Grad bez novca i siromaštva

Rezultat našeg dosadašnjeg progresa kao čovečanstvo..(naravno izuzetnosti i izuzeci nisu takav rezultat)


služiš u ratu, služiš u restoranu, služiš da postojiš...
Brate, ti sto vise hoces da me motivises vise me oboris. A kad gledam sta pises sa strane, i sta postavljas, ne mogu sebi da verujem. Svaka ti cast! :)
Ja mislio vojska iskljucivo siledzije... ovo je za svako postovanje. Samo ne znam gde je Bog i sto prepusta stvari ovako bezobraznim slucajevima.
 
Poslednja izmena:
Свакако да криминалцима треба одузети нелегално стечену имовину.

Ипак, сасвим је нормално да ко више ради има више, а ко мање ради има мање.

Иначе, није сваки рад исти и не вреди сваки рад исто.

НПр. неко може сваки дан да преноси исту ствар са једног краја дворишта у други крај. И то може да ради сатима и данима.

Тај рад вреди 0 динара.

А неко може да ради мало, али да тај рад вреди пуно.

Нпр. кад Пикасо за пола сата нацрта слику, та слика вреди милион нечега, те је његова сатница далеко већа од сатнице горепоменутог грађевинца.
ja pikasovu sliku ne bih uzeo ni da me plate, a taj sto prenosi istu stvar moze da ima problem sa kicmom zbog toga, a plus je posao monoton i neinspirativan. Ako je vrednost 0, nemoj nikome ni da trazis teske terete da ti rade nego radi ti. Ne znam da li si hriscanin, ali kaze Hrist:

Свето Јеванђеље по Матеју 25


44
Тада ће му одговорити и они говорећи: Господе! кад те видјесмо гладна или жедна, или госта или гола, или болесна или у тамници, и не послужисмо те?

45
Тада ће им одговорити говорећи: заиста вам кажем: кад не учинисте једноме од ове моје мале браће, ни мени не учинисте.

https://pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=ijekav&lang2=&book=40&chap=25


Sto nisi uvidjajan?
 
Poslednja izmena:
ja pikasovu sliku ne bih uzeo ni da me plate, a taj sto prenosi istu stvar moze da ima problem sa kicmom zbog toga, a plus je posao monoton i neinspirativan. Sto nisi uvidjajan?
То што ти не би купио пикасову слику никако не значи да неко други не би за њу дао милион долара.

Е, сад..ти можеш њему да се смејеш што је за обично платно са бојом дао милион долара,

међутим, људи који купују таква уметичка дела, не само да уживају у њима, већ тим делима константно расте вредност, тако да после неколико година от уметничко дело даље продају и дуплирају уложено, те долазимо до закључка да, без обзира што ти не би дао новац за пикасову слику, та слика има огромну вредност, а купци одлично зарађују од такве куповине.
 
То што ти не би купио пикасову слику никако не значи да неко други не би за њу дао милион долара.

Е, сад..ти можеш њему да се смејеш што је за обично платно са бојом дао милион долара,

међутим, људи који купују таква уметичка дела, не само да уживају у њима, већ тим делима константно расте вредност, тако да после неколико година от уметничко дело даље продају и дуплирају уложено, те долазимо до закључка да, без обзира што ти не би дао новац за пикасову слику, та слика има огромну вредност, а купци одлично зарађују од такве куповине.
samo oni na talasnoj duzini takvog ludila. Umetnost treba da inspirise, da bude svima dostupna, besplatna, duhovna. To sto se radi sa pikasovim delima je kao valjanje u blatu.
 
samo oni na talasnoj duzini takvog ludila. Umetnost treba da inspirise, da bude svima dostupna, besplatna, duhovna. To sto se radi sa pikasovim delima je kao valjanje u blatu.

Уметност јесте свима доступна.

Али не свака уметност.

Нпр. нико те не спречава да сликаш и певаш и пишеш.

Нити да скупљаш уметничка дела.
 
Уметност јесте свима доступна.

Али не свака уметност.

Нпр. нико те не спречава да сликаш и певаш и пишеш.

Нити да скупљаш уметничка дела.
Ali svako moze da vidi neko vizuelno umetnicko delo. Nema potrebe placati to. Moze da bude, ako je vec toliko popularno, izlozeno u muzeju. Ravnopravnost.
 
Уметност јесте свима доступна.

Али не свака уметност.

Нпр. нико те не спречава да сликаш и певаш и пишеш.

Нити да скупљаш уметничка дела.
cena umetnosti je relativna i usko povezana sa vremenom i svetom...
koliko umetnika je u sustini zivelo u bedi i tek posle smrti i xy vremena su ta dela postala vredna?

ajde da je primer neki doktor koji je drustveno koristan uvek...to se zove prakticna i upotrebna drustvena vrednost...

danas ovi influenseri vise zaradjuju od skoro bilo koga...ne znam zaista koja im je realna vrednost...

no kako god...dok jedni pate da bi drugima bilo bolje, nece biti dobro...svako bi trebao da ima za osnovno bilo cime da se bavi...zdravstvo, skolovanje, krov nad glavom i hranu barem...
 
ja tu vidim vise problema ali mi se kao ideja svidja :)

Kao sto je @4thman spomenuo, gde se tu skoluju ljudi? Deca koja se skoluju tamo, da li jednog dana mogu da izadju iz te komune i da li se priznaje to skolovanje?

radim celi zivot ali necu moci da putujem naokolo posto nemam para...itd...

svakako bih posetila da vidim na sta to lici i kako funkcionse :)
 
ja tu vidim vise problema ali mi se kao ideja svidja :)

Kao sto je @4thman spomenuo, gde se tu skoluju ljudi? Deca koja se skoluju tamo, da li jednog dana mogu da izadju iz te komune i da li se priznaje to skolovanje?

radim celi zivot ali necu moci da putujem naokolo posto nemam para...itd...

svakako bih posetila da vidim na sta to lici i kako funkcionse :)
eh, da je kao ono sto mi majka i baba cesto kazu: "nekad je bilo takvo vreme da svaki stranac bude toplo docekan i zbrinut u kuci nepoznatog. Postenje, ljubav. Pa svi smo ljudi, svi smo duse, gde god da odes..."...
 
o da...
ja sam tek posle godina i godina shvatila sustinu one - srecan je onaj ko ume da voli...
zaista mislim da ne umeju svi...
cesto trazim odgovore na pitanja egzistencijalne logike (kao npr, da li ce te zatvorene duse ikada progledati, jer kad ja osetim pravu srecu, zelim da je svi osete, i naravno da te uhvati osecaj zaljenja za one koji ne mogu to da osete)... Ali ne znam zasto je Bog toliko od nas izolovan na ovom svetu, ne mogu sa Bogom da komuniciram kao sa zivim bicem, kao na primer sa tobom. Prica za odnos mene i "Boga" je posebna... koliko sam samo pao u depresiju pored svega sto sam video, i brata koji dan danas ima tako samoporazavacki stav i agresivan ton kad brani svoj argument, a zahvaljujuci njemu sam bio upucen u stvari koje su mi promenile pogled na zivot na bolje...
 
Brate, ti sto vise hoces da me motivises vise me oboris. A kad gledam sta pises sa strane, i sta postavljas, ne mogu sebi da verujem. Svaka ti cast! :)
Ja mislio vojska iskljucivo siledzije... ovo je za svako postovanje. Samo ne znam gde je Bog i sto prepusta stvari ovako bezobraznim slucajevima.
Nema ga sinko moj...

Ima teorijski ali praktično nema...
Iz nekog razloga volimo silu...
 
Brate, ti sto vise hoces da me motivises vise me oboris. A kad gledam sta pises sa strane, i sta postavljas, ne mogu sebi da verujem. Svaka ti cast! :)
Ja mislio vojska iskljucivo siledzije... ovo je za svako postovanje. Samo ne znam gde je Bog i sto prepusta stvari ovako bezobraznim slucajevima.
Nisu vojska siledžije.

Vojska je dobro disciplinovana grupa pojedinaca. Sa vojnim strategijama civilno geopolitičkih interesa...gde ti nije dozvoljeno da odbiješ naredbu ili ćeš biti kažnjen...

Kriminalci su siledžije. Siluju zakone koji bi trebalo da štite sve.

Americi je smetao Tramp jer nijedan rat im nije započeo. Ali nije ni završio. Ali Amerika je vojna geopolitička sila...

Iz nekog razloga volimo silu...a sila Boga ne moli...
 
Nema ga sinko moj...

Ima teorijski ali praktično nema...
pa da
Iz nekog razloga volimo silu...
da li ti volis silu? ako je volis, sto se svi ne poubijamo? fizicko unistenje, dakle, simptomi smrti kod zivih organizama se mogu primetiti kada se previse sile upotrebi nad zivim organizmom, kod vitalnih tacaka. Sto ljudi nisu malo lojalniji toj ljubavi onda?
 
pa da

da li ti volis silu? ako je volis, sto se svi ne poubijamo? fizicko unistenje, dakle, simptomi smrti kod zivih organizama se mogu primetiti kada se previse sile upotrebi nad zivim organizmom, kod vitalnih tacaka. Sto ljudi nisu malo lojalniji toj ljubavi onda?
Ne. Ne volim ni snagu a kamoli silu.
Sve što se uradi na silu ispadne pogrešno.

Tako smo programirani.
Ne stvaramo empatiju nego antipatiju, i simpatiju...

Ono staro, vodite ljubav a ne rat...

Rat, rat se nikada ne menja;
Dok se mi ne promenimo...
 
Nisu vojska siledžije.

Vojska je dobro disciplinovana grupa pojedinaca. Sa vojnim strategijama civilno geopolitičkih interesa...gde ti nije dozvoljeno da odbiješ naredbu ili ćeš biti kažnjen...
pa da vojska nije grupa siledzija (ali opet, nije sve crno belo, neki imaju dusu, mozda nekima i proradi savest nakon izvesnih dogadjaja i iskustava) niko ne bi ratovao
 

Back
Top