gost koji nema meru...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Jel vam se desilo kad da vam u goste dodje neko ko zaboravi da treba jednom i kuci da krene...Eto sad se salim malo al me interesuje kako nekom ko je preterao dati do znanja da je vreme da ide? Da li ste i sami prevideli "znake" koji vam govore da ste negde zaseli preko mere?...je li i to deo kulture domace mislim ili smatrate to licnim stavom...ako vam je negde lepo ne ide vam se bas nikako?
 
Kažeš mužu: "Blago gostima, oni mogu da idu kad hoće.":lol: Naravno da se šalim.

Još malo o gostima bez mere:
ajoj ovo je dobro........kakva ludnica...svaka ti cast gde iskopa ovo...smejem se jer temu sam postavila upravo zbog jednog crnogorca koji je zaseo pa ga bog zaboravio...Rekoh ja ovom mom kao u sali "Ajde da legnemo gosti bi mozda da idu" al nema sanse da je on to skapirao...ni omiljenu seriju nisam uspela da odgledam a da ne pricam da je popusio dve kutije cigara udavila sam se od dima...Al gde ces sta ces ne mozes da uvredis i ispastas...Napisala sam na kalendaru kad je bio i ne verujem da cemo biti kod kuce sledeci put...Sinoc pred spavanje setila sam se i jedne crnogorske serije gde je Petar Bozovic zaseo pa nikako da ode a domacini vec i legli i ugasili svetlo...Zamalo i kod nas to da se desi...
 
svakog gosta dva sata dosta :lol:

neznam ja bi pokušala sa zjevanjem, valjda bi skontali da je vrijeme da idu... to bi bilo veče...
a preko dana recimo da moram negdje ići...
mada mi se nije dešavalo da neko baš zasjedne....
zamisli ono kao Ivkova slavaz:shock:
 
Jednom prilikom sam i zevala, i pricala kako mi se spava, ne znam sta nisam. Gost je dosao u 2 popodne, i otisao u 5 ujutru...
Isti gost je 2 put prenocio na kaucu..
3 put sam mu rekla aj ti qci, jer vise nisam mogla da izdrzim
I nigde ne sedim duze od 2 sata
 
Moj rodjak pravio rodjendan za dete, mala ima 2 godine. I dosao mu drug i ostao do 3 ujutru, a svi ostali gosti otisli oko 11. I jos ovaj kaze: Je l imas jos onog pocenja? Kad se najeo sedi on i dalje. Na kraju rodjak kaze: Ja ne mogu da sedim vise idem da spavam, a ovaj sedeo jos jedno sat i na kraju otisao. Morala zena da ga sluzi, ja otisla sutradan kod njih, ona besna, ne zna gde se nalazi...
 
Ретко кад имам прилику да угостим људе у кући, јер сам и ја слабо у истој, тако да виђења углавном обављамо по кафићима, или на неким другим местима. Када сам код куће, и имам времена за дружење, онда се обично јавим људима које желим да видим. Већ кроз телефонски разговор утврдимо стање ствари и колико имам времена да одвојим за њих. Буквално, са блиским пријатељима(оним на "прст у буљу"), то значи, долази на кафу, имам два сата времена, у ...12 морам да идем. Са оним другим, малко суптилније..."не бих имао више од два сата времена да вам посветим данас, тако да би можда било боље да одложимо виђење за неки други пут, или да ја већ стављам кафу, а ви дотрчите, јер ја већ у ...15:30 морам да кренем".... :)

Пробајте, делује...

Е сада, уколико се деси да се гост оглуши о претходни договор, значи нема намеру да устаје, иако сам рекао колико времена имам, ја почињем да се спремам и не занима ме ... :)
 
Jel vam se desilo kad da vam u goste dodje neko ko zaboravi da treba jednom i kuci da krene...Eto sad se salim malo al me interesuje kako nekom ko je preterao dati do znanja da je vreme da ide? Da li ste i sami prevideli "znake" koji vam govore da ste negde zaseli preko mere?...je li i to deo kulture domace mislim ili smatrate to licnim stavom...ako vam je negde lepo ne ide vam se bas nikako?

Nije mi se desilo da neko ceka da odem, ali generalno vodim veoma racuna o tome, za razliku od mog muza. Meni je to prava nocna mora. Ne volim da budem dugo u gostima, zivot mi je pun obaveza i jednostavno nemam vremena da negde sedim satima. Uvek nesto zeznem kada odemo u goste i zato ne volim. Pola sata je meni neki optimum, vidis nekog, na brzinu razmenite sve price, bude super interesantno i odlazis i sve ti ostaje u veoma lepoj uspomeni, nista nisi od svojih obaveza zanemario. E, to je nemoguce sa mojim muzem i decom.... pa ja postajem asocijalna uz njih takve.
 
Nije mi se desilo da neko ceka da odem, ali generalno vodim veoma racuna o tome, za razliku od mog muza. Meni je to prava nocna mora. Ne volim da budem dugo u gostima, zivot mi je pun obaveza i jednostavno nemam vremena da negde sedim satima. Uvek nesto zeznem kada odemo u goste i zato ne volim. Pola sata je meni neki optimum, vidis nekog, na brzinu razmenite sve price, bude super interesantno i odlazis i sve ti ostaje u veoma lepoj uspomeni, nista nisi od svojih obaveza zanemario. E, to je nemoguce sa mojim muzem i decom.... pa ja postajem asocijalna uz njih takve.

Ne preteruj, za pola sata ne može ni kafa da se skuva kad je slab napon, a kamo li popije.
Pola sata je optimum za nešto drugo.:)
 
Prvo i osnovno je da svaki gost koji želi da me poseti bez obzira o kome se radilo,prvo mora da se najavi bar dan ranije.U suprotnom može samo da poljubi vrata,jer i u slučaju da sam kod kuće,a on bane nenajavljeno - neću mu otvoriti vrata iz principa. :) Bez najave nikoga ne primam ni u stan ni u svoju kancelariju.

Naravno,to ne važi za članove moje porodice.

Ako želi da ostane duže reći ću mu koliko još slobodnog vremena imam na raspolaganju jer se retko kad zadržavam u stanu duže od tri sata. :)
 
Jel vam se desilo kad da vam u goste dodje neko ko zaboravi da treba jednom i kuci da krene...Eto sad se salim malo al me interesuje kako nekom ko je preterao dati do znanja da je vreme da ide? Da li ste i sami prevideli "znake" koji vam govore da ste negde zaseli preko mere?...je li i to deo kulture domace mislim ili smatrate to licnim stavom...ako vam je negde lepo ne ide vam se bas nikako?

Mera mojim gostima je onolika koliko mi prija da bude tu, a to se mnogo razlikuje od slucaja do slucaja. Imam jednog drugara sa kojim divanim uz kaficu od sedam uvece do cetiri nocu, a kod vecine mi prija da ostanu najduze dva sata. Ako se nekom desi da ostane mnogo duze nego sto mi odgovara, to mu je onda poslednji put da mi je usao u stan ( a to se desilo nekoliko puta sa kolegama sa faksa i sa onima iz stranke, a prijatelji su mi kulturiska pa znaju meru i ne moram im bilo kakvim gestom pokazati da treba da krenu jer krenu sami).

Da bi gost bio kulturan u ovom smislu, treba da se potrudi i prepozna koje je to vreme koje odgovara domacinu tako sto ce uzeti u obzir bezbroj okolnosti od toga koliko dobro poznaje domacina pa sve do recimo intonacije domacina u razgovoru kojom domacin uglavnom nesvesno pokazuje da bi gost trebalo da ode.
 
Ali ima jedna još gora: majstor koji nema meru...

E, to su muke.

Haha, ja sa ovim nemam problem. Toliko sam zakeralo sa majstorima i detaljisem u zahtevima sve dok ne poshize pa jedva cekaju da pobegnu iz stana. Desavalo se nekima, kad sam se useljavala u stan, da pobegnu i zaborave alat ili cak i novac zbog kojeg su se muchili pa sutra zovu da to uzmu, ali ne prelaze prag. :mrgreen:
 
Ako ti se krov još nije srušio na glavu, molim savet. :mrgreen:

Jel ih odma staviš di im je mesto? Jel im kažeš da ih nećeš ranit ni pojit? Jel potpisuješ ugovor, ili prosto pretiš?

Veruj, takve je stvari uvek dobro znat. :mrgreen:

Kakvo jedenje, zenska glavo. Kafa, sok i gotovo. Ostalo je u linku. Imas celu temu o tome :manikir:
Moj post je na drugoj strani, a ima i puno drugih korisnih saveta u ostalim postovima.
http://forum.krstarica.com/showthread.php/412682-problemi-sa-majstorima-kako-ih-resiti
 
Priznajem da govorim iz tuđeg iskustva, al zato su mi i zamerili. :mrgreen:

Što se tiče jela.

Ja mislim da ni kafa nije potrebna, jer im ne plaćam za druženje. Jelte. Već za poso.

Sad idem na link, hvala.

Nema na cemu. Inace, kafa je ono osnovno za ponuditi, domacinski, ali ona niposto ne podrazumeva druzenje. Stavis mu kafu tu gde radi i nastavis sa svojim aktivnostima ko da ga nema. Drugacije ne valja jer smaraju. To sam ukapirala kad sam samo jednom i nikad vise pozvala majstora iz skole da mi nesto popravi. Doslo mi je da ga klepim kutlacom po glavudzi u jednom trenutku samo da zachepi vise sa svojim glupim i priprostim prichama.
 

Back
Top