Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

Zdravo ljudi, novi sam na forumu i nisam znao gde da pišem oko pronalaska jednog starog filma...
Voleo bih ako bi neko mogao da pomogne.
U suštini radi se o filmu koji sam gledao pre nekih 10ak godina i vezan je za hladni rat i špijunažu. Guglao sam tražio, ali nikako da pronađem taj film.
Opisaću ukratko ono čega se sećam, onako nabacano i voleo bih ako neko može da pomogne.
Ovako: sećam se te neke igre oko špijunaže, mnoge glumce na filmu su uvukli rusi još dok su studirali na Jejlu univerzitetu. Taj jedan glumac (glavni ) se takmičio još na univerziteu u kajakaštvu... Sećam se daj e veslao na filmu u nekoliko navrata:) kSuštinna je da su ta neka ekipa sa Jejla počela da rade za vladu i jedan od njih je bio špijun koga nisu nikako mogli da provale. NA kraju je ispalo sda je to prijatelj i kum ovom glavnom glumcu. MA jedan fantastičan film. Molim sve ako mogu da pomognu da pronađem film.
Hvala unapred
Niko, NIšta ?
 
mozda si malo pomesao...ne mogu da se setim ime filma..ali secam se scene sa veslanjem,i kako je poceo da radi posle studija i kako je predavao informacije rusima,ali mislim da su ga na kraju uhvatili :roll:
ako nisi gledao .... pogledaj....;)
Master Spy: The Robert Hanssen Story

https://www.imdb.com/title/tt0328757/?ref_=rvi_tt
Ipak nije to taj film. Hvala u svakom slučaju. Ovih dana sam se nameračio da ga nađem i sve sam živo prevrnuo, istražio i kao da uopšte i ne postoji. Gledao sam ga pre nekih pa hajde da kažem 10ak godina. Sećam se i detalja gde je taj kao glavni glumac u tadašnjoj Nemačkoj bio zaljubljen u neku umetnicu, plesačicu. Priča prati takoreći odrastanje te ekipe sa Jejla. Na kraju sećam se takođe kako se je jedan drugi glumac koji kad se vratio u Rusiju vidi svog tog nekog šefa koji je ono kao skrenuo zbog propasti Rusije itd. Ne znam kako naći taj film.
 
Ipak nije to taj film. Hvala u svakom slučaju. Ovih dana sam se nameračio da ga nađem i sve sam živo prevrnuo, istražio i kao da uopšte i ne postoji. Gledao sam ga pre nekih pa hajde da kažem 10ak godina. Sećam se i detalja gde je taj kao glavni glumac u tadašnjoj Nemačkoj bio zaljubljen u neku umetnicu, plesačicu. Priča prati takoreći odrastanje te ekipe sa Jejla. Na kraju sećam se takođe kako se je jedan drugi glumac koji kad se vratio u Rusiju vidi svog tog nekog šefa koji je ono kao skrenuo zbog propasti Rusije itd. Ne znam kako naći taj film.
Pogledaću svakako... Hvala još jednmom :)
 
Ipak nije to taj film. Hvala u svakom slučaju. Ovih dana sam se nameračio da ga nađem i sve sam živo prevrnuo, istražio i kao da uopšte i ne postoji. Gledao sam ga pre nekih pa hajde da kažem 10ak godina. Sećam se i detalja gde je taj kao glavni glumac u tadašnjoj Nemačkoj bio zaljubljen u neku umetnicu, plesačicu. Priča prati takoreći odrastanje te ekipe sa Jejla. Na kraju sećam se takođe kako se je jedan drugi glumac koji kad se vratio u Rusiju vidi svog tog nekog šefa koji je ono kao skrenuo zbog propasti Rusije itd. Ne znam kako naći taj film.
evo pronasao sam :lol: to je iz tri dela .
The Company
https://www.imdb.com/title/tt0488352/?ref_=nv_sr_srsg_1



 
To su ti oni špijuni sa Kembridža. Po istinitom dogadjaju.. Ima nekoliko filmova, čak i jedna mini serija. Potraži Cambridge spies ili Cambridge five.. prepoznaćeš možda..
Hvala ti puno druže, ali nije ipak sa Kembridža, nego sa Jejla...
Zahvaljujem ti se ipak, jer sam je našao kao mini seriju. Ne verujem da sam je pronašao :)⭕) NAaaaaapokon. Ipak nije film već serija. Gledao sam je dok sam studirao u Grčkoj i sećam se da je sve bilo u jednom delu. Znam isto i da je trajala tipa od negde 2h uveče do 6, 7 ujutru. Odoh da se prisetim. Ovo je fantastična serija. Hvala još jednom . Šaljem link....
Trodelna mini serija iz 2007 god. o aktivnostima CIA u toku hladnog rata; Tri diplomca sa Yalea iz generacije 1954 god. biće pozvani odmah po diplomiranju u tajne službe svojih država, i njihove ćemo priče pratiti tokom serije..
 
Hahahahahhahahahhaha, kraaaaljuuuuu.....
Ali, nisam ni video poruku koju si poslao, evo pre nekih pet minuta sam je našao :) :)
Hahahahha, pišem upravo kako sam je našao i objavljujem odgovor kad ono stigla tvoja poruka :):)Ne verujem. Pogledajte obavezno ovu seriju. Sećam se da sam je gledao kao film u jednom dahu, a tako je bila i prikazana, te mi na pamet nije palo bilo da je tražim po serije. Hvala u svakom slučaju... Velliki pozz
 
1. Decak koji je voleo da trci … u porodici mu brane da trci jer je pocepao sve patike… on izlazi nocu kroz prozor kuce I krisom trci., kuca mu se nalazi na nekoj livadi, odlazi na neko veliko takmicenje u pitanju je veliki stadion I staza kao na marakani, nema fensi patike kao njegovi protivnici nego trci bos I na kraju pobedjuje…< nije iranski, nije singapur(ćan)ski, nije indijski…film je iz80-tih ili 90-tih godina…mislim da je engleski I da su ostale filmove radili po njemu.>
2. Glavni glumac je crnac muzicar koji je oboleo od raka i nakon saznanja zeli da izvrsi samoubistvo.Organizuje zurku poznatih licnosti,poverava se prijatelju o toj odluci.I ima u filmu da ppoklanja instrument nekom klincu koji svira isto to.A taj instrumen je zvao zlatna truba.Na kraju izvrsava samoubistvo
3. Film je mozda iz 90-ih,znam samo da je komedija,kao neka srednja skola i da je pocetak filma sama ona spica kao olovni vojnici napravljeni pa padaju po nekom stolu ili sta je vec.I secam se da je imao jedan lik sto je nosio kasetofon na ramenu.
4.Gledao sam '90 godina film.Mislim da je Kineski ili Koreanski.3 dela ima.Dva brata i cura su glavni likovi u filmu.Znam da su radili nesto protiv republike,pa je moguce da je onda Kineski film u pitanju.Znam samo da je na kraju treceg dela u nekom kao tunelu i tu se mislim braca medjusobno ubijaju.Nesto Sin osvete,Mac osvete,mislim da se tako nesto zove.
 
Pozdrav svima!!! Oooodaaavnooo sam gledala film, misterija. Na zalost, secam se samo kuce u kojoj boravi nekoliko ljudi (nisam sigurna da li su clanovi porodice) desava se ubistvo, ubica je neko od njih i svi oni moraju da ostanu u kuci dok se ne pronadje ubica. Secam se neke zene sa belom kosom ☺️. Ako neko moze da mi pomogne bila bih mu zahvalna.
 
Pozdrav svima!!! Oooodaaavnooo sam gledala film, misterija. Na zalost, secam se samo kuce u kojoj boravi nekoliko ljudi (nisam sigurna da li su clanovi porodice) desava se ubistvo, ubica je neko od njih i svi oni moraju da ostanu u kuci dok se ne pronadje ubica. Secam se neke zene sa belom kosom ☺. Ako neko moze da mi pomogne bila bih mu zahvalna.
Jedini film sa slicnom radnjom sam skoro gledao , ali on je bas star iz 1945 -e , https://www.imdb.com/title/tt0037515/ , u svakom slucaju je odlican , pogledaj ga obavezno , imas ovde COLOR verziju -
.
 
Pozdrav narode! Brat i ja smo pre neki dan raspravljali o nekom filmu, koji smo davno gledali, još kao djeca, čini mi se na BK televiziji... Nikako se ne možemo sjetiti kako se zove. Uglavnom, radnja je ovakva. Dvojica dječaka uzimaju automobil i odlaze na neki put, stariji i mlađi brat. Sjećam se da ga je stariji brat ubjedio da nosi ženski uložak na glavu jer navodno ima neku bolest. Uz put sreću neku djevojku, koja im se na kratko pridružuje. Jedan od dječaka sa bankomata podiže ogromnu sumu novca sa kartice koju je prije toga nekome ukrao... Policija ih sreće, zahtjeva da obavi razgovor sa njihovim roditeljima. Oni smišljaju priču da su im roditelji gluvonijemi, i na kraju kreće bijeg od njih....

Ako se neko može sjetiti bio bih zahvalan! :)
 
Pozdrav narode! Brat i ja smo pre neki dan raspravljali o nekom filmu, koji smo davno gledali, još kao djeca, čini mi se na BK televiziji... Nikako se ne možemo sjetiti kako se zove. Uglavnom, radnja je ovakva. Dvojica dječaka uzimaju automobil i odlaze na neki put, stariji i mlađi brat. Sjećam se da ga je stariji brat ubjedio da nosi ženski uložak na glavu jer navodno ima neku bolest. Uz put sreću neku djevojku, koja im se na kratko pridružuje. Jedan od dječaka sa bankomata podiže ogromnu sumu novca sa kartice koju je prije toga nekome ukrao... Policija ih sreće, zahtjeva da obavi razgovor sa njihovim roditeljima. Oni smišljaju priču da su im roditelji gluvonijemi, i na kraju kreće bijeg od njih....

Ako se neko može sjetiti bio bih zahvalan! :)

https://www.imdb.com/title/tt0107277/
 
1. Decak koji je voleo da trci … u porodici mu brane da trci jer je pocepao sve patike… on izlazi nocu kroz prozor kuce I krisom trci., kuca mu se nalazi na nekoj livadi, odlazi na neko veliko takmicenje u pitanju je veliki stadion I staza kao na marakani, nema fensi patike kao njegovi protivnici nego trci bos I na kraju pobedjuje…< nije iranski, nije singapur(ćan)ski, nije indijski…film je iz80-tih ili 90-tih godina…mislim da je engleski I da su ostale filmove radili po njemu.>
2. Glavni glumac je crnac muzicar koji je oboleo od raka i nakon saznanja zeli da izvrsi samoubistvo.Organizuje zurku poznatih licnosti,poverava se prijatelju o toj odluci.I ima u filmu da ppoklanja instrument nekom klincu koji svira isto to.A taj instrumen je zvao zlatna truba.Na kraju izvrsava samoubistvo
3. Film je mozda iz 90-ih,znam samo da je komedija,kao neka srednja skola i da je pocetak filma sama ona spica kao olovni vojnici napravljeni pa padaju po nekom stolu ili sta je vec.I secam se da je imao jedan lik sto je nosio kasetofon na ramenu.
4.Gledao sam '90 godina film.Mislim da je Kineski ili Koreanski.3 dela ima.Dva brata i cura su glavni likovi u filmu.Znam da su radili nesto protiv republike,pa je moguce da je onda Kineski film u pitanju.Znam samo da je na kraju treceg dela u nekom kao tunelu i tu se mislim braca medjusobno ubijaju.Nesto Sin osvete,Mac osvete,mislim da se tako nesto zove.

prvi mozda
The Loneliest Runner
https://www.imdb.com/title/tt0074814/?ref_=ttls_li_tt
 
siguran sam da znate i kojem se filmu radi 100%
slicno je panisheru
sano sto je u pitanju crnac celav i sastavlja neko gvozdeno odelo pa ide da se bori protiv mafije
ima valjda neko isto gvozdeno oruzije sto je sam napravio i govzdenu masku

ironman bije jer je potpuno drugo suprotnos i nije marvel
Glumi ga basketbolass Shakil O`Nil, i zove se Celik (Steel)..iz 1997.;):)
 
Ne mogu naci na yt.
Znam da sam gledao taj klip, odnosno vise klipova.
Ali ne znam kako se softver taj zove.
Gde covek recimo nazove komsiju preko telefona snimi njegov glas, i posle nazove drugog komsiju koristeci glas od prvog komsije.
To je radio Balkanboy, pozvao Stojana, ovaj ga napsuje na mrtvo, i on to sve usnimi. Potop okrene Stojanovog komsiju,
pusti mu usemplovanog Stojana (kljucne recenice softverom izdvojene,trigerovane vrv rednim brojevima sa tastarure), i naravno komsija poludi jer misli
da ga je Stojan napao ni krivog ni duznog. Posle Stojan imamo problema sa komsijom, al dobro, resili nekako...
A onda ga Balkanboy pozove da ga pita kako je..(Stojana).:):lol:
Ja te ipak savetujem da ti prvo savladas osnove, pa onda ako procenis da li si za dalje, zasto da ne...Evo ti skripte:
https://www.vice.com/rs/article/wnd...o-pet-godina-telefonom-legendarnog-balkanboya
 
Trazim film o momku koji je pozajmio neke pare da bi kupio kamion, posle se ozenio dobio valjda dete i nakon nekog vremena pocinje da ulazi u problem, ne ide mu posao bas najbolje, pa nema para da placa ratu za kamion i tu valjda ulazi u problem s nekom mafijom, inace sve se odvija u Australiji
Tako nesto ide nisam ni ja bas siguran cele radnje i ne secam se ni posle sta se desavalo
 
gledala sam pre 1-2 godine film o buducnosti, noviji, max 10-ak godina,
na planeti su dva paralelna sveta, unutra elita, sve kompjuterizivano,
sve administracija, dobri poslovi i plate, svi obuceni u iste uniforme,
odvojeni su fizicki od druge grupe ljudi, nekim sigurnosnim ogradama, zidovima, sta vec,
i dobro cuvani od vojske,
napolju u drugom svetu zive obicni ljudi kao mi, samo siromasni, bez posla,
jer ne pripadaju tom drustvu,
o tom filmu nikad vise nista nisam cula,
mislim da nije bilo ni poznatih glumaca,
alo neko zna kako se zove, unapred hvala
 
Ovako: film sam gledala kao dete, prikazivao se na RTSu ranih 90tih, onaj termin nedeljom od 17h ali nikako da ga nadjem. Stariji je, mozda cak i crno beli, mislim da je americki. Rekla bih da bas dugo traje- radi se o ratu i nuklearnoj bombi koju na kraju filma jedan plemenit covek mora da prenese avionom, kako bi spasio zivote mnogo ljudi, iako zna da ce se on sam ozraciti i posle nekoliko dana umreti od radijacione bolesti. Ostavlja voljenu zenu koja je, cini mi se, doktorka ili bolnicarka.
 

Back
Top