Глумац нападнут због пројекта о Сребреници!

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.514
Глумац нападнут због пројекта о Сребреници!
АУТОР: Српски Телеграф/Т.С. ДАТУМ И ВРЕМЕ: 27.07.2020. 13:00 - 27.07.2020. 15:02
1_1000x0.jpg

Све популарнији српски глумац Милан Марић, који би ускоро требало да заигра музичку легенду Тому Здравковића, нашао се на удару јавности јер се укључио у пројекат Хашког суда, којим се промовише теза о геноциду у Сребреници!

Он је заједно са Мирјаном Карановић, Снежаном Богдановић и Уликсом Фехмијуом снимио пропагандни спот у ком чита исказе муслиманских сведока и наводних жртава са суђења Радиславу Крстићу и Ратку Младићу и разљутио многе сународнике који су у томе видели антисрпски потез.

Један од најупечатљивијих коментара са Твитера био је са налога Жути лептир:

- М. Марић, глумац са врло малим бројем употребљивих сивих ћелија рецитује текст о непостојећем догађају у Сребреници. Е, мој ти, за три године Насерове хорде побиле су толико твојих сународника око Сребренице, а ти читаш текст за манипулацију. Бојкот аутошовинистичких глумаца!

Да се ради о инструментализацији у политичке сврхе, слаже се и политички аналитичар Драгомир Анђелковић.

- У Сребреници се није десио никакав геноцид, то је измишљена прича да би се Србима лепила етикета геноцидног народа, а свако ко учествује у томе у Србији делује на најгрубљи аутошовинистички начин и ради против интереса сопственог народа. У тој причи заиста није важно ког је политичког опредељења и става. А нека од поменутих имена су се и пре експонирала на овај антисрпски начин - изјавио је Анђелковић за Српски телеграф.

Глумац и редитељ Радош Бајић, видно збуњен, кратко је одговорио:

- Не могу то да коментаришем, заиста.

Да свако од глумаца одговара за оно што ради и мисли, став је глумца Светислава Гонцића.

- Свако одговара за своје поступке и има право на свој став. Не могу и не желим да било коме говорим шта да ради и мисли. Али не подржавам осуду нити вређање или било какво насиље. Такође, не желим да умањујем ничији бол и жртву јер је у питању трагедија једног народа, али тај бол и све што се дешавало ниједног момента не сме бити политизовано у сврху добијања поена на европском тржишту - одговорио је Гонцић.

Као адвокат многих Хашких оптуженика Тома Фила истиче да је важна истина, која патриотизам, личне ставове и политику оставља иза себе.

- Нико жив и нормалан не може да призна да је тај злочин извршен у Сребреници геноцид. Они који се ставе у службу такве творевине показују да им је вера мања од вечере. То више није питање патриотизма, него је питање истине. Ја сам бранио у Хагу, могао сам да се продам, нудили су ми свашта, али ниједног момента нисам био у искушењу јер не постоји основа да се то прозове геноцидом - наводи адвокат Тома Фила.

Биковић људска громада

Налог под именом Јон_сноw у свом твиту пише: "Неко је људска громада, као што је Биковић, а неко је морална и људска нула, као Милан Марић."

Да подсетимо, Милош Биковић је недавно потврдио наводе медија да је свој хонорар глуме у филму посвећеном херојима са Кошара наменио породицама жртава ове борбе код Кошара.

Милан Марић је рекао да не жели много да коментарише.

- Не знам када смо жртве почели да делимо, мртве цивиле, на наше и њихове, када смо почели и злочинце да делимо. Потпуно је невероватно да ме сматрају издајником. Не мислим да је патриотизам нужно говорење само о туђој одговорности, већ и о сопственој. Данас је много лако бити патриота и причати само оно што људи желе да чују зато што су људи доживели неправду и нико није ништа урадио да залечи те ране - наводи Марић.

Према његовим речима, сваки губитак невиног живота је велика трагедија. Говорећи за медије, навео је пример мајке која је изгубила дете, истичући да је у том тренутку националност апсолутно небитна.

- Ја сам и о српским жртвама говорио тамо где треба, у Загребу сам причао о Јасеновцу, али у Београду спомињем наша недела, колико год ми желели да то није тако. Једини лек за све ове народе је истина, колико год болна била, и прихватање одговорности. Желим да се ти мртви не деле на наше и њихове, да се упокоје, а да ови што су живи могу да наставе да живе без баласта, да добију коначно неки мир. А ја ако сам издајник, желим Србији да јој сваки издајник буде овакав - закључује Марић.

https://www.alo.rs/vip/popkultura/glumac-na-napadnut-zbog-projekta-o-srebrenici/329411/vest

Надам се да ће неко покренути петицију да му се одузме улога у филму о легендарном уметнику Томи Здравковићу, балканској легенди. Јадно је да таква ништарија глуми такву легенду. О Сребреници немам шта да додам, тамо се није десио никакав геноцид.

 
- Не знам када смо жртве почели да делимо, мртве цивиле, на наше и њихове, када смо почели и злочинце да делимо. Потпуно је невероватно да ме сматрају издајником. Не мислим да је патриотизам нужно говорење само о туђој одговорности, већ и о сопственој. Данас је много лако бити патриота и причати само оно што људи желе да чују зато што су људи доживели неправду и нико није ништа урадио да залечи те ране - наводи Марић.
Подела је давно почела, онда када је отворена сезона лова на Србе. И нисмо је ми направили.


- Ја сам и о српским жртвама говорио тамо где треба, у Загребу сам причао о Јасеновцу, али у Београду спомињем наша недела, колико год ми желели да то није тако. Једини лек за све ове народе је истина, колико год болна била, и прихватање одговорности. Желим да се ти мртви не деле на наше и њихове, да се упокоје, а да ови што су живи могу да наставе да живе без баласта, да добију коначно неки мир. А ја ако сам издајник, желим Србији да јој сваки издајник буде овакав - закључује Марић.
Он мисли да ми не знамо шта је тачно урађено и колико је њуди ко побио? Кад је рођен овај?
Што не оде мало на CNN и прича тамо шта су САД овде направиле?
Нек глуми мало Клинтона са пенисом у устима неке клинке док баца бомбе по публици? Или је то сувше уметнички за њега?
 
Kada je Sergej Trifunovic snimio srpski film kazem ja drugaru ovo ti je novi predsednik Srbije.
Jer znam da americka ambasada debelo nagradjuje svakog naseg sunarodnika ako postupi izdajnicki.
10 godina kasnije, eto nam sergeja drugi covek opozicije, vrlo blizu predsednickog zvanja.
I ovom jadniku su obecali kule i gradove, a on sve za slavu. Lakse je da prska klinke sa pozicije glumca nego kao fizikalac na gradilistu.
 
Подела је давно почела, онда када је отворена сезона лова на Србе. И нисмо је ми направили.



Он мисли да ми не знамо шта је тачно урађено и колико је њуди ко побио? Кад је рођен овај?
Што не оде мало на CNN и прича тамо шта су САД овде направиле?
Нек глуми мало Клинтона са пенисом у устима неке клинке док баца бомбе по публици? Или је то сувше уметнички за њега?
Svaka cast ovom mladom glumcu.To je pravo herojstvo,kada u svojoj zemlji imate hrabrosti,da kazete istunu,istinu koja boli naci-Srbe.Iznositi tudja nedela,
nije junastvo.Junastvo izneti nedela,koja su cinili pojedinci iz srbije,u Hrvatskoj i Bosni.Ziveo ti nama Maricu,junace nas.Osvetlao si obraz Srbije !!!
 
Ova/j mu je lepo napisao :

М. Марић, глумац са врло малим бројем употребљивих сивих ћелија рецитује текст о непостојећем догађају у Сребреници. Е, мој ти, за три године Насерове хорде побиле су толико твојих сународника око Сребренице, а ти читаш текст за манипулацију. Бојкот аутошовинистичких глумаца!

Dalje me mrzelo da čitam, mali je završio karijeru i pre nego je počeo.

Ko ne ceni sebe , niko ga neće nikada ceniti i tu je kraj priče.

Kako je Đuričko prošao posle onog debakla kod raspale Anđeline , ovaj će još gore .
 
Kada je Sergej Trifunovic snimio srpski film kazem ja drugaru ovo ti je novi predsednik Srbije.
Jer znam da americka ambasada debelo nagradjuje svakog naseg sunarodnika ako postupi izdajnicki.
10 godina kasnije, eto nam sergeja drugi covek opozicije, vrlo blizu predsednickog zvanja.
I ovom jadniku su obecali kule i gradove, a on sve za slavu. Lakse je da prska klinke sa pozicije glumca nego kao fizikalac na gradilistu.
Замало. :lol:
 
Као што је написано у чланку у уводном посту, вјероватно је наумио пут ЕУ/Америке, па да скупи политичке поене, да буде политички коректан.

aham, hoće , k'o i Lauš i sada i Đuričko :D

Samo njih čekaju, više ni na građevini nema posla za takve.
 
Svaka cast ovom mladom glumcu.To je pravo herojstvo,kada u svojoj zemlji imate hrabrosti,da kazete istunu,istinu koja boli naci-Srbe.Iznositi tudja nedela,
nije junastvo.Junastvo izneti nedela,koja su cinili pojedinci iz srbije,u Hrvatskoj i Bosni.Ziveo ti nama Maricu,junace nas.Osvetlao si obraz Srbije !!!
Živ ti nama bio A. Bolkonski.. samo, ne znam da li ćeš tako veličati nekoga ko će "iznositi nedela" o ubijenim srpskim civilima, (ne)rodjenoj i maloljetnoj djeci ubijenim na najstrašniji način ..
Suđenje za ubistvo 12-godišnjeg dječaka: Kako je ubijen ...
ženama, starim, nepokretnim, invalidima, bolesnima.. za razliku od "nevino nastradalih iz Srebrenice".

Kako se zove čovjek koji ubije namjerno, nehotice ili bilo kako drugog čovjeka? Ubica.
Kako se zove "čovjek" koji ubija djecu, žene, stare bolesne? Zvijer u ljudskom obliku.
 
Ђуричко је наводно добио улогу у некој познатој серији. Лаушевић је био друга прича.

To on kaže, eno ga pre se vratio nego je otišao, a igraće je k'o i ja što ću :D

Jeste Lauš iz druge priče al' je molerisao tamo
20-est godina , tako da su na istom.
 
Svi normalni ljudi u ovoj zemlji,mogu samo da pozdrave iskrenu osudu zlocina,koju je ovaj mladi glumac,imao hrabrosti da kaze,u zemlji,koja zatrpava
zlocine pojedinaca iz srbije.
Dakle ti mislis da su srbi genocidan narod, da nas treba vakcinisati i da trebamo u nato i eu.

Uvalio bi nas u sve moguce lose price po nas.

Sto jednom ne napises ljudi placen sam da vas ebem ovo sto pisem ne mislim ni ja sam nego mi legne 500 eura na racun kada posaljem 400 printskrina. Nekad vas ebem ja a nekad moja baba sedne na komp pa vas ebava o istom trosku.
 
Dakle ti mislis da su srbi genocidan narod, da nas treba vakcinisati i da trebamo u nato i eu.

Uvalio bi nas u sve moguce lose price po nas.

Sto jednom ne napises ljudi placen sam da vas ebem ovo sto pisem ne mislim ni ja sam nego mi legne 500 eura na racun kada posaljem 400 printskrina. Nekad vas ebem ja a nekad moja baba sedne na komp pa vas ebava o istom trosku.
Шта очекујеш, да те тМујо иу Биксаћа хвали? ;)
 
Dakle ti mislis da su srbi genocidan narod, da nas treba vakcinisati i da trebamo u nato i eu.

Uvalio bi nas u sve moguce lose price po nas.

Sto jednom ne napises ljudi placen sam da vas ebem ovo sto pisem ne mislim ni ja sam nego mi legne 500 eura na racun kada posaljem 400 printskrina. Nekad vas ebem ja a nekad moja baba sedne na komp pa vas ebava o istom trosku.
Srbi i treba da budu genocidan narod.Problem je u tome što to nisu.Zato i jesu u nevoljama.
 

Back
Top