Golf 2 živa legenda

Markoni11

Poznat
Poruka
8.566
Volkswagen Golf II živa legenda


Volkswagen-Golf_II_GTI1.jpg

Veliki nemački Volkswagen je tačno pre 37 godina predstavio naslednika Golfa prve serije: Golf II – najuspešniji, i najcenjeniji Golf ikada na našim prostorima. VW Golf II nije uspeo da osvoji titulu automobila godine, tu čast je poneo Fiat Uno, koji je osvojio titulu evropskog automobila godine 1984. Uprkos tome, Golf II je postigao rekordne prodajne rezultate, a i dan danas je ovaj automobil veoma cenjen, i tražen na tržištu polovnjaka

Izvor:najboljiauto.com
 
Kako je nastao Golf 2?!

1983Golf-850x400.jpg


Krajem 1983. godine kompanija VW predstavlja drugu generaciju Golfa, koju je projektovao direktor dizajna Šafer, a koristeći Giugiarov model. U odnosu na predhodnika, „dvojka“ je uvećana po svim dimenzijama, pa je shodno tome i teži za 120kg. Golf 2 je izrađen u 6,3 miliona primjeraka, a promocija je bila u Frankfurtu septembra 1983.godine, a za američko tržište prvi Golf je isporučen 1985. Ovaj automobil donosi dosta promjena na motorima, počev od super motora G60, GTD motora pa do Sinhro motora, koji prvi put omogućuje pogon na sva četiri točka.​

Tokom razvoja Golfa 2, mnogo toga se radilo na unaprijeđenju spoljašnjosti automobila. Prvo što se vidi je prednja maska, koja je proširena, zatim su uklonjeni ugaoni pomoćni prozori na prednjim vratima, i na kraju uvodjenje „dubokih“ branika, koji su počeli da se koriste od 1990. Pored Amerike i Kanade, VW Golf se proizvodio i u Jugoslaviji, tačnije u Sarajevu, u fabrici Vogošća, a nosio je naziv TAS (Tvornica automobila Sarajevo). Proizvodio se u 25 000 primjeraka godišnje i u tri verzije motora: 1.3 i 1.6 benzinci i 1.6 dizel motor.

Izvor:Trebevic.net
 
Zavoleli su ga pre svega kao dizela u doba kad su svi vlasnici takvih vozila vozili na lož ulje koje je bilo džabalesku. Ostalo je inercija. U to doba nije mnogo fabrika pravilo dizele. Gledano iz balkanskog ugla - Mercedes je bio skup, u Francuze se još nije imalo poverenja (mada su i oni već tada imali uspešne dizelaše), a konkurentski dizel u Opelu je bio na dosta lošem glasu.
 
vozio sam G2 GTD desetak godina, najbolje godine svog zivota prakticno, tako da, rado ga se sjecam....kupio ga je otac, ja sam ga vozio dok sam studirao i kasnije dok nisam presao na vlastito..... imao je svoje kvalitete, prije svega pouzdanost i potrosnju goriva. Najbolji drug je imao pandan, opel asconu 1.6D, bila je udobnija i prostranija, ali je zato trosila 50% vise, bila tromija, vise se kvarila,... On je zamijenio passatom 3 i dan danas je ostao vjeran brendu, vozi p8. I ja sam nekako polu-nastavio tradiciju, sa skodama octavijama, vec vozim cetvrtu po redu, i iako su sluzbene, ucestvujem u izboru i nabavci.
 
Volkswagen Golf II živa legenda


Volkswagen-Golf_II_GTI1.jpg

Veliki nemački Volkswagen je tačno pre 37 godina predstavio naslednika Golfa prve serije: Golf II – najuspešniji, i najcenjeniji Golf ikada na našim prostorima. VW Golf II nije uspeo da osvoji titulu automobila godine, tu čast je poneo Fiat Uno, koji je osvojio titulu evropskog automobila godine 1984. Uprkos tome, Golf II je postigao rekordne prodajne rezultate, a i dan danas je ovaj automobil veoma cenjen, i tražen na tržištu polovnjaka

Izvor:najboljiauto.com
Legenda medju automobilima..Ja upravo polazem za kola i planiram da kupim golfa dvicu kad polozim!
 
Koji god auto da se redovno odrzava nije jeftin i kosta kao clan porodice,a ti koji su jeftini za odzavanje se i xxx puta vise kvare,mercedes svaki prelazio po milion km i onda ga neko ne kupi jer je skup za odrzavanje, nego vozi punta i na svakih par hiljada u servis ,pa na kraju opet generalka padne i ne moze duplo manje km da izgura pre otpada
 
Vec smo raspravljali o tome da ja evo vozim Punta i za dve i po godine sam mu samo promenio ulje i filter ulja.
Bas sam se naulagao i viso po servisima.
Zena ga juce obradovala i nasula pun rezervoar goriva i to je jedsino ulaganje u taj Punto tako da ti prica ne pije vodu.
Pogledaj samo koliko je mercedes imao problema sa diznama u nekim serijama i koliko puknutih lanaca tako da nista vise nije kao pre i najbolji pokleknu.
 
Koji god auto da se redovno odrzava nije jeftin i kosta kao clan porodice,a ti koji su jeftini za odzavanje se i xxx puta vise kvare,mercedes svaki prelazio po milion km i onda ga neko ne kupi jer je skup za odrzavanje, nego vozi punta i na svakih par hiljada u servis ,pa na kraju opet generalka padne i ne moze duplo manje km da izgura pre otpada
Stariji auti bez silne elektronike nisu skupi za održavanje.
 
Koji god auto da se redovno odrzava nije jeftin i kosta kao clan porodice,a ti koji su jeftini za odzavanje se i xxx puta vise kvare,mercedes svaki prelazio po milion km i onda ga neko ne kupi jer je skup za odrzavanje, nego vozi punta i na svakih par hiljada u servis ,pa na kraju opet generalka padne i ne moze duplo manje km da izgura pre otpada
ma daj..na golfu dvojci zamena celog bloka motora ti je 200€
na mercedesu toliko kosta retrovizor :D
 
Ma danas su majstori najskuplji,dok se izlupaju sa pogresnim dijagnozama mozes podmladis pola auta
Зависи ко је остао да ради... Сви који знају да знају могу сасвим лепо да продају своје знање на западу.
А искрено, пре оволике електронике, одржавање је било једноставније.
 
Vec smo raspravljali o tome da ja evo vozim Punta i za dve i po godine sam mu samo promenio ulje i filter ulja.
Bas sam se naulagao i viso po servisima.
Zena ga juce obradovala i nasula pun rezervoar goriva i to je jedsino ulaganje u taj Punto tako da ti prica ne pije vodu.
Pogledaj samo koliko je mercedes imao problema sa diznama u nekim serijama i koliko puknutih lanaca tako da nista vise nije kao pre i najbolji pokleknu.
A tek da ne pricamo koliko manje trosi od mercedesa
 
Dobri su bili samo je mene nervirala ta buka u njima a jako je neudoban bar za nas od preko 190 :) ...jednom sam mu vadio sve iz njega pa montorao sa pur penom i lepio zvucnu izolaciju iza na pozarni zid ..pomoglo je bio je najtiši golf GTD sb .. ako ima ko oeginal GTI 16v ili G60 a zeli da ga se resi ,nek se javi ..
 
uvijek je bio sinonim za izbjegavanje na cesti,kad ga vidis odma imas poseban oprez jer vozaci tog vozila obicno seljacine sa dna kace, nisu normalni i skloni su iznanadnom mijenjanju pravca, izletanju, uopste pravljenju sranja po cesti...jer ko normalan moze da kupi i vozi golfa 2... uvijek bilo i bice...
 
uvijek je bio sinonim za izbjegavanje na cesti,kad ga vidis odma imas poseban oprez jer vozaci tog vozila obicno seljacine sa dna kace, nisu normalni i skloni su iznanadnom mijenjanju pravca, izletanju, uopste pravljenju sranja po cesti...jer ko normalan moze da kupi i vozi golfa 2... uvijek bilo i bice...
Sto neko ne bi pre 20 god kupio auto koji je neunistiv i jeftin mnogo je veca ludost da kupis sad abarta koji je preskup za to sto dobijes pa ljudi ipak kupe
 

Back
Top