GMO- Genetski modifikovana hrana

Između ostalog, naviše bih voleo čuti šta o tome kažu ljudi koji su stručni po tom pitanju.
Koje strucnjake? One koji ce da ti kazu istinu ili one koji ce da ti potvrde misljenje da ce od nje da nam porastu krila i repovi?


Jos se ne zna da li uopste ima nekog uticaja na ljudski organizam, to ti je jedina zasad istinita prica. Sve ostalo je reklama ili onih koji su za ili profi teoreticara zavera.
 
GMO pojeftinjuje proizvodnju procesuirane hrane, što ne smanjuje cenu tog proizvoda u prodavnici. Jeftinije je za prerađivače hrane, a ne za konzumente.

Broj gladnih u svetu se nije smanjio značajno u poslednjih 20 godina koliko se laboratorijski proizvodi GMO seme.
Rusi su crkavali od gladi 80ih a onda im je amer poslao pazi ovo "psenicu" gmo a onda su rusi utripovali da ih ovi truju.

Bolje biti gladan :plez:
 
Vidim da se naglo krenulo sa promocijom GMO, pa me zanima šta vi mislite o tome.
Između ostalog, naviše bih voleo čuti šta o tome kažu ljudi koji su stručni po tom pitanju.
Voleo bih čuti prednosti i mane GMO.
pre pet godina je bila tema o "strucnjacima" za GMO koji su "strucno" preporucili koriscenje genetski modifikovane hrane....posle doktorata uradjenog o trosku americkih "strucnjaka" u americi....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo recimo ovaj tvit sam zapamtio.
Ne znam da li je ova Marija član neke NVO, ali 90 posto citiranih ogovora jesu nvo.
Па, ово је нечије препричавање научних података на свом личном профилу. Очекивао сам медијске чланке или наступе. Како је ово промовисање и како су ти ,,цитирани одговори НВО"?
 
Ne bih u tom pravcu da ide razgovor, ali dugo sam na tviteru i znam te naloge nvo.
Uvek ista ekipa se javlja kada treba menjati neki zakon recimo. Ne kažem da će se sigurno menjati, ali tako funkcionišu otprilike.
Значи, причаш из пуког уверења без икаквих доказа. Та ,,увек иста екипа" је сасвим извесно сачињена од људи који се професионално баве науком и меродавни су, попут биохемичарке која је овде центар расправе.
 
Значи, причаш из пуког уверења без икаквих доказа. Та ,,увек иста екипа" је сасвим извесно сачињена од људи који се професионално баве науком и меродавни су, попут биохемичарке која је овде центар расправе.
Maja je biohemičar, a ja govorim o citiranim odgovorima, o kvotu.
Posao im je da" poguraju" određeni tvit, ovaj put Majin.
Time se bave, to im je posao. Nema tu ništa čudno
 

Prilozi

  • Screenshot_20220813_125933.jpg
    Screenshot_20220813_125933.jpg
    112,7 KB · Pregleda: 6

Back
Top