sve i da se to desilo i da je lista Ajmo ljudi nekako ugurana opozicija bi imala većinu od dva odbornika više što bi takvu koaliciju činilo ranjivom. Već je jedan poksovac preleteo danas i pored toga što vlast ima većinu. Šta bi se tek desilo da vlast nema većinu? U suštini tesna većina ne odgovara ni vlasti ni opoziciji i zato će verovatno biti novih izbora sledeće godine ili za dve godine a to je ono oko čega se vlast i opozicija mogu jedino dogovoriti. Đilas je u startu toga svestan baš kao i Vučić pa je zato došlo do sastanka.

anajade

Poznat
Poruka
9.134
Фали што се београђанима смучио СНС и Весић па су довозили људе са двојним држављанством да гласају за СНС. То фали.
Ako imaju dvojno naravno da imaju pravo glasati..

dejan624

Ističe se
Poruka
2.489
Kakva li je osećaj kada sve bas moras da kupis glas, većinu, aplauz, frekvenciju dve tri cetiri, novine, portale, botove, lajkove, ljude, ideje, savete, prijatelje..ovo je nemoguće monarhista glasao za komuniste iz sps-a da dobiju predsednika gradske skupštine...ja mislim da kod nas treba ukinuti izbore jer ovo više nema nikakvog smisla čemu glasanje kad ljudi i glasaju da opozicija ima većinu a opet sns i sps na vlasti..pa zar moraju svuda da budu na vlasti

RIA77

Poznat
Poruka
7.836
Ako imaju dvojno naravno da imaju pravo glasati..
Aко их неко довезе само да би гласали, онда је питање колико они имају слободе да бирају када су сви доведени и враћени истим аутобусом.
Наравно да немају право јер не живе у Београду. Замисли сад да 5000 људи (нпр) који живе у Србији оду у Бањалуку и гласају и после гласања се врате у Београд.
То је у потпуности нелегитимно.
Гласаш тамо где немаш место пребивалишта, па нека се после ти људи сналазе са влашћу коју им је неко други бирао.
Видиш да нису успели ни са тим довожењем људи већ су нашли посланика који није њихов да гласа за њихове.
Па и сами напредњаци знају да не могу дуго овако, да су потребни нови избори.
Убеђивањем људи и налажењем помоћника у опозицији само доводе себе у ћорсокак.

anajade

Poznat
Poruka
9.134
Aко их неко довезе само да би гласали, онда је питање колико они имају слободе да бирају када су сви доведени и враћени истим аутобусом.
Наравно да немају право јер не живе у Београду. Замисли сад да 5000 људи (нпр) који живе у Србији оду у Бањалуку и гласају и после гласања се врате у Београд.
То је у потпуности нелегитимно.
Гласаш тамо где немаш место пребивалишта, па нека се после ти људи сналазе са влашћу коју им је неко други бирао.
Ajde ne sviraj ko te vidi sta nacrtas tamo iza zavese..

Donesi dokaz da su ti iz bosne bas glasali za sns..on ce reci jesam a dal jeste to se ne zna

RIA77

Poznat
Poruka
7.836
Ма да, само сликаш листић и личну карту и молим лепо, како другачије да добију људи паре.
Довођење људи на гласање постоји од времена Слобе Милошевића, није то ништа ново.
У Једној београдској општини су давали 2000 динара ако њиховом хемијском гласаш, а скоро је овде био документ да се давало 5000 динара за глас.
То је нелегално гласање и пошто су таквим гласовима добили ово мало посланика, СНС влада потпуно без реда и распореда.
Тј. то што су они радили је за поништавање избора и за затвор оних који тако раде.
Дакле избори су нелегални, само што су их СНС прогласили легалним.

anajade

Poznat
Poruka
9.134
Ма да, само сликаш листић и личну карту и молим лепо, како другачије да добију људи паре.
Довођење људи на гласање постоји од времена Слобе Милошевића, није то ништа ново.
У Једној београдској општини су давали 2000 динара ако њиховом хемијском гласаш, а скоро је овде био документ да се давало 5000 динара за глас.
То је нелегално гласање и пошто су таквим гласовима добили ово мало посланика, СНС влада потпуно без реда и распореда.
Тј. то што су они радили је за поништавање избора и за затвор оних који тако раде.
Дакле избори су нелегални, само што су их СНС прогласили легалним.
Bas ce da poveruje ovaj sto daje pare da je on to uslikao..Al dobro bydala ima ovaj dobio pare al glasao za djilasa..

dejan624

Ističe se
Poruka
2.489
ma ovaj odbornik iz Poksa je sigurno glasao iz ubeđenja za SPS i SNS..niko mu nije platio ili našao posao ljubavnici..namerno kažem ljubavnici jer danas se ovi poltičari na vlasti koji su toliko bahati hvale da su počeli da zapošljavaju iljubavnice neko ih zaposli po dve tri četiri a ovi skromniji po jednu...sve su zaposlili sada su počeli iljubavnice da zapošljavaju ..kaže mi jedan naprednjak pa za šta se mi borimo da budemo na vlasti da bi zapošljavali i kresali švalerke jer da nisu na vlasti nikad ne bi mogli jer su nesposobni

RIA77

Poznat
Poruka
7.836
Bas ce da poveruje ovaj sto daje pare da je on to uslikao..Al dobro bydala ima ovaj dobio pare al glasao za djilasa..
Па сликао је са својом личном картом, наравно да ће да поверују. Како ће другачије да добије паре ако не слика ?

ma ovaj odbornik iz Poksa je sigurno glasao iz ubeđenja za SPS i SNS..niko mu nije platio ili našao posao ljubavnici.
Сигурно је добио неко обећање, није гласао ни из каквог убеђења. Може да добије услугу, новац, обећање или нешто друго.
Убеђење значи да није добио апсолутно ништа, што је немогуће.

комшија

Stara legenda
Poruka
82.491

1655027199631.png

Janković: Gest protesta u ime svih onih koji su mi poklonili svoje poverenje

Vladeta Janković

12. jun. 2022

Profesor Vladeta Janković kaže da je to što je juče odbio da predsedava konstitutivnom sednicom Skupštine Grada i što je vratio odbornički mandat "gest protesta u ime svih onih koji su mi poklonili svoje poverenje". "Ja sam to učinio upravo njih radi, misleći da zastupam ono što bi oni želeli. To je bio izraz protesta, jer su ti izbori bili dobijeni, mi njih nismo izgubili", kaže on.

Profesor Janković je juče odbio da predsedava konstitutivnom sednicom Skupštine Grada Beograda i vratio odbornički mandat. Kaže da je dužan svojim biračima, kojih je bilo 200.000 u Beogradu, da „obrazloži i moli za razumevanje“.

„Ja sam to učinio upravo njih radi, misleći da zastupam ono što bi oni želeli. To je bio izraz protesta, jer su ti izbori bili dobijeni, mi njih nismo izgubili. Od 512 prigovora GIK, usvojena su dva, od 261 žalbe Upravnom sudu, usvojene su dve, kad to pogledate, jasno vam je da nije bilo šanse“, kaže on.

Dodaje da je to bio "gest protesta u ime svih onih koji su mi poklonili svoje poverenje".

"A s druge strane gest kojim sam pokušao da zaštitim njihovo dostojanstvo", kaže.

Prema njegovim rečima, tokom kampanje je vladao "duh optimizma".

"Pozitivne vibracije su se osećale tokom čitave kampanje, bilo je i trenutaka kada me obuzimala zla slutnja, a na kraju imam iskustva u politici, znao sam s kim imam posla. Svi ljudi koji su stali iza mene, ja mislim da je to onaj bolji Beograd, čija je budućnost", kaže Janković.

Na konstatatciju da ima i razočaranih njegovim postupkom, Janković kaže da mu je žao i da ne može da promeni njihovo raspoloženje.

"Pokušao sam da objasnim da sam to učinio njih radi, da izrazim protest što smo pkradeni. Izbori su nam ukradeni iz očiju, a sa druge strane da zaštitim njihovo dostojanstvo elementarno", kaže on.

Kako je rekao, "videli ste juče da više nema šale sa opozicijom".

"Govorila je vrlo dobro, bili su jedinstveni, na mene su ostavili dobar utisak, ništa to neće biti onako kako je izgledalo, to su socijalisti videli. Što kraće bude trajao mandat ovog sastava, to bolje. Vesić ni od čega nije odustao i Vučić se time hvali, to mora da se zaustavi i ova tanka većina je dobar znak To samo znači da će se na nove izbore ići, a ako se na nove izbore bude išlo, nipošto se ne sme ići pod ovih uslovima", kaže Janković.

Na pitanje o gradonačelniku, kaže da "ako bi bio Šapić, to znači da će novih izbora u gradu biti jako brzo".

"Ako bi bio Vesić, u šta sumnjam, to bi bila jedna fatalna greška. Ako me pitate da prognoziram, a to je vrlo nezahvalno, ja slutim da će to biti neko treći. Ja bih rekao da će naći neku ličnost koja nije ni Šapić ni Vesić", kaže on.

Mišljenja je, kaže, da se "Dačić precenjuje".

"Njegov potencijal se precenjuje, potpuno je svejedno hoće li on biti u Vladi ili ne, Vučić neće izreći sankcije Rusiji, iz drugog razloga, a to je raspoloženje naroda", kaže Janković.

комшија

Stara legenda
Poruka
82.491
Не, тада се нису доводили људи из Босне да се овде лажно пријаве и гласају, то није постојало деведесетих, већ је Милошевић, додуше на парламентарним, крао помоћу измишљених гласова Албанаца са Косова, а који су иначе бојкотовали све Милошевићеве изборе.

А доказ да није постојало лажно пријављивање на градским изборима јесте тај што Старим градом и Врачаром деведесетих никада није владао у републици владајући СПС.

RIA77

Poznat
Poruka
7.836
Не, тада се нису доводили људи из Босне да се овде лажно пријаве и гласају, то није постојало деведесетих, већ је Милошевић, додуше на парламентарним, крао помоћу измишљених гласова Албанаца са Косова, а који су иначе бојкотовали све Милошевићеве изборе.
Довођени су људи из државних фирми који су гласали за СПС.
Ван Београда, посебно у селима излазност је била 90% и опозиција пре свега није имала контролоре па је било свега и свачега.

Straks92

Legenda
Moderator
Poruka
63.804
Vladeta ionako nije bio stvarno odredjen da bude odbornik i gradonačelnik, to su pozicije za mladje od njega. Isto važi i za Tomu Filu. Staviš tako cenjene starce da privuku glasove na vrh liste pa ako pobede vladaš sa drugim ljudima preko njih a starci samo daju izjave. Pošto opozicija nije uspela da pobedi Vladeta gubi svrhu.

ziltoid

Ističe se
Poruka
2.581
Sve i da se to desilo i da je lista Ajmo ljudi nekako ugurana opozicija bi imala većinu od dva odbornika više što bi takvu koaliciju činilo ranjivom. Već je jedan poksovac preleteo danas i pored toga što vlast ima većinu. Šta bi se tek desilo da vlast nema većinu? U suštini tesna većina ne odgovara ni vlasti ni opoziciji i zato će verovatno biti novih izbora sledeće godine ili za dve godine a to je ono oko čega se vlast i opozicija mogu jedino dogovoriti. Đilas je u startu toga svestan baš kao i Vučić pa je zato došlo do sastanka.
Nemoj mi prepričavati zvanična saopštenja SSP-a. Đilas od svog povratka u politiku manje-više otvoreno radi za interese predsednika Srbije i Srpske napredne stranke Aleksandra Vučića.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.778
Nemoj mi prepričavati zvanična saopštenja SSP-a. Đilas od svog povratka u politiku manje-više otvoreno radi za interese predsednika Srbije i Srpske napredne stranke Aleksandra Vučića.
Значи, ако није могао да га победи, ридружио му се.
И сада се питам: чему онолики лавеж Маринике!?

комшија

Stara legenda
Poruka
82.491
Довођени су људи из државних фирми који су гласали за СПС.
Нису, иначе СПС не би изгубио Град Београд и скоро све градове и локалне самоуправе на изборима 1996. А на парламентарним изборима се крало на начин који сам горе навео.

dejan624

Ističe se
Poruka
2.489
Ovo je neverovatno kakvu Vučić protekciju i korupciju dopušta u Srbiji svojim članovima...zadnji primer direktor krušika iz valjeva ima stan na dedinju i još tri stana u beogradu...setimo se kako je prošla ona žena koja je otkrila malverzacije u EPS-u u novom sadu otrkrila je da najmanje 50 ljudi ne dolaze na posao a vode se na platnom spisku..u celoj srbiji je u EPS-u između 2000-3000 fiktivno zapošljenih ..pitaj boga kako je u ostalim firmama...pričam sa prijateljem da li je ovo moguće a on mi kaže da jeste jer su to zveri a ne ljudi koji ne misle uopšte na sutra nego samo otimaj kradi jer kad ćeš ako nećeš sad dok je vučić na vlasti i sve dozvoljava...jadna je ovo zemlja

zlatko01

Buduća legenda
Poruka
26.775
Ovo je neverovatno kakvu Vučić protekciju i korupciju dopušta u Srbiji svojim članovima...zadnji primer direktor krušika iz valjeva ima stan na dedinju i još tri stana u beogradu...setimo se kako je prošla ona žena koja je otkrila malverzacije u EPS-u u novom sadu otrkrila je da najmanje 50 ljudi ne dolaze na posao a vode se na platnom spisku..u celoj srbiji je u EPS-u između 2000-3000 fiktivno zapošljenih ..pitaj boga kako je u ostalim firmama...pričam sa prijateljem da li je ovo moguće a on mi kaže da jeste jer su to zveri a ne ljudi koji ne misle uopšte na sutra nego samo otimaj kradi jer kad ćeš ako nećeš sad dok je vučić na vlasti i sve dozvoljava...jadna je ovo zemlja
ti hohstapleri, nece se mirno odreci benefita na racun naroda

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.