Građani bez kanalizacije: Firma bliska vlasti uzela pare i nestala

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.073
Snimak-ekrana-20220629-102122.jpg

Uprkos postojanju ugovornih obaveza i isplati višemilionskog avansa izabranim firmama, stanari Beočin Sela od očekivane izgradnje kanalizacione mreže i opštinske uprave dobili su samo probleme. Naime, firme "Molimentum" i "Extra-auto transport", poznate po dilovima s vlastima, te nedavno osnovan "DMD Gradnja 021" iz Veternika, uzeli su avans od Opštine Beočin i prekinuli gotovo svaku komunikaciju, ostavljajući posao izgradnje kanalizacije loše urađen. Zbog toga je opština pre tačno dve nedelje raskinula ugovor s grupom ponuđača, saznaje 021.rs.

Ipak, situacija s izgradnjom kanalizacije u ovom malom mestu komplikovanija je od običnog kršenja ugovornih obaveza. Kako je vidljivo iz zvanične dokumentacije, Opština Beočin je posao izgradnje kanalizacione mreže sa tri odabrane firme ugovorila još 9. novembra prošle godine, sa rokom od 15 kalendarskih dana za obavljanje posla - ali je ugovor raskinula tek sedam meseci kasnije.

Izvor: https://direktno.rs/vesti/drustvo-i...nalizacija-ponudjaci-uzeli-novac-nestali.html

Čisto da se zna da je zakonski zastupnik "Molimentuma" Zoran Videkanjić, brat bivšeg predsednika Opštine Kula Perice Videkanjića (SNS), za kog je Agencija za borbu protiv korupcije početkom 2018. godine utvrdila da je u sukobu interesa jer je firma njegovog brata dobijala vrlo unosne poslove od opštine.......
Ne znam za vas,ali mene ova fotografija kanalizacione cevi (crna rupa) podseća na analni otvor.Simbol jedne propale politike SNS-a koja je ogrezla u kriminalu,korupciji i razvratu.Vodite računa o skrivenim porukama i simbolima,tu se nalaze svi odgovori!

Poslednja izmena od moderatora:

blooser

Veoma poznat
Poruka
12.647
Resenje problema je ekstremno lako - gradjani tog mesta treba da se okupe i SPALE zgradu opstine i povesaju predsednika opstine i njegove najblize saradnike, i to nista politicki - vec samo da urlaju "DI SU NASI NOVCI!"

Ako neko misli da u ovo tesko vreme krize moze da se razbacuje novcem gradjana, onda su ili gradjani potpuni debili koji to i zasluzuju ili kazna za to (od strane gradjana) mora biti surova. Treceg nema.

Poruka
15.289
Resenje problema je ekstremno lako - gradjani tog mesta treba da se okupe i SPALE zgradu opstine i povesaju predsednika opstine i njegove najblize saradnike, i to nista politicki - vec samo da urlaju "DI SU NASI NOVCI!"

Ako neko misli da u ovo tesko vreme krize moze da se razbacuje novcem gradjana, onda su ili gradjani potpuni debili koji to i zasluzuju ili kazna za to (od strane gradjana) mora biti surova. Treceg nema.
Kao da je tek tako lako obracunati se s DS-ovskom mafijaskom hobotnicom koja se zavukla u sve pore drustva.
Poput Hidre je, odsjeces jedan krak, izrastu dva nova.
Nema to veze sa SNS-om.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.461
Snimak-ekrana-20220629-102122.jpg

Uprkos postojanju ugovornih obaveza i isplati višemilionskog avansa izabranim firmama, stanari Beočin Sela od očekivane izgradnje kanalizacione mreže i opštinske uprave dobili su samo probleme. Naime, firme "Molimentum" i "Extra-auto transport", poznate po dilovima s vlastima, te nedavno osnovan "DMD Gradnja 021" iz Veternika, uzeli su avans od Opštine Beočin i prekinuli gotovo svaku komunikaciju, ostavljajući posao izgradnje kanalizacije loše urađen. Zbog toga je opština pre tačno dve nedelje raskinula ugovor s grupom ponuđača, saznaje 021.rs.

Ipak, situacija s izgradnjom kanalizacije u ovom malom mestu komplikovanija je od običnog kršenja ugovornih obaveza. Kako je vidljivo iz zvanične dokumentacije, Opština Beočin je posao izgradnje kanalizacione mreže sa tri odabrane firme ugovorila još 9. novembra prošle godine, sa rokom od 15 kalendarskih dana za obavljanje posla - ali je ugovor raskinula tek sedam meseci kasnije.

Izvor: https://direktno.rs/vesti/drustvo-i...nalizacija-ponudjaci-uzeli-novac-nestali.html

Čisto da se zna da je zakonski zastupnik "Molimentuma" Zoran Videkanjić, brat bivšeg predsednika Opštine Kula Perice Videkanjića (SNS), za kog je Agencija za borbu protiv korupcije početkom 2018. godine utvrdila da je u sukobu interesa jer je firma njegovog brata dobijala vrlo unosne poslove od opštine.......
Ne znam za vas,ali mene ova fotografija kanalizacione cevi (crna rupa) podseća na analni otvor.Simbol jedne propale politike SNS-a koja je ogrezla u kriminalu,korupciji i razvratu.Vodite računa o skrivenim porukama i simbolima,tu se nalaze svi odgovori!
a sta da kazemo za vojnu industriju amerike .........blisku americkoj vlasti?
Nase firme bliske vlasti barem ne ubijaju ljude po svetu.

blooser

Veoma poznat
Poruka
12.647
Kao da je tek tako lako obracunati se s DS-ovskom mafijaskom hobotnicom koja se zavukla u sve pore drustva.
Nema to veze sa SNS-om.

A gde sam ja pomenuo SNS? Cak i ne znam ko je tamo na vlasti. Ja govorim u opstim terminima gde gradjani imaju pravo da kazne svoje predstavnike koji ih pljackaju. Zasto stalno politikantstvo ovi-oni? SVI KOJI NE VALJAJU, KOJI KRADU I IZDAJU - u zatvor ili "na granu".

Poruka
15.289
A gde sam ja pomenuo SNS? Cak i ne znam ko je tamo na vlasti. Ja govorim u opstim terminima gde gradjani imaju pravo da kazne svoje predstavnike koji ih pljackaju. Zasto stalno politikantstvo ovi-oni? SVI KOJI NE VALJAJU, KOJI KRADU I IZDAJU - u zatvor ili "na granu".
Stvar je u tome da treba razluciti zito od kukolja, tj. nisu sve politicke opcije iste.
Sve ovo vrijeme SNS grcevito pokusava popraviti stetu koju su Srbiji nanijele godine DS-ovskog pustosenja i orgijanja.

blooser

Veoma poznat
Poruka
12.647
Stvar je u tome da treba razluciti zito od kukolja, tj. nisu sve politicke opcije iste.
Sve ovo vrijeme SNS grcevito pokusava popraviti stetu koju su Srbiji nanijele godine DS-ovskog pustosenja i orgijanja.
Te bajcice mozda mozes da pricas nekog decici, ja sam bio i gledao Milosevicev rezim, kao i sve naredne. Prema tome, sve koji su od 1990. vodili Srbiju poslao bih u gulage, oduzeo imovinu do poslednjeg dinara, a porodice bi im zavrsile bez pasosa i isto kao sto su komunisti tretirali golootocane. I to namerno bas tako, prvo jer su to sve upravo potomci tih istih [email protected]@ a drugo jer su sistem kazne razvili do perfekcije.

Znaci oduzeti im sve jer im je to uglavnom cilj zivota. I kad kazem sve mislim i na ono sto im je stvarno ostavio deda jer su toliko unistili zemlju da je to zapravo mala, mala kazna.
Bez pasosa znaci prvo da ne mogu da begaju, a drugo da ce da zive u Srbiji koju su unistili upravo oni i njihova deca i rodjaci.
A gulag znaci da bi isli da rmbaju dok ne pomru - ima toliko toga da se uradi u Srbiji, da se radi i gradi. Ako mogu Kinezi da dovlace svoje zatvorenike ovde da rade, mozemo mi valjda svoje lopurde i izdajnike da upregnemo da ucine bar nesto za svoju zemlju.

I za kraj da pojasnimo - tu spadaju i crvena banda (SPS/JUL), i Zuta banda (DOSmanlije) i Crna banda (SNS) - mada Crna banda sadrzi dobar deo Crvene i Zute bande.

blooser

Veoma poznat
Poruka
12.647
Uzalud ja ljudima pokusavam otvoriti oci.

Cekaj, sta sam napisao pogresno?

Koliko imas godina? Pretpostavicu da pamtis SFRJ zbog nick-a. Da li si iz Srbije? Da li si Srbin? To mi je bitno da znam sa kim pricam.

Elem, ja sam napisao da lopove i izdajnike treba kazniti i uzeti im sve sto su pokrali jer su narod i drzavu doveli do ovde gde smo sada, uz sve sto se usput desilo (silne zrtve, da pojasnimo i to, uz kriminalizaciju i sundizaciju zemlje i naroda). Sve to pocelo je jos 90-tih, i svaka naredna vlast je to samo unapredjivala, uz konstantnu izdaju naroda i drzave.

Jos Milosevic, ili ako hoces SPS/JUL, je poceo pljacku drzave (hiperinflacija, Jezda i Dafina, prodaja i unistenje firmi...) i izdaju (Krajina, Republika Srpska koja je smanjena za 25% od onoga sto je bila) - ovo samo najbitnije, sitne pljacke i kriminalizaciju necu ni da pominjem - ko je zaboravio tada su nam kriminalci vodili drzavu.

Zuti su nastavili unistenje drzave, rasprodaju/privatizaciju, izdaju - isporucili MIlosevica i nase generale, umesto da smo Milosevica MI STRELJALI ovde za veleizdaju Srbije, uz jos 5000 bandita iz SPS/JUL bande. Zatim promovisanje gej i NVO pokreta, okupacija drzave od strane NATO-a i USA/EU, ukidanje carina na robu iz EU, nastavljeno mafijasenje i pljacka, IZDAJA KIM (pod njima su proglasili nezavisnost i CG i KIM)

O Crvenoj bandi ne bih jer mi je muka kad samo pomislim sta sve treba da napisem.

Dakle koga od njih ces ti to da branis, tj. sta sam to napisao pogresno?

blooser

Veoma poznat
Poruka
12.647
Istina, istina.

Pa imas masu intervjua gde oni sami to priznaju. Treba biti objektivan.

Meni je lako, ja nemam politicku opciju koju podrzavam, najblizi mi je (odnosno, ja sam najblizli onome sto propagira) Branko Dragas, a on opet propagira direktnu demokratiju gde politicke STRANKE nemaju prakticno nikakvu vaznost osim teorijske.

Znaci i vama savetujem da se odvojite od politicke opcije jer onda svaku mozete objektivno da kritikujete. Onda stvari postaju mnogo jasnije.

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.073
a sta da kazemo za vojnu industriju amerike .........blisku americkoj vlasti?
Nase firme bliske vlasti barem ne ubijaju ljude po svetu.

Ko ti kaže? Vladajuća garnitura u Srbiji takođe ubija - i to svoje građane! Vidiš da ne znaju ni kanalizaciju da naprave kako treba!

Ljudi će se udaviti u sopstvenim g*vnima!
Novine ima da pišu o tom čudu neviđenom :kiss:

blooser

Veoma poznat
Poruka
12.647
Ko ti kaže? Vladajuća garnitura u Srbiji takođe ubija - i to svoje građane! Vidiš da ne znaju ni kanalizaciju da naprave kako treba!

Ljudi će se udaviti u sopstvenim g*vnima!
Novine ima da pišu o tom čudu neviđenom :kiss:

A vala smo i zasluzili.

Covece, Zrenjanin 30 godina nema pitku vodu, ako im je voda uopste i za pranje i kupanje, I NISTA!!! Pa trebalo je da rasrafe zgradu opstine, i sve koji u njoj sede, do poslednjeg srafa do sada zbog toga. Trebalo je da spale tu opstinu 100 puta do sada, zajedno sa svima koji u njoj sede.

A oni ne mogu da skupe 100 ljudi na protestu.

E pa onda i treba da se dave u sopstvenim g, i oni i svi mi ostali koji slicno (ne)reagujemo.

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.073
Nema to veze sa SNS-om.

:hej:

Kako bre nema? Pa 2/3 DS-a je prešlo u SNS. Stranka G17+ (koja je svojevremeno dobijala 400.000 na izborima) je kompletno prešla u SNS i više praktično ne postoji.

Na kraju krajeva, skoro ceo glavni odbor i dobar deo ministara su ti žutaći.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.