gonici i famozni 500 mnv

Byrger Tidesson

Primećen član
Poruka
778
pozdrav kolege lovci.svi ste svedoci da je jos na snazi nakaradni zakon o zabrani lova gonicima ispod 500 mnv.jeste da lovim sa terijerima i to fazana zeca kune i lisice al za uspeh u lovu je neophodan gonic.kazu za njega da je stetocina u lovistu mada je za mene pticar mnogo veca opasnost.neke su najave da ce se izjednaciti tj ukinuti se ta famozna granica.ima li ko kakvih vesti?:bye:
 
Kolega vec cetiri godine unazad odrzava se savetovanje o lovstu u Zagubici. Kad je pocelo pocelo je zbog gonica. U Srbiji postoji jedan sloj ljudi koji apsolutno ne poznaje problematiku gonica i oni su protiv , s druge strane smo mi ljubitelji pasa gonica. Kljucni problem je sto je sve sto trci po lovistu i pravi sranje poistovecivano sa psima gonicima. Pas bez kontrole je najveci problem bio on pudla , pekinezer , pticar ili gonic. Trenutno postoje naznake da ce se ta glupost , koja je vise decenija unazad opterecivala i pogubno delovala na nase pse biti prevazidjena.
 
Ideja datira od dvadesetih godina proslog veka. Ali tada je napravljena zamena teza jer su i hrta smatrali gonicem, tako je pocela cela ujdurma. Danas tu tezu zastupaju uglavnom oni koji ne poznaju lovnu kinologiju. Danas u oci novog zakona o lovstvu nikad nismo bili blizi resavanju ove problematike na krajnje pozitivan nacin. Ubedjen sam da ce ovo biti reseno kako treba , pa previse sam truda ulozio u to da bih ga pustio da propadne. Mogao bi malo tvog Urosa Dj. da prosvetlis , ne bi mu falili malo obuke iz lovne kinologije.
 
Samo Srpske gonice imam. Italijani kupuju nase gonice,ceo svet ih ceni,nazalost,vise nego mi. Vidi budale,sta je lov bez gonica,NISTA! A lovci sa pticarima su prava opasnost(glup je kriviti kuce jer ne nosi ono pusku) i odgovorni su za ove nesrece u lovu sto kruze po novinama,svaki je gadjao pticu :P Gonic je smetnja jer tera srnu a srne su im novac,potamaniti tu gamad treba samo smeta u lovistu :)
 
Kolega vec cetiri godine unazad odrzava se savetovanje o lovstu u Zagubici. Kad je pocelo pocelo je zbog gonica. U Srbiji postoji jedan sloj ljudi koji apsolutno ne poznaje problematiku gonica i oni su protiv , s druge strane smo mi ljubitelji pasa gonica. Kljucni problem je sto je sve sto trci po lovistu i pravi sranje poistovecivano sa psima gonicima. Pas bez kontrole je najveci problem bio on pudla , pekinezer , pticar ili gonic. Trenutno postoje naznake da ce se ta glupost , koja je vise decenija unazad opterecivala i pogubno delovala na nase pse biti prevazidjena.
Boldovano je poenta problema. A nastavak je sto neki ljudi nedovoljno poznaju lovnu kinologiju, rekao bih da jos manje poznaju lov. Izgleda da su to uglavnom kafanski lovci, ali su na zalost uticajni u savezu i to pravi probleme. Valjda ce dati Bog pa da se konacno i ta glupost ispravi.
Inace ovo skroz podrzavam GONIČI SU ZAKON ONAJ KO NIJE MAKAR JEDNOM U ŽIVOTU LOVIO SA NJIMA TAJ NE ZNA ŠTA JE LOV.
Za mnoge prave lovce je stektanje pasa u pogonu najlepsa muzika.
 
"Stetocina" jer im tera srne time i pare iz dzepa! Nestali su slavni dani LSS-a :( Ranije smo bili jedini koji su uopste brinuli o prirodi,stitili je makar u mojim predelima a sad dolaze ovi zapadnjacki pozeri da stite lutalice i posle,deset godina ako se ne varam,da lece besnilo.

Nikad nece ukinuti gonice,jer ce ostati bez lovaca.
 

Back
Top