Gradonačelnik Kraljeva na kafanske račune 2, 5 miliona: Red ćuretine, red lososa

јанпи

Elita
Poruka
16.790
Na osnovu zahteva za pristup informacijama od javnog značaja, otkriveno je da je gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić prošle godine na kafanske račune potrošio preko 2,5 miliona dinara. Ali, sudeći po fiskalnim računima na kojima su najčešće bili losos i ćuretina, uglavnom su to bile noćne posete isključivo sa državnim funkcionerima, a računi su izdavani posle ponoći.


Na osnovu podataka do kojih su došli odbornici opozicije u Kraljevu, milionske sume iz kase Grada Kraljeva utrošene su na kafanske račune. U svemu tome veoma je zanimljiv detalj da su računi izdavani posle ponoći i da su na meniju gradonačelnika Kraljeva bila skupa pića i jela, najviše losos i ćurke.

„Na 99 odsto računa se nalazi ista hrana, odnosno isti meni. Na svakom računu imamo losos „La Mediterana“ i ćuretinu u sosu od brusnice. I tako je na svim računima. To znači da se svi predstavnici ministarstava hrane lososima i ćurkama, jedu posle ponoći u Kraljevu, i uvek ih služi isti konobar“, kaže odbornik Ivan Matović.

Ali, prema mišljenju ovog odbornika u lokalnoj skupštini, sve to otvara jednu drugu sumnju.

„Sumnju otvara da je gradonačelnik uzimao račune posle završene smene. Koliko znam, taj restoran, odnosno kuhinja i ne radi posle ponoći. Pretpostavljam da mu je taj jedan isti čovek davao fiskalne račune i otkucavao ih po završetku smene. Gradonačelnik je taj novac podizao, i svi ovi predstavnici ministarstava verovatno nikada nisu ni bili u Kraljevu“, smatra on.

Na osnovu ovih računa, najveći broj večera u Kraljevu napravljen je sa predstavnicima Kancelarije za javna ulaganja, kao i sa predstavnicima nekoliko ministarstava. Svi ti ručkovi i večere, oko 90 odsto, obavljeni su u istom restoranu.

„Ovo može biti indikativno za izvesne koruptivne radnje, iako su u ovom trenutku na nivou spekulacije. Ali, ako jeste, onda je to samo vrh ledenog

brega koji je uočljiv i vrlo lako može da se dokaže. Nas zapravo brine na šta su sve spremni kada su u pitanju neke ozbiljnije koruptivne radnje, kao što je na primer trgovina uticajem“, kaže Mihailo Kolović iz Lokalnog fronta.

Na poleđinama računa gradonačelnik Terzić je pisao zašto se bilo u kafanama, navodeći često da je razlog poseta ministara i državnih sekretara.

1679333626-BG-DIREKTORI-I-RUCKOVI-PKG-NEN20230320-180026791.mxf_.00_02_07_24.Still004-1024x576.jpg
N1
Gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić nije se javljao na naše pozive, pa smo tako ostali uskraćeni za odgovore na pitanja o potrošenom novcu na pomenute račune, kao i o tome zašto su oni nastajali posle ponoći.

Краљевачка СНС Лопина
 
Pretpostavlja se da je za lazne vecere Terzic uzimao novac sebi u dzep preko restorana?
1 Коментар из Чланка:

Uzimali keš, delić konobaru, ostatak u dzep, a “reprezentaciju”, pravdali racunima. Ne pitajte kako znam:( Radila sam u racunovodstvu, Organu uprave, moga grada. Svasta sam videla. Recimo, popravka skupog automobila, tri-cetiri puta za godinu dana? Isti delovi, kod istog majstora u gradu. Na jednom od racuna vozac je napisao i tako sam shvatila:”placen rucak sa dobijenim kesom-reprezentacija, za goste i predsednika, pa i naziv restorana, al’ u drugom gradu? Davila sam se, od srdzbe. Em’ alavi i drski, em’glupi? Jedino sto sam mogla, to je da im kazem da mi je jasno sta rade, a sumnjive racune sam kroz knjigu pisarnice vracala i slala svima, od sefova i nacelnika, do predsednika SO.Vecina bi se smeskala kiselo, a znam da su me mrzeli:))) Nisam odustajala od toga, “stitila” sam sebe, ali i njih, pred raznim inspekcijama. E,sad to je bilo “sitno”, u odnosu na ono sta se radilo i radi i danas, s novcem iz Budzeta?
 
1 Коментар из Чланка:

Uzimali keš, delić konobaru, ostatak u dzep, a “reprezentaciju”, pravdali racunima. Ne pitajte kako znam:( Radila sam u racunovodstvu, Organu uprave, moga grada. Svasta sam videla. Recimo, popravka skupog automobila, tri-cetiri puta za godinu dana? Isti delovi, kod istog majstora u gradu. Na jednom od racuna vozac je napisao i tako sam shvatila:”placen rucak sa dobijenim kesom-reprezentacija, za goste i predsednika, pa i naziv restorana, al’ u drugom gradu? Davila sam se, od srdzbe. Em’ alavi i drski, em’glupi? Jedino sto sam mogla, to je da im kazem da mi je jasno sta rade, a sumnjive racune sam kroz knjigu pisarnice vracala i slala svima, od sefova i nacelnika, do predsednika SO.Vecina bi se smeskala kiselo, a znam da su me mrzeli:))) Nisam odustajala od toga, “stitila” sam sebe, ali i njih, pred raznim inspekcijama. E,sad to je bilo “sitno”, u odnosu na ono sta se radilo i radi i danas, s novcem iz Budzeta?
Nisu oni glupi. Samo svjesni da im niko ništa ne može.
 
Nisu oni glupi. Samo svjesni da im niko ništa ne može.
Па да.
Под Условом да велики део опљачканог предају Странци.
Јер ако је Дољевац и Бабић ВОЗАЧ био заштићен-Тако ће и сви они,
типа,много се прича годинама о Бајатовићу и његових 20К евра плате само што Бајатовић од тога види евнтл. 2, највише 3К.
Све иде Странци.
Из тог Разлога су сви заштићени.
 
Па да.
Под Условом да велики део опљачканог предају Странци.
Јер ако је Дољевац и Бабић ВОЗАЧ био заштићен-Тако ће и сви они,
типа,много се прича годинама о Бајатовићу и његових 20К евра плате само што Бајатовић од тога види евнтл. 2, највише 3К.
Све иде Странци.
Из тог Разлога су сви заштићени.
Vidi on i 10 000. Ali njemu 10, stranci 10 neprijavljenih, neproknjiženih i svima dobro.
 
Ја лично,сваком на овом Свету желим да пије и једе..шта год пожели.
Али,Проблем постоји око toga што ћемо СВИ МИ морати да плаћамо кафанске баханалије:

Плаћај Рајо напредњачке ЛОПОВЛУКЕ

Nije to toliki problem. Nije beg cicija. Problem je kradja novca ovde, nisu trosili na jelo i pice nego krali kros malverzacije.
 
Па да.
Под Условом да велики део опљачканог предају Странци.
Јер ако је Дољевац и Бабић ВОЗАЧ био заштићен-Тако ће и сви они,
типа,много се прича годинама о Бајатовићу и његових 20К евра плате само што Бајатовић од тога види евнтл. 2, највише 3К.
Све иде Странци.
Из тог Разлога су сви заштићени.
Ima platu preko 30k evra sam je to rekao.
 

Back
Top