Gotovina neće ni ulicu, niti trg u Splitu

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s204389/Info/ex-YU/Gotovina_nece_ni_ulicu_niti_trg_u_Splitu.html
Gotovina neće ni ulicu, niti trg u Splitu
General Ante Gotovina, zamolio je splitske vlasti da inicijativa, prema kojoj bi on postao počasni građanin Splita uz imenovanje određenog trga ili ulice po njegovom imenu, "pričeka neka bolja vremena".

v204389p0.jpg

Ante Gotovina posle presude u Hagu
"Verujem da će građani imati razumevanja za ovakav stav. Moramo voditi računa o njemu i njegovim interesima", rekao je za "T portal" zamenik gradonačelnika Splita Jure Šundov.

Šundov je sa Gotovinom kontaktirao uz pomoć zajedničkog prijatelja Željka Dilbera.

"Mi kao grad Split pokazali smo da na ovaj način želimo da mu odamo počast, i to jednoglasno, ali ne možemo svojim potezima odlučivati o njegovoj sudbini", rekao je Šundov.

On je poželeo Gotovini i generalu Mladenu Markaču, koji je takođe osuđen, oslobađajuće presude. Gotovina i Markač nedavno su osuđeni na 24, odnosno 18 godina zatvora. Presuda još nije pravosnažna.

.............................
.............................
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Боља времена...па биће, за једно дваес година....
:rotf: :rotf: :rotf:
 

Back
Top