Gospodu

  • Začetnik teme Sluga Ljubavi
  • Datum pokretanja
S

Sluga Ljubavi

Gost
Gospode, Ti ovo cujes. Molim Te transformisi sve negativne vibracije svesti ovde izrazene i neizrazene u neutralne ili pozitivne po Tvojoj potrebi i uskladi sve sadasnje, prosle i buduce dijaloge na ovom Forumu, u skladu sa savrsenom ljubavlju kroz sve dimenzije, koristeci neophodne duhovne hijerarhije.Amen
 
Sluga Ljubavi:
Gospode, Ti ovo cujes. Molim Te transformisi sve negativne vibracije svesti ovde izrazene i neizrazene u neutralne ili pozitivne po Tvojoj potrebi i uskladi sve sadasnje, prosle i buduce dijaloge na ovom Forumu, u skladu sa savrsenom ljubavlju kroz sve dimenzije, koristeci neophodne duhovne hijerarhije.Amen
Već vidim Gospoda svemoćnog kako sa "Fluke" osciloskopom meri vibracije moždanih talasa učesnika foruma jednog malog web sajta jedne male zemlje. Gospod je toliko uzaludan da nema druga posla, ali on to radi predano. Meri vibracije i beleži u svoj ćitap, pritom odlučujući o tome ko će u pakleni lonac a ko u dosadni raj. I to pakleni lonac u prizmi "savršene ljubavi kroz sve dimenzije". Kako li izgleda pakleni lonac pun izmeta, kog je navodni gospod smislio kroz tu istu prizmu? Verovatno jako simpatično, oslikan cvetićima ili nešto slično.

Jadan je taj tvoj Gospod kad nema druga posla. Ja bih na tvom mestu izmislio još nekog, interesantnijeg Gospoda. Ili više njih?
 
Ahahahahaaaa Sizife
Toliko smo kukali da se vratis a sad ce da bude
kuku..lele... boliii
Ali.. samo da si ti nama ziv i zdrav. :) :roll: :wink:
 
MilicaN:
Ahahahahaaaa Sizife
Toliko smo kukali da se vratis a sad ce da bude
kuku..lele... boliii
Ali.. samo da si ti nama ziv i zdrav. :) :roll: :wink:
Pa Milice, u pitanju su samo moja satirična razmišljanja na račun toga koliko ljudi banalizuju navodnog tvorca Univerzuma. Čak i da on postoji, (iako čvrsto verujem da ne postoji), svakako bi imao bitnija posla nego što je praćenje moždanih talasa učesnika naše diskusije. Pre verujem da bi vodio računa o ustrojstvu fizičkih zakona, odnosima materije i antimaterije, nego o loncima punim... znate već čega.

Dakle, da potvrdim - jadna je slika Gospodnja u glavama ovih naših vernika.
 
1. Molim te "slugo ljubavi" da li mozes malo da pojasnis sta mislis pod pojmom "duhovna hijerarhija". Posto ovo nigde u Bibliji nisam mogao da nadjem, pa ako bi hteo da me uputis.

2. Sizife, da li ti stvarno ne verujes u Boga ili se samo pravis? Posto vidim da si ovde redovan, mislim da si latentni vernik, samo sto se plasis da to priznas jer bi morao da suocis sa sobom.
 
Svetlosti, nemam komentara na Vašu elokventnu i dubokoumnu izjavu.

maleni:
2. Sizife, da li ti stvarno ne verujes u Boga ili se samo pravis? Posto vidim da si ovde redovan, mislim da si latentni vernik, samo sto se plasis da to priznas jer bi morao da suocis sa sobom.

Ne, ja uopšte ne verujem u Boga. Tj. ako ti lepše zvuči, ne verujem u ideju da je neko svesno biće ili šta god hoćeš, selo jedno popodne pa rešilo da napravi Univerzum. To deluje smešno, izuzetno homocentrično, i da bih u to poverovao trebala bi mi posolidna doza nekog opijata.

A koliko god ne verujem u to da je "nešto svesno" stvorilo Univerzum, još sto puta toliko ne verujem da to isto svesno biće u svoj svojoj navodnoj moći mora da šalje kojekakve izaslanike na ovu našu malu planeticu da bi ti isti prosleđivali kojekakve poruke ljudima, koje se, uzgred budi rečeno, često i razlikuju od proroka do proroka.

Bog je samo večita potreba čoveka da umanji svoje neznanje i strah. Ja prosto verujem da postoje bolji putevi.
 
SVETLOST:
nemas ti hipersenzibilitet duse da bi ti se "nesto" "pokazalo" i "predskazalo"
TI SI SAMO BUT MESA...
HAHAHAHAAAAA
Svetlost, draga, pa nismo mi uzalud molili Sizifa da se vrati... imaces odlicnu zabavu, veruj mi... u njegovom loncu.
 
Sizife, jako dobro te znam sa ranijih diskusija i mislim da mogu da te pratim iako si, stvarno, po misljuenju svih nas, izuzetan.
Ovaj put samo hocu da se nasmejem nama koji treba da polemisemo sa tobom.. nece biti lako.
:)
 
SVETLOST:
nemas ti hipersenzibilitet duse da bi ti se "nesto" "pokazalo" i "predskazalo"
TI SI SAMO BUT MESA...
Ja nemam "dušu" i toga sam svestan. Ni ti je nemaš, ali misliš da je imaš.

Čovek ne može ama baš ništa da "predskaže". Može da pretpostavi, pogađa, nada se, ali ne može nikada da zna sigurno šta će se desiti u budućnosti. "Natprirodno" ne postoji. Postoji samo ono što već jeste prirodom objašnjeno i ono što još nije, a na čemu se radi. Svaki dan se objasni po nešto što je čoveku u bliskoj istoriji bilo nezamislivo. Da je pre sto godina neko rekao da će ljudi sa dva kraja sveta ovako pričati i gledati se u oči preko nekih svetlećih sprava verovatno bi bio spaljen od strane Crkve koja je uvek društvo vukla unazad.

Da danas neko kaže kako će u bliskoj budućnosti čovek potpuno ovladati biohemijom živih bića, tajnom rađanja i umiranja, verovatno bi zvučalo poprilično neverovatno u očima vernika koji samo izmišljenog Boga vide kao autoritet na tom polju. Pogrešno.

Kada umremo iza nas neće ostati ništa "nematerijalno" i drugi svetovi posle smrti ne postoje. To jeste teška činjenica i svestan sam da je potrebno dosta hrabrosti prihvatiti je. Ne mogu svi to da podnesu.
 
Verovatnocu od 10 na 50
matematicari odbacuju kao nemogucu
za evolucioni pocetak koji ima verovatnocu 10 na 113 ja bih nazvao duplo nemogucim iako je i vise od toga.
Za vernike potrebna vera a kako da nazovemo veru u duplo nemoguce??
 
Christadelphian:
Verovatnocu od 10 na 50
matematicari odbacuju kao nemogucu
za evolucioni pocetak koji ima verovatnocu 10 na 113 ja bih nazvao duplo nemogucim iako je i vise od toga.
Za vernike potrebna vera a kako da nazovemo veru u duplo nemoguce??

Christadelphian, oprosti, ali se vidi da nisi matematičar.

1. Netačno je da je verovatnoća 1 prema 10 na 50-ti (pretpostavljam da si na to mislio) nemoguća. To je jako mala verovatnoća, koja je moguća upravo u odnosu 1 prema 10 na 50-ti, dakle sasvim malo, ni manje ni više od toga, ali nije nemoguća, jer bi tad bila nula.

1. Broj "10 na 50-ti stepen" je tačno 10 na 63-ći puta manje od 10 na 113-ti stepen, a ne duplo. Primer veličine tog broja je, recimo, broj toma u poznatom kosmosu koji se procenjuje na 10 a 80-ti stepen.

3. Brojevi kojima se ti služiš su apsolutno (beskonačno) proizvoljni i predstavljaju nenaučno (da ne kažem laičko) posmatranje ozbiljne stvari. Niko ozbiljan ne može da kaže kolika je tačno verovatnoća da nastane život, mi ne znamo ni u našoj galaksiji da li ga ima na još nekom mestu ili ne sa 100% sigurnošću! Ovo što si ti napisao nikada ne bi potvrdio ni jedan ozbiljan naučnik sa bilo kakvom izvesnošću.

4. A o tome koliko je moguće da neko savršen, prepametan, sveznajući, onaj koji vidi i budućnost i prošlost napravi ovakvu katastrofu od kosmosa, možemo dosta da raspravljamo. Jesi li se ikada zapitao zašto savršeno biće, dakle ono kome ništa ne treba, samodovoljno, ima potrebu da išta stvara, ili bilo šta da radi? Čim neko nešto radi, znači da ima potrebu, a čim ima potrebu, znači da je nesavršeno. Nisi verovatno, nikad o tome mislio...
 
Sizif:
Svetlosti, nemam komentara na Vašu elokventnu i dubokoumnu izjavu.

maleni:
2. Sizife, da li ti stvarno ne verujes u Boga ili se samo pravis? Posto vidim da si ovde redovan, mislim da si latentni vernik, samo sto se plasis da to priznas jer bi morao da suocis sa sobom.

Ne, ja uopšte ne verujem u Boga. Tj. ako ti lepše zvuči, ne verujem u ideju da je neko svesno biće ili šta god hoćeš, selo jedno popodne pa rešilo da napravi Univerzum. To deluje smešno, izuzetno homocentrično, i da bih u to poverovao trebala bi mi posolidna doza nekog opijata.

A koliko god ne verujem u to da je "nešto svesno" stvorilo Univerzum, još sto puta toliko ne verujem da to isto svesno biće u svoj svojoj navodnoj moći mora da šalje kojekakve izaslanike na ovu našu malu planeticu da bi ti isti prosleđivali kojekakve poruke ljudima, koje se, uzgred budi rečeno, često i razlikuju od proroka do proroka.

Bog je samo večita potreba čoveka da umanji svoje neznanje i strah. Ja prosto verujem da postoje bolji putevi.

:idea: Sizife-Sizife ajde na stranu to sto ne verujes u Boga, ali kazes da ne verujes da je "nesto svesno" stvorilo univerzum, pa Sizife niko ne voli apsurde, bolje reci ja za sada ne razumem zasto je nastao univerzum, svet, covek itd. ali se trudim da s'poznam iduci neizostavno za naukom (naravno).
Da li ti verujes iduci za tim da ne verujes da je "nesto svesno" stvorilo univerzum, univerzum nastao slucajno(tj.nesvesno) da je iz haosa nastao red.
Meni se ponajvise svidja kod tebe(na stranu nasa razmimoilazenja po pitanju da li Bog postoji ili ne, da li verovati u Njega ili ne) to sto si ti takav kakav si. ..da bi me bolje shvatio navescu ti ovo:
"Velika je nesreca za ljude sto usvajaju tudja merila, misljenja za svoj vlastiti zivot, manija ljudska je da su ljudi jako povodljivi i idu za primerom tj. vecinom plaseci se da razmisljaju svojom glavom".(nadam se da si me sada razumeo sta sam hteo reci) :? :wink:
Orijentalci idu za sudbinom, a zapadnjaci za idealom, ali je svaki covek, bez razlike, pa cak i ti ubedjen, uveren da ne moze izbeci svojoj sudbini, bilo da nju pripisuje samo slucaju, kao fataliste, ili volji Bozijoj, kao ljudi koji veruju u Providjenje.
Znas li da je spanski kralj Alfonso X, koji je cak nazvan mudrim, govorio da je Bog pogresio sto, stvarajuci svet, nije imao njega pored sebe, jer bi mu kako kaze mnogo koristio.
Pobozan covek na svom putu ka s'poznaji ka odgovorima, zasto-zbog cega itd. u svom zivotu je bogatiji nego covek bezveran, jer poboznost(verovanje u Boga), to je ipak imati na broju jedno osecanje vise, a ne manje.
Ideja o Bogu jeste neizmerno prostranstvo, pojam o sveobimnom i totalnom, kakvu nikakva druga fikcija ne moze dati.
Nas pojam o Bogu(mislim na nas vernike :wink: ), to je najsavrseniji od svih pojmova koji je ljudstvo moglo imati(snaga, razum, dobrota, pravda, milosrdje itd. a sve ovo pod raznim imenima(mislim na ljude kako oslovljavaju Boga :wink: ).
Nesumljivo dragi Sizife trazeci od ljudi da se odreknu ovakvog ideala, znacilo bi osiromasiti zivot i umanjiti sebe.
Negirati opstanak Boziji, to je ili duhovna ili moralna poremecenost, ili perverzija kakve filozofske skole.
-U stvari ima samo jedna religija kao sto ima samo jedan Bog(izvinjavam se mnogoboscima ali je tako) prema nasem smislu o kosmosu. Ali ima ljudi bez religioznog smisla kao sto su drugi bez sluha.
Tri instikta mi se cine usadjena u coveku(Sizife) od prvog dana: ljubav, lepota i vera.
Pitanje je koji je ovde instinkt jedan od drugog stariji: da li je lepota, ili vera, ili ljubav. I da li je umetnost predhodila religiji, ili je religija predhodila umetnosti.
Bog kao regulator svemira, ne daje se drugacije zamisliti nego samo kao apsolutan regulator i svega najsitnijeg u svemiru, pa cak i covekove volje i duha. Bez takvog duhovnog bozanstva ne da se zamisliti svet, a bez moralnog bozanstva ne da se zamisliti covek.
Ali i jedno i drugo se ne da negirati!
Moze se reci samo da ne postoji nista, i prema tome da ne postoji ni covek, ali da postoji i svet i covek, a da ne postoji Bog, to je apsurdum Sizife.
pOzDrAv! :wink:
 
U bre... Freewill:
"Negirati opstanak Boziji, to je ili duhovna ili moralna poremecenost, ili perverzija kakve filozofske skole."
Pa sad reci ti meni... sta bi tebi Bog rekao na ove reci osim da se mesas u njegova posla na svoj cudan nacin i plasiras ruzne osude. NE SUDI..... lepo pise.. covece ... koji znas da citas i valjda umes da razumes. Taman sam pocela da se udubljujem u tvoj post ali ovo sto sam navela je znak da nije pametno da ti poucavas druge.
Bar za mene, izivni. Ne sudi, kazi svoje misljenje ali ostavi druge da idu svojim putem.
 
MilicaN:
U bre... Freewill:
"Negirati opstanak Boziji, to je ili duhovna ili moralna poremecenost, ili perverzija kakve filozofske skole."
Pa sad reci ti meni... sta bi tebi Bog rekao na ove reci osim da se mesas u njegova posla na svoj cudan nacin i plasiras ruzne osude. NE SUDI..... lepo pise.. covece ... koji znas da citas i valjda umes da razumes. Taman sam pocela da se udubljujem u tvoj post ali ovo sto sam navela je znak da nije pametno da ti poucavas druge.
Bar za mene, izivni. Ne sudi, kazi svoje misljenje ali ostavi druge da idu svojim putem.

Ja sam izneo ono sto mislim, a mislim da verovati da je univerzum, sav zivi svet ukljucujuci i coveka i da sav univerzum koji postoji bez ikakva napora(tj. savrseno funkcionise), da verujem da je sve to nastaolo slucajno, bez "vise svesti" je apsurdum.
U nekim momentima sam to nazvao apsurdom u nekim duhovnom perverzijom, ali ko shvati razumece, izvinjavam se onima koji ne shvataju(zli jezici ce reci sta misleci pri tom da aludiram na Boga, ali mislim ipak da Sizi shvata) 8)
Ja MilicaN nisam video da sudim, vec iznosim svoje misljenje sto niukom slucaju ne znaci da sam u pravu ili obratno. To sto sam napisao tako sada mislim, za ubuduce ti ne mogu reci, videcemo.
pOzDrAv! :wink:
 
Sizif:
Christadelphian:
Verovatnocu od 10 na 50
matematicari odbacuju kao nemogucu
za evolucioni pocetak koji ima verovatnocu 10 na 113 ja bih nazvao duplo nemogucim iako je i vise od toga.
Za vernike potrebna vera a kako da nazovemo veru u duplo nemoguce??

Christadelphian, oprosti, ali se vidi da nisi matematičar.
TAČNO JE DA NISAM MATEMATIČAR I MISLIM DA TO NIJE NI POTREBNO

1. Netačno je da je verovatnoća 1 prema 10 na 50-ti (pretpostavljam da si na to mislio) nemoguća. To je jako mala verovatnoća, koja je moguća upravo u odnosu 1 prema 10 na 50-ti, dakle sasvim malo, ni manje ni više od toga, ali nije nemoguća, jer bi tad bila nula.
DA SI PAŽLJIVIJE PROČITAO VIDEO BI DA SAM NAPISAO DA TU VEROVATNOĆU ODBACUJU KAO NEMOGUĆE U MATEMATICI
A NE DA JE NEMOGUĆE INAČE NE BI BILA VEROVATNOĆA

1. Broj "10 na 50-ti stepen" je tačno 10 na 63-ći puta manje od 10 na 113-ti stepen, a ne duplo. Primer veličine tog broja je, recimo, broj toma u poznatom kosmosu koji se procenjuje na 10 a 80-ti stepen.
OVDE JE TAKOĐE JASNO
A DA LI JE MOGUĆE DUPLO NEMOGUĆE ???
POJAM JE BIO APSTRAKTNE PRIRODE A NE MATEMATIČKE
KAO NPR DVE SMRTNE KAZNE
3. Brojevi kojima se ti služiš su apsolutno (beskonačno) proizvoljni i predstavljaju nenaučno (da ne kažem laičko) posmatranje ozbiljne stvari. Niko ozbiljan ne može da kaže kolika je tačno verovatnoća da nastane život, mi ne znamo ni u našoj galaksiji da li ga ima na još nekom mestu ili ne sa 100% sigurnošću! Ovo što si ti napisao nikada ne bi potvrdio ni jedan ozbiljan naučnik sa bilo kakvom izvesnošću.
ZA OVO TVOJE A NI ZA MOJE NEMA DOKAZA
NAĐI NAUČNIKA PA ĆEMO ONDA O ONOME ŠTA ON MISLI
A JA SAM TAJ PODATAK PREPISAO NISAM GA IZMISLIO NITI GA MOGU POTVRDITI KAO NI TI TVOJ ALI JA ZNAM ŠTA KREACIONISTI GOVORE ISTO KAO I TI ŠTA EVOLUCIONISTI
TIME KOLIKO JA IMAM OSLONAC U NAUČNIKA KREACIONISTU TOLIKO TI U EVOLUCIONISTU

4. A o tome koliko je moguće da neko savršen, prepametan, sveznajući, onaj koji vidi i budućnost i prošlost napravi ovakvu katastrofu od kosmosa, možemo dosta da raspravljamo. Jesi li se ikada zapitao zašto savršeno biće, dakle ono kome ništa ne treba, samodovoljno, ima potrebu da išta stvara, ili bilo šta da radi? Čim neko nešto radi, znači da ima potrebu, a čim ima potrebu, znači da je nesavršeno. Nisi verovatno, nikad o tome mislio...
KATASTROFA JE BILA PRE PA JE ONDA NASTAO RED
PO VAMA
GDE PIŠE DA JE BOG SAMODOVOLJNO BIĆE
TO ŠTO SI REKAO KAO ZAKLJUČAK JE TVOJ ZAKLJUČAK
JA NE VIDIM DA BI TO MORALO TAKO BITI
JER NE ZNAM
MOŽDA JE BAŠ TAD VRHUNAC SAMOZADOVOLJNOG BIĆA KAD STVORI NEKO DRUGO ????
A I TI KAD BUDEŠ SAVRŠEN VIDEĆEŠ ŠTA SAVRŠENI RADE
OVO
KAO I SVE U VAŠOJ NAUCI BAZIRA SE NA PREDPOSTAVCI I SAMO SUGERISANJE IZ NAŠEG LJUDSKOG UGLA
A TA PREDPOSTAVKA ZAHTEVA ČAK I VIŠE VERE NEGO SAMO VERA U TVORCA I NADAHNUTOST PISMA
MI IMAMO DVE PREDPOSTAVKE KOJE JEDNA DRUGU POTVRDJUJU A VI 1000 KOJE SU SAME PO SEBI
ALI JEDNO SI U PRAVU NEMAM DOVOLJNO ANALITIČNIH ARGUMENATA DO KOJIH LIČNO MOGU DOĆI DA O OVOME RASPRAVLJAMO PA SE POVLAČIM JER I OVA RASPRAVA NEMA SMISAO POŠTO SE BAZIRAMO OBOJICA NA DOSTIGNUĆA I UMOVE DRUGIH A NE NAŠE.
POZDRAV
 
Аха... Хоћеш рећи да си ти снагом свог интелекта проучио Библију, дошао до одређених закључака, па онда погледао ко проповеда то што си ти сам сконтао, и препознао своје разумевање Библије у учењу секте чији си члан !!!

Или си се прикључио секти, па те они инда научили у шта да верујеш ?

Хајде да чујемо, шта је од овог двога било ? 8)
 
MaranAta:
Аха... Хоћеш рећи да си ти снагом свог интелекта проучио Библију, дошао до одређених закључака, па онда погледао ко проповеда то што си ти сам сконтао, и препознао своје разумевање Библије у учењу секте чији си члан !!!

Или си се прикључио секти, па те они инда научили у шта да верујеш ?

Хајде да чујемо, шта је од овог двога било ? 8)

:idea: :arrow: MaranAta budi konkretniji kada postavljas pitanja, da bi ljudi prevashodno znali na koga se odnosi, da bi posle naravno dobio odgovor, ovako ispada da sam sebi postavljas pitanja i da se sam sa sobom dopisujes 8)
pOzDrAv!
 
Ваљда је логично да се питање постави оном претхоном који је нешто постирао... а ако није њему, онда се нагласи коме је.

А кад си већ ту... да те питам... ти рече да си сам проучавао Писмо... и склопио свој систем веровања... ако се добро сећам...

У Писму је јасно речено да је Христос отворио очи Апостолима како би они разумели Писмо.

ПИТАЊЕ: Ко је теби отворио очи да разумеш Писмо ? :?
 
freewill:
MaranAta:
Аха... Хоћеш рећи да си ти снагом свог интелекта проучио Библију, дошао до одређених закључака, па онда погледао ко проповеда то што си ти сам сконтао, и препознао своје разумевање Библије у учењу секте чији си члан !!!

Или си се прикључио секти, па те они инда научили у шта да верујеш ?

Хајде да чујемо, шта је од овог двога било ? 8)

:idea: :arrow: MaranAta budi konkretniji kada postavljas pitanja, da bi ljudi prevashodno znali na koga se odnosi, da bi posle naravno dobio odgovor, ovako ispada da sam sebi postavljas pitanja i da se sam sa sobom dopisujes 8)
pOzDrAv!

maran ata, pazi, nemoj da te proglase ludim.
 

Back
Top