Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

Dva filma: komedija, po nekoj logici se zove nindza akademija posto u toj skoli ih obucavaju za nindze i tu ima gomila najrazlicitijih likova(film je osamdesetih ili devedesetih)?!? Drugi film je takodje komedija, neki prodavac se prijavljuje u vojsku, kao u jedinicu za preradu vode (u fazonu kome ce to), ali se desi da bas ta jedinica je potrebna negde na bojistu i oni tu ludu ekipu salju negde u pustinju? Unapred zahvalan!

Ovaj drugi ti je
http://www.imdb.com/title/tt0110123/
 
Narode, pomagajte!!! Trazim jedan film vec duze vreme, inace film je francuski i gledao sam ga prije 7-8 godina.
Nazalost ne sjecam se puno toga, u pitanju je triler. Na pocetku filma radnja se vrti oko 2 decaka i njihovom odrastanju u siromasnoj cetvrti. Nedugo zatim pocinju da se desavaju misteriozna ubistva, na monstruozne nacine. Jednom decaku ubijaju majku, koliko me pamet sluzi mislim da je ubijena flautom, ili neki drugim duvackim instrumentom. Nakon izvesnog vremena ubistva prestaju. U daljem toku filma decak kome je ubijena majka je odrastao i pokusava da resi ta ubistva, da bi se na kraju ispostavilo da je ubica njegov drug iz detinjstva...
Nadam se da neko zna ime ovog filma i da ce pomoci...Unapred hvala!
 
Pre nekih 15-tak godina gledao sam na RTS-u film u 5 i radnja je bila u SAD. Istinita prica o mladom liku koji je imao saobracajnu nesrecu dok je vozio bicikle (na samom pocetku filma je udario biciklama na vrata od auta) i slomi nogu, nedugo zatim opet je poceo da vozi bicikle i opet je imao nesrecu i onda je izgubio nogu skroz (ako se nevaram desnu) i smestili su ga u staracki dom ili tako neki dom gde su bili bolesnici. Tu se malo druzio sa njima i postao je prijatelj sa jednim starijim crncom sto je pravio model neke crkve i jednom prilikom mu je kukao zasto ga je Bog tako kaznio i on crnac mu je rekao da ga mozda Bog nije kaznio za nesto sto je uradio vec za nesto sto ce tek da uradi i posle toga lik je krenuo opet da trenira i sve i onda je poceo da vozi bicikle i na kraju je biciklama otisao od zapadne do istocne obale (i ako se nevaram postaio je neki rekord). Ako ko zna ime filma bio bih mu zahvalan :)
 
Gledao sam pre par godina film na Pinku.Neki decko(siguran sam da mu ime pocinje na F) ostaje sam kod kuce,roditelji mu,cini mi se,odlaze negde i on ne ide u skolu,zeza se sa drugovima,glumi da je bolestan,cak se i skupljaju pare za njega po skoli....Mislim da se i film zove nesto tipa:F.... LUDORIJE...ILI TAKO NESTO.......Znam da nisam bas najbolje objasnio,ali samo se toga secam...Hvala unapred
 
Gledao sam pre par godina film na Pinku.Neki decko(siguran sam da mu ime pocinje na F) ostaje sam kod kuce,roditelji mu,cini mi se,odlaze negde i on ne ide u skolu,zeza se sa drugovima,glumi da je bolestan,cak se i skupljaju pare za njega po skoli....Mislim da se i film zove nesto tipa:F.... LUDORIJE...ILI TAKO NESTO.......Znam da nisam bas najbolje objasnio,ali samo se toga secam...Hvala unapred

http://www.imdb.com/title/tt0091042/

Mislim da je ovaj...
 
Da li neko moze da mi pomogne oko naziva ovog americkog filma:

sin ima mnogo srece celog zivota. On i otac imaju isto ime i prezime. Obojica kupuju loz americke lutrije. Otac misli da je usao u uzi izbor za milionsku premiju, ali se ispostavlja da je to ipak sin. Sin na kraju filma osvaja premiju.
Na pocetku filma "srecni" sin se oslobadja vojske iako nije to hteo, a sredinom filma pokusava sa svojim bratom da prevari neko osiguravajuce drustvo tako sto gurnu bratov auto u neku mocvaru, ali "srecom", auto bude pronadjen u poslednjem trenutku i nista od para. Brat okrivi njega i njegovu srecu.

Malo sam objasnio s`brda, s`dola ali onome ko je gledao film, mozda bude dovoljno.
Mislim da je film iz kasnih 80-tih ili ranih 90-tih.

Hvala unapred.
 
Pre nekih 15-tak godina gledao sam na RTS-u film u 5 i radnja je bila u SAD. Istinita prica o mladom liku koji je imao saobracajnu nesrecu dok je vozio bicikle (na samom pocetku filma je udario biciklama na vrata od auta) i slomi nogu, nedugo zatim opet je poceo da vozi bicikle i opet je imao nesrecu i onda je izgubio nogu skroz (ako se nevaram desnu) i smestili su ga u staracki dom ili tako neki dom gde su bili bolesnici. Tu se malo druzio sa njima i postao je prijatelj sa jednim starijim crncom sto je pravio model neke crkve i jednom prilikom mu je kukao zasto ga je Bog tako kaznio i on crnac mu je rekao da ga mozda Bog nije kaznio za nesto sto je uradio vec za nesto sto ce tek da uradi i posle toga lik je krenuo opet da trenira i sve i onda je poceo da vozi bicikle i na kraju je biciklama otisao od zapadne do istocne obale (i ako se nevaram postaio je neki rekord). Ako ko zna ime filma bio bih mu zahvalan :)

Probaj ovo
Dreamrider (1993)
 
sf, možda 90-e snimljen, tih godina, možda se i varam :S
radnja se odvija na nekoj nepoznatoj planeti
humanoid mislim da je još neko bio sa njim beži od nekih kreatura koje su zatvorile veći broj humanoida u nekom logoru
ubrzo ga hvataju i takođe odvode u logor (na početku filma) sem kreatura logore čuvaju i neki kao veprovi ili ne znam šta :S
teraju ih da rade u nekom rudniku ili tako nešto
glavni junak nekako uspeva da pobegne iz logora i osposobljava neki helikopter ili avion ne sećam se...

film je niskobudžetni, gluma je očajna, priča nepovezana (zato se slabo i sećam svega) ali bih da ga nađem jer je po meni najgori film ikada snimljen
bez ikakve konkurencije :S
wake of dead (van damov) je za ovaj film remek delo, leonardo, mikelanđelo... :S
ako neko zna nek baci possible link :)

EDIT: Ipak sam ga pronašao među prvih nekoliko najgorih SF filmova na IMDB :S

Battlefield Earth (2000) režija: Roger Christian
John Travolta :S sjajna uloga NOT
 
Poslednja izmena:
sf, možda 90-e snimljen, tih godina, možda se i varam :S
radnja se odvija na nekoj nepoznatoj planeti
humanoid mislim da je još neko bio sa njim beži od nekih kreatura koje su zatvorile veći broj humanoida u nekom logoru
ubrzo ga hvataju i takođe odvode u logor (na početku filma) sem kreatura logore čuvaju i neki kao veprovi ili ne znam šta :S
teraju ih da rade u nekom rudniku ili tako nešto
glavni junak nekako uspeva da pobegne iz logora i osposobljava neki helikopter ili avion ne sećam se...

film je niskobudžetni, gluma je očajna, priča nepovezana (zato se slabo i sećam svega) ali bih da ga nađem jer je po meni najgori film ikada snimljen
bez ikakve konkurencije :S
wake of dead (van damov) je za ovaj film remek delo, leonardo, mikelanđelo... :S
ako neko zna nek baci possible link :)

EDIT: Ipak sam ga pronašao među prvih nekoliko najgorih SF filmova na IMDB :S

Battlefield Earth (2000) režija: Roger Christian
John Travolta :S sjajna uloga NOT

Yaphet...ti si bre one man show ;)

If your pictures aren't good enough, you aren't close enough.
Robert Capa


capa_1446994c.jpg


- Hoze,pazi metak.E hebiga!

Personal goal:da jednog dana stojim ovako blizu kursumima ...
 
Znao sam kako se zove, al dam ubiješ nemog se setim, pa ako ima neki pametan: ljubavna limunada, trudna meksikanka ide kuci, srece nekog tipa koji je taze trgovacki putnik (prodaje cokolada), njeni imaju vinograde, i dogovaraju se da on podje sa njom da glumi njenog muža pošto joj je ćale zajeban, uglavnom posle mnogo peripetija i izgorelih vinograda oni se smuvaju i čiča miča, gotova priča!
 
Znao sam kako se zove, al dam ubiješ nemog se setim, pa ako ima neki pametan: ljubavna limunada, trudna meksikanka ide kuci, srece nekog tipa koji je taze trgovacki putnik (prodaje cokolada), njeni imaju vinograde, i dogovaraju se da on podje sa njom da glumi njenog muža pošto joj je ćale zajeban, uglavnom posle mnogo peripetija i izgorelih vinograda oni se smuvaju i čiča miča, gotova priča!

http://www.imdb.com/title/tt0114887/
 

Back
Top