Glumica Danijela Štajnfeld žrtva silovanja

Poruka
6.310
Koliko je silovanje zena,uzasno kriminalno delo,nije potrebno posebno naglasavati.Samo,ja bih da skrenem paznju,na sva ona "privatna" silovanja,
koja ne odu u javnost.Za veliki broj,onih takozvanih, silovanja "po zakonu",onih silovanja,koje muskarci u braku,svakodnevno cine sa "svojim"
zenama.Stavio sam navodnice,jer primitivni ( ne samo oni) muskarci,misle da je vencana zena,njihova svojina.Sam termin,kada muskarac kaze
negde u drustvu,"moja " zena. Sam termin moja,daje mu pravo,da sa njom ima seks,onda ,kada mu se ona stvar pridigne.Vise puta sam bio u lepoj
zemlji Ceskoj.Ta rec za udatu zenu "moja",tamo ne postoji.Muskarac uvek,u svakoj prilici,za suprugu kaze:moja panji.Sto bi u prevodu bilo,moja gospodja.Ali,sta ja to pricam.Mi smo stotinama godina,iza Ceske i svih ostalih,po lepom vaspitanju,po evropskom ponasanju !

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.102
Ne kapiram ovo osuđivanje...
To je nešto što može da se desi bilo kome i podjednako je strašno,ne bitno kom se desi i kad...ne bitno da li se nekom desilo skoro ili nekad u prošlosti,sve jedno ostavlja traume koje ne prolaze tako lako.
Zašto se žrtve osuđuju kada o tome prtogovore? Šta se time dobija ako se sakriva činjenica da se to dešava...jedino neki lažni osećaj sigurnosti

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
40.704
Koliko je silovanje zena,uzasno kriminalno delo,nije potrebno posebno naglasavati.Samo,ja bih da skrenem paznju,na sva ona "privatna" silovanja,
koja ne odu u javnost.Za veliki broj,onih takozvanih, silovanja "po zakonu",onih silovanja,koje muskarci u braku,svakodnevno cine sa "svojim"
zenama.Stavio sam navodnice,jer primitivni ( ne samo oni) muskarci,misle da je vencana zena,njihova svojina.Sam termin,kada muskarac kaze
negde u drustvu,"moja " zena. Sam termin moja,daje mu pravo,da sa njom ima seks,onda ,kada mu se ona stvar pridigne.Vise puta sam bio u lepoj
zemlji Ceskoj.Ta rec za udatu zenu "moja",tamo ne postoji.Muskarac uvek,u svakoj prilici,za suprugu kaze:moja panji.Sto bi u prevodu bilo,moja gospodja.Ali,sta ja to pricam.Mi smo stotinama godina,iza Ceske i svih ostalih,po lepom vaspitanju,po evropskom ponasanju !
Oooo ala ga pljujes pa rasturas...

Posle ovakvog nastupa tesko je biti umeren i objektivan...
A mislim da je glumica zasluzila malo vise umerenosti...
Ja kao poznati ""zenomrzac"" u ocima feminacista na krsti, bih ipak ozbiljnije uzeo ovo njeno jadanje, posto jos nije svedocenje...

Inace se desava masa silovanja subotom i nedeljom u BG, nekad sam i svedok, pridju silovane da ih odvezes do najblizeg doma zdravlja, a noge kleckaju , pa ne moze sama da vozi...
Ali to su ona hocu necu silovanja, i njih stvarno ima puno , a ne zna covek sta da kaze u vezi njih......jer koliko god formalno jesu silovanja, nekad i nisu..
Moj drugar je jednu silovao tako , sutra popodne je na moje oci dosla po jos....a sinoc je on kao silovao nju, a ja izbegao iz sobe da bi imali sobu...
Jel silovanje, jeste, ne bi rekao da ju je silovao da je nije silovao, a jel se predomislila, jeste...video ja licno..

Sa druge strane su sad cu malo da te zezam sto ode u silovanje....ceste stvari..

A naivnost kao dodji maco da ti cika da bonu.....i to postoji, ali to je vec silovanje naive.....i to spada u cisto silovanje , bez obzira da li je formalno ili nije...a cesto formalno nije silovanje, jer je osoba submisivna, pa radi ono sto joj nasilnik kaze....skida se, zakljucava vrata , ne kaze ne....ali je ipak pravo silovanje.

Ima o silovanju koje nije silovanje dobar holandski film sa onom caricom van hojten...glumi neku psihologicarku koja ima za klijenta serijskog silovatelja...

Najvise stete zenama cine same zene.....
Bilo feminacisti, zenskog i muskog roda...a ovaj mozda i spada u muske feminaciste..., bilo kao drugarice.
Ne znate, ali srednjoskolke su cesto zrtve silovanja a onda nameste drugaricu, narocito ako su krimos momci u pitanju.
To je cesto bilo u vreme anarhije, a ponovo se vraca to vreme , izgleda...
Tj da zakon ne vazi za sve ljude istovremeno i isto...
Ne zbog policije koliko zbog tuzilastva koje je go .........bip bip bip bip...

Da je imala lepu ulogu i da je bila ebozovna, verovatno ce svi muski potvrditi, ali to ne znaci zicer...
Da je bila malo veceg poverenja u javnu bezbednost , bila je.....to iz drugih prica...
Ali da se u Srbiji uvlace u bulju ljudi kao dobar dan, i to jeste...

Resenje nece biti prihvaceno , jer zene zele da natezu situacije iskoristavanja muskaraca do maksimuma, pa nece raditi na suzbijanju nekih oblika ponasanja koja su ispod mire sto djavola vire, a znace predugovaranje za seks koji ima protivuslugu za cenu.
Toga nece nestati, a zene bi trebalo da zele da to nestane, ali ne zele...Milion puta gledao ali ne zele...

A onda je mnogo teze spreciti pogresno tumacenje....cak i obicno placeno pice i ponuda voznje do kuce je ustvari dil.
Zasto je dil...
Pa mozda neki ovde ne znaju, ali ja znam, da masovno cerkice potrose pare koje su im date za provod i onda pristaju da odrade anal ili ceo seks za voznju do kuce od strane nekog klubera...
Ako se takav dil u klubu nekome desi 10 puta, ona koja ponovi proceduru 11 put, ce biti uhvacena u nesporazumu i kao da ne zeli da plati taksi...pokusaj zaebavanja vozaca..

Ovo sve nema veze sa moralom, ali vecina srba i nema veze sa moralom, nego samo koriste tu rec kao zaledje za svoje zelje i agresivnost...
Busaju se u prsa..

Dobrice cesto izvade stvar, ali nema tu niti zahvalnosti niti pouke....tako da dobrica ustvari bude samo bez veze upotrebljen..

Zato sad uglavnom dobrice i gledaju svoja posla i beze od situacija u kojima su potrebni....
Jedino kad bas ne mozes da pobegnes, npr bazen, pa rizikujes da te uzmu na zub cela banda jednog naselja....

Ali vrlo se sebicno ponasaju svi , pa onda stradaju samo oni koji nisu pokupili sheme...

Srbi su vrlo grubi i nisu ni samilosni ni sazaljivi....a misle da jesu....
Losi su prema zenama ali i zene su loseg ponasanja inace....
Kao da je cilj svima da se pomalo svete onima koji nisu osetili jad i cemer bede Srbije...
Kao ono kad si veseo a svi ti zavide...pa ti pakoste samo zato sto si veseo...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.