Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

Građani Srpske su (i) državljani Republike Srbije!!!!

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.765
ja sam rodjen u srbiji, moja deca su na osnovu mene dobila srbsko drzavljanstvo iako su rodjena u holandiji. njihova deca su dobila srbsko drzavljanstvo na osnovu svojih roditelja koji NISU rodjeni u srbiji. ako sam dobro procitao SVI SRBI, ma gde ziveli mogu ZATRAZITI SRBSKO drzavljanstvo. Srbija je ovo verovatno prepisala iz nemackog ustava. SVI ljudi koji su NEMACKOG porekla, bilo gde da su rodjeni i bilo GDE da zive mogu dobiti nemacko drzavljanstvo
Ali ti si rodjen u Srbiji, znaci da se drzavljanstvo ( barem sada u Srbiji) dobija na osnovu rodjenja roditelja,
a to mora da bude Srbija, kao kod tebe, kao kod mene pri cemu su kod mene i moji roditelji, svi moguci preci
takodje rodjeni u Srbiji.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.765
ja sam rodjen u srbiji, moja deca su na osnovu mene dobila srbsko drzavljanstvo iako su rodjena u holandiji. njihova deca su dobila srbsko drzavljanstvo na osnovu svojih roditelja koji NISU rodjeni u srbiji. ako sam dobro procitao SVI SRBI, ma gde ziveli mogu ZATRAZITI SRBSKO drzavljanstvo. Srbija je ovo verovatno prepisala iz nemackog ustava. SVI ljudi koji su NEMACKOG porekla, bilo gde da su rodjeni i bilo GDE da zive mogu dobiti nemacko drzavljanstvo
Da , to je cuvena nacisticka teorija Blut und Boden, ali to nema veze sa rspkim zakonima.

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.911
??? Hrvati rođeni u Srbiji imaju državljanstvo Srbije! Osim ako nije neka kuhinja oko upisa u knjigu državljana Srbije? A bilo je i da Srbi rođeni u Subotici NISU bili upisani u knjigu državljana!
bilo je i kod mene da su kolinisti iz bosne morali naknadno traziti drzavljanstvo, zavrsili skolu, rade , bili u vojsci

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.058
Pa ja to sve znam bolje od tebe jer mi je to na neki nacin i profesija a one budalastine boldovane mozes da okacis
macku o rep
jer su silni Srbi sa Kosova morali godinama da cekaju na licne karte, pasose iako je jasno
da su Srbi.
Krasno! Boldovao sam 'budalaštine' iz zakona'? :rotf: :rotf: :rotf:
Nego, parafraziram stari vic o američkom špijunu u Nemačkoj za vreme WW2: Takva ti je birokratija! Trebali su da provere da to nije možda neki crnac sa Kosova koji se pokušava prodati kao Srbin!? :rotf::rotf::rotf:

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.911
Ali ti si rodjen u Srbiji, znaci da se drzavljanstvo ( barem sada u Srbiji) dobija na osnovu rodjenja roditelja,
a to mora da bude Srbija, kao kod tebe, kao kod mene pri cemu su kod mene i moji roditelji, svi moguci preci
moja deca nisu rodjena u srbiji, ni njihova deca isto tako, ali su odmah dobili srbsko drzavljanstvo. ako sam dobro procitao SVI SRBI mogu dobiti DVOJNO SRBSKO DRZAVLJANSTVO, ne gubeci ono drugo

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.058
Razlika u postupku i brzini rešavanja slučaja je verovatno zavisna od člana zakona po kojem se utvrđuje i priznaje državljanstvo!

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.765
Razlika u postupku i brzini rešavanja slučaja je verovatno zavisna od člana zakona po kojem se utvrđuje i priznaje državljanstvo!
Mnogo je to komplikovano, ali ne samo u Srbiji. U Srbiji moras dokumentacijom da dokazujes da su ti tata, mama
bili ili da su drzavljani Srbije, a to se dokazuje krstenicama i ( ne ili) potvrdama o drzavljanstvu pa onda ako su oni
rodjeni u nekoj srpskoj vukoyebini moras da se akas sa izvodom iz maticne knjige rodjenih, a mesta vise nema.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.058

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.911
Problem je obrnuti slučaj? Navodno se trebaš odreći srpskog državljanstva ako želiš postati državljanin Nemačke i slično?
nije bas skroz istina. TURCI, MAROKANCI se NE SMEJU NIKAD odreci svog drzavljanstva, pa su njima dozvolili DVOJNO DRZAVLJANSTVO, dali je to pravilo i za druge nisam siguran. inace je sada tendencija da se prvo moras odreci starog drzavljanstva. pogledaj samo koliko arapa, turaka igra fudbal za maroko i tursku, a imaju dvojno drzavljanstvo

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.058
nije bas skroz istina. TURCI, MAROKANCI se NE SMEJU NIKAD odreci svog drzavljanstva, pa su njima dozvolili DVOJNO DRZAVLJANSTVO, dali je to pravilo i za druge nisam siguran. inace je sada tendencija da se prvo moras odreci starog drzavljanstva. pogledaj samo koliko arapa, turaka igra fudbal za maroko i tursku, a imaju dvojno drzavljanstvo
Za osobe od posebnih važnosti za državu ( sport, nacionalna sigurnost, hrpa zlatnih poluga i slično) mnoge države imaju i posebne zakone! :rotf: :rotf:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.