Goran Marković: Osamdesete su laka vremena, danas imamo ogoljeni fašizam

Da li si na strani Gorana Markovića ili fašiste bez bedža, to nisi pojasnio auditorijumu


Nekada se dostojanstveno išlo u penziju a onda dodjoše petolistopadski ološi - nit znaš ko radi koga su najurili ko je na bolovanju ko zabušava sačuvaj Bože

A penziju živ dočekati nećeš jer petolistopadski fašisti maltretiraju radnike što dovodi do bolesti
 
Fasizam je zapadni izum,kao i nacizam. A ove nase gluperde kao su protiv fasizma a ludo zaljubljeni u Zapad.Pa i danas je Zapad fasisticki i rasisticki.
Hitler je hteo da osigura svoje interese na Balkanu, i napao je Srbiju kada je pokazala svoje zube! NATO/Ameri su hteli svoju bazu na Kosovu i bombardovali su Srbiju kada je pokazala svoje zube...... ili sam nešto pobrkao? :zcepanje:
 
За комедије- један од двојице; ту је и Шијан.
Али, поредити његове филмове са неким мајсторима црног таласа није реално.

Ne mislim da je Marković slabiji od Pavlovića ili Đorđevića. Marković je bio udubljen u urbanu patologiju socijalizma dok su drugopomenuti više voleli da se zgražavaju nad ruralnom Srbijom.

Zašto je njih zvanička kritika favorizovala kao umetnike nemam pojma ali u toj državi je i onako sve bilo namešteno.

Mita je u pravu kad kaže da on duguje sve privilegijama ali on je za razliku od mnogih jednako privilegovanih koji su se trpali u film imao i talenat.
 
Boris Grušenko često zastupa Talijane i Dojčere.
Pa sta. Nisu svi Italijani fasisti a ni svi Nemci. Ja kazem da su vlasti Zapada fasisticke bile i pre Hitlera a to su i danas. Toliko ratova su napravili, izazvali dva svetska rata, doveli na vlast Hitlera i Musolinija, trpeli Franka u Spaniji dok nije umro.Iskorenili citave narode, prodavali robove i 1000 jos drugih zlocina, od spaljivanja vestica pa do specijalnih sprava za mucenje inkvizicije,i gasnih komora.
 
Ova Felicity opajdara kaze da je nas deo naroda nenormalan koji je rusofilski. Ona podrzava Zapad koji nas je ubijao,najvise Srbe ali i druge na Balkanu,onda je za taj Zapad,a mi koji smo protiv nasih ubica,i onda smo mi nenormalni a ona normalna. Vidis ima i takvih.
Jedan narod koji voli Vučića, je po definiciji zbunjen, jer taj ni sam ne zna da li je drug Mladića ili Bakira.
 
Pa Zapad je bio protiv Srbije i onda i sada. Onda jeste bila Jugoslavija ali su zato udarajuci Jugoslaviju udarali najvsie nas Srbe.
??? Kako? U doba Bravara su Srbi bili zanemarivi politčki faktor! Druga je stvar što su Srbi odabrani kao dežurni Pedro koji treba da visi! Ostali su bez bravarevog kundaka i čizme sitna beskorisna boranija!
 
Mi sa Vol strita smo Mastersi multiverzuma
hqdefault.jpg
 
Ne mislim da je Marković slabiji od Pavlovića ili Đorđevića. Marković je bio udubljen
Сва тројица су врхунски уметници, али су се понели крајње неодговорно према последицама које су њихови радови производили.
Зато сам против глорификовања филмова са политичком тематиком.
Добра критика друштва не значи ништа, ако не нуди алтернативно решење, спроводиво у дело.
Лако је критиковати сваки режим, јер се свакоме може наћи мана; увек има незадовољника.
Сад остаје да се пребројимо- када је незадовољних било више: онда, или данас?
Ту ти је одговор на многа питања.
 
Evo pitanje za Rolju i Bulju. Vaše mišljenje o sledećim velikanima naše kulture i akademije:

  • Bule Goncić
  • onaj debil što je otvarao motoput SRS pa posle cmizdreo što ga nazivaju prodanom dušom

  • akademik Teodorović
  • neki drugi koji je takođe za SZS

Moje predviđanje je da ćete za pro-režimske reći da su dase, a normalnim (opozicionim) ćete poručiti da se manu razmišljanja jer im ne ide...
 
Jedan narod koji voli Vučića, je po definiciji zbunjen, jer taj ni sam ne zna da li je drug Mladića ili Bakira.
Narod ne voli Vucica nego nece da se vraca unazad da mu opet vladaju zuti lopovi. Narod hoce promene vlasti ali mu opozicija to ne nudi.Opozicija je bivsa vlast i oni se nude da opet rade ono za sta ih je narod vec smenio. Vucic je vecim delom slican bivsoj vlasti.On samo dodje kao manje zlo od ove opozicije. Vidimo da i N-1 nece da dovede na tv one koji su zaista protiv AV, one koji su patriote i vole Srbiju. Takve nece ni Pink da pusti da gostuju. N-1 stalno vrti iste goste kod njih bas kao i Pink.
 
Evo pitanje za Rolju i Bulju. Vaše mišljenje o sledećim velikanima naše kulture i akademije:

  • Bule Goncić
  • onaj debil što je otvarao motoput SRS pa posle cmizdreo što ga nazivaju prodanom dušom

  • akademik Teodorović
  • neki drugi koji je takođe za SZS

Moje predviđanje je da ćete za pro-režimske reći da su dase, a normalnim (opozicionim) ćete poručiti da se manu razmišljanja jer im ne ide...
Није ти дозвољено да ми се обраћаш, икад и уопште.
 
Сад остаје да се пребројимо- када је незадовољних било више: онда, или данас?
Ту ти је одговор на многа питања.


Onda je svakako bilo mnogo više zadovoljnih.

Jer 100 000 onih koji bi bili najnezadovljniji je odmah streljano. Beograd je 1944-45. dobio najjači udarac.

Staro je srušeno, u gradove je pohrlila masa novih i presrećnih.

Plodove te setve ubiramo danas. Tanki su da tanji ne mogu biti.

Propao eksperimet baš kao i jugosovenska kultura čiji je Marković bio bitan eksponent.
 
Pisao sam o njemu na temi posvecenoj njemu ne bih da se ponavljam. Dobio je sve od sistema u kome je glumio disidenta, zauzvrat nam je naneo i nanosi zlo i stetu od koje se necemo dugo oporaviti.
Priča se da ga neki nisu doživeli kao lažnog 'disidenta' pa je stvarno dobio 'svoje'? Osim toga, Šešelja je stvorilo stanje stvarano od 45-e na dalje, inače bi bio jedna od nepoznatih spodoba!
 
Priča se da ga neki nisu doživeli kao lažnog 'disidenta' pa je stvarno dobio 'svoje'? Osim toga, Šešelja je stvorilo stanje stvarano od 45-e na dalje, inače bi bio jedna od nepoznatih spodoba!
Da nije bilo stanja od 45-te, ne bi bilo ni tih koji ga nisu doziveli kao prevaru, a njegov krajnji domet bi bio lukavi pijacar, sto u stvari i je.
 

Back
Top