Градоначелник Цетиња: Ослободили смо се српске окупације

Sve vise sam sklon tezi da montenegrini pljuju po srpstvu tj. svom poreklu, jer nemaju cime drugim da skrenu paznju na sebe, a misle da zasluzuju paznju.
Ima jedna strana glumica koja je u mladosti paznju privlacila, ne kvalitetom svoje glume, nego izgledom. Kako je izgled polako napusta, a ne istice se nekim kvalitetnim ulogama, ona paznju prvilaci tako sto tera svoju musku decu da se oblace kao devojcice.

Cetinjanin, pokojni Zarko Lausevic, kada su seseljevci pocetkom devedesetih dosli da mu prekinu predstavu "Sveti Sava", porucio im je sa pozornice da niko od tih seseljevaca nije veci Srbin od njega. Pored toga sto je bio vrhunski glumac, bio je talentovan slikar, naposletku i pisac. Njemu nije bilo potrebno da aveta okolo i da negira svoj identitet. Prvilacio je paznju kvalitetom.

A onaj ko kvaliteta nema, paznju moze da privuce i kada se namaze fekalijama.

Na taj nacin razumem ovo samosramocenje montenegrina. Ne moze se medju njima naci naucnik, umetnik, sportista da te zadivi. Zato ima onih koji misle da su sarmantni filozofi kada negiraju sopstveni identitet, pa se dive sami sebi kako argumetnuju ceo narativ, a jos ako ih neki ustasa potapse po glavi, njhivoj sreci nikad kraja...
 

Градоначелник Цетиња: Ослободили смо се српске окупације​

Никола Ђурашковић, актуелни градоначелник црногорске престонице поручио је да се Црна Гора ослободила српске окупације, па ће се ослободити и Андрије Мандића.
Он је то изјавио коментаришући нови лого Скупштине на којем се налази зграда некадашње Зетске бановине, а који је данас представио председник парламента Андрија Мандић.
Ђурашковић је казао да је Андрија Мандић до јуче Цетиње звао малим селом испод Ловћена, а данашњим перформансом, како је навео, покушава још једном да понизи Цетињане и Црногорце креирајући Зетску бановину Карађорђевића као лого Скупштине Црне Горе, преноси РТЦГ.

„Цетиње и Црна Гора су опстали, а несрећна бановина нестала таман онако како ће након ванредних парламентарних избора Мандић летети из фотеље председника парламента”, поручио је Ђурашковић.

„Његова наводна љубав према Цетиња иста је као она коју су српске окупационе снаге Карађорђевића показивале према Црногорцима када су анексирале Црну Гору и свели је на срамну бановину укидајући јој име и црногорску православну цркву”, казао је Ђурашковић.
https://www.politika.rs/scc/clanak/637039/Gradonacelnik-Cetinja-Oslobodili-smo-se-srpske-okupacije
Bokan je objasnio na tv sa nacionalnom frekvencijom da je Tito izmislio Crnogorce, a Crna Gora kao nezavisna drzava priznata jos pre Titovog rodjenja ?
:think:

Zivjelo Cetinje, kolijevka svijem Crnogorcima! ⛰️🦅🇲🇪

Nikad vise 1918 ⚔️
 

Back
Top