Google Maps prati vaše kretanje, evo kako automatski to izbrisati

Ne razumem kako može da prati moje kretanje ako mi je isključena lokadija u telefonu?
на ајфону знам да не можеш искучити слање позиције - може искључити само примање (што је глупо)
а ако не искључити и сири - онда вас снима стално..
 
Uf sto nekog zabole patka gde se ti kreces.
Google prati kretanja da bi imao informacije koje reklame da ti plasira jer mu je tu zarada.
Sve rade skripte u pozadini i sve se svodi na jedinice i nule.Osim ako niste neki mnogo bitni lik,kontam da onda dobijate privilegiju da vas posmatraju licno ljudske oci.

Naravno da je to negativna stvar sa jos dosta negativnih stvari ali isto tako ima i pozitivnih stvari...Ne verujem da prodje duze od para dana a da mi ne zatrebaju google mape da vidim nesto sto trebam itd...Umamo uvid u ceo grad na dlanu,sto lokacije,sto ulicni pregled,sto satelit.

Borba sa vetrenjacama da se oobjasni ljudima da se ne okrece svet oko njih i da su oni ustvarni mnogo dosadni i da ode jos dosadnije zivote da bi im neko krao licne podatke osim skupljanja informacija zarad plasiranja oglasa.
Ipak ako neko jeste toliko paranoik...to je ok. Izoluj se od tehnologije,obmotaj foliju oko glave...Ali nemoj molim te da dodjes da forum i hvalis se kako si batalio telefone i sad zivis cistim,zdravim zivotom. 🤢
 
Ja nikad ne uključujem lokaciju i Google Maps nikad nisam koristila, ali npr. fotografije na Google disku su mi jasno obeležene po mestu gde su pravljene. Ako sam zaboravila gde sam bila, Google će me podsetiti.
Tako da se priklanjam mišljenju da je dovoljno koristiti internet, lokacija se nekako iznalazi.
Npr. otišla sam u CG i imala njihovu karticu, nisam se čak ni čekirala po imenu na Googlu. Vratim se u Srbiju, odem na Gmail slike, i ono-slike pod nazivom-Budva, Stari Grad. 🤪
 
Vratim se u Srbiju, odem na Gmail slike, i ono-slike pod nazivom-Budva, Stari Grad. 🤪
има још једна ствар битна ствар која је страшније ог џипиеса. а то је да телефони, поготово ајфони могу да читају слике са очног нерва и ушног нерва. јер то су радио таласи и технологија је била доступна још 90тих а онда су се ућутали гмазови!
тј, све што видите и што чујете иде у једну базу података и одатле вам и долазе после рекламе...
мени се дешава да само видим нешто и чак и када је нечији други телефон у близини успевају после да ми шаљу рекламе на рачунар... (чак и кад немам свој мобилни!)
 

Back
Top