godina iza nas

ja sma uglavnom sretna, ko smoki.
nicim izazvano, jbg onako eto volim da budem sretna.
onda kad nisam odmah mislim da nesto nije u redu, kao kji ti je ***** bre. a vecina ljudi nikad dnije sretna.
ja nekako mislim da je sreca prirodno stanje, a nesreca poremecaj. pogledas decu, ona su vecinom srecna. :)
a nije bas tako, zavisi to od prirode mnogo.
 
a sto je to lepo kad si srecan bre.
imala sam 30-tak godina kad sam prvi put osetila tu ogromnu nicim izazvanu srecu i spokoj i usaglasenst sa svetom i zivotom i sobom..kao grom da me udario koliko je to bio jak osecaj. a onda potonem pa budem izdrak, pa se isamaram i sve tako ukrug..:)
sad mi je pretezan osecaj nekao onako vedrina. :)
 
Ne zelim da zvucim pateticno,al znam da pesimistima hocu.
Do sredine dvadesetih sam bila :( :( :(
Stalno sam bila u fazonu,jao kad odem na more,sto cu biti sretna( kad se vratim kuci,kad kupim to i to,kad sretnem tog i tog,kad odem tamo i tamo,kad smrsam ,kad mi naraste kosa,kad se osisam......)
Godine i godine su mi prolazile u cekanju svega i svacega
A onda sam pocela da citam popularnu psihologiju,da mi se otkriva jedan novi svet
Otkrila sam da je sve u meni i u mom pogledu na svet i dogadjaje oko mene
Prastajte za ovo :lol:
zivot ne moze da ceka
ovo isto pricam svom detetu
kakva god da su sranja oko nas, nas izbor ce da bude da budemo srecne
ja ne mogu da vam opisem kakvu kolicinu srece imam u sebi sto vec mesec dana idem sa dzuletom svako jutro u najdublju sumu, po kozjim stazama i sto se osecam dobro..ne smem glasno da kazem da me nista ne boli
posle 5 godina paklenih bolova, ja sam aktivna i nista mene boli :heart::worth:
 
a sto je to lepo kad si srecan bre.
imala sam 30-tak godina kad sam prvi put osetila tu ogromnu nicim izazvanu srecu i spokoj i usaglasenst sa svetom i zivotom i sobom..kao grom da me udario koliko je to bio jak osecaj. a onda potonem pa budem izdrak, pa se isamaram i sve tako ukrug..:)
sad mi je pretezan osecaj nekao onako vedrina. :)

ovo je formula
 
Ovo je doduse kontradiktorno, ali i ti si mi draga ko smokva.. <3
ahaha..pa jeste, ja sam kontradiktorna:))
ali to je stvarn tako bilo, imala sam neki tezak period koji sam bas onako jedva pregurala..znas oni periodi kad ti se izmakne tlo pod nogama i sve izgleda potpuno besmisleno hebeni zivot sa svojim random nesrecama nicim izazvano..:( duboka depresija, bas sranje .
i onda kao izlazak iz mraka, neki tak skok u svetlost, gde ti ceo organizam naprosto pobedi i osetis da je dovoljno da si ziv i da je to dovoljno za srecu. jedno..duhovno iskustvo. bilo bi religijsko, da sam neki vernik.
naravno da to nije potrajalo, ali mi je izmenilo zivot. to je to -taj mir, taj spokoj, ta svetlost, kojoj sam posle uvek tezila.
 
ahaha..pa jeste, ja sam kontradiktorna:))
ali to je stvarn tako bilo, imala sam neki tezak period koji sam bas onako jedva pregurala..znas oni periodi kad ti se izmakne tlo pod nogama i sve izgleda potpuno besmisleno hebeni zivot sa svojim random nesrecama nicim izazvano..:( duboka depresija, bas sranje .
i onda kao izlazak iz mraka, neki tak skok u svetlost, gde ti ceo organizam naprosto pobedi i osetis da je dovoljno da si ziv i da je to dovoljno za srecu. jedno..duhovno iskustvo. bilo bi religijsko, da sam neki vernik.
naravno da to nije potrajalo, ali mi je izmenilo zivot. to je to -taj mir, taj spokoj, ta svetlost, kojoj sam posle uvek tezila.

To sam i ja imala, na pragu tridesetih, kda te život uhvati, ubaci u mašinu i samelje. Kad se posle toga pokupiš i pokrpiš i vidiš da sve zavisi samo od tebe i da niko neće doći, već samo ti, spokoj i mir su neverovatni. Katarza.
Posle život opet krene da melje, još ako si u braku sa škorpijom pa moraš da učiš da filtriraš i svoje i njegove mrakove, al dobro, barem znaš čemu treba da težiš i da se ne trošiš na gluposti.
 
To sam i ja imala, na pragu tridesetih, kda te život uhvati, ubaci u mašinu i samelje. Kad se posle toga pokupiš i pokrpiš i vidiš da sve zavisi samo od tebe i da niko neće doći, već samo ti, spokoj i mir su neverovatni. Katarza.
Posle život opet krene da melje, još ako si u braku sa škorpijom pa moraš da učiš da filtriraš i svoje i njegove mrakove, al dobro, barem znaš čemu treba da težiš i da se ne trošiš na gluposti.
sto svi govore da smo toliko losi, pa cak i rodjena mater mi to govori :((((
 
Moj je mračan i meni, sad samo idem za njim i šapućem mu: maraton, maraton, onda popizdi pa se namrči još više i za sekund razvedri.
Ajde bre, troši se na budlaaštine a nedajbože da mu život zaista servira problem za nerviranje.
 
jeste. meni je skorpijica sa kojom sam se zabavljala pre 30god i dalje prijatelj:)
i ja njemu.
kapiramo se.
jedino nismo bili u kontaktu dok sam ja bila srecn udata:)
kad sam ga pozvala posle 13 god prva recenica mu je bila, aha, znaci razvela si se? :aha:
 
ja ne mogu da budem prijatelj sa bivsom zenom, mnogo je glupa. pritom ne mislim na matematicko-logicku inteligenciju, nego sve druge, onako bas bas je paglu i samoziva bezosjecajna osoba. inace kao covjek nije losa, mada ni to se jos ne zna, nestabilna je psihicki i svasta od nje mogu ocekivati
 
ja ne mogu da budem prijatelj sa bivsom zenom, mnogo je glupa. pritom ne mislim na matematicko-logicku inteligenciju, nego sve druge, onako bas bas je paglu i samoziva bezosjecajna osoba. inace kao covjek nije losa, mada ni to se jos ne zna, nestabilna je psihicki i svasta od nje mogu ocekivati
pa ni ja nisam prijatelj sa bivsim muzem. nemamo nikakav kontakt.
imao je neke poteze posle razvoda koji su mi izbili iz glave bilo kakve ideje o prijateljstvu. :neutral:
ono kao nemam nikakvu losu emociju sada, proslo je pola zivota. secam se tog dela zivota onako sa somehom, sve ruzno je isparilo.
ali, nikakvu zelju za kontaktom nemam. tako je kako je.
 
pa ni ja nisam prijatelj sa bivsim muzem. nemamo nikakav kontakt.
imao je neke poteze posle razvoda koji su mi izbili iz glave bilo kakve ideje o prijateljstvu. :neutral:
ono kao nemam nikakvu losu emociju sada, proslo je pola zivota. secam se tog dela zivota onako sa somehom, sve ruzno je isparilo.
ali, nikakvu zelju za kontaktom nemam. tako je kako je.
mi nazalost moramo da budemo u kontaktu posto je dijete pola sedmice kod mene.
doduse evo sad se nismo culi par dana, a trebali bi nesto zbog djeteta, smeta joj sve sto neko kaze a ona ne zeli da cuje
ma debilcina od covjeka, al ne treba me kriviti zbog loseg izbora, bili smo stalno navareni ko stoke tokom cijele veze.
i kad je doslo dijete prsla ko chiba
 
mi nazalost moramo da budemo u kontaktu posto je dijete pola sedmice kod mene.
doduse evo sad se nismo culi par dana, a trebali bi nesto zbog djeteta, smeta joj sve sto neko kaze a ona ne zeli da cuje
ma debilcina od covjeka, al ne treba me kriviti zbog loseg izbora, bili smo stalno navareni ko stoke tokom cijele veze.
i kad je doslo dijete prsla ko chiba
da, dok su deca mala naprosto moras. nema tu pameti, cuti i trpi, neko mora biti pametniji. kazu dok pametniji popustaju, budale vladaju svetom, ali sta ces..
dobra vest je da deca rastu:)
 
vidi, moja karma je bila takva da sam sve ali sve u zivotu zavrsila na tezi nacin. da sam tom tvojom logikom isla..pa, trebala sam samo da legnem i da umrem
nisam, jer znam da imam gotovo neogranicenu energiju i apsolutni nedostatak straha-kontam da je to takodje dijagnoza.
no, isterala sam sve sto mi je bilo vazno.
sad, kad mi je zapravo ok, mogu da filozofiram i kazem: ne siluj, samo ce se resiti, i sva ta sranja koja govorimo kad nas boli ***** da se pokrenemo :)))
imati tu privilegiju da mozes sebi da priustis da budes lenj i malodusan..pa to je super zapravo.:)

Naravno, postoje stvari koje svi mi radimo u hodu tako reći, to su te neke stvari koje se tiču našeg opstanka - idemo na posao, zarađujemo, trošimo, rešavamo životne probleme koji se pojavljuju i tako... Nisam ni mislio da čovek stane pri prvom problemu, digne ruke od svega i legne u grob. Mislio sam onako malo opširnije o tim nekim životnim uspesima i uopšte stvarima koje značajno utiču na nas. A na koje mi uopšte ne utičemo. Ljudi uopšte nisu svesni koliko je život veliki splet okolnosti i koliko je sve što nam se dešava u stvari samo slučajnost. Čovek kaže kako je sve u životu sam postigao a ni sam nije svestan koliko mu se u stvari samo "zalomilo".

Svaka cast za post.
Hvala :)
 
Naravno, postoje stvari koje svi mi radimo u hodu tako reći, to su te neke stvari koje se tiču našeg opstanka - idemo na posao, zarađujemo, trošimo, rešavamo životne probleme koji se pojavljuju i tako... Nisam ni mislio da čovek stane pri prvom problemu, digne ruke od svega i legne u grob. Mislio sam onako malo opširnije o tim nekim životnim uspesima i uopšte stvarima koje značajno utiču na nas. A na koje mi uopšte ne utičemo. Ljudi uopšte nisu svesni koliko je život veliki splet okolnosti i koliko je sve što nam se dešava u stvari samo slučajnost. Čovek kaže kako je sve u životu sam postigao a ni sam nije svestan koliko mu se u stvari samo "zalomilo".


Hvala :)
Ти што највише трубе како су све сами... Ко о чему...
Уопште не узимају у обзир околности, помоћ и подршку коју подразумевају... Не оспоравам рад и труд. Али мало ко је пао с Марса, тек тако, као сироче, без икога и ичега и успео.
 

Back
Top