Goli interes: Putin svojom izjavom štiti interese Rusije u Donbasu, ne vodeći računa o poziciji Srbije na Kosovu i Metohiji!

hebi ga pravili smo greske u proslosti i nismo koristili svoje sanse
Čuo sam svojevremo da je Milošević nudio Zapadu da uđemo u NATO pakt i da nas ostave na miru. Oni to nisu hteli. Njihov strateški plan je da nas obrišu sa mape. U Miloševićevo vreme udaljili su male Ruse od toplih mora, sad su spremni na sledeći korak. Samo im treba da im mi damo povod. Zato nam treba zaštitnik. Ključno je da ne uvodimo sankcije Rusima i da napravimo savez sa Kinom.
 
Čuo sam svojevremo da je Milošević nudio Zapadu da uđemo u NATO pakt i da nas ostave na miru. Oni to nisu hteli. Njihov strateški plan je da nas obrišu sa mape. U Miloševićevo vreme udaljili su male Ruse od toplih mora, sad su spremni na sledeći korak. Samo im treba da im mi damo povod. Zato nam treba zaštitnik. Ključno je da ne uvodimo sankcije Rusima i da napravimo savez sa Kinom.
cuo sam ali nit znam da je tacno niti kad je to bilo.

mozda je i nudio ali kasno , dilovi su vec bili napravljeni, nece oni da se okrecu tek tako

a da je bio prvi koji je pruzio ruku amerima , cim je dosao na vlast , mozda bi sve bilo drugacije
 
cuo sam ali nit znam da je tacno niti kad je to bilo.

mozda je i nudio ali kasno , dilovi su vec bili napravljeni, nece oni da se okrecu tek tako

a da je bio prvi koji je pruzio ruku amerima , cim je dosao na vlast , mozda bi sve bilo drugacije
ne drže oni reč. oni se drže svojih planova koje prave decenijama unapred. jesu obećali Rusima da neće biti širenja NATO pakta na zemlje istočnog bloka? jesu garantovali briselski i minksi sporazum pa nisu hteli da pritisnu svoje pijune da ih ispune?
 
ne drže oni reč. oni se drže svojih planova koje prave decenijama unapred. jesu obećali Rusima da neće biti širenja NATO pakta na zemlje istočnog bloka? jesu garantovali briselski i minksi sporazum pa nisu hteli da pritisnu svoje pijune da ih ispune?
drze kad im to odgovara

dok mi idemo glavom kroz zid , umesto pragmaticno

al sto kazes, tesko ce nam verovati
 
Mi nismo materijal za ratove jer nemamo natalitet ko Arapi a ni ogromnu teritoriju i naoružanje kao Ukrajinci i Rusi, to nas vadi i generalno sve balkanske narode. Više smo prostor za verbalne poruke sila. Na primer Jugoslavija je imala obavezni vojni rok i natalitet je bio bolji plus ogromno naoružanje. Nacionalizam je tu onda mogao da učini ratove krvavim i dugim. Od svega toga ostao je samo nacionalizam i ovo:

Gradovi na jugu će se prepoloviti, u Boru više neće biti mladih: Srbija do 2050. gubi milion stanovnika​


https://www.telegraf.rs/vesti/srbij...-mladih-srbija-do-2050-gubi-milion-stanovnika

Kod nas bi neki rat da izbije na ovim prostorima trajao mesec dana ili dva kao u Nagorno Karabahu sa profesionalnim vojskama na maloj teritoriji.
 
Poslednja izmena:
Evo Alo kaže da je ruski čovek bio Jerema. :mrgreen:

https://www.alo.rs/vesti/politika/623574/vuk-jeremic-o-nezavisnosti-kosova/vest

Vredi podsetiti da je upravo Vuk Jeremić, nekadašnji šef diplomatije Srbije, uputio pitanje Međunarodnom sudu pravde - na koji se Putin pozvao tokom razgovora sa Guterešom - "da li su kosovski Albanci imali pravo na pokušaj secesije od Srbije", umesto da od suda zatraži da razmatra da li je legalno to što se Kosovo otcepilo od Srbije.

Nakon ove izjave digla se velika prašina - tražila se ostavka Borisa Tadića posle objavljivanja mišljenja MPS koje je, kako je rečeno, krajnje nepovoljno po državne intrese Srbije.
 
Pa ni jednog trenutka nije rekao Putin da će priznati Kosovo već ukazuje na licemerstvo i dvolicnost Zapada. Tipa Zapad je napao jednu suverenu državu da bi poklonio ceo jedan njen region separatistima a Rusiji dišu za vratom i uvode joj sve moguće sankcije jer radi to isto.
Meni je super što svetski lider poput Putina razmišlja i priča o nama. Rusija nikad ne bi podržala nezavisnost Kosova kao što Zapad nikada neće priznati ukrajinske teritorije kao ruske, pa makar Rusija pobedila u ratu zvanično.
 
Puca mi qurac za Putina i Rusiju, ja sam prvenstveno SRBIN!!!

Srbi ne mogu opstati bez ruske podrske. To je shvatio i

178363.jpg
 
Ovde Kurir i Blic su antiputin, na drugoj temi Objektiv...
Dakle, sankcije uskoro...

Evo Alo kaže da je ruski čovek bio Jerema. :mrgreen:

https://www.alo.rs/vesti/politika/623574/vuk-jeremic-o-nezavisnosti-kosova/vest

Vredi podsetiti da je upravo Vuk Jeremić, nekadašnji šef diplomatije Srbije, uputio pitanje Međunarodnom sudu pravde - na koji se Putin pozvao tokom razgovora sa Guterešom - "da li su kosovski Albanci imali pravo na pokušaj secesije od Srbije", umesto da od suda zatraži da razmatra da li je legalno to što se Kosovo otcepilo od Srbije.

Nakon ove izjave digla se velika prašina - tražila se ostavka Borisa Tadića posle objavljivanja mišljenja MPS koje je, kako je rečeno, krajnje nepovoljno po državne intrese Srbije.
+Alo!

"Eksplozija u Hersonu
07.35 - Kod velikog TV tornja u centru okupiranog ukrajinskog grada Hersona odjeknula je jaka eksplozija."
 
Naravno da Putin štiti interese Rusije i da mu nisu bitni srpski. Ovde vlada jedna dugogodišnja zabluda da se ruski interesi i naši obavezno podudaraju. To ponekad može tako da bude, ali često nije. Znači osnovno je da shvatimo da Rusija neće žrtvovati svoje interese zbog naših i da mi prvo treba da gledamo svoj interes, a ne da razmišljamo o Rusima. Tako i oni rade.
Nisi ti nas.
 

Back
Top