Goli interes: Putin svojom izjavom štiti interese Rusije u Donbasu, ne vodeći računa o poziciji Srbije na Kosovu i Metohiji!

da je tako crno-belo onda bi morali dobro da razmislimo

ali nije

niti nas je neko stalno tukao niti nam je neko stalno pomagao
Odgovor mi je bezveze.Al" hajd mozda sam glup pa ne shvatam.
Ali ti ne odgovori.
Moras odavrati stranu jer jedna strana jaze da su licemjeran ako ne pratis EU.
Hajde sad lijepo odgovori koja strana ili nemoj odgovarati ovako neodredjeno.
 
najbolje je da se praviš lud...napraviš lažnu podelu u stranci tako da niko nema većinu da napravi vladu i raspisuješ izbore svaka 2 do 3 meseca dok kriza ne prođe

Niti su Rusi budale niti zapad. Ovakvu egzibiciju mogu da progutaju samo SNS glasači.
 
njima kažeš da bi možda mogao da obezbediš većinu za formiranje prozapadne vlade tako što ćeš da ubediš deo blago proruskih članova stranke da promene stranu ako nas odmah prime u EU i šengen zonu što se naravno neće desiti...
Dobro.Ako bi se rat zavrsio za mjesec,dva mozda bi uspjeli da prolongiramo.A sta ako se rat oduzi.
 
neće oni ništa da nam vrate..ali dok je Rusija zauzeta Ukrajinom mogu da nam uzmu sever Kosova i republiku Srpsku..Zato treba izbegavati njihovu percepciju da smo proruiski orjentisani

Samo je pitanje vremena kada će Šiptarima prepustiti sever Kosova. Bili protiv ili za Rusiju. Svejedno. Za nih će Srbija uvek biti mala Rusija koju kinje jer veliku ne mogu i ne smeju.
 
Odgovor mi je bezveze.Al" hajd mozda sam glup pa ne shvatam.
Ali ti ne odgovori.
Moras odavrati stranu jer jedna strana jaze da su licemjeran ako ne pratis EU.
Hajde sad lijepo odgovori koja strana ili nemoj odgovarati ovako neodredjeno.
u pitanju si tako postavio stvari da bolji odgovor nisi mogao dobiti

moramo odabrati proevropsku stranu

ne zato sto volimo nego zato sto je to dugorocno bolje
 
Dobro.Ako bi se rat zavrsio za mjesec,dva mozda bi uspjeli da prolongiramo.A sta ako se rat oduzi.ž
ne znam. srećom nisam u poziciji da sad upravljam zemljom.

Samo je pitanje vremena kada će Šiptarima prepustiti sever Kosova. Bili protiv ili za Rusiju. Svejedno. Za nih će Srbija uvek biti mala Rusija koju kinje jer veliku ne mogu i ne smeju.
To je tačno, ali mene više brine šta mogu da urade republici Srpskoj. Brine me što ćemo mi morati da intervenišemo u slučaju Oluje na Kosovu ili u Bosni a mi više nemamo ozbiljnu vojsku niti ljude koje možemo da mobilišemo. Mi više nemamo opciju da možemo da vodimo rat. Jedina opcija nam je da se pravimo ludi i izbegavamo da se opredelimo koliko god možemo.
 
neće oni ništa da nam vrate..ali dok je Rusija zauzeta Ukrajinom mogu da nam uzmu sever Kosova i republiku Srpsku..Zato treba izbegavati njihovu percepciju da smo proruiski orjentisani
samo mozemo posluziti kao neka vrsta osvete rusima

ne smeju im nista tamo ajd da nas kljucaju ovde

a rus CE CUTATI jer su ga pustili da odradi ono sto je NJEMU BITNO
 
u pitanju si tako postavio stvari da bolji odgovor nisi mogao dobiti

moramo odabrati proevropsku stranu

ne zato sto volimo nego zato sto je to dugorocno bolje
Mene bi bilo sramota da Srbija odabere tu stranu.Znaj da prvo moras priznati Kosovo i Metohiju.Ali to znas.Ja kao Srbin koji nije rodjen u Srbiji vec je dosao u nju ne zelim da odredjujem domacim Srbima sta da rade sa svojom kucom.
 
To je tačno, ali mene više brine šta mogu da urade republici Srpskoj. Brine me što ćemo mi morati da intervenišemo u slučaju Oluje na Kosovu ili u Bosni a mi više nemamo ozbiljnu vojsku niti ljude koje možemo da mobilišemo. Mi više nemamo opciju da možemo da vodimo rat. Jedina opcija nam je da se pravimo ludi i izbegavamo da se opredelimo koliko god možemo.

I mene više brine Republika Srpska nego Kosovo. Šta god da se tamo desi Srbija neće intervenisati. Nismo , odavno, bitan faktor ni na Balkanu. Realno gledano, ne piše nam se dobro.
 
I mene više brine Republika Srpska nego Kosovo. Šta god da se tamo desi Srbija neće intervenisati. Nismo , odavno, bitan faktor ni na Balkanu. Realno gledano, ne piše nam se dobro.
Vučić je za ovih 10 godina trebao, u cilju prevencije budućih ratova, da izgradi superprijateljske odnose sa svim političarima u susednim zemljama, a on je puštao svoje pse rata da se upuštaju u verbalnu kavgu sa njima da bi ispao patriota. Čak i sad nije izdržao pa je Kurtija i Đukanovića nazvao zunzarama. Trebao je da ozbiljno ojača vojsku (a to ne može bez uvođenja obaveznog vojnog roka za sve starije od 18 godina) a ne samo marketinški da je jača beznačajnim kupovinama koje duva u medijima. Činjenica je da mi praktično skoro da i nemamo vojsku. Mnogo smo slabiji nego 1999.te godine.
 
Mene bi bilo sramota da Srbija odabere tu stranu.Znaj da prvo moras priznati Kosovo i Metohiju.Ali to znas.Ja kao Srbin koji nije rodjen u Srbiji vec je dosao u nju ne zelim da odredjujem domacim Srbima sta da rade sa svojom kucom.
sta ces , treba biti realan i birati bitke koje mozes dobiti.

kad gangrena uhvati nogu moras je odseci
 
Vučić je za ovih 10 godina trebao, u cilju prevencije budućih ratova, da izgradi superprijateljske odnose sa svim političarima u susednim zemljama, a on je puštao svoje pse rata da se upuštaju u verbalnu kavgu sa njima da bi ispao patriota. Čak i sad nije izdržao pa je Kurtija i Đukanovića nazvao zunzarama. Trebao je da ozbiljno ojača vojsku (a to ne može bez uvođenja obaveznog vojnog roka za sve starije od 18 godina) a ne samo marketinški da je jača beznačajnim kupovinama koje duva u medijima. Činjenica je da mi praktično skoro da i nemamo vojsku. Mnogo smo slabiji nego 1999.te godine.
ne vredi nema prijateljstva

vojska jeste jaca nego pre 10 god ali je suvise slaba kad se pogledaju moguci protivnici

jer nece oni reci , a njihova se vazi gde je bitno, *hrvatska napala srbiju pa se nato nece mesati*

nego ce reci * srbija napala hrvatsku , nato mora da brani svoju clanicu*
 
ne vredi nema prijateljstva

vojska jeste jaca nego pre 10 god ali je suvise slaba kad se pogledaju moguci protivnici

jer nece oni reci , a njihova se vazi gde je bitno, *hrvatska napala srbiju pa se nato nece mesati*

nego ce reci * srbija napala hrvatsku , nato mora da brani svoju clanicu*
za ovih 10 godina mogao je svako punoletan (i muškarci i žene) da odsluži tromesečni vojni rok. Mi nemamo dovoljno tenkova, a imamo više tenkova nego posada koje mogu da ih voze. To je sramota. Izgubili bi rat od Hrvata, Bošnjaka i Šiptara čak i bez mešanja NATO pakta. Dobili smo nekoliko aviona od Rusa i Belorusa pa smo uveli sankcije prvo Belorusiji a uskoro i Rusiji. Sramota. Mi ne smemo sad da ratujemo.
Pošto je savez sa Rusijom sad isključen, sad možemo jedino da sklopimo vojni savez sa Kinom.
 
za ovih 10 godina mogao je svako punoletan (i muškarci i žene) da odsluži tromesečni vojni rok. Mi nemamo dovoljno tenkova, a imamo više tenkova nego posada koje mogu da ih voze. To je sramota. Izgubili bi rat od Hrvata, Bošnjaka i Šiptara čak i bez mešanja NATO pakta. Dobili smo nekoliko aviona od Rusa i Belorusa pa smo uveli sankcije prvo Belorusiji a uskoro i Rusiji. Sramota. Mi ne smemo sad da ratujemo.
Pošto je savez sa Rusijom sad isključen, sad možemo jedino da sklopimo vojni savez sa Kinom.
sta bi nam doneo savez sa kinom

da budemo njihov dzarac?

oni imaju tajvan i jos nekih svojih problema ali se trude da budu tihi , jos se ne osecaju sposobnim da povedu

ozbiljniji sukob, bitnije im je da ih niko ne dira i da lepse zive.
 
sta bi nam doneo savez sa kinom

da budemo njihov dzarac?

oni imaju tajvan i jos nekih svojih problema ali se trude da budu tihi , jos se ne osecaju sposobnim da povedu

ozbiljniji sukob, bitnije im je da ih niko ne dira i da lepse zive.
mi nemamo vojsku pa nam treba zaštitnik. NATO neće da nas štiti sve i kad bi nas pustili da se učlanimo. Savez sa Rusijom bi nam nacrtao metu na čelo. Savez sa Kinom bi nam dao kakvo takvo zaleđe. Kina neće da ratuje sa zapadom, a zapad će izbegavati da se istovremeno konfrontira i sa Rusijom i sa Kinom.
 
mi nemamo vojsku pa nam treba zaštitnik. NATO neće da nas štiti sve i kad bi nas pustili da se učlanimo. Savez sa Rusijom bi nam nacrtao metu na čelo. Savez sa Kinom bi nam dao kakvo takvo zaleđe. Kina neće da ratuje sa zapadom, a zapad će izbegavati da se istovremeno konfrontira i sa Rusijom i sa Kinom.
U vojnom smislu smo osudjeni na Kinu jer ipak od Rusije teško da ćemo moći da kupujemo a od Zapada verovatno samo na kašikicu. To je pod uslovom da Kina ne napadne Tajvan.
 
Putin želi najpre da ukaže na dvostruke aršine Zapadnog sveta u odnosu Kosmet:Donbas, ali svakako da su njemu ipak ruski nacionalni interesi preči od srpski i da mu je Donbas bitniji od Kosova i Metohije, što je i logično, kao što su i nama Kosovo i Metohija bitniji od Donbasa. Nisam siguran da je pre 2022. trećina Srba znalo na karti da pokaže Donbas, a da je pre 2014. petina uopšte i čula za tu oblast.
 
U vojnom smislu smo osudjeni na Kinu jer ipak od Rusije teško da ćemo moći da kupujemo a od Zapada verovatno samo na kašikicu. To je pod uslovom da Kina ne napadne Tajvan.
Kina je strpljiva. Čekaće trenutak da bude ubedljivo vojno jača od Zapada pre nego što krene da angažuje vojsku po svetu. Nigde im se ne žuri. Na Tajvanu žive Kinezi i Kinezi znaju će to u dogledno vreme bilo to 10, 50 ili 100 godina da reše bez rata.
Ako uspemo da obezbedimo da nam Kina čuva leđa onda nas ni NATO neće čačkati neko vreme Ne smeju istovremeno da se konfrontiraju i sa Kinom i sa Rusijom. A nama treba neki zaštitnik dok ne ojačamo svoju vojsku za šta će trebati par godina.
 
Vučić je za ovih 10 godina trebao, u cilju prevencije budućih ratova, da izgradi superprijateljske odnose sa svim političarima u susednim zemljama, a on je puštao svoje pse rata da se upuštaju u verbalnu kavgu sa njima da bi ispao patriota. Čak i sad nije izdržao pa je Kurtija i Đukanovića nazvao zunzarama. Trebao je da ozbiljno ojača vojsku (a to ne može bez uvođenja obaveznog vojnog roka za sve starije od 18 godina) a ne samo marketinški da je jača beznačajnim kupovinama koje duva u medijima. Činjenica je da mi praktično skoro da i nemamo vojsku. Mnogo smo slabiji nego 1999.te godine.
Nije on mogao to kao recimo Boris Tadić što je radio jer ga oni svi vide kao radikala oduvek. Pošto je i on toga bio svestan odlučio je da jača podršku u biračkom telu tako što će se svadjati sa susedima ali ulizivati zapadu kako to ne bi bilo ozbiljno shvaćeno na zapadu.
 
Nije on mogao to kao recimo Boris Tadić što je radio jer ga oni svi vide kao radikala oduvek. Pošto je i on toga bio svestan odlučio je da jača podršku u biračkom telu tako što će se svadjati sa susedima ali ulizivati zapadu kako to ne bi bilo ozbiljno shvaćeno na zapadu.
Kad je čovek opsednut sobom i svojom promocijom a ne bavi se ozbiljno strateškim pitanjima iako umišlja da to radi.
 
U vojnom smislu smo osudjeni na Kinu jer ipak od Rusije teško da ćemo moći da kupujemo a od Zapada verovatno samo na kašikicu. To je pod uslovom da Kina ne napadne Tajvan.
a tada ce da trguje,dace srbiju zbog tajvana

nema ljudi pravde , mali mora biti kao ona riba sto pliva uz ajkulu
 
a tada ce da trguje,dace srbiju zbog tajvana

nema ljudi pravde , mali mora biti kao ona riba sto pliva uz ajkulu
seti se Kipra. Grčka je bila u NATO paktu pa ovaj ništa nije uradio kad je Turska izvršila invaziju na Kipar. Tako bi bilo i kad bismo mi ušli u NATO. Ostali bi bez podrške Rusa, a NATO bi naoružao i obučio Šiptare, Hrvate i Bošnjake i gurnuo ih u rat protiv nas, i rekao da ne može da se meša u konflikt između svojih članica. Zapad nas ne voli i vidi nas kao male Ruse čiju teritoriju treba što više smanjivati.
 
seti se Kipra. Grčka je bila u NATO paktu pa ovaj ništa nije uradio kad je Turska izvršila invaziju na Kipar. Tako bi bilo i kad bismo mi ušli u NATO. Ostali bi bez podrške Rusa, a NATO bi naoružao i obučio Šiptare, Hrvate i Bošnjake i gurnuo ih u rat protiv nas, i rekao da ne može da se meša u konflikt između svojih članica. Zapad nas ne voli i vidi nas kao male Ruse čiju teritoriju treba što više smanjivati.
hebi ga pravili smo greske u proslosti i nismo koristili svoje sanse
 

Back
Top