Годишњица страдања Срба у „Масленици”, власт и запад игноришу

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Годишњица страдања Срба у „Масленици”
Данас навршава 18 година од напада хрватских оружаних снага на делове тадашње Републике Српске Крајине, током које је на српској страни погинуло 348 војника и цивила.

Акција, под називом „Масленица”, извршена је у току реализације „Венсовог плана”, којим је, годину дана раније, РСК стављена под заштиту мировних снага Унпрофора, истичући да је тај напад на подручје Равних Котара „трећа по реду агресија Хрватске на заштићено подручје УН”, наводи документациони-информативни центар „Веритас”.

„У тој акцији највише су страдала три српска села - Ислам Грчки, Кашић и Смоковић, као и етнички мешовита села Мурвица, Црно, Земуник Горњи, Пољица и Ислам Латински. Срби из поменутих села су убијени, прогнани или одведени у затворе и логоре”, пише у саопштењу.

„Веритас” је навео да до сада ни пред међународним ни пред домаћим судовима нико није процесуиран за злочине над Србима током акције „Масленица”
.
http://www.mondo.rs/s195491/ex-YU/Godisnjica_stradanja_Srba_u_Maslenici.html
Како казнити власт која очигледно ради против Српских интереса и не интересује их да се суди зверима који су извршили геноцид над Србима? "Хумани" запад подржава звери који су извршили геноцид над Србима и нема услова геноцидној творевини хрватској.
 
Slava hrabrim braniteljima koji su oslobodili zadarsko zaleđe od četničke okupacije!:super::super:
Срби из поменутих села су убијени, прогнани или одведени у затворе и логоре”, пише у саопштењу.
Samo se ustaski poremeceni um moze radovati ovome.
 
http://www.mondo.rs/s195491/ex-YU/Godisnjica_stradanja_Srba_u_Maslenici.html
Како казнити власт која очигледно ради против Српских интереса и не интересује их да се суди зверима који су извршили геноцид над Србима? "Хумани" запад подржава звери који су извршили геноцид над Србима и нема услова геноцидној творевини хрватској.

o kakvom genocidu nesrićo govoriš. vojna akcija brilijantno izvedena, koja će ući u anale ratovanja gjde su brojčano slabiji i u tehnici inferiorni hrvati razbili hrabre krajišnike potpomognute arkanovcima, belim orlovima i ostalim šta ti ja znam kojim kokoškama :ok:
 
Poslednja izmena:
o kakvom genocidu nesrićo govoriš. vojna akcija brilijantno izvedena, koja će ući u anale ratovanja gjde su brojčano slabiji i u tehnici inferiorni hrvati razbili hrabre krajišnike potpomognute arkanovcima, belim orlovima i ostalim šta ti ja znam kojim kokoškama :ok:

Papagajski naucena prica koju verovatno uce decu u predskolskom uzrastu.
 
Kad ste vi hrvati ikad udarili na ravnopravnog neprijatelja?
Uvek sa ledja,uvek civili,uvek se prisljamcite uz nekog...
tebe ebe logika??? jel znaš čitat??? nismo bili ravnopravni. bisli ste brojčano i tehnički superiorni :rtfm::rtfm::rtfm:

o kakvom genocidu nesrićo govoriš. vojna akcija brilijantno izvedena, koja će ući u anale ratovanja gjde su brojčano slabiji i u tehnici inferiorni hrvati razbili hrabre krajišnike potpomognute arkanovcima, belim orlovima i ostalim šta ti ja znam kojim kokoškama
 
Samo četnički poremećeni um može smatrati da je normalno da četnici pobiju i protjeraju Hrvate, opljačkaju imovinu i 2 godine tuku artiljerijom po Zadru.

I još da za to ne budu kažnjeni! :mrgreen:

Ma kako da ne,velikosrpski cetnicki agresor je nekaznjeno silovao,klao,proterivao dok nije dosla hrabra ali odabrana grupa gromobranaz:D
 

Back
Top