Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
нисам стиго да гледам овај нови па сам се казнио са "Осморицом надрканих" (Hateful Eight) иако сам био гледо. Види се да глумци воле да раде у његовим филмовима. Дају максимум.
Свиђа ми се такође The Grand Budapest Hotel Вес Андерсона из 2014. Сличан стил као и легендарни Clue

Gledao sam Budimpestu kad je tek izasao, i nije mi se dojmio.... U mnogome podseca na Kusturicine filmove iz 90ih godina, sve je to lepo, toliko lepo da ti bude muka od tolike prelepote.. :D Prehiperbolisano, prenapadno, stava sam da bi takva prica bila dostojnija u formi nekog romana nego kao film.
 
Gledao sam Budimpestu kad je tek izasao, i nije mi se dojmio.... U mnogome podseca na Kusturicine filmove iz 90ih godina, sve je to lepo, toliko lepo da ti bude muka od tolike prelepote.. :D Prehiperbolisano, prenapadno, stava sam da bi takva prica bila dostojnija u formi nekog romana nego kao film.
Да, стил је у питању. Намерно је све наглашено преко мере. Треба да будеш расположен да то гледаш.
 
Knives Out (2019)
https://www.imdb.com/title/tt8946378/?ref_=nv_sr_srsg_0
Ово је детективска драма које се ни Стара Дама не би постидела! Бриљантни заплети и добри глумци су највећи квалитет овог остварења. Једини који ми овде смета је Данијел Крејг са својим фејк кентаки акцентом док се испод види ноторни британац. Понављам, ово је прави бисер класичне детективске приче и ниједан пристојан љубитељ Жанра га не сме пропустити!
knivesout.jpg
 
Knives Out (2019)
https://www.imdb.com/title/tt8946378/?ref_=nv_sr_srsg_0
Ово је детективска драма које се ни Стара Дама не би постидела! Бриљантни заплети и добри глумци су највећи квалитет овог остварења. Једини који ми овде смета је Данијел Крејг са својим фејк кентаки акцентом док се испод види ноторни британац. Понављам, ово је прави бисер класичне детективске приче и ниједан пристојан љубитељ Жанра га не сме пропустити!
Pogledajte prilog 641090
обећава из трејлера.
 
Knives Out (2019)
https://www.imdb.com/title/tt8946378/?ref_=nv_sr_srsg_0
Ово је детективска драма које се ни Стара Дама не би постидела! Бриљантни заплети и добри глумци су највећи квалитет овог остварења. Једини који ми овде смета је Данијел Крејг са својим фејк кентаки акцентом док се испод види ноторни британац. Понављам, ово је прави бисер класичне детективске приче и ниједан пристојан љубитељ Жанра га не сме пропустити!
Slazem se sa tobom..Knives Out je dobr film i za preporuku ..pisala sam o tom filmu
https://forum.krstarica.com/threads/gledali-obrazlozili-ocenili.521662/page-750#post-39108909
 
The Gentlemen - 8/10 :ok:

Dobar. Gledajte.

Charlijevo i Ritchijevo iskupljenje za ono Kralj Artur sranje. Najbolji Ritchijev film u poslednjih 20 godina. Vratio se na fabricka podesavanja, tj. svoje pocetke i kombinaciju humora i nasilja, koja mu je donela popularnost sa Snatchom i Dve cadjave dvocevke.

Ekipa je odlicno odradila posao. Pored Charlie Hunnam-a i Hugh Grant-a koji pricaju celu pricu, tu su i Matthew McConaughey, odlicna Michelle Dockery i iznad ocekivanja dobri Colin Farrell.

Preporuka. :D
 
https://www.imdb.com/title/tt8579674/
1917 (2019)

Odusevih se u prvih sat vremena, al sunce mu zarko, da li je moralo onako baletsko trcanje u drugom satu ? Ajde glavnog lika i kapiram, ali nemci ? :) Pa bilo mi je glupo sto gledam u tom trenutku. Da ne spoilujem zadrzacu se na tome. U poredjenju sa T-34 je dosta ozbiljniji i realniji film (izuzev baletana). Meni je bio sasvim ok, nemam zamerki cak je atmosfera i kamera doprinela dozivljaju itekako. Kazem, ulaz u zavrsnicu je bio meh, ali je potpuni kraj to izvukao. Zbog fantasticnog pocetka i dobrog kraja necu da kvarim subjektivno misljenje.

Od mene 8.5/10.
 
1917

Ratna drama
Ocena na Imdb 8,6
Glumci: Dean-Charles Chapman, George MacKay, Daniel Mays

Dva mlada britanska vojnika u toku Prvog svetskog rata dobijaju misiju, da prenesu naredjenje britanskog generala duboko na neprijateljskoj teritoriji koje će zaustaviti 1.600 vojnika da krenu u napad pravo u nemacku smrtonosnu zamku.
Da nema pojedinih sekvenca film bi bio i za vecu ocenu.

 
Meni je ovaj 1917 precenjen.

Kamera je ok, mada je i to vec samo tehnologija u danasnje vreme.

Ali radnja je cista fantazija. Daje mu pismo za majora koji je 50 metara dalje, a u stvari je poginuo pre 2 dana. Bodu se nozem sa Svabom, a bataljon vojske stoji pored koji ne cuju i ne vide jer soraju iza coska. I tako gomila gluposti.
 
Ja sam 1917 doživeo kao neku ratnu igricu, tipa "Medalja časti".

Tehnološki, film je dosta dobar, fotografija je sjajna, ali filmu fali razrađenija fabula i karakterizacija likova.
Mada, možda je i namenski ta karakterizacija izostala kako bi se prikazalo da su vojnici u tom surovom sukubu bili zapravo samo broj i da nisu imali vremena da razmišljaju o bilo čemu drugom, osim o tome kako da izvrše zadatak i izbegnu metak.
 
Gledao sam Budimpestu kad je tek izasao, i nije mi se dojmio.... U mnogome podseca na Kusturicine filmove iz 90ih godina, sve je to lepo, toliko lepo da ti bude muka od tolike prelepote.. :D Prehiperbolisano, prenapadno, stava sam da bi takva prica bila dostojnija u formi nekog romana nego kao film.

Ves Anderson ima specifičnu estetiku koja nije za svačiji ukus.
 
Meni je ovaj 1917 precenjen.

Kamera je ok, mada je i to vec samo tehnologija u danasnje vreme.

Ali radnja je cista fantazija. Daje mu pismo za majora koji je 50 metara dalje, a u stvari je poginuo pre 2 dana. Bodu se nozem sa Svabom, a bataljon vojske stoji pored koji ne cuju i ne vide jer soraju iza coska. I tako gomila gluposti.

Cemu spojleri?
 
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)
https://www.imdb.com/title/tt2481498/
IMDB: Samo 6.6/10

Meni je ovo bio odlican film, podsetio me na seriju The Fall koju bih mogao jos jednom da pogledam. Gluma je odlicna, nebitni detalji izostavljeni tako da se zna oko cega se vrsi fokus. Ako neko ima slican film za preporuku neka pusti PM :)

Od mene je 8/10

Da dodam, nisam imao pojma o cemu je rec i ko glumi. Kad se pojavio Jim Parsons bio sam srecan kao malo dete, jer vec mesec dana radim "maraton" sa Big Bang Theory serijom, i da vidim Sheldon Cooper-a koji nije Sheldon u ovom zanru je nemoguce gledati a da se ne smejem konstantno.
 
Poslednja izmena:
Ford v Ferrari

Imdb ocena 8,2
Glumci: Christian Bale, Matt Damon, Josh Lucas, Caitriona Balfe, Tracy Letts, Remo Girone

Film je snimljen prema istinitomdogadjaju.Dizajner sportskih automobila Carroll Shelby i vozač Ken Miles udržuju snage,
kako bi za Ford stvorili revolucionarni automobil kako bi izazvali nepobjedivi Ferrari na legendarnu utrku Le Man 1966.g

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top