Glumica Danijela Štajnfeld žrtva silovanja

Koliko je silovanje zena,uzasno kriminalno delo,nije potrebno posebno naglasavati.Samo,ja bih da skrenem paznju,na sva ona "privatna" silovanja,
koja ne odu u javnost.Za veliki broj,onih takozvanih, silovanja "po zakonu",onih silovanja,koje muskarci u braku,svakodnevno cine sa "svojim"
zenama.Stavio sam navodnice,jer primitivni ( ne samo oni) muskarci,misle da je vencana zena,njihova svojina.Sam termin,kada muskarac kaze
negde u drustvu,"moja " zena. Sam termin moja,daje mu pravo,da sa njom ima seks,onda ,kada mu se ona stvar pridigne.Vise puta sam bio u lepoj
zemlji Ceskoj.Ta rec za udatu zenu "moja",tamo ne postoji.Muskarac uvek,u svakoj prilici,za suprugu kaze:moja panji.Sto bi u prevodu bilo,moja gospodja.Ali,sta ja to pricam.Mi smo stotinama godina,iza Ceske i svih ostalih,po lepom vaspitanju,po evropskom ponasanju !
 
Ne kapiram ovo osuđivanje...
To je nešto što može da se desi bilo kome i podjednako je strašno,ne bitno kom se desi i kad...ne bitno da li se nekom desilo skoro ili nekad u prošlosti,sve jedno ostavlja traume koje ne prolaze tako lako.
Zašto se žrtve osuđuju kada o tome prtogovore? Šta se time dobija ako se sakriva činjenica da se to dešava...jedino neki lažni osećaj sigurnosti
 
Koliko je silovanje zena,uzasno kriminalno delo,nije potrebno posebno naglasavati.Samo,ja bih da skrenem paznju,na sva ona "privatna" silovanja,
koja ne odu u javnost.Za veliki broj,onih takozvanih, silovanja "po zakonu",onih silovanja,koje muskarci u braku,svakodnevno cine sa "svojim"
zenama.Stavio sam navodnice,jer primitivni ( ne samo oni) muskarci,misle da je vencana zena,njihova svojina.Sam termin,kada muskarac kaze
negde u drustvu,"moja " zena. Sam termin moja,daje mu pravo,da sa njom ima seks,onda ,kada mu se ona stvar pridigne.Vise puta sam bio u lepoj
zemlji Ceskoj.Ta rec za udatu zenu "moja",tamo ne postoji.Muskarac uvek,u svakoj prilici,za suprugu kaze:moja panji.Sto bi u prevodu bilo,moja gospodja.Ali,sta ja to pricam.Mi smo stotinama godina,iza Ceske i svih ostalih,po lepom vaspitanju,po evropskom ponasanju !
Oooo ala ga pljujes pa rasturas...

Posle ovakvog nastupa tesko je biti umeren i objektivan...
A mislim da je glumica zasluzila malo vise umerenosti...
Ja kao poznati ""zenomrzac"" u ocima feminacista na krsti, bih ipak ozbiljnije uzeo ovo njeno jadanje, posto jos nije svedocenje...

Inace se desava masa silovanja subotom i nedeljom u BG, nekad sam i svedok, pridju silovane da ih odvezes do najblizeg doma zdravlja, a noge kleckaju , pa ne moze sama da vozi...
Ali to su ona hocu necu silovanja, i njih stvarno ima puno , a ne zna covek sta da kaze u vezi njih......jer koliko god formalno jesu silovanja, nekad i nisu..
Moj drugar je jednu silovao tako , sutra popodne je na moje oci dosla po jos....a sinoc je on kao silovao nju, a ja izbegao iz sobe da bi imali sobu...
Jel silovanje, jeste, ne bi rekao da ju je silovao da je nije silovao, a jel se predomislila, jeste...video ja licno..

Sa druge strane su sad cu malo da te zezam sto ode u silovanje....ceste stvari..

A naivnost kao dodji maco da ti cika da bonu.....i to postoji, ali to je vec silovanje naive.....i to spada u cisto silovanje , bez obzira da li je formalno ili nije...a cesto formalno nije silovanje, jer je osoba submisivna, pa radi ono sto joj nasilnik kaze....skida se, zakljucava vrata , ne kaze ne....ali je ipak pravo silovanje.

Ima o silovanju koje nije silovanje dobar holandski film sa onom caricom van hojten...glumi neku psihologicarku koja ima za klijenta serijskog silovatelja...

Najvise stete zenama cine same zene.....
Bilo feminacisti, zenskog i muskog roda...a ovaj mozda i spada u muske feminaciste..., bilo kao drugarice.
Ne znate, ali srednjoskolke su cesto zrtve silovanja a onda nameste drugaricu, narocito ako su krimos momci u pitanju.
To je cesto bilo u vreme anarhije, a ponovo se vraca to vreme , izgleda...
Tj da zakon ne vazi za sve ljude istovremeno i isto...
Ne zbog policije koliko zbog tuzilastva koje je go .........bip bip bip bip...

Da je imala lepu ulogu i da je bila ebozovna, verovatno ce svi muski potvrditi, ali to ne znaci zicer...
Da je bila malo veceg poverenja u javnu bezbednost , bila je.....to iz drugih prica...
Ali da se u Srbiji uvlace u bulju ljudi kao dobar dan, i to jeste...

Resenje nece biti prihvaceno , jer zene zele da natezu situacije iskoristavanja muskaraca do maksimuma, pa nece raditi na suzbijanju nekih oblika ponasanja koja su ispod mire sto djavola vire, a znace predugovaranje za seks koji ima protivuslugu za cenu.
Toga nece nestati, a zene bi trebalo da zele da to nestane, ali ne zele...Milion puta gledao ali ne zele...

A onda je mnogo teze spreciti pogresno tumacenje....cak i obicno placeno pice i ponuda voznje do kuce je ustvari dil.
Zasto je dil...
Pa mozda neki ovde ne znaju, ali ja znam, da masovno cerkice potrose pare koje su im date za provod i onda pristaju da odrade anal ili ceo seks za voznju do kuce od strane nekog klubera...
Ako se takav dil u klubu nekome desi 10 puta, ona koja ponovi proceduru 11 put, ce biti uhvacena u nesporazumu i kao da ne zeli da plati taksi...pokusaj zaebavanja vozaca..

Ovo sve nema veze sa moralom, ali vecina srba i nema veze sa moralom, nego samo koriste tu rec kao zaledje za svoje zelje i agresivnost...
Busaju se u prsa..

Dobrice cesto izvade stvar, ali nema tu niti zahvalnosti niti pouke....tako da dobrica ustvari bude samo bez veze upotrebljen..

Zato sad uglavnom dobrice i gledaju svoja posla i beze od situacija u kojima su potrebni....
Jedino kad bas ne mozes da pobegnes, npr bazen, pa rizikujes da te uzmu na zub cela banda jednog naselja....

Ali vrlo se sebicno ponasaju svi , pa onda stradaju samo oni koji nisu pokupili sheme...

Srbi su vrlo grubi i nisu ni samilosni ni sazaljivi....a misle da jesu....
Losi su prema zenama ali i zene su loseg ponasanja inace....
Kao da je cilj svima da se pomalo svete onima koji nisu osetili jad i cemer bede Srbije...
Kao ono kad si veseo a svi ti zavide...pa ti pakoste samo zato sto si veseo...
 

Back
Top