Gore društvene mreže: "Sretan dan Sandžaka"; "Hvala, čudno ste napisali Raška oblast"

Doctor Master

Domaćin
Banovan
Poruka
4.767

Gore društvene mreže: "Sretan dan Sandžaka"; "Hvala, čudno ste napisali Raška oblast"​

165874424637a91ff916c8329422751_v4_big.jpg


Dvadesetog novembra se obeleževa "Dan Sandžaka", tom prilikom osvanula je čestitka na društvenim mrežama, koja je ponovo otvorila polemiku.

"Pre tačno 77 godina u Pijevljima je osnovano Antifašističko veće Sandžaka, čime je Sandžak dobio svoju autonomiju, u okviru koje je imao pravo na sopstveno samoorganizovanje i upravljanje u okviru svojih granica."- Ova čestitka, jasno je i zbog čega, ustalasala je korisnike društvenih mreža.

Preosetljivi na reč autonomija, mnogi su pohrlili da potraže objašnjenje šta se tačno čestita, pa je onda neko iz mase ipak uspeo da razvodni situaciju dodatno pojašnjavajući.

"Dvadesetog novembra je osnovan ZANOS (Zemaljsko Antifašističko veće Narodnog Oslobođenja Sandžaka). Iako je bilo predloga da Sandžak dobije autonomiju - nije usvojeno i na drugom zasjedanju ZANOS-a je podjeljen na Crnogorski i Srpski srez.

Autonomija koja se pominje je imala veze samo sa NOB-om i donošenjem odluka u borbi protiv okupatora.

Praznik se obeležava tek od 2005 godine kada je Bošnjačko nacionalno veće (BNV), u kalendar nacionalnih praznika, uvrstilo i 20.novembar – Dan Sandžaka u znak sećanja na osnivanje ZAVNOS-a."

Ipak, čestitka na Redditu je alarmirala prisutne, pa su se tako korisnici, isprovocirani tekstom objave, započeli raspravu o tome šta je zapravo Sandžak i da li je pravilnije reći - Raška oblast.

- Separatistička izmišljotina i još jedna izmišljena komunjarska kreatura na teritoriji Srbije. - replicirao je jedan od korisnika.

Ostali su se nadovezali, navodeći da ipak za slavlje bilo kakve vrste tu nema mesta, jer je reč o slabo razvijenim opštinama kako na teritoriji Srbije, tako i Crne Gore. Odgovor je stigao u vidu nataliteta i činjenice da budućnost imaju oni koji imaju i više dece, a onda su im korisnici predložili da praznik proslave tako što će po većim gradovima Srbije, deliti već čuvene pazarske ćevape, a ne da mašete turskim zastavama...

- Hvala na čestitkama. Vrlo čudno ste napisali Raška.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2022&mm=11&dd=21&nav_id=2245626

Evo i ja se pridružujem čestitkama. Srećan dan kolevke srpske državnosti Raška!
 
Samo Vi dajte sandžaklijama prst, uzeće Vam celu šaku.
Ima li nekih iz unutrašnjosti Srbije da tako može da živi kao oni, a pitanje je da li i inspekcije smeju tamo da odu .
Ovde ti odmah zatvore lokal za slučajno pogrešan fiskalni račun.
I od kada je pismo Bošnjaka latinica .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sve spakovati za Tursku kod njihove braće, isplatiti im imovinu koju imaju ovde i zbogom.
Znam ja dobro taj nesoj. 90% najmanje su neprijatelji države Srbije.
Nije toliko strašno, ali stojim za to da se deportuju u Albaniju.
Ovi "Bošnjaci Sandžaklije" su sve šiptari, nemaju veze sa tzv. Bošnjacima iz Bosne.
 
Nije toliko strašno, ali stojim za to da se deportuju u Albaniju.
Ovi "Bošnjaci Sandžaklije" su sve šiptari, nemaju veze sa tzv. Bošnjacima iz Bosne.
Gde god, što dalje to bolje. A da su šiptari poreklom i fizionomijom barem većina, jesu
Ne trebaju nam oni da bi nas držali za muda.
Rekao sam jedan a ima ih ko zna koliko. A ne bih ja potcenio ni malo uticaj sandžačkog pitanja
 
Pravoslavci Potkozarja i Podrinja su jedan od mehanizama kako Rusija kontrolise Bosnu, ili po bosanski, navlaci kozicu preko obrezanog Hasima.
Koliko znam ruska vojska nije ni 1000km od Bosne, Rusija nije postavila visokog predstavnika, Rusija ne uvodi njene zakone u Bosni, Rusija ne stavlja veto na ono što joj se ne svidi u Bosni
 

Back
Top