Grad Novi Sad uvodi mesečnu naknadu od 118 dinara "za spremnost rada vodovoda i kanalizacije"

toz972

Poznat
Poruka
8.351
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...a-spremnost-rada-vodovoda-i-kanalizacije.html

Grad Novi Sad uvodi mesečnu naknadu od 118 dinara "za spremnost rada vodovoda i kanalizacije"
Gradsko veće je predložilo da se za svako domaćinstvo i poslovnog korisnika uvede fiksna mesečana naknada od 118 dinara "za spremnost sistema vodovoda i kanalizacije", saznaje 021.rs.

KOMENTARI 47

NOVI SAD 14.12.2020. | 13:08 > 14:02
Grad Novi Sad uvodi mesečnu naknadu od 118 dinara

Foto: 021.rs
Skupština grada će izmene i dopune Odluke o uslovima i načinu organizovanja poslova u vršenju komunalne delatnosti isporuke vode i uklanjanja vode doneti na sednici u petak, 18. decembra, a očekuje se da na računima za januar koji stižu u februaru više od 153.000 domaćinstava i više od 8.600 privrednih subjekata mesečno počne da plaća 118 dinara koji će ići na račun JKP "Vodovoda i kanlizacije".

Kako se navodi u predlogu odluke, u koju je 021.rs imao uvid, cena za pogonsku spremnost sistema se utvrđuje kao mesečni fiksni iznos i namenjena je za izgradnju i rekonstrukciju, odnosno investiciono održavanje tehničkog sistema, kao i za nabavku opreme.

Ova cena od 118 dinara bi se plaćala bez obzira na mesečni iznos koji Novosađani plaćaju za vodu i kanalizaciju, što znači da će i onaj ko ima 0 dinara potrošnje morati da plati ovu naknadu u punom iznosu.

Sa novim nametom, JKP "Vodovod i kanalizacija" će prihodovati skoro 229 miliona dinara godišnje, što je oko 10 odsto prihoda na osnovu naplate potrošnje vode i odvođenja otpadnih voda.

Odlukom koja ide pred Skupštinu grada nije planirano da se menjaju cene vode i kanalizacije, koje važe već 10 godina, a koje su počele da se primenjuju 1. januara 2011. godine.
Autor: 021.rs
Svašta će izmisliti kako bi održali partokratski sistem i platili prekobrojne stranačke poslušnike zaposlene u javnim preduzećima. Prvo su u Novom Sadu počeli da naplaćuju dimničarinu svima pa i onima koji nemaju dimnjak. Kada je to prošlo sada će naplaćivati svaki mesec fiksno za spremnost sistema vodovoda i kanalizacije. Sutra će početi da naplaćuju za spremnost sistema čistoće, spremnost sistema elektrodistribucije, spremnost sistema kontejnera. Novi Sad ima i čuvare kontejnera koje plaćaju građani i pored toga što plaćaju i komunalnu loliciju. Od sledeće godine se povećava porez na nekretnine, tv preplata, plaća se porez na šupe, svinjce, kokošinjce itd. I to sve u godini najveće krize i u lideru u regiona gde su kase prepune para kako kaže svemoćni. Sistem izgleda zahteva mnogo para kako bi opstao. Da li će narod imati toliko koliko sistem zhteva i koliko će u budućnosti zahtevati. Treba nahraniti partijske poslušnike koji su se prekobrojno zaposlili u javnim i državnim instirucija a koji imaju nadprosečne plate.

Poslednja izmena:

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
29.965
to je i za struju bezobrazluk

bolje da povecaju 2 din po kubiku nego sto izmisljaju neke takse za nista.

pa koliko potrosis - toliko platis , a takse porezi i akcize placa onaj ko zaradi

Jes, al onda ne možeš penzosima prodavati priču kako je u Srbistanu najjeftiniji kilovat u Evropi, i slične budalaštine.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.648
Ma za lopove i seljacine je najbolja fora te akcize, tj fiksirani iznosi placanja....
Tv pretplata, mesto za brojilo ....mesto za vodomer, mesto za disanje....i u programiranju je sad u modi mesecna naplata a ne vise konacna izrada programa....
Ionako te musterija davi da im prilagodjavas hirovima, pa onda dolazak, promena, dranje i mesecno apanaza...Kvarnost je zarazna osobina kod ljudi, jer na trzistu oni nekvarni ostani bez kesha a drzavi mora da se plati isto kvarno , znaci bez obzira na promet i zaradu.

Mej bregami

Buduća legenda
Poruka
34.264
U je.bote pa ja imam 540,00 kuna struje...
Zadnjih godina sam zamijenio skoro sve velike potrošače u kući. Topla voda i kuhanje je na plin, barem trideset žarulja po 60w zamijenio sa ledicama tako da sad cijela rasvjeta troši ko dvije tri stare žarulje, izbacio stare kompjutore, televizore i sl. i zamijenio novim koji dosta manje troše i uveo malo reda sa potrošnjom.

MaRaMih162219

Domaćin
Poruka
3.454
Zadnjih godina sam zamijenio skoro sve velike potrošače u kući. Topla voda i kuhanje je na plin, barem trideset žarulja po 60w zamijenio sa ledicama tako da sad cijela rasvjeta troši ko dvije tri stare žarulje, izbacio stare kompjutore, televizore i sl. i zamijenio novim koji dosta manje troše i uveo malo reda sa potrošnjom.
Jgb ja imam sva rasvjetna led tijela, nemam bojler, nego protočne toplinske slavine, oba tv-a 2020 proizvodnja visok razred, hladnjak, ledenica i perilica prije 2 godine sve hisense A pun kiki pluseva, to ti je gorenje u stvari... Indukcijsko kuhalo...
Smanjio sam sa 650 na 540, možda mi je sad još palo na 500 nisam ni gledao, to žena ordinira...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.