Quantcast

Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

Poruka
16.115
Nemogu da se setim naziva filma a volela bi da znam......znam da je rasnja u 80tim pocinje tako sto se devojka udaje za svog decka, sbadba odlaze da zive kod njega. Njeni njega ne vole, medjutim on je ubije umota u tepih, i ostavi pored puta negde. Policija dolazi u kucu i prska spavacu sobu sa nekim UV sredatvom, te noci njeni roditelji spavaju u toj sobi i kad su ugasili svetla, soba je pocela da sjaji od fluroscentnog traga i vide trag svuda od ubistva.
To je sve cega se secam....:sad2:

Profa1

Početnik
Poruka
7
Zdravo ljudi, novi sam na forumu i nisam znao gde da pišem oko pronalaska jednog starog filma...
Voleo bih ako bi neko mogao da pomogne.
U suštini radi se o filmu koji sam gledao pre nekih 10ak godina i vezan je za hladni rat i špijunažu. Guglao sam tražio, ali nikako da pronađem taj film.
Opisaću ukratko ono čega se sećam, onako nabacano i voleo bih ako neko može da pomogne.
Ovako: sećam se te neke igre oko špijunaže, mnoge glumce na filmu su uvukli rusi još dok su studirali na Jejlu univerzitetu. Taj jedan glumac (glavni ) se takmičio još na univerziteu u kajakaštvu... Sećam se daj e veslao na filmu u nekoliko navrata:) kSuštinna je da su ta neka ekipa sa Jejla počela da rade za vladu i jedan od njih je bio špijun koga nisu nikako mogli da provale. NA kraju je ispalo sda je to prijatelj i kum ovom glavnom glumcu. MA jedan fantastičan film. Molim sve ako mogu da pomognu da pronađem film.
Hvala unapred

Profa1

Početnik
Poruka
7
Dopunio bih još neke detalje vezano za film. Bio bih zahvalan neizmerno onom ko bude pomogao.
Znam da su sumnjali na tog lika i bacili ga u pritvor gde su ga i mučili, ali on na karaju nije priznao. Oslobodili su ga ipak jer nisu mu ništa našli, ali je na kraju ipak on bio jedan od špijuna. Film je onako baš duugo trajao i prati te likove još sa studija pa i do njihove starosti. Sećam se da je i taj jedan glumac koji je radio na rakrinkavanju špijuna gajio kao cveće u svojoj kući (nekom plasteniku) i govorio kako je taj lik špijun iako mu ništa nisu našli. Sećam se na kraju kada je taj prebegao u Rusiju, zadnja scena gde ga ovaj kao glavni glumac vidi propalog kako čeka autobus na nekoj stanici gde je hteo da ga gurne, ali ipak nije. Znam da su malo nabacane informacije, ali nadam se iskreno da će neko da se priseti nečega. Nikako ne mogu da nađem film, Sve sam živo pretražio.

MISTIK 123

Početnik
Poruka
4
da li neko zna ime filma,ili je gledao.Porodica,otac,majka,cerka i sin tinejdzeri uplacuju letovanje,medjutim brod ode bez njih.Nakon prvog šoka nekako pronalaze prevoz do mesta uplacenog u agenciji ,za letovanje.Prevoz je pijanica,mornar koji je pun dugova,kockar,koga jure neki gusari zbog dugova.Brod mu je skroz sklepan i tu krece drama.Zavrsavaju nasukani na nekom pustom ostrvu.Medjutim ,ispostavlja se da im je to nezaboravno letovanje u zivotu.Ostrvo je prelepo,sprijateljuju se sa mornarom pijanicom,za koga se ispostavi da uopste nije tako los.Vrlo zabavan,avanturisticki film.duhovit.Nije previse star,mozda od pre 10tak,15god,sniman.Ako neko gledao zna naziv,bila bi prezahvalna na pomoci....godinama pokusavam da nadjem naziv filma,bezuspesno...HVALA UNAPRED

MISTIK 123

Početnik
Poruka
4
da li neko zna ime filma,ili je gledao.Porodica,otac,majka,cerka i sin tinejdzeri uplacuju letovanje,medjutim brod ode bez njih.Nakon prvog šoka nekako pronalaze prevoz do mesta uplacenog u agenciji ,za letovanje.Prevoz je pijanica,mornar koji je pun dugova,kockar,koga jure neki gusari zbog dugova.Brod mu je skroz sklepan i tu krece drama.Zavrsavaju nasukani na nekom pustom ostrvu.Medjutim ,ispostavlja se da im je to nezaboravno letovanje u zivotu.Ostrvo je prelepo,sprijateljuju se sa mornarom pijanicom,za koga se ispostavi da uopste nije tako los.Vrlo zabavan,avanturisticki film.duhovit.Nije previse star,mozda od pre 10tak,15god,sniman.Ako neko gledao zna naziv,bila bi prezahvalna na pomoci....godinama pokusavam da nadjem naziv filma,bezuspesno...HVALA UNAPRED
da dodam jos da su to jedna fina porodica koja sve zivi po pravilima,i jedini moguci prevoz im je bio doticni boem,koji ima neki sklepani brod,Na putu ih napadaju neki gusari,kojima taj duguje novac,ali oni nekako se zajedno izvuku iz toga.Zavrse nasukani na pustom ostrvu,brod unisten.I tu u stvari shvtaju da su na prelepom ostrvu,mnogo lepsem letovanju nego preko agencije.....na kraju nalaze prevoz za kuci....ali preoveli su nezaboravno letovanje,sprijateljili se sa mornarom itd.....HVALA SVIMA;AKO NEKO ZNA NESTO O TOM FILMU,trazim godinama svuda naslov,nigde nista ne mogu da nadjem...PREZAHVALNA ZA BILO KAKVU INFORMACIJU;POMOC,,,,

Black_star

Iskusan
Poruka
6.017
da dodam jos da su to jedna fina porodica koja sve zivi po pravilima,i jedini moguci prevoz im je bio doticni boem,koji ima neki sklepani brod,Na putu ih napadaju neki gusari,kojima taj duguje novac,ali oni nekako se zajedno izvuku iz toga.Zavrse nasukani na pustom ostrvu,brod unisten.I tu u stvari shvtaju da su na prelepom ostrvu,mnogo lepsem letovanju nego preko agencije.....na kraju nalaze prevoz za kuci....ali preoveli su nezaboravno letovanje,sprijateljili se sa mornarom itd.....HVALA SVIMA;AKO NEKO ZNA NESTO O TOM FILMU,trazim godinama svuda naslov,nigde nista ne mogu da nadjem...PREZAHVALNA ZA BILO KAKVU INFORMACIJU;POMOC,,,,
A da nije mozda ovaj?:cool:
https://www.imdb.com/title/tt0103924/?ref_=nm_flmg_act_32

MISTIK 123

Početnik
Poruka
4
Poslednja izmena:
Poruka
23.677
Да пробам поново,
Домаћи филм,гледао сам га давне 90 и неке.Прича је следећа.Лик се враћа кући.На путу до куће пролази поред дворишта,у којем је некада живео,са полуотвореном зеленом капијом.Прилази му,отвара капију и види себе кад је био клинац како се игра са другом децом.И тако сваки дан пролазећи туда он свраћа у то двориште и гледа себе.
То је све чега могу да се сетим,мислим да главну улогу игра Ирфан Менсур.

Fernando Redondo

Obećava
Poruka
56
Mozda je ovaj film - https://www.imdb.com/title/tt0367623/ .

Karpoš11

Elita
Poruka
21.023
Dopunio bih još neke detalje vezano za film. Bio bih zahvalan neizmerno onom ko bude pomogao.
Znam da su sumnjali na tog lika i bacili ga u pritvor gde su ga i mučili, ali on na karaju nije priznao. Oslobodili su ga ipak jer nisu mu ništa našli, ali je na kraju ipak on bio jedan od špijuna. Film je onako baš duugo trajao i prati te likove još sa studija pa i do njihove starosti. Sećam se da je i taj jedan glumac koji je radio na rakrinkavanju špijuna gajio kao cveće u svojoj kući (nekom plasteniku) i govorio kako je taj lik špijun iako mu ništa nisu našli. Sećam se na kraju kada je taj prebegao u Rusiju, zadnja scena gde ga ovaj kao glavni glumac vidi propalog kako čeka autobus na nekoj stanici gde je hteo da ga gurne, ali ipak nije. Znam da su malo nabacane informacije, ali nadam se iskreno da će neko da se priseti nečega. Nikako ne mogu da nađem film, Sve sam živo pretražio.
mozda si malo pomesao...ne mogu da se setim ime filma..ali secam se scene sa veslanjem,i kako je poceo da radi posle studija i kako je predavao informacije rusima,ali mislim da su ga na kraju uhvatili :roll:
ako nisi gledao .... pogledaj....;)
Master Spy: The Robert Hanssen Story

https://www.imdb.com/title/tt0328757/?ref_=rvi_tt

Profa1

Početnik
Poruka
7
Zdravo ljudi, novi sam na forumu i nisam znao gde da pišem oko pronalaska jednog starog filma...
Voleo bih ako bi neko mogao da pomogne.
U suštini radi se o filmu koji sam gledao pre nekih 10ak godina i vezan je za hladni rat i špijunažu. Guglao sam tražio, ali nikako da pronađem taj film.
Opisaću ukratko ono čega se sećam, onako nabacano i voleo bih ako neko može da pomogne.
Ovako: sećam se te neke igre oko špijunaže, mnoge glumce na filmu su uvukli rusi još dok su studirali na Jejlu univerzitetu. Taj jedan glumac (glavni ) se takmičio još na univerziteu u kajakaštvu... Sećam se daj e veslao na filmu u nekoliko navrata:) kSuštinna je da su ta neka ekipa sa Jejla počela da rade za vladu i jedan od njih je bio špijun koga nisu nikako mogli da provale. NA kraju je ispalo sda je to prijatelj i kum ovom glavnom glumcu. MA jedan fantastičan film. Molim sve ako mogu da pomognu da pronađem film.
Hvala unapred
Niko, NIšta ?

Profa1

Početnik
Poruka
7
mozda si malo pomesao...ne mogu da se setim ime filma..ali secam se scene sa veslanjem,i kako je poceo da radi posle studija i kako je predavao informacije rusima,ali mislim da su ga na kraju uhvatili :roll:
ako nisi gledao .... pogledaj....;)
Master Spy: The Robert Hanssen Story

https://www.imdb.com/title/tt0328757/?ref_=rvi_tt
Ipak nije to taj film. Hvala u svakom slučaju. Ovih dana sam se nameračio da ga nađem i sve sam živo prevrnuo, istražio i kao da uopšte i ne postoji. Gledao sam ga pre nekih pa hajde da kažem 10ak godina. Sećam se i detalja gde je taj kao glavni glumac u tadašnjoj Nemačkoj bio zaljubljen u neku umetnicu, plesačicu. Priča prati takoreći odrastanje te ekipe sa Jejla. Na kraju sećam se takođe kako se je jedan drugi glumac koji kad se vratio u Rusiju vidi svog tog nekog šefa koji je ono kao skrenuo zbog propasti Rusije itd. Ne znam kako naći taj film.

Profa1

Početnik
Poruka
7
Ipak nije to taj film. Hvala u svakom slučaju. Ovih dana sam se nameračio da ga nađem i sve sam živo prevrnuo, istražio i kao da uopšte i ne postoji. Gledao sam ga pre nekih pa hajde da kažem 10ak godina. Sećam se i detalja gde je taj kao glavni glumac u tadašnjoj Nemačkoj bio zaljubljen u neku umetnicu, plesačicu. Priča prati takoreći odrastanje te ekipe sa Jejla. Na kraju sećam se takođe kako se je jedan drugi glumac koji kad se vratio u Rusiju vidi svog tog nekog šefa koji je ono kao skrenuo zbog propasti Rusije itd. Ne znam kako naći taj film.
Pogledaću svakako... Hvala još jednmom :)

Karpoš11

Elita
Poruka
21.023
evo pronasao sam :lol: to je iz tri dela .
The Company
https://www.imdb.com/title/tt0488352/?ref_=nv_sr_srsg_1

Profa1

Početnik
Poruka
7
To su ti oni špijuni sa Kembridža. Po istinitom dogadjaju.. Ima nekoliko filmova, čak i jedna mini serija. Potraži Cambridge spies ili Cambridge five.. prepoznaćeš možda..
Hvala ti puno druže, ali nije ipak sa Kembridža, nego sa Jejla...
Zahvaljujem ti se ipak, jer sam je našao kao mini seriju. Ne verujem da sam je pronašao :)⭕) NAaaaaapokon. Ipak nije film već serija. Gledao sam je dok sam studirao u Grčkoj i sećam se da je sve bilo u jednom delu. Znam isto i da je trajala tipa od negde 2h uveče do 6, 7 ujutru. Odoh da se prisetim. Ovo je fantastična serija. Hvala još jednom . Šaljem link....
Trodelna mini serija iz 2007 god. o aktivnostima CIA u toku hladnog rata; Tri diplomca sa Yalea iz generacije 1954 god. biće pozvani odmah po diplomiranju u tajne službe svojih država, i njihove ćemo priče pratiti tokom serije..

Profa1

Početnik
Poruka
7
Hahahahahhahahahhaha, kraaaaljuuuuu.....
Ali, nisam ni video poruku koju si poslao, evo pre nekih pet minuta sam je našao :) :)
Hahahahha, pišem upravo kako sam je našao i objavljujem odgovor kad ono stigla tvoja poruka :):)Ne verujem. Pogledajte obavezno ovu seriju. Sećam se da sam je gledao kao film u jednom dahu, a tako je bila i prikazana, te mi na pamet nije palo bilo da je tražim po serije. Hvala u svakom slučaju... Velliki pozz

shiza

Početnik
Poruka
26
1. Decak koji je voleo da trci … u porodici mu brane da trci jer je pocepao sve patike… on izlazi nocu kroz prozor kuce I krisom trci., kuca mu se nalazi na nekoj livadi, odlazi na neko veliko takmicenje u pitanju je veliki stadion I staza kao na marakani, nema fensi patike kao njegovi protivnici nego trci bos I na kraju pobedjuje…< nije iranski, nije singapur(ćan)ski, nije indijski…film je iz80-tih ili 90-tih godina…mislim da je engleski I da su ostale filmove radili po njemu.>
2. Glavni glumac je crnac muzicar koji je oboleo od raka i nakon saznanja zeli da izvrsi samoubistvo.Organizuje zurku poznatih licnosti,poverava se prijatelju o toj odluci.I ima u filmu da ppoklanja instrument nekom klincu koji svira isto to.A taj instrumen je zvao zlatna truba.Na kraju izvrsava samoubistvo
3. Film je mozda iz 90-ih,znam samo da je komedija,kao neka srednja skola i da je pocetak filma sama ona spica kao olovni vojnici napravljeni pa padaju po nekom stolu ili sta je vec.I secam se da je imao jedan lik sto je nosio kasetofon na ramenu.
4.Gledao sam '90 godina film.Mislim da je Kineski ili Koreanski.3 dela ima.Dva brata i cura su glavni likovi u filmu.Znam da su radili nesto protiv republike,pa je moguce da je onda Kineski film u pitanju.Znam samo da je na kraju treceg dela u nekom kao tunelu i tu se mislim braca medjusobno ubijaju.Nesto Sin osvete,Mac osvete,mislim da se tako nesto zove.

Gocicka

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima!!! Oooodaaavnooo sam gledala film, misterija. Na zalost, secam se samo kuce u kojoj boravi nekoliko ljudi (nisam sigurna da li su clanovi porodice) desava se ubistvo, ubica je neko od njih i svi oni moraju da ostanu u kuci dok se ne pronadje ubica. Secam se neke zene sa belom kosom ☺. Ako neko moze da mi pomogne bila bih mu zahvalna.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.