Goran Bregović se vraća u Sarajevo sa porodicom!

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Ekskluzivno
Goran Bregović se vraća u Sarajevo sa porodicom!

Goran Bregović vraća se u Sarajevo živjeti sa porodicom. Ovo je informacija koja je danas potvrđena na sastanku nekadašnjeg lidera Bijelog dugmeta sa čelnim ljudima Grada Sarajeva, gradonačelnikom Alijom Behmenom, predsjednikom Općinskog vijeća Centar Sarajevo Slavenom Kovačevićem i drugim uposlenicima Gradske uprave. U Bregovićevoj pratnji bili su režiser Danis Tanović i pisac Peđa Kojović.
Piše: F. Borić

110107038.1_mn.jpg


Kako saznajemo, Bregović je u posljednje vrijeme nekoliko puta posjetio Sarajevo i bliskim ljudima govorio o svojim planovima za povratak. Inače, ovaj muzičar od početka devedesetih živi u Beogradu i Parizu.

"Goran osjeća nostalgiju za Sarajevom", povjerio nam se jedan njegov poznanik kojem je Bregović rekao kako jedino ne zna kako bi njegov povratak dočekala sarajevska čaršija.

Inače, koliko je Bregovićeva nakana ozbiljna govori i činjenica da se nekadašnji lider Bijelog dugmeta ne vraća sam, nego sa porodicom, suprugom Dženanom Sudžukom i svoje tri kćerke Emom, Unom i Lulom koje su dosad živjele u Parizu.

Iz tog razloga, Bregoviću je organiziran sastanak sa prvim ljudima grada, gradonačelnikom Alijom Behmenom, predsjedavajućim Gradskog vijeća Slavenom Kovačevićem, dogradonačelnikom Sarajeva Igorom Kamočajem, savjetnikom gradonačelnika za kulturu Benjaminom Isovićem, te sekretarom Gradske uprave Mišom Kojovićem.

"Ja nikad prije nisam bio kod nekog gradonačelnika, iako sam počasni građanin Buenos Airesa, Atine, Praga, Tirane... Nisam nikad bio kod svog gradonačelnika i ovo je za mene vrlo neobično i drago. Kada bi pronašao neki način kako da radim ovdje, dolazio bih češće. Zatim, da budem iskren, više ne poznajem muzičare koji žive ovdje, ne znam s kim bih tu radio. Ali zaista bih volio više vremena provoditi u Sarajevu", rekao je Bregović.

Behmen je u izjavi za Sarajevo-x.com rekao kako je iznimno važno što se jedan umjetnik svjetskog kalibra, kakav je Bregović, vraća u svoj rodni grad.

"Sarajevo mora postati centrifugalna sila, a ne, kao dosad, centripetalna", kazao je Behmen, potcrtavajući da će Bregović i "radno živjeti u Sarajevu".

Predsjedavajući Općinskog vijeća Centar, Slaven Kovačević, istakao je kako je Bregović bio stanovnik ove općine.

"Stoga posebno obradovani njegovom željom da se vrati i nastavi svoj rad ovdje. Vrata Općine Centar otvorena su širom za povratak svih naših sugrađana, te će nas svaki takav povratak učiniti još sretnijim.

Gradonačelnik Behmen je na kraju susreta Bregoviću poklonio Monografiju Voje Dimitrijevića i suvenir Sarajeva izrađen u bakru.

"Bregović sada traži i ispipava tehničke mogućnosti mogućeg rada u Sarajevu, kako bi mogao godinu-dvije muziku stvarati upravo ovdje", kazao nam je jedan od sudionika sastanka u Gradskoj upravi.

(Sarajevo-x.com)
 
Mislim da ce Goran Bregovic biti pogodan za sarajevo jer on je covjek koji je poznat u svijetu i moci ce mozda da ponovo oformi Bijelo Dugme sa Zeljkom Bebekom i da se ponovo cuje sokacima Sarajeva Tako ti je Mala Moja kad Ljubi Bosanac.Inace Goran Bregovic je skoro musliman jer on je ozenjen muslimankom Dzenanom Sudzuk i on moze da povrati u Islam i da bude dostojan musliman i da se klanja Allahu.
 
Mislim da ce Goran Bregovic biti pogodan za sarajevo jer on je covjek koji je poznat u svijetu i moci ce mozda da ponovo oformi Bijelo Dugme sa Zeljkom Bebekom i da se ponovo cuje sokacima Sarajeva Tako ti je Mala Moja kad Ljubi Bosanac.Inace Goran Bregovic je skoro musliman jer on je ozenjen muslimankom Dzenanom Sudzuk i on moze da povrati u Islam i da bude dostojan musliman i da se klanja Allahu.

Hahahahaha ..koji lik..
Ništ od Bilog Dugmeta , tu mač novaca traži .. zaprav.. najviše..
Bice mu žena ( muslimanka , zbog koje bi bilo lepo da se peobrati na islam) puno tuce po đepu ..
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce Goran Bregovic biti pogodan za sarajevo jer on je covjek koji je poznat u svijetu i moci ce mozda da ponovo oformi Bijelo Dugme sa Zeljkom Bebekom i da se ponovo cuje sokacima Sarajeva Tako ti je Mala Moja kad Ljubi Bosanac.Inace Goran Bregovic je skoro musliman jer on je ozenjen muslimankom Dzenanom Sudzuk i on moze da povrati u Islam i da bude dostojan musliman i da se klanja Allahu.

Како је жена муслиманка ако јој муж није муслиман?
Е, замисли да се удала за човека који не пере доопе. Чим дође мораћеш да га научиш како се то ради да и његова жена може да се игра с њим.
 

Back
Top