Gradjevinski inzenjer ili proizvodno masinstvo

Mislim da je takav pristup pogrešan. Sada sa ove vremenske instance pogađati, ili tvrditi koji je smer perspektivniji, ne znam, meni je to vračanje..
Pre bih rekao da ti trebaš unutar sebe da vidiš koje je tvoje zanimanje. Ovde ne govorim o tezama savremenog sveta da je čak poželjno zanimanje promeniti par puta u životu. Ostavimo to savremenima, ili onima koji se traže, a nikako sebe da pitaju.
To nije lako i sa tim se ne žuri, bolje i pauzirati, ali kad se upiše ono što je tvoj kod, niko te ne može zaustaviti, tada se kroz studije leti minimalnom brzinom od dva maha..:)
Ako su dva ponuđena zanimanja tvoje interesovanje, sasvim je svejedno koje ćeš odabrati, uspeh je neizbežan.
Ali ako nisu to tvoja interesovanja, ako to nisi ti, a odabir napravljen vračanjem, ostaješ zatvorenik vlastitog izbora čitav život, ako ne skupiš snage i ne napraviš promenu.:)
Ne žuri i srećno :)
 
Ja se najvise plasim jer sam zena i znam da su ovo muski poslovi. Plasim se da necu uspjeti u tom svijetu i da ja mozda nemam realnu sliku tih poslova. Citala sam i o gradjevinskom iznenjeringu a i o proizvodnom masinstvu i sve to mi se cini i zanimljivo i za mene ali plasim se da to uopste nece biti tako kada krenem na fakultet i posle nakon sto ga zavrsim. Posebno proizvodno masinstvo, plasim da to sto sam ja zamislila odskace od realnosti i da cu se pogubiti u ton poslu, da necu uspeti..
 
Ja se najvise plasim jer sam zena i znam da su ovo muski poslovi. Plasim se da necu uspjeti u tom svijetu i da ja mozda nemam realnu sliku tih poslova. Citala sam i o gradjevinskom iznenjeringu a i o proizvodnom masinstvu i sve to mi se cini i zanimljivo i za mene ali plasim se da to uopste nece biti tako kada krenem na fakultet i posle nakon sto ga zavrsim. Posebno proizvodno masinstvo, plasim da to sto sam ja zamislila odskace od realnosti i da cu se pogubiti u ton poslu, da necu uspeti..
ja sam zavrsio proizvodno masinstvo
bilo je dosta devojaka koje su studirale i taj smer i masinac generalno tako da ne bi bila u manjini..to je odavno prestao da bude "muski" fakultet.
 

Back
Top