Quantcast

Godišnji pregledi

Susan Sto Helit

Iskusan
Poruka
5.314
Ljudima koji ne osećaju nikakve tegobe, mislim da je dovoljno jednom godišnje. Ko ima problem, radi kako mu kažu, dođi za mesec, dva, tri.
Doduše, čak i ljudi koji ne osećaju da im išta fali, trebali bi ići jednom godišnje. Zato što postoje bolesti koje i ne znamo da imamo.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.268
Koliko puta godišnje je potrebno da se ide kod lekara na sistematski pregled i od cega to zavisi ,
od godina ili subjektivnog zdravstvenog osecaja, ne racunam ako se neko razboli pa mora kod lekara
Dok sam bio zdrav isao sam redovno na sistematski,u firmi.Kada sam se povredio,bio sam toliko puta,da ni sam ne znam broja.Da li su mi nesto pomogli,pa donekle,jedva sam saznao pravu dijagnozu.Mislim da normalan covek iaoko ne oseca probleme treba bar 2 x godisnje da ode na neke osnovne preglede.Poznavao sam dosta njih koje nikad nista nije bolelo,pa nazalost nisu vise medju zivima.

Susan Sto Helit

Iskusan
Poruka
5.314
Dok sam bio zdrav isao sam redovno na sistematski,u firmi.Kada sam se povredio,bio sam toliko puta,da ni sam ne znam broja.Da li su mi nesto pomogli,pa donekle,jedva sam saznao pravu dijagnozu.Mislim da normalan covek iaoko ne oseca probleme treba bar 2 x godisnje da ode na neke osnovne preglede.Poznavao sam dosta njih koje nikad nista nije bolelo,pa nazalost nisu vise medju zivima.
Tačno.

Bren

Elita
Poruka
15.781
Moje laičko mišljenje, da ako nemaš nekakvu hroničnu bolest, dovoljno je jednom godišnje. Možda i dva puta. Ultrazvuk abdomena, KS i sl. Šta sve kontrolišeš zavisi i od godina, pola, porodične sklonosti ka nekim oboljenjima.. A ako si od nečega bolestan onda kako ti lekar kaže.

doktorka

Zainteresovan član
Moderator
Poruka
393
Pa dobro, ja mislim u smislu jednom godišnje ultra-zvuk abdomena, dojki (žene) papanikolau (žene), ginekološki (žene), krvna slika...e sad, znam da ne može u jednom danu. Neki pregled može da se obavi danas, a neki za dva meseca, pa treći za šest meseci, ali da se svaki radi s razmakom od godinu dana..

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.268
Pa dobro, ja mislim u smislu jednom godišnje ultra-zvuk abdomena, dojki (žene) papanikolau (žene), ginekološki (žene), krvna slika...e sad, znam da ne može u jednom danu. Neki pregled može da se obavi danas, a neki za dva meseca, pa treći za šest meseci, ali da se svaki radi s razmakom od godinu dana..
Tako da.Mora se ici vise puta da se ispregleda covek(zena),kako treba.

Rayela

Legenda
Poruka
59.885
Problem je sto kod nas tesko mogu da se urade osnovni pregledi za dan.Zato sam i napisao bar 2x.
2 x godisnje ici kod istog lekara jednostavno nije moguce.
Kao sto je doktorka rekla, za zene 1x ginekolog, za muskarce
( malo matorije) 1xgodisnje urolog i PSI test.
Ja ne idem kod lekara ako mi nije "nista", ali idem kod
ginekologa barem 1x u dve godine.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.268
2 x godisnje ici kod istog lekara jednostavno nije moguce.
Kao sto je doktorka rekla, za zene 1x ginekolog, za muskarce
( malo matorije) 1xgodisnje urolog i PSI test.
Ja ne idem kod lekara ako mi nije "nista", ali idem kod
ginekologa barem 1x u dve godine.
Covek u srednjim godinama ne moze ici i samo dati krv na analizu.Potrebno je pregledati pluca,srce,jetru,bubrege i mokravne kanale,prostatu.Krvne sudove celog tela,a to sigurno ne moze uraditi za kedan dan.Ti mislis,ako si uradila ginekoloski pregled da je sve ostalo kako treba.Licno bih ti to pozeleo,ali ipak ponekad treba proverit,kao i svakom na ovom svetu.

Rayela

Legenda
Poruka
59.885
Covek u srednjim godinama ne moze ici i samo dati krv na analizu.Potrebno je pregledati pluca,srce,jetru,bubrege i mokravne kanale,prostatu.Krvne sudove celog tela,a to sigurno ne moze uraditi za kedan dan.Ti mislis,ako si uradila ginekoloski pregled da je sve ostalo kako treba.Licno bih ti to pozeleo,ali ipak ponekad treba proverit,kao i svakom na ovom svetu.
Covek u "srednjim godinama " ( to bi bile godine izmedju 30 i 50)
uopste i ne ide kod lekara ako se dobro oseca, nista mu ne fali.
Zato sam ja za zene pomenula ginekologa, a za muskarce
urologa.
Za ovo sto navodis potrebno je nedelju dana odmora ili bolovanja,
brat bratu 100.000 dinara u Srbiji ( u Nemackoj i tako nije moguce
da iz cista mira idestek tako na skupe i komplikovane preglede),
a to je kako i sam znas veliki luksuz.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.268
Covek u "srednjim godinama " ( to bi bile godine izmedju 30 i 50)
uopste i ne ide kod lekara ako se dobro oseca, nista mu ne fali.
Zato sam ja za zene pomenula ginekologa, a za muskarce
urologa.
Za ovo sto navodis potrebno je nedelju dana odmora ili bolovanja,
brat bratu 100.000 dinara u Srbiji ( u Nemackoj i tako nije moguce
da iz cista mira idestek tako na skupe i komplikovane preglede),
a to je kako i sam znas veliki luksuz.
Jeste to skupo,sli posle 45-e bi to trebalo,sve cesce pregledati.Inace ako mislimo na pregled krvi,to skoro nije nikakav pokazatelj,zdravsvenog stanja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.