Glupost kao podrška :)

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.591
- Glupost je neizlečiva, ali je deo moje ličnosti i to je strašno važno, sve muke mimo mene prođoše. Strašno je važno da znate u životu da sve dolazi od boga i radujete mu se. U životu me ništa nije unazadilo, nešto me okrznulo malo, ali samo sam se malo potresla i to je prošlo. Ne okrećem se, pamtim i skupljam samo dragulje, a one kaljave škripce iz cipela samo istresete i zabroravite. Zaboravljanje ružnih stvari je lekovito i jako važno za zdravlje. Samo od naših misli zavisi kakvi ćemo biti, naša sloboda je sloboda da izaberemo dobrotu, od nje se niko nije razboleo -

Tanja Bošković



Je l se slažete da u životu treba i da budemo malo glupi da bi bili srećniji? Onako svesno...
 
Tanja Bošković je izuzentna glumica... ipak, sa njom se ne slažem ovde. Ne da ne smeš da budeš glup, nego u ovom svetu nisi ni predviđen da budeš, tako da ako stradaš-nisi stradao jer si bio slab, već jer si bio glup, što je nedopustivo!
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
-





Je l se slažete da u životu treba i da budemo malo glupi da bi bili srećniji? Onako svesno...
Baš pre neki dan rekoh da se radujem kad se setim 7.-8.og razreda Osnovne škole, kada je Bora Đorđević, Azra/Štulić i mnogo tadašnjih pametnih ljudi pisalo pesme i govorilo pre 30 i više godina šta će biti, da smo slepi i gluvi...
Danas slušam neke njihove pesme i pomislim da je ustvari dobro što smo mi običan narod bili tako da kažem, tupavi, zaglupljeni, zaslepljeni i verovali smo u sistem.

Jedino dobro u tome je što smo bili puni nade biće bolje, dakle srećni manje više.
Da mi nije tog perioda u životu u ovoj Srbiji ne bi se moglo reći da je u mom životu ikada postojala ikakva sreća- dakle, zahvaljujući gluposti jeste, postojala je.
(Bolje reći zahvaljujući neinformisanosti ali i to je na neki način glupost)
Dobra tema.
 
Sreća je relativna kategorija, čoveku treba i malo i mnogo da bude srećan, ali...neprocenjiv je osećaj kad se do toga dođe samo svojim stvaranjem.
Niko nikada nije očekivao da mu se sa promenom sistema države sve složi po kockicama.
Znači, kako radiš, tako ti i jeste (u mirnodopskim uslovima).
Mislim, bilo bi mi krajnje iluzorno da se bavim time šta je Tanja Bošković mislila kad je rekla ovo... koja pritom najverovatnije nije ništa mislila, bila je atraktivna glumica koja tekst ume da iznese da se smrzneš... i to je sve.

Ja od nje ne očekujem više ništa.
 
  • Ironija
Reactions: DUH
Previse razmisljanja moze da unesreci, dovede do toga da se propuste lepi, sitni trenuci koje ljude cine sretnima.
Ne znaci da je previse razmisljanja pamet, mozda je pamet ne razmisljati uvek tj. razmisljati odmereno i samo kada je potrebno.
Ja se slazem da je glupost ekivalencija vecoj sreci, uglavnom.
Takodje i zaborav. Zaborav je blagoslov i drago mi je da imam taj talenat :mrgreen:
 
- Glupost je neizlečiva, ali je deo moje ličnosti i to je strašno važno, sve muke mimo mene prođoše. Strašno je važno da znate u životu da sve dolazi od boga i radujete mu se. U životu me ništa nije unazadilo, nešto me okrznulo malo, ali samo sam se malo potresla i to je prošlo. Ne okrećem se, pamtim i skupljam samo dragulje, a one kaljave škripce iz cipela samo istresete i zabroravite. Zaboravljanje ružnih stvari je lekovito i jako važno za zdravlje. Samo od naših misli zavisi kakvi ćemo biti, naša sloboda je sloboda da izaberemo dobrotu, od nje se niko nije razboleo -

Tanja Bošković



Je l se slažete da u životu treba i da budemo malo glupi da bi bili srećniji? Onako svesno...
slažemo se. Ona je smelo preuzela etiketu koju su joj neki zalepili i sa ponosom je nosi. Naziva je glupost, da bi svi razumeli, a ko stvarno razume shvatiće.
 
Poslednja izmena:
Sreća je relativna kategorija, čoveku treba i malo i mnogo da bude srećan, ali...neprocenjiv je osećaj kad se do toga dođe samo svojim stvaranjem.
Niko nikada nije očekivao da mu se sa promenom sistema države sve složi po kockicama.
Znači, kako radiš, tako ti i jeste (u mirnodopskim uslovima).
Mislim, bilo bi mi krajnje iluzorno da se bavim time šta je Tanja Bošković mislila kad je rekla ovo... koja pritom najverovatnije nije ništa mislila, bila je atraktivna glumica koja tekst ume da iznese da se smrzneš... i to je sve.

Ja od nje ne očekujem više ništa.
Znači nisam jedina osoba koja se baš toliko ne divi Tanji B.
Iskreno, od mitinga u Budvi 1997. kad je bila na bini kao podrška Milu Đukanoviću nije mi bilo dobro, a onda je stala pred mikrofon i rekla (neću zaboraviti nikad) "....i ovaj, pre svega, lep čovek...."
Tada je masa zaurlala "Kur.vooooo".
Ja nisam ali mi je prošlo kroz glavu kakve veze ima to što ona misli da je on LEP "niđe veze" sa politikom.
Samo kažem da znate kako se ponašala i šta je pričala u Crnoj Gori.
Pokušavala na silu inače da bude duhovita i slično...
Ali nema veze.
Ja odgovorih na temu.
 
Sreća je relativna kategorija, čoveku treba i malo i mnogo da bude srećan, ali...neprocenjiv je osećaj kad se do toga dođe samo svojim stvaranjem.
Niko nikada nije očekivao da mu se sa promenom sistema države sve složi po kockicama.
Znači, kako radiš, tako ti i jeste (u mirnodopskim uslovima).
Mislim, bilo bi mi krajnje iluzorno da se bavim time šta je Tanja Bošković mislila kad je rekla ovo... koja pritom najverovatnije nije ništa mislila, bila je atraktivna glumica koja tekst ume da iznese da se smrzneš... i to je sve.

Ja od nje ne očekujem više ništa.
Pa to.
 
- Glupost je neizlečiva, ali je deo moje ličnosti i to je strašno važno, sve muke mimo mene prođoše. Strašno je važno da znate u životu da sve dolazi od boga i radujete mu se. U životu me ništa nije unazadilo, nešto me okrznulo malo, ali samo sam se malo potresla i to je prošlo. Ne okrećem se, pamtim i skupljam samo dragulje, a one kaljave škripce iz cipela samo istresete i zabroravite. Zaboravljanje ružnih stvari je lekovito i jako važno za zdravlje. Samo od naših misli zavisi kakvi ćemo biti, naša sloboda je sloboda da izaberemo dobrotu, od nje se niko nije razboleo -

Tanja Bošković



Je l se slažete da u životu treba i da budemo malo glupi da bi bili srećniji? Onako svesno...
Verovatno u tome ima istine... priznajem da se grozim i svoje gluposti i glupih ljudi!Mislim da glup i zao čovek, jeste najgora moguća kombinacija!Bežati što dalje..!
 

Back
Top