Golf 7 pada temperatura motora

Dennii

Početnik
Poruka
3
Pozdrav, u pitanju je Golf 7 1.6tdi 116ks 2019 sa predjenih 180.000 uvezen iz Francuske. Naime auto dostigne radnu temperaturu na 90stepeni kada upalim grejanje posle nekih 10ak minuta opada do 70 a kasnije sto sporije vozim padne i na 60. Takodje je izgubio antifriza negde je bio iznad minimuma sada se spustilo ispod minimuma nakon 350km. Neko slicnih iskustva sa ovim sta mogu da ocekujem do cega je?
Za 2 dana ide kod majstora da proveri

Pozdrav, u pitanju je Golf 7 1.6tdi 116ks 2019 sa predjenih 180.000 uvezen iz Francuske. Naime auto dostigne radnu temperaturu na 90stepeni kada upalim grejanje posle nekih 10ak minuta opada do 70 a kasnije sto sporije vozim padne i na 60. Takodje je izgubio antifriza negde je bio iznad minimuma sada se spustilo ispod minimuma nakon 350km. Neko slicnih iskustva sa ovim sta mogu da ocekujem do cega je?
Za 2 dana ide kod majstora da proveri

Verovatno termostat.

Da ovo sto se tice temperature i ja sumnjam da je termostat, e sad sto se tice antifriza pa da li je moguce da je to slican motor kao i 2.0 pd 16v sa 2 bregaste, on ne vlazi ispod nije pomesao ulje i vodu na cepu nema nekih naslaga od antifriza jedino ako ne pisa na hladnjak egr-a ili pak vodena pumpa..

Da ovo sto se tice temperature i ja sumnjam da je termostat, e sad sto se tice antifriza pa da li je moguce da je to slican motor kao i 2.0 pd 16v sa 2 bregaste, on ne vlazi ispod nije pomesao ulje i vodu na cepu nema nekih naslaga od antifriza jedino ako ne pisa na hladnjak egr-a ili pak vodena pumpa..
Nisu slični motori ali ne znači da nemaš sličan problem🤔🤔

Gubi antifriz, 99% je glava motora u pitanju.
Antifriz može i negde da pušta, ima dosta mesta na motoru za to. Ne bih ja glavu još dirao, nego treba pregledati sve cevi, a isto tako i opipati tepih ispod volana i kod suvozača. Ako je vlažan onda pušta na grejaču.
Temperatura je drugi problem koji s ovim nema veze i verovatno je kao što Sensei kaže termostat.

Za glavu motora ima test koji se napravi ..Ne otvara se motor na slijepo ..Spavica sa tečnosti koja se stavi na posudu od antifriza ako ima gasova u sistemu tečnost u toj spravici promeni boju ..Nije to skup alat to bi trebalo da ima svaka garaza

Noviji auti imaju obično dva termostata mehanička u rashladnom sistemu. Jedan je u zatvorenom stanju dok motor ne postigne radnu temperaturu. E ako je taj zaglavio u otvorenom stanju onda temperatura hoće da varira ovako.

Što se tiče nivoa antifriza. Proveri da li na parkingu ispod auta imaš barice antifriza. Moguće je da hladnjak negde pušta.

Za glavu motora ima test koji se napravi ..Ne otvara se motor na slijepo ..Spavica sa tečnosti koja se stavi na posudu od antifriza ako ima gasova u sistemu tečnost u toj spravici promeni boju ..Nije to skup alat to bi trebalo da ima svaka garaza
Niko nije ni rekao da otvara motor na slepo, ako mu se stvara majonez na cepu i ako je zaprljano ulje onda mislim da je jasna stvar.

Back