ГОВОР МОНАХА АНТОНИЈА: Испред скупштине је настао мук - (ОВО ће да буде ИСТОРИЈСКИ говор)!

ja ne vidim da vodi litiju...
to što nije monah ne umanjuje njegove :kafa: , što je u današnje vreme retka kombinacija...
i što je najbolje od svega, uopšte se ne folira, dobro ga poznajem i mogu da potvrdim da je stvarno takav...

Otada se ti baviš ontologijom? Napredak. Neka, možda postaneš i metafizičarka...
 
Svi istinski pravoslavci se protive sjedinjavanju sa papom i rimokatolicima a gde papa dodje ,to i uradi,tako da od te radnje nema nista ...i zato podrska ocu Antoniju za takav cvrst stav.

УПРАВО такав његов "чврст" став је РАЗЛОГ због чега га ИГНОРИШУ национални медији (Вучићеви) и због којих га нападају, нарочито сервирањем разних лажи, које иду до те мере да ми се ПОВРАЋА када их читам.
Није ми само јасно:eek::eek::eek: како једно људско створење може да превали преко свог језика (или овде преко тастатуре, док исписује одвратне коментаре) а да се не уплаши да ли му се то може вратити као бумеранг, јер је сигурна сам свестан да пише или изговара НЕПРОВЕРЕНЕ и често измишљене и прљаве лажи!!!
 
Сваки чин се може одузети као што је и дат. Бог је црква тако да је то јасно. Свети оци васељенских сабора су донели те одлуке. У цркви постоји поредак који се мора поштовати да би и вера опстала а не да ради ко шта хоће... Антоније се буни против папе а заправо су исти јер је Католичка црква расколничка и анатемисана и одвојена од нас. Свети Ава Јустин је писао о екуменизму... патријарх нема везе са Ваљевском Грачаницом него епископ ваљевски... претходни епископ је још пре 40 година потписао сагласност за изградњу те бране или шта је већ док је била комунистичка власт. Патрјарх не сме да се меша у послове других епархија. Све се одлучује САБОРНО.
Самим тим што ми њега "нисмо достојни" он себе уздиже у небо и горди се.
Бог ће наравно спасти и католике и муслимане јер је милостив. Папа је био у Србији и у другим православним земљама и ево ништа се не промени. Једино ко може да се промени је управо папа.
Какве све глупости и неистине нећемо овде прочитати!?

И просветли ме, молим те, КАДА је то папа био у Србији:?: Можда сам нешто преспавала или можда нисам тада била рођена...ДА ТЕ ЧУЈЕМ:ceka:
 
Више пута привођен, хапшен, малтретиран. Покушавано да му се "напакује" много тога, што наравно НИЈЕ починио-скривио,.....и НИШТА од тога га није поколебало да се бори за сваког Србина и за православну Србију!!!

 
ja ne vidim da vodi litiju...
to što nije monah ne umanjuje njegove kvalitete, čovek je mudar, inteligentan, pošten i hrabar, što je u današnje vreme retka kombinacija...
i što je najbolje od svega, uopšte se ne folira, dobro ga poznajem i mogu da potvrdim da je stvarno takav...

Да, али нажалост, то су за некога његове мане:zper:
Годинама пратим шта ради монах Антоније,..он ће и за мене и за многе остати заувек монах, он се заветовао за то, и својим делима то ПОКАЗУЈЕ и ДОКАЗУЈЕ. Сигурна сам да ће се многи уверити у његове часне и чисте намере!

Након Слободана Милошевића (који није овде тема) монах Антоније је друга особа у чије добре и часне намере не сумњам.
(ЕТО који парадокс, иако знам да монах Антоније има сасвим супротно мишљење о Слоби, и у његовим говорима је не ретко помињан, у најружнијем контексту,
али сам сигурна да он нема праве информације о поменутом и једином достојном Србину, који је једно време био представник свих Срба на планети, био је њихов председник, који је мучки УБИЈЕН у ћелијама хашког казамата) Верујем да ће временом ИСТИНА о томе ко је био убијени председник допрети и до монаха, који углавном и живи за ту исту ИСТИНУ, да она допре до свих нас!!!
 
ja ne vidim da vodi litiju...
to što nije monah ne umanjuje njegove kvalitete, čovek je mudar, inteligentan, pošten i hrabar, što je u današnje vreme retka kombinacija...
i što je najbolje od svega, uopšte se ne folira, dobro ga poznajem i mogu da potvrdim da je stvarno takav...
Ako on nije monah ,onda su ovi jos manje vladike ,patrijarh...
 
Поштен и храбар а рашчињен...
I Svetog Marka Efeskog su satro rascinili ,progonili ,zatvarali ...a da ne bi njega pravoslavlje, ne bi ni postojalo vise ,narod je stao uz njega a dok su ove papske izdajnike koji su ga "rascinili" ispljuvali ,isutirali i proterali iz Crkve.Samo neka se igraju ovi sa narodom ....
 
Уопште није чест случај. То можда може у СНС-у тако а у цркви не може. Ви сте као муслимани, имате своје учење и не слушате право... Мислите да сте нај паметнији а немате појма о теологији и цркви.
Patrijarh mutljara.
 
Brnabic: Protestvujte posle kad sve ovo prodje. Ljudi, ko boga vas molim, preklinjem, stavite maske.



Pogledajte prilog 730319
Eh, jadnice, ako si meni, posle saveta za tvoje dobro nasao sendvic da pokazujes a jasno sam bila neutralna u pogledu vlasti, onda si sam ne samo sendvicar, nego i polupani sendvicar koji nece znati sta ga je snaslo kad "fasuje" virus.

I smao ce neko takve sizofrene budale sutra da leci...

@ tema

A mohan-nemonah Antonije je slagao da je rascinjen 2003 zbog pape, vec 2010 zbog ogovaranja patrijarha povodom rascinjenja vladike Artemija, koji mu uzgred, nikad nije pruzio pomoc oko Gracanice, nikada dosao na skup.

Mislim, mogu da razumem njegovo ogorcenje, ali laz ne mogu.
 
Govor monaha meni ne liči ni na kakav istorijski govor već na KGBovsku Žvaku!
Dakle koga je izdao Vučić? Vučić nije mogao da izda Kosovo jer je Kosovo izdao Slobodan MIlošević. Ne može se izdati nešto što nije naše već odavno!
Vučić je nešto izdao a to je Rusija! Vučić se okrenuo Kinezima i nogirao Putina!
Ali postoji i druga mogućnost koja je daleko verovatnija, a to je da je sve režirana farsa kako bi se od Zapada izmuzli razni ustupci; Jao kuku.... Rusi hoće da me sruše dajte mi pare, ne tražite da priznam Kosovo (niko to uopšte ni ne traži od njega).....
Sam Vučić je dao potvrdu za to rekavši da iza nereda stoji Zar je moguće moguće da Vučić govori istinu? Ne to je nemoguće... Neredi su prestali naglo kako su i počeli, a trajali su baš kad je Vučić bio u Parizu?
Ponovo postavljam pitanje na koje niko nema odgovor: Zašto tražimo novac od od onih koji se non stop optužuju da su nam neprijatelji, od Zapada?
Nak naši prijatelji Rusi odreše kesu a ne da nam šalju olupine od aviona.... Nek naši prijatelji Knezi odreše kesu a ne da nam šalju krševe od respiratora...
 
Govor monaha meni ne liči ni na kakav istorijski govor već na KGBovsku Žvaku!
Dakle koga je izdao Vučić? Vučić nije mogao da izda Kosovo jer je Kosovo izdao Slobodan MIlošević. Ne može se izdati nešto što nije naše već odavno!
Vučić je nešto izdao a to je Rusija! Vučić se okrenuo Kinezima i nogirao Putina!
Ali postoji i druga mogućnost koja je daleko verovatnija, a to je da je sve režirana farsa kako bi se od Zapada izmuzli razni ustupci; Jao kuku.... Rusi hoće da me sruše dajte mi pare, ne tražite da priznam Kosovo (niko to uopšte ni ne traži od njega).....
Sam Vučić je dao potvrdu za to rekavši da iza nereda stoji Zar je moguće moguće da Vučić govori istinu? Ne to je nemoguće... Neredi su prestali naglo kako su i počeli, a trajali su baš kad je Vučić bio u Parizu?
Ponovo postavljam pitanje na koje niko nema odgovor: Zašto tražimo novac od od onih koji se non stop optužuju da su nam neprijatelji, od Zapada?
Nak naši prijatelji Rusi odreše kesu a ne da nam šalju olupine od aviona.... Nek naši prijatelji Knezi odreše kesu a ne da nam šalju krševe od respiratora...
Da, sreo se da Harčenkom juče i delovao je donekle ljuto.

Tako da se nadam da puca prijateljstvo SRS i SSSR.
 
Eh, jadnice, ako si meni, posle saveta za tvoje dobro nasao sendvic da pokazujes a jasno sam bila neutralna u pogledu vlasti, onda si sam ne samo sendvicar, nego i polupani sendvicar koji nece znati sta ga je snaslo kad "fasuje" virus.

I smao ce neko takve sizofrene budale sutra da leci...

Nece mene niko da leci jer sam zdrav vec ce tebe sutra da bodu, ko krave kad spricaju hormonima. Kad izadje vakcina protiv korone nece biti jedna zbog toboze mutacije virusa, vec zbog te mutacije izlazice svake godine druga vakcina.
 
Ајде јеретици смирите се мало. Неистине? Отвориш Свето писмо и Дела апостолска и прочиташ како је Апостол Павле постао апостол. Па ћеш видети шта је црква. Ја не знам колико ви можете бити болесни да пратите јеретика који носи мантију без икаквог права и пљује на цркву уместо своју цркву да слушате? Шта год да је урадио црква је урадила дупло више. Ти епископи су силне школе изучили о томе и деценијама су на тим местима? И сада ће се појавити неки рашчињени монах који ће их учити. Како баш он? Где су хиљаде осталих свештеника и монаха? Како њима не смета и уживају у својој дужности? Његова дела пре 2010 године се могу прихватити, све после раскола не може. Тако је вековима било и у свим црквама. Говор му није лош али да би тако причао мора прво скинути мантију јер је самим тим одмах лажов јер НИЈЕ монах. Онда може да прича. Црква пушта све њих неко време и кад се скроз отргну онда их рашчини. Тако је и са Католичком црквом и свим осталим јересима. Свако ко зна историју цркве зна и да оваквих има на милионе. Него не наши медији прво пљују цркву и онда неуки народ верује томе и онда се пре слуша расколник него црква Христова... све би то било јасно само када би се мало потрудили да нађете и научите али наравно ви сте запели као мазге и не може човек објаснити... учење се учи од цркве Христове а не од јеретика. Да је био нормалан као и сва његова братија... неби га избацили. Ја сам ставио линк па ви читајте.
 
Poslednja izmena:
Nece mene niko da leci jer sam zdrav vec ce tebe sutra da bodu, ko krave kad spricaju hormonima. Kad izadje vakcina protiv korone nece biti jedna zbog toboze mutacije virusa, vec zbog te mutacije izlazice svake godine druga vakcina.
A ko kaze da cu ja neselektivno i nekriticki da pristanem da ih primim?

Ako su kvalitetne, pouzdane i ako se u to uverim na tudjem primeru, pristacu, ako nisu, necu. Ilonako ne spadam u rizicnu kategoriju a i kamo srece da se uopste dodje do kvalitetnih vakcina, prvo skoci pa reci "hop", a ako do toga dodje, naravno da cu potrcati da je/ih primim.

Dosta mi je vise zatucanih, autisticnih ljudi koji u sve sumnjaju. Vi ispastajte, ja ne zelim.
 

Back
Top