GRADJANI SRBIJE..!!kad bi mogli bi li vratili socijalizam opet..???

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
svaki dan vidim da se gradjani ne mogu prilagoditi na kapitalisticku drzavu srbiju...ne shvataju da se u kapitalizmu plata dobija na osnovu ostvarenog profita...traze plate koliko im treba kao nekad ....zale se na gazde koje ih teraju da efektivno rade 8 sati a ne 2 sata kao nekad...hoce u EU gde je igra jos zesca...hoce da imaju drzavnih praznika kaonekad--po mogucnosti sastavljeni po 10-15 dana...hoce GO...letovanja po regresiranim cenama...u radnickim odmaralistima...hoce besplatno skolstvo,zdrastvo....a zaboravljamo da smo sad u kapitalistickoj drzavi....
bas me zanima dal bi se gradjani srbije vratili tamo negde u 70-te godine..??
 
svaki dan vidim da se gradjani ne mogu prilagoditi na kapitalisticku drzavu srbiju...ne shvataju da se u kapitalizmu plata dobija na osnovu ostvarenog profita...traze plate koliko im treba kao nekad ....zale se na gazde koje ih teraju da efektivno rade 8 sati a ne 2 sata kao nekad...hoce u EU gde je igra jos zesca...hoce da imaju drzavnih praznika kaonekad--po mogucnosti sastavljeni po 10-15 dana...hoce GO...letovanja po regresiranim cenama...u radnickim odmaralistima...hoce besplatno skolstvo,zdrastvo....a zaboravljamo da smo sad u kapitalistickoj drzavi....
bas me zanima dal bi se gradjani srbije vratili tamo negde u 70-te godine..??


Kao građanin Srbije da ti odgovorim :NIKADA
 
svaki dan vidim da se gradjani ne mogu prilagoditi na kapitalisticku drzavu srbiju...ne shvataju da se u kapitalizmu plata dobija na osnovu ostvarenog profita...traze plate koliko im treba kao nekad ....zale se na gazde koje ih teraju da efektivno rade 8 sati a ne 2 sata kao nekad...hoce u EU gde je igra jos zesca...hoce da imaju drzavnih praznika kaonekad--po mogucnosti sastavljeni po 10-15 dana...hoce GO...letovanja po regresiranim cenama...u radnickim odmaralistima...hoce besplatno skolstvo,zdrastvo....a zaboravljamo da smo sad u kapitalistickoj drzavi....
bas me zanima dal bi se gradjani srbije vratili tamo negde u 70-te godine..??

Ja nikada. Mislim da se u kapitalizmu (posebno evropskom modelu) može dostići veći stepen socijalne pravde nego u našoj verziji socijalizma. Zdravstvo i školstvo teško da mogu biti potpuno besplatni, ali ne mora se ni odvajati bogatstvo da bi se neko školovao ili lečio kao u SAD-u.
 
svaki dan vidim da se gradjani ne mogu prilagoditi na kapitalisticku drzavu srbiju...ne shvataju da se u kapitalizmu plata dobija na osnovu ostvarenog profita...traze plate koliko im treba kao nekad ....zale se na gazde koje ih teraju da efektivno rade 8 sati a ne 2 sata kao nekad...hoce u EU gde je igra jos zesca...hoce da imaju drzavnih praznika kaonekad--po mogucnosti sastavljeni po 10-15 dana...hoce GO...letovanja po regresiranim cenama...u radnickim odmaralistima...hoce besplatno skolstvo,zdrastvo....a zaboravljamo da smo sad u kapitalistickoj drzavi....
bas me zanima dal bi se gradjani srbije vratili tamo negde u 70-te godine..??

Ja ne bih, tad se nisam ni rodio :lol:
 
Ja nikada. Mislim da se u kapitalizmu (posebno evropskom modelu) može dostići veći stepen socijalne pravde nego u našoj verziji socijalizma. Zdravstvo i školstvo teško da mogu biti potpuno besplatni, ali ne mora se ni odvajati bogatstvo da bi se neko školovao ili lečio kao u SAD-u.

e pa lafe mislim da su nasi gradjani i legli na rudu gledajuci razvijene kapitalisticke zemlje koje su od postanka takve...zaludjeni americkim holivudskim filmovima i lazima nasih gastajbajtera pozelese takav zivot....samo gastajbajteri ne rekose sve..a videse posle da nije sve ni kao na holivudskom filmu---nisu svi mladi lepi,bogati i uspesni....zaboravise da vide da je u kapitalizmu efektivno radno vreme 4-5 puta vece nego kod nas....zaboravise koliko dana odmora i drzavnih praznika ima u tim drzavama....pozelese srbi da zive kao radnici u kapitalistickim zemljama ali su mislili da ce raditi kaou socijalizmu...i da ce im drzava brinuti o svemu...
 
Не. Због тог времена у којем су ондашњи људи терани у индустрију, односно терани са своје слободе, са својих имања на којима су могли да произведу све што им треба, данас ми, потомци, испаштамо јер је мафија која је то тада радила сад само заврнула доток дроге кад смо се једнмом на њу навукли. Ја не тврдим да је било савршено пре комуњаризма. Далеко од тога. Али постоајала је база и једно здраво слободно ткиво које је могло бити искориштено да се ствара богатије друштво са наставком слободних и великих породица. То је уништено доласком комуњаризма.

У почетку дилер нуди дрогу(његов посао,његов стан,њеогву воду, храну, грејање) и кад се наркоман навуче , онда дилер каже "Е,сад плати. немаш да платиш? Види овако ћемо,ти ћеш нам дати ћерку да је ми васпитавамо да буде *****, а син педер и алкохоличар, па ћеш добити још мало дроге тек толико да можеш преживиш још један краћи врмеенски период."
То је било време тзв. социјализма где су се нудиле наизглед бенефиције да би се људи увукли у апсолутну зависност од мафије и онда мафија манипулише и смањује популацију.

Дакле, никад више.
Овде је потребна чистка развијеног канцера-накардног система, а пошто то људи не желе да мирно расформирају, онда иде природним путем преко краха и врло могућег банкрота, јер се на кредитима неће моћи вечно живети.:)
 
Poslednja izmena:
svaki dan vidim da se gradjani ne mogu prilagoditi na kapitalisticku drzavu srbiju...ne shvataju da se u kapitalizmu plata dobija na osnovu ostvarenog profita...traze plate koliko im treba kao nekad ....zale se na gazde koje ih teraju da efektivno rade 8 sati a ne 2 sata kao nekad...hoce u EU gde je igra jos zesca...hoce da imaju drzavnih praznika kaonekad--po mogucnosti sastavljeni po 10-15 dana...hoce GO...letovanja po regresiranim cenama...u radnickim odmaralistima...hoce besplatno skolstvo,zdrastvo....a zaboravljamo da smo sad u kapitalistickoj drzavi....
bas me zanima dal bi se gradjani srbije vratili tamo negde u 70-te godine..??
Pajo prijatelju, kapitalizam nije loš sam po sebi, loš je kada poprimi najgori mogući oblik, takozvani neolibetalni kapitalizam koji je Srbiji nametnut i prihvaćen od strane onih koji su došli na vlast 2000 godine.
 
svaki dan vidim da se gradjani ne mogu prilagoditi na kapitalisticku drzavu srbiju...ne shvataju da se u kapitalizmu plata dobija na osnovu ostvarenog profita...traze plate koliko im treba kao nekad ....zale se na gazde koje ih teraju da efektivno rade 8 sati a ne 2 sata kao nekad...hoce u EU gde je igra jos zesca...hoce da imaju drzavnih praznika kaonekad--po mogucnosti sastavljeni po 10-15 dana...hoce GO...letovanja po regresiranim cenama...u radnickim odmaralistima...hoce besplatno skolstvo,zdrastvo....a zaboravljamo da smo sad u kapitalistickoj drzavi....
bas me zanima dal bi se gradjani srbije vratili tamo negde u 70-te godine..??

Pajo, potpuno si pogrešio.

1. Srbi traže BILO KAKAV posao, nemaju niikakav
2. Rade preko 8 sati dnevno
3. Primaju minimalac

Socijalizam, EKONOMSKI I DRUŠTVENO je najoptimalniji sitem. Vidimo da kapitalizam puca, i da se ***** kapitalizmom, slobodnim tržišetma a onda otrče kod Kineza da zajem pare da pokriju rupe.
Društveno i ekonomski je najbolji sistem.
 
Pajo prijatelju, kapitalizam nije loš sam po sebi, loš je kada poprimi najgori mogući oblik, takozvani neolibetalni kapitalizam koji je Srbiji nametnut i prihvaćen od strane onih koji su došli na vlast 2000 godine.

nije mi namera da opravdavam ili branim ni jedan sistem...samo sam uocio da se narod apsolutno nije prilagodio kapitalistickom sistemu...zelio bi da koristi dobrobiti i jednog i drugog sistema....mislim da ne shvata dase sa dobrim stranama jednog sistema u paketu dobijaju i one losije strane i losija resenja..
 
svaki dan vidim da se gradjani ne mogu prilagoditi na kapitalisticku drzavu srbiju...ne shvataju da se u kapitalizmu plata dobija na osnovu ostvarenog profita...traze plate koliko im treba kao nekad ....zale se na gazde koje ih teraju da efektivno rade 8 sati a ne 2 sata kao nekad...hoce u EU gde je igra jos zesca...hoce da imaju drzavnih praznika kaonekad--po mogucnosti sastavljeni po 10-15 dana...hoce GO...letovanja po regresiranim cenama...u radnickim odmaralistima...hoce besplatno skolstvo,zdrastvo....a zaboravljamo da smo sad u kapitalistickoj drzavi....
bas me zanima dal bi se gradjani srbije vratili tamo negde u 70-te godine..??

Ne sinak nisi u pravu. Ljudi samo zele da se postuje zakon. Znaci da radnici ne rade na crno i da budu prijavljeni na onu platu koju primaju, da se plati prekovremeni rad, da bude placen odmor koji po zakonu traje 4 radne nedelje neracunajuci subotu i nedelju, da vikend, rad za drzavne praznike i rad posle 22 casa bude vise placeni. Znaci samo da se postuje zakon i nista vise. Sad sto ti to povezujes sa socijalizmom to je druga stvar. Ako misls da u drugim kapitalistickim zemljama kapitalisti smeju da krse zakone onda si glup ko ****.
 
Pajo, potpuno si pogrešio.

1. Srbi traže BILO KAKAV posao, nemaju niikakav
2. Rade preko 8 sati dnevno
3. Primaju minimalac

Socijalizam, EKONOMSKI I DRUŠTVENO je najoptimalniji sitem. Vidimo da kapitalizam puca, i da se ***** kapitalizmom, slobodnim tržišetma a onda otrče kod Kineza da zajem pare da pokriju rupe.
Društveno i ekonomski je najbolji sistem.

a sta sam pogresio..??
ko u kapitalistickoj zemlji obezbedjuje posao..?? zar nas narod ne ocekuje da mu drzava sve uradi..?? primaju minimalac---zar zarade mnogo pa im kapitalista ne da..?? ako je tako zasto nema sindikata u privatnom sektoru.??
 
Najveci problem je sto se ljudima poturaju laznjaci upakovani u neki nekome pogodan omot.

Npr. one koji se secaju tih vremena, ali su vec izlapeli od starosti, Tadic obrlacuje SPS-om, crvenim pasosima, zvakom o brizi za penzionere...

Ovima mladjima (a, bogami, i nekima starijima), kojima je neko samo prezvakao pricu o nekim vremenima kako mu je odgovaralo, opet, uvaljuju neke sarene laze, EU-dembelije, Zdravo Evropo... sta god...

Sve neka galama i halabuka... Skaci u kola, gazi 200 iz mesta, a niko da ih opomene da su im izlizane gume i da nisu vezali pojas :sad2:

Ja da mogu, najradije bih da ovi sto vide sta se desava mogu da se zaklone negde da ne nastradaju kad se ova gomila budala zakuca u prvi zid, al', nazalost, svi smo u paketu i nahebacemo grdno samo zato sto se ljudi pale na jeftine slogane i antislogane.
 
a sta sam pogresio..??
ko u kapitalistickoj zemlji obezbedjuje posao..?? zar nas narod ne ocekuje da mu drzava sve uradi..?? primaju minimalac---zar zarade mnogo pa im kapitalista ne da..?? ako je tako zasto nema sindikata u privatnom sektoru.??

Ali srbija nije slobodno tržište nego feudalni posed na kome feudalac dodeljuje posao svojim pajtosima.
Dakle, Socijalizam je daleko bolji od ovog sada.
Srbiaj nije u stanju da obezbedi ravnopravne šanse koje su osnov za pokretanje tržišne privrede.
 
Ne sinak nisi u pravu. Ljudi samo zele da se postuje zakon. Znaci da radnici ne rade na crno i da budu prijavljeni na onu platu koju primaju, da se plati prekovremeni rad, da bude placen odmor koji po zakonu traje 4 radne nedelje neracunajuci subotu i nedelju, da vikend, rad za drzavne praznike i rad posle 22 casa bude vise placeni. Znaci samo da se postuje zakon i nista vise. Sad sto ti to povezujes sa socijalizmom to je druga stvar. Ako misls da u drugim kapitalistickim zemljama kapitalisti smeju da krse zakone onda si glup ko ****.

ali "ciko" sto radnik ne prinudi poslodavca i drzavu da postuje zakone..?? da to nije mozda sto je genracijama navikao da sve neko drugi nesto uradi umesto njega..??
 
Ali srbija nije slobodno tržište nego feudalni posed na kome feudalac dodeljuje posao svojim pajtosima.
Dakle, Socijalizam je daleko bolji od ovog sada.
Srbiaj nije u stanju da obezbedi ravnopravne šanse koje su osnov za pokretanje tržišne privrede.

mi smo zloupotrebili socijalizam...a sad zloupotrebljavamo kapitalizam...
 
a sta sam pogresio..??
ko u kapitalistickoj zemlji obezbedjuje posao..?? zar nas narod ne ocekuje da mu drzava sve uradi..?? primaju minimalac---zar zarade mnogo pa im kapitalista ne da..?? ako je tako zasto nema sindikata u privatnom sektoru.??

Sindikati su interesne grupe protiv kojih se danasnja gradjanska demokratija bori "podjednako" kao i protiv korporativnog monopola. :mrgreen:

Znas, to, sindikati, radne akcije, socijalna pomoc, besplatno skolovanje i zdravstveno osiguranje - sve to smislila crvena banda!!! :rtfm:

Ko je smislio da tako narodu ispire mozak i da ga okrece protiv samog sebe - stvarno je znao sta radi. :ok:
 
Ali srbija nije slobodno tržište nego feudalni posed na kome feudalac dodeljuje posao svojim pajtosima.
Dakle, Socijalizam je daleko bolji od ovog sada.
Srbiaj nije u stanju da obezbedi ravnopravne šanse koje su osnov za pokretanje tržišne privrede.

A koja je to zemlja ikad bila sposobna da obezbedi ravnopravne sanse za pokretanje trzisne privrede?

Gde je to uspela trzisna privreda?

Znas li ko je Milton Fridman i znas li stav svoje stranke o tome?
 
mi smo zloupotrebili socijalizam...a sad zloupotrebljavamo kapitalizam...

Ja, npr. ne bih imao nista protiv kad bi se nasa vlast prihvatila americkog recepta za izlazak iz krize 30-ih.

Medjutim, tako nesto je i bilo moguce dok se privatizovalo, ali neee...

Zasto da ulazemo u domacu proizvodnju kad mozemo sve pare da spiskamo na subvencije i mamljenje stranih investitora da bi Dinkic, Djelic i ekipa mogli da se omaste od procenta kao posrednici. :evil:
 
Sindikati su interesne grupe protiv kojih se danasnja gradjanska demokratija bori "podjednako" kao i protiv korporativnog monopola. :mrgreen:

Znas, to, sindikati, radne akcije, socijalna pomoc, besplatno skolovanje i zdravstveno osiguranje - sve to smislila crvena banda!!! :rtfm:

Ko je smislio da tako narodu ispire mozak i da ga okrece protiv samog sebe - stvarno je znao sta radi. :ok:

a ja mislio da sindikata ima i u kapitalistickim zemljama....a i mislio da je svedska drzava koja ima najuredjeniju drzavnu socijalnu pomoc....
a sto se tice ORA..?? pa koliko vrsta kampova po americi ima koja mogu biti pandam ORA..??
zar u razvijenim kapitalistickim zemljama nije u drzavnim skolama i zdrastvenim ustanovama besplatno..??
 

Back
Top