Quantcast

GMO puno parom napred

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.439
Odem u IDEA market i nakupujem neklh stvari sir, kobasicu, paštetu u crevu, hleb....da imam za doručak bar nekoliko dana. Jutros hoću da doručkujem. Otvorim sir on smrdi (dešavalo se to i pre) nisam ja baš gadljiv. Kad sir smrdi treba ga termički obraditi (pobiti bakterije i može se jesti) naspem ulja u tiganj i sir oduzgo da ga otopim kad on neće da se topi. :eek: Razbio se u mrvice i ništa. Idem dalje, uzmem paštetu ima ukus paste za cipele, uzmem neku kobasicu koja je bila u nekom lepom vakumskom pakovanju, otvorim uzmem u ruku, ona se raspadne na nekoliko delova, zagrizem jedan on se kruni u zubima kao blato (čista soja bez ičega), odustanem ja od svega toga uzmem jogurt i hleb, jedem ali opet nešto smrdi pomirišem hleb kad I ON SMRDI!!! Čudio sam se Miti kad je ovde pisao da hleb smrdi, sad sam se uverio. Sve navedeno udrobim u jednu šerpu naspem vruće vode pomešam i dam mačkama kojih sad sa prinovama imam 7 kom. one su pojele.
Pitanje: kakvim nas to đubretom hrane i jeli moguće stati im na put?:think:

1. Nemoj da kupuješ u Idei.

2. Pazi šta kupuješ. Većina suhomesnatih proizvoda i sireva koje se prave u Srbiji je još uvek manje nekvalitetno nego ono što se uvozi.

daxt

Elita
Poruka
17.080
Odem u IDEA market i nakupujem neklh stvari sir, kobasicu, paštetu u crevu, hleb....da imam za doručak bar nekoliko dana. Jutros hoću da doručkujem. Otvorim sir on smrdi (dešavalo se to i pre) nisam ja baš gadljiv. Kad sir smrdi treba ga termički obraditi (pobiti bakterije i može se jesti) naspem ulja u tiganj i sir oduzgo da ga otopim kad on neće da se topi. :eek: Razbio se u mrvice i ništa. Idem dalje, uzmem paštetu ima ukus paste za cipele, uzmem neku kobasicu koja je bila u nekom lepom vakumskom pakovanju, otvorim uzmem u ruku, ona se raspadne na nekoliko delova, zagrizem jedan on se kruni u zubima kao blato (čista soja bez ičega), odustanem ja od svega toga uzmem jogurt i hleb, jedem ali opet nešto smrdi pomirišem hleb kad I ON SMRDI!!! Čudio sam se Miti kad je ovde pisao da hleb smrdi, sad sam se uverio. Sve navedeno udrobim u jednu šerpu naspem vruće vode pomešam i dam mačkama kojih sad sa prinovama imam 7 kom. one su pojele.

ja uzimam namirnice sa sela,kupujem od proverenih ljudi, i nemam tih problema,bar sto se sira i mesa tice.ovo u marketima po beogradu je djubre

obidijus

Ističe se
Banovan
Poruka
2.990
Idea je poznata po tome da svako ustasko smece uvaljuju nama al ko nas jbe kad dajemo pare ustasama.Meso i preradjevine,cevapi..su im najblaze receno pokvareno djubre.Ako imas blizu neki DIS ili Univerexport uzimaj tamo oni su jos kolko tolko pristojni i sto se kvaliteta i cena tice,a ideu,maxi,merkator izbegavaj u sirokom luku.

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
Што купујеш у IDEA продавницама? То су хрватски чивути! Ја бих се бојао да нема мишомора у хлебу и цијанида у кобасицама..... Ја сам у НС и никад не купијем тамо,идему у Универ или Макси..... Оне Матијевиће заобилазим у широком луку,они који купују њихове проиводе су срећни ако је у њима соја а не неке хемикалије и стругани папци......
У опште није добро куповати месне прерађевине јер трпају свашта у њих,ако имаш рођаке на селу нек ти уране једно назиме и закољу да метнеш месо у замрзивач..... Ја у радњама купим месо у комаду или гледам кад ми мељу да не увале штогод.....
Ако има нешто добро у твом искуству онда је то да си се научио где не треба куповати и шта не треба куповати.....

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.204

У оном ваздушастом, меканом, лаганом хлебу чије су векне велике а он лаган ИМА ВИШЕ АДИТИВА НЕГО БРАШНА - и ти адитиви смрде. То знам поуздано јер ми је испричао човек који продаје адитиве јер су они јефтинији него брашно и пекари га убацују у огромним количинама и трују народ а нема ко да их контролише или кажњава и затвара пекаре.

А тзв.месне прерађевине код нас нећу ни да помињем - човече, па то је чист отров који је буквално опасан по живот. . Немој то уопште конзумирати. Одвој 2 дана у месецу када ћеш отићи на неку од пијаца и снабдети се и квалитетним сиром и сушеним месом које доносе наши сељаци.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.