Gotov je!

Scenario moguć u Srbiji preko Studentske liste koja po poslednjim istraživanima ima blizu 50% podrške, otprilike ovako

Studentska lista: 44%
SNS: 38%

Samo za perperiuse i ostale ...
Pametni ljudi sagledavaju kompletnu situaciju i kažu opet gubite.
Niko normalan ne glasa za anonimuse i plenume.
Kažu da ste uništili fakultete; najbolji studenti odlaze u Ljubljanu
da uče a ne da blokiraju ulice.

1:45:20

 
1000031256.jpg
 
Scenario moguć u Srbiji preko Studentske liste koja po poslednjim istraživanima ima blizu 50% podrške, otprilike ovako

Studentska lista: 44%
SNS: 38%
Nema to od toga ništa đenerale. SNS će na narednim izborima vrv. dobiti 40-45% i formiraće vladu zajedno sa socijalistima, manjinama i ostalima sa kojima su u post izbornim koalicijama od 2012. na ovamo.
 
Poslednja izmena:
Lekcija iz Mađarske: Najveća opoziciona konzervativna stranka, programski profilisana kao stranka desnog centra - Tisa, ostvarila je pobjedu nad Orbanovim Fidesom, takođe desno, konzervativno profilisanim. Orban je priznao poraz, a razlika u broju glasova govori da je u Mađarskoj očigledno došlo do zasićenja politikom dosadašnjeg režima. Nezavisno od toga na čiju su vam strane bile simpatije, zanimljivo je pogledati političku tehnologiju i faktore koji su kapitalizovali potrebu naroda za promjenama. Može biti korisno:
1) Opozicioni glasovi sabrali su se oko stranke desnog centra, Tise i njenog lidera Petera Mađara, koji je nekada bio član Orbanove stranke. Dakle Orban je mogao biti poražen samo zajedničkim kandidatom i to - desne profilacije.
2) U poslednjih pola godine nekoliko opozicionih stranaka, uglavnom liberalne i zelene orijentacije, odustalo je od učešća na izborima. Upečatljivu izjavu tim povodom prije nekoliko mjeseci, dala je jedna od liderki Zelenih B. Bakoš: ,,Ne želimo da ometamo smjenu vlasti". Mađarski antirežimski front shvatio je da se politički monopol i dominacija režima, ne mogu srušiti insistiranjem na stranačkim razlikama niti ideološkom isključivošću.
3) Izlazak mladih ljudi na glasanje. Prema izjavama mađarskih analitičara, opozicionu Tisu podržalo je između 60% i 70% mladih koji na izborima 2022. godine nisu imali pravo glasa. Dakle, mladi ljudi, njihovo interesovanje za izbore, bili su jedan od ključnih faktora.
4) Rekordna izlaznost. Na ovim izborima za nacionalnih parlament Mađarske glasalo je preko 78% birača. I desila se promjena.
Na slici je grafikon sa rezultatima na 77% obrađenih glasova.

1776025805684.png
 
Nema to od toga ništa đenerale. SNS će na narednim izborima vrv. dobiti 40-45% i formiraće vladu zajedno sa socijalistima, manjinama i ostalima sa kojima su u post izbornim koalicijama od 2012. na ovamo.

Ne sumnjam da će biti:

1. Lažne opozicije koja će izaći na izbore i razvodnjavati glasove Studentskoj listi
2. Epske krađe izbora neviđene do sada
3. Najbrutalnije do sada represije (batinaški pohodi na lokalnim izborima samo uvod u ono što nas čeka na parlamentarnim)

No to i dalje ne menja činjenicu da SL ima veću podršku u narodu od vlasti. To nikakav IPSOS, GOSI i ostali botovski "istraživači mnjenja" ne mogu promeniti.
 
Samo za perperiuse i ostale ...
Pametni ljudi sagledavaju kompletnu situaciju i kažu opet gubite.
Niko normalan ne glasa za anonimuse i plenume.
Kažu da ste uništili fakultete; najbolji studenti odlaze u Ljubljanu
da uče a ne da blokiraju ulice.

1:45:20


Ako je SL osvojila 40-50% u svim ovim manjim opštinama na prošlim izborima, i to uz svu represiju, batinaše, krađe izbora itd. šta misliš kako će onda proći u BG, NS, Nišu i na parlamentarnim izborima? SNS diktatura kaput
 

Back
Top