Gradovi koji su razočarali turiste

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.544
Koja mesta su vas razočarala?

Zagrizete jabuku, pa shvatite da je luk: Gradovi koji su razočarali turiste

91057197661ae025366989975852811_728x460.jpg

Predstavljamo vam listu gradova koji su, prema pisanjima korisnika Redita precenjeni i kojima se nikada više neće vratiti.


Jedan od korisnika Redita se zapitao: "Koji vas je grad najviše razočarao nakon što ste ga posetili?"

Odgovori su bili brojni, a mi vam predstavljamo najzanimljivije koji su nas iznenadili:

1. Pariz (Francuska)

„Pariz je bio tako prljav, i nisam bio spreman na prezir Francuza prema glupom Amerikancu. Verovao sam u filmsku verziju Pariza"

"Svaki put kada odem u Pariz, naučim kako da na francuskom kažem izvini što ne govorim francuski, ja sam glupi Amerikanac. Parižani to vole. Bez te fraze, ja bih se proveo jadno u Parizu."

2. Los Anđeles (Kalifornija)

"Uvek sam zamišljao da je ovo grad glamura. Ali nije"

"Zaista prljavo, stvarno skupo i previše ljudi"

3. Marakeš (Maroko)

"Bilo je neverovatno pre 2000. godine, ali sada je kao Diznilend verzija njihove kulture koja služi zapadnim turistima. Polovina njihove ručno rađene robe je samo jeftino s*anje iz Kine. I ne možete da pređete ni nekoliko metara, a da vam se ne približe prevaranti. Ceo grad je kao fasada za privlačenje novca"
 
4. Atlantik Siti (Nju Džerzi)

"Bio sam toliko razočaran ovim gradom, a moja očekivanja nisu bila previsoka. Jednostavno je bilo prljavo. Čitavo iskustvo je bilo kao kad zagrizete jabuku, a onda shvatite da je to u stvari luk"

"Mnogo je prljavije i zapuštenije nego što sam mislio da će biti"

5. Manila (Filipini)

"Saobraćaj je bio užasan i bilo je mnogo prljavo. Lepe zgrade, ali čitavo iskustvo je bilo stresno"

6. Peking (Kina)

"Ja sam crnac. Izašao sam iz voza u Pekingu sa svojim bratom i svi su zurili u nas kao da smo ošamarili njihove majke. Najmanje deset ljudi nije ni pitalo, već je samo počelo da slika. Kako čudno iskustvo sa 14 godina"

"Bio sam uplašen oružanog obezbeđenja svuda, morao sam da se borim protiv toliko prevaranata i nisam uživao da me dodiruju i smeju mi se u metrou. Sve u svemu, smatrao sam da je sve to izazovno uprkos predivnim prizorima"
 
7. Nju Orleans (Lujzijana)

"Hrana i muzika su sjajni, ali grad je grozan. Mirisalo je na urin i povraćku gde god smo išli"

8. Dubai (UAE)

"Odlučio sam da provedem tamo 10 dana dok prolazim. Bilo mi je dosta posle 24 sata. Previše tržnih centara. Nema kulture"

„Užasno mesto. Otmeni tržni centri i hoteli za zapadnjake, ali ulice su pune sirotinje. Zaista vidite u kakvoj je bedi izgrađeno celo mesto. Otišao sam tamo zbog posla, ne mogu da zamislim kako ljudi mogu tamo da idu radi zabave."

9. Las Vegas (Nevada)

"Tako sam zamrzeo Las Vegas. Tako suv, prepun smeća, zadimljen, uh"

10. Brisel (Belgija)

"Sve košta, čak i kada sam hteo u toalet ili da pijem vodu. A ako bih se odlučio za vodu iz česme, konobari bi se grubo ponašali prema mojim prijateljima i meni."
 
11. Kairo (Egipat)

"Piramide i muzeji su neverovatni, ali sve ostalo je grozno"

12. Filadelfija (Pensilvanija)

"Bez uvrede ljudima koji žive tamo, ali osećao sam kao da su svi ljuti, saobraćaj i parkiranje je bilo gore nego na Menhetnu, a nije bilo nikakvih kvaliteta Njujorka"

13. Atina (Grčka)

"Istorijska nalazišta su lepa, ali ostalo je priljavo"

"Nisam mogao da dočekam da je posetim zato što sam Grk. Zaprljana je zagađenim vazduhom, a sve poznate ruševine su u blizini gradskih zgrada, koje su loše izgrađene"

14. Napulj (Italija)

"Bio sam na velikom evropskom putovanju nakon koledža i proveo sam mesec dana u Italiji. Napulj je bio najgore mesto koje smo posetili. Zastarelo, zapušteno, otrcano, nebezbedno. Nikad se ne bih vratio"
 
6. Peking (Kina)

"Ja sam crnac. Izašao sam iz voza u Pekingu sa svojim bratom i svi su zurili u nas kao da smo ošamarili njihove majke. Najmanje deset ljudi nije ni pitalo, već je samo počelo da slika. Kako čudno iskustvo sa 14 godina"

"Bio sam uplašen oružanog obezbeđenja svuda, morao sam da se borim protiv toliko prevaranata i nisam uživao da me dodiruju i smeju mi se u metrou. Sve u svemu, smatrao sam da je sve to izazovno uprkos predivnim prizorima"

:rotf::rotf:
 
ovo je istina...
i mene su svuda fotkali i trazili da se slikamo...ne toliko u gradu koliko na Kineskom zidu...
a inace mene je Peking odusevio...valjda sam od retkih...mnogima se ne svidja...
a i za prevare je tacno...takodje meni se cinilo da ih onako...bas zabole za turiste...ne ulizuju se i ne uvlace...sto se meni iskreno svidelo
 
ovo je istina...
i mene su svuda fotkali i trazili da se slikamo...ne toliko u gradu koliko na Kineskom zidu...
a inace mene je Peking odusevio...valjda sam od retkih...mnogima se ne svidja...
a i za prevare je tacno...takodje meni se cinilo da ih onako...bas zabole za turiste...ne ulizuju se i ne uvlace...sto se meni iskreno svidelo
ma da, al prema crncima su cujem posebno negativno nastrojeni
 
Za Marakeš se ne slažem, bio sam tamo za medeni mjesec i predivno iskustvo. London i Paris su definitivno precijenjeni, a za Manilu sam imao identično iskustvo kao u tekstu. Jako prljav grad.
ja sam bila u Manili ali samo u onom turistickom delu...i svega 2 dana...tako da...
mada videla sam i prljavija mesta...
meni je lepo bilo iskustvo u njihovoj crkvi...slucajno zalutala...pevali...radovali se...ne kao kod nas
 
Znam da se sve promenilo na gore kao i srbija i beograd i samo daj pare pa vise i nemam zelju da odem bilo gde,bio sam u fazonu spavam na plazi i gde stignem,sad bi bilo s jednim okom otvorenim roknu te za patike
meni su veliki gradovi uvek bili takvi...ne znam sta bi se drugo ocekivalo od njih...guzva, buka, pare, zabava, soping, hrana...
manji gradovi su druga prica

Rim...koliko god da je lep...bio je ono meh iskustvo..bas iz tih razloga...osecala sam se bas kao ovca u stadu koja bleji...tona turista...tona...barem kada sam ja bila
 
Los Angeles je moj omiljeni grad u Americi. Slazem se da Downtown i okolica LAX-a nisu bas najelegantniji ,da je South Central grozan (sa gangovima, drogama) i da mogu biti prljavi , ali West Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, i plaze Hermoza, Venice,Santa Monica, Torrance (tamo obicno odsedam) su vrlo prijatni, cisti , i mirni.

Las Vegas sam posetio puno puta, ali ne zbog kockanja, nego zbog kupovine; Imaju fantasticno jeftine Outlet-e svih velikih marki
 
meni su veliki gradovi uvek bili takvi...ne znam sta bi se drugo ocekivalo od njih...guzva, buka, pare, zabava, soping, hrana...
manji gradovi su druga prica

Rim...koliko god da je lep...bio je ono meh iskustvo..bas iz tih razloga...osecala sam se bas kao ovca u stadu koja bleji...tona turista...tona...barem kada sam ja bila
Pa da ja uvek na more volim kraj maja ili septembar kad nema nikog,prva tura junska me smori
 
Los Angeles je moj omiljeni grad u Americi. Slazem se da Downtown i okolica LAX-a nisu bas najelegantniji ,da je South Central grozan (sa gangovima, drogama) i da mogu biti prljavi , ali West Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, i plaze Hermoza, Venice,Santa Monica, Torrance (tamo obicno odsedam) su vrlo prijatni, cisti , i mirni.

Las Vegas sam posetio puno puta, ali ne zbog kockanja, nego zbog kupovine; Imaju fantasticno jeftine Outlet-e svih velikih marki
ti si puno mesta prosao...koji grad, mesto ti se nisu svideli?
 
Suštinski to najviše zavisi od ličnog doživljaja, nekome je nešto sjajno, nekome je užas. Meni je Segedin bio simpatičan jer je nekako mali, sve je tu, uredno je, mana je da ne govore engleski najbolje, ali me je fasciniralo koliko oni raznih statua imaju i trgova nekih minijaturnih, dok je drugarici bio bezveze i uopšte se ne bi vratila.
 
ti si puno mesta prosao...koji grad, mesto ti se nisu svideli?
Port Moresby (glavni grad Papue-Nove Gvineje); izgleda kao ratna zona, sto i zapravo je.Suvise naoruzanih bandi, i podmicena policija , koja se u nista ne mesa.Nema se sta videti u tom gradu;sve je zapusteno, i prljavo

Rio de Janiero ; arhitektonski je fantastican; plaze su predivne; ali grad je grozno zagadjen, prljav, pun gangova, nasilja... vrlo opasan grad
 
11. Kairo (Egipat)

"Piramide i muzeji su neverovatni, ali sve ostalo je grozno"

12. Filadelfija (Pensilvanija)

"Bez uvrede ljudima koji žive tamo, ali osećao sam kao da su svi ljuti, saobraćaj i parkiranje je bilo gore nego na Menhetnu, a nije bilo nikakvih kvaliteta Njujorka"

13. Atina (Grčka)

"Istorijska nalazišta su lepa, ali ostalo je priljavo"

"Nisam mogao da dočekam da je posetim zato što sam Grk. Zaprljana je zagađenim vazduhom, a sve poznate ruševine su u blizini gradskih zgrada, koje su loše izgrađene"

14. Napulj (Italija)

"Bio sam na velikom evropskom putovanju nakon koledža i proveo sam mesec dana u Italiji. Napulj je bio najgore mesto koje smo posetili. Zastarelo, zapušteno, otrcano, nebezbedno. Nikad se ne bih vratio"
u Napulju ima dosta srpskih Roma...gastarbajteri na privremenom radu ,,radu"...tu je jedno vreme živeo i radio moj poznanik Gogi...jedini Srbin u Napulju, koji je zaista nešto radio...bavio se krečenjem i sitnim popravkama po kućama i stanovima...kaže, kriminala kolko hoćeš, prostitutke za izvoz...nekoliko puta je radio po kućama krimosa, nudili ga da šmrče koks i puši travu...bio tu godinu dana i otišao u Rim
 
Izgleda to nije samo u Kini...

Of the 2.4 million heterosexual interactions researchers reviewed, the findings show:


ethnic-preferences2_custom-2bcc84fb38b5ab6f7b614f933449fe2421d0eefd-s1100-c50.png


The numbers in this chart from Quartz show the percentage of people who responded to a "yes" on the "Are You Interested" app. Data: AYI.
Quartz/Ritchie King

  • Women get three times the interactions men do.
  • All men seemed to be more interested in people outside their race.
  • Black men and women get the lowest response rates to their messages.
  • All women except black women are most drawn to white men, and men of all races (with one notable exception) prefer Asian women.
(npr.org)

i ovo mi se prilicno cini tacno...da muskarci vole ove cure iz Azije...
 
u Napulju ima dosta srpskih Roma...gastarbajteri na privremenom radu ,,radu"...tu je jedno vreme živeo i radio moj poznanik Gogi...jedini Srbin u Napulju, koji je zaista nešto radio...bavio se krečenjem i sitnim popravkama po kućama i stanovima...kaže, kriminala kolko hoćeš, prostitutke za izvoz...nekoliko puta je radio po kućama krimosa, nudili ga da šmrče koks i puši travu...bio tu godinu dana i otišao u Rim

a zamisli sta je tek u Rimu ! To dok ne vidis ne mozes da skapiras pravu rec sjaj i beda velegrada
pogotovo kad si ko moje :heart: i ja pa se sunjas u nekek kvartove onako da osetis grad
pa skapiras da je teritorija neke od "manjina" ...
Ali svakako nikada ni za jedan gra u Italiji ne bih mogao da kazem prljav i ruzan.
Obozavam It a Toskanu pogotovo :D
 

Back
Top