Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Y Tu Mamá También

Jos jedan odlican film meksickog reditelja Alfonsa Kuarona (Roma, Gravity)...
Ima dosta komedije i seksa ali ko bude pazljivo pratio, kraj ga nece iznenaditi...

Pogledajte film, preporuka.

Ocena 8.5/10

y tu.jpg
 
Les traducteurs / Prevodioci

1*HJdl9AWcSdEhVTOuKpfVbw.jpeg


Podnaslov ovog filma bi mogao da bude Pravda za književnost. Reklamiraju ga kao "krimić u stilu Agate Kristi"(devet prevodilaca u luksuznom bunkeru, svi prevode isti bestseler na svoj svetski jezik - izolovani su da se ne bi pojavila neautorizovana verzija, i naravno pojavi se haker, ucena, itd.) i zaista ima uzbudljivih momenata, ali ipak je glavna priča o književnosti - šta je i kome pripada. Zanimljiv film 7,5/10
 
Her (2013)

Osecam se kao da sam pogledao jednu od malo duzih Black Mirror epizoda.
Nove tehnologije koje su samo pokazna igra i puko sredstvo, sustina je u samim ljudima...

Ovde konkretno je pitanje raskida i kako preboleti, da ne spojlujem ko nije gledao, na kraju cete videti...

Film je dobar, ima sjajnih dijaloga i mudrolija... Nije to sad neka tema od ne znam kakve vaznosti za covecanstvo, ali film je zanatski lepo spakovan, nemam krupnih zamerki za reziju i glumu...

Ocena 8/10

herr.jpg
 
Todos lo saben

todos-lo-saben-movie.jpg

Umetnički krimić. Velika porodica se okupi u očevom domu zbog svadbe, iste večeri se desi i zločin. Svideo mi se iako je u nekim trenucima bio skoro nepodnošljivo spor - filmovi sa krimi zapletom obično imaju drugačiji tempo - ali ne radi se o klasičnom krimiću, tj. nije toliko važno ko je počinilac, koliko su zanimljivi međuljudski odnosi koji isplivaju na površinu zbog zločina. Podsetio me je na Džejlanov Bilo jednom u Anadoliji. 8/10
 
La La Land

Pre 3 godine sam ga gledao i nije mi se svideo, a sada skroz drugacija perspektiva... Ovaj reditelj, Damien Chazelle ce tek praviti cuda..
Emma Stone izredjala haljine svih mogucih boja :D

Malo je falilo da film upadne u zamku, velika ljubav, dete, karijera, uspeh, svi smo srecni, igramo, pevamo, radujemo se zivotu, mejk drims kam tru... :lol:
Ali nije. Umesto toga samo jedan pogled u koji staje ceo film i klimaj glavom.

Imam utisak da je ona njega volela bez rezerve, i da bi sve ponovila ma koliko je bolelo, kako i kaze u pesmi, ali sto se tice njega, povod su karijera i posao, mada ja mislim da je u pitanju strah da se veze za neku osobu, i da je on taj koji je sve upropastio... Ona mala svadja za stolom od koje je sve pocelo, tu su neke stvari iz njega izasle, a pritom mislim da cak i nije isao do kraja i da se svasta nesto jos moglo cuti...

Na pocetku filma u razgovoru sa sestrom on kategoricki odbija da se vidja sa nekim i prakticno ona je njega smuvala, jeste se prepustio donekle i zavoleo je, ali ne u potpunosti.....

Reditelj izuzetan, svoj, autentican, pedantan, mozda jos malo da poradi na vestini pisanja, talenta ima, i ovo je genijalno, ali mislim da moze jos bolje...
Jedva cekam njegove sledece filmove...

Emma je hebeno zasluzila da se zove Oskarovkom, izula je, Gosling ok, pristojno, nista woow...

Ocena 8.5/10

 
The Florida Project

MV5BMjg4ZmY1MmItMjFjOS00ZTg2LWJjNDYtNDM2YmM2NzhiNmZhXkEyXkFqcGdeQXVyNTAzMTY4MDA@._V1_.jpg


Mlada neodgovorna majka živi sa svojom živahnom ćerkom u motelu pastelne boje u blizini Diznilenda, a Vilem Dafo je fin i pouzdan upravnik/domar motela... Film je simpatičan, uglavnom gledamo gomilu dece kako provode dan, zezaju se i luduju jer ih niko ne čuva... 7/10

Andrea Arnold je napravila mnogo bolji - i mnogo kraći - film na tu temu. Zove se Wasp i njega toplo, najtoplije preporučujem.
 
The Blackout

Ruska SF akcija. Vanzemaljci stizu i prave pokolj na zemlji. Njihovi agenti imaju svoje planove, a preostalo stanovnistvo i nesto ruske vojske koja je pretekla posle prvog udara su pioni u toj igri.

Ok filmic za ubijanje vremena, efekti, samaranje, scenografija na nivou. Bogata produkcija. Gluma nije ni blizu tog nivoa. Oduvek sam se pitao kako ovi nasi levi glumci prolaze tamo. Sad vidim da su ruski jos gori. :D
 
The Blackout

Ruska SF akcija. Vanzemaljci stizu i prave pokolj na zemlji. Njihovi agenti imaju svoje planove, a preostalo stanovnistvo i nesto ruske vojske koja je pretekla posle prvog udara su pioni u toj igri.

Ok filmic za ubijanje vremena, efekti, samaranje, scenografija na nivou. Bogata produkcija. Gluma nije ni blizu tog nivoa. Oduvek sam se pitao kako ovi nasi levi glumci prolaze tamo. Sad vidim da su ruski jos gori. :D
Holivud pise propagandu, a ti i dalje snimas Staljinisticke Sletove....i mislis da si ubo zicer u P.M.:cool:
U kojoj je buli ova danasnja kinematografija - to je stvarno za neverovati.!:D:lol:
 
Nighthawks (1981)
Nighthawks_movie.jpg

Rutger Hauer kao internacionalni terorista i Stalone kao opaki pandur. Film je iz vremena kad je Njujork još bio prljav i inspirativan, a pošto je fotografija dobra uživamo u apsolutno svakoj sceni na ulici, u metrou itd. I muzika je dobra. Spada u kategoriju filmova koji su se pojavili na početku osamdesetih, a koji još izgledaju i razmišljaju kao sedamdesete. :zurka: Film nije posebno dobar, ali svejedno je super. Uživala sam. 7/10
 
Za mene jedan od najboljih filmova ikad,psihidolicni spiritualno crno humorni vestren kako bi ga ja nekako opisao film Dead Man.Jednu od glavnih uloga glumi Dzoni Dep ali pre nego sto je postao toliko poznat ti filmovi iz mladjih dana su mu najbolji kasnije samo ovi blokbasteri,bukvalno svaka scena u filmu ima neko dvojako znacenje nista nije onako kako se cini uopste opisuje se sam put naseg prelaska sa ovog na onaj onostrani zivot,pa eto ko je rad neka pogleda nece se pokajati..
 
Odisejev pogled https://en.wikipedia.org/wiki/Ulysses'_Gaze

Tročasovna Odiseja Balkanom 90-ih. Ovo mi je jedan od najdražih filmova. 1995. u Kanu dva filma sa dve vrlo slične priče ali vizuelno ( a i emotivno) sasvim drugačiji dojam. Angelopulos je dobio nagradu žirija, mislim. Podzemlje Palmu.
Angelopulosova Odiseja počinje u Grčkoj, gde rastući verski fanatizam ograničava umetničku slobodu, sa sećanjima na građanski rat, preko Albanije (vizuelno je film prava poslastica), sećanja glavnog lika na posleratno detinjstvo u jevrejskoj grčkoj porodici u Odesi, fenomenalne scene plutajućeg gigantskog Lenjina na Dunavu (vraća se u Nemačku :D), Beograd, Drina sa spaljenim kućama na obali (prelazak reke ima svoju simboliku dakako), i putovanje se završava u Sarajevu - pod opsadom.
Sve vreme ovaj Odisej na kraju 20. veka traga za prvim filmom snimljenim na Balkanu na početku 20. veka i negde prognozira sudbinu i samog Odisejevog pogleda.
 
Za mene jedan od najboljih filmova ikad,psihidolicni spiritualno crno humorni vestren kako bi ga ja nekako opisao film Dead Man.Jednu od glavnih uloga glumi Dzoni Dep ali pre nego sto je postao toliko poznat ti filmovi iz mladjih dana su mu najbolji kasnije samo ovi blokbasteri,bukvalno svaka scena u filmu ima neko dvojako znacenje nista nije onako kako se cini uopste opisuje se sam put naseg prelaska sa ovog na onaj onostrani zivot,pa eto ko je rad neka pogleda nece se pokajati..

Exaybachay - He who talks loud saying nothing !
 
Nighthawks (1981)
Nighthawks_movie.jpg

Rutger Hauer kao internacionalni terorista i Stalone kao opaki pandur. Film je iz vremena kad je Njujork još bio prljav i inspirativan, a pošto je fotografija dobra uživamo u apsolutno svakoj sceni na ulici, u metrou itd. I muzika je dobra. Spada u kategoriju filmova koji su se pojavili na početku osamdesetih, a koji još izgledaju i razmišljaju kao sedamdesete. :zurka: Film nije posebno dobar, ali svejedno je super. Uživala sam. 7/10

Njujork je i dalje prljav... treba pogledati on jednočasovne vožnje bajsom po ulicama NY-a ... prljav kao Bg, i to onaj deo Zvezdara, Bulbuder, Lion, Ustanička gde je i Bog rekao zbogom urbanističkim planovima.
 
The Social Network - Zodiac - Panic Room
Malo obnavljanje Finčerovih filmova. Odlični su, pa sam proverila da li je i isti montažer u pitanju. Jeste, Angus Vol.
Ima dva Oskara, oba je dobio za Finčerove filmove (The Social Network, The Girl With the Dragon Tattoo). 10/10

Pre bi od Finčera pogledao Game - Se7en - Fight club... ovo kasnije je proseravanje...

Kao što bi od Nolana pre reprizirao Memento - Insomnia... nego ono preseravanje sa Betmen trilogijom, Inception-om... dobro može Dankerk da prođe od novijih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top