Quantcast

Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
19.014
Marriage Story je veoma dobar film.. Jaka osmica, i bolji je od Parazita.. Izuzetni su Adam Driver i Scarlett Johansson.. Dobro Skarlet bas i nije bila za Oskara, nominacija je dovoljna, ali Adam je mogao uzeti, steta sto mu se Finiks bas ove godine zalomio.. Cak mislim da je Driver bio upecatljiviji, bolji ali prosto je sam Joker kao film izazvao daleku vecu paznju a Finiks ga je odlicno izneo...

Za devetku i epitet nezaboravnog filma je ipak falilo jos scena poput one kada se svadjaju i Driver pada na kolena, jos nesto po cemu bi se film pamtio... I ako je sam kraj odlican i dobro je sto je ovaj film snimljen, mada da budemo iskreni pre 20 godina niko ne bi ni obratio paznju na njega, ali sada u ovom trenutku dobro dodje posrnuloj americkoj kinematografiji da popravi krvnu sliku.. Otuda i ove silne nominacije za Oskara..

BojaMagije

Elita
Poruka
15.061
Ja sam 1917 doživeo kao neku ratnu igricu, tipa "Medalja časti".

Tehnološki, film je dosta dobar, fotografija je sjajna, ali filmu fali razrađenija fabula i karakterizacija likova.
Mada, možda je i namenski ta karakterizacija izostala kako bi se prikazalo da su vojnici u tom surovom sukubu bili zapravo samo broj i da nisu imali vremena da razmišljaju o bilo čemu drugom, osim o tome kako da izvrše zadatak i izbegnu metak.

ja kontam da je fora bila samo u nacinu snaimanja, zato i likovi nisu karakterno razvijeni...film sma pocinjala da gledam i nisma mogla, iako ja volim ratnu tematiku, ali ja u sustini ne mogu da gledma film, ako se ne uzivim sa likovima, a to mi je kod ovog filma bilo nemoguce, kao i kod dzudi...ona rene je toliko dovratna i dobojna tako da ja dzudi nisma ni mogla da odgledam. ja filmove gledam se emocijom.

Truman

Elita
Poruka
17.080
The Bad and the Beautiful (1952)
https://www.imdb.com/title/tt0044391/?ref_=rvi_tt
Сјајан портрет бескрупулозног и помало трагичног холивудског продуцента из златног доба холивуда. Скинуо сам филм јер је један од најбољих покојног Кирка Дагласа и нисам погрешио.

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
24.947
These Final Hours (2013)
Drama/Triller/Sci-Fi
6.8/10 IMDB
https://www.imdb.com/title/tt2268458/

Sa druge strane evidentno je da je film iz klase nize-budzetnih. I iako se vrti sve oko individualne likove u celoj toj havariji, prijatan je za gledanje, ima losih momenata ali nakon poslednjih 15 minuta ja bih te sitnice oprostio. Dosta emotivan na kraju, a i ideja je zanimljiva. Uglavnom se u danasnjim filmovima sve svodi na "trenutak i nakon trenutka kraja sveta" jer se uvek nekako ljudi spase, ovde mi je film gotivan jer se radnja desava ne posle kljucnog momenta.

Od mene je ovo uz razmisljanje 7.5/10. Da je bilo malo CGI scena o "ostatku" sveta ja bih ga svrstao u solidnu klasu 7.5, ovako je maalkice klimavo. U svakom slucaju ovo je jedan od boljih filmova sa nizim budzetom i "nepoznatim" glumcima.
Да филм је ефектан а није потрошио милионе долара на специјалне ефекте.
Ја веома поштујем тај моменат јер то чини правог квалитетног режисера.
Да ми неко даje 100 милиона за филм и ја бих режирао филм.
Али ајде направи га са 2,3 милиона.То је умјетност.
А уз то глума уопште није лоша ,напротив сви глумци су на нивоу задатка.

Poslednja izmena:

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.748
Snowpiercer (2013)
https://www.imdb.com/title/tt1706620/
Action/Drama/Sci-fi
7.1/10 IMDB Rating

Meni nije nesto posebno. Previse blebetanja o moralu i ljudskosti, par dobrih "akcionih" scena, ali isto tako i dosta glup tok price. Kraj pa tek na brzaka smotan. Jeste preporuka ali je samo prosek.

6.5/10

Train to Busan (2016)
https://www.imdb.com/title/tt5700672/
Action/Triller/Horror
7.5/10 IMDB Rating

Film je apsolutno prijatno iznenadio. Azijati me stvarno odusevljavaju sa njihovim filmovima, posebno sci-fi i hororima, pa eto od nedavno i trilerima. Ima nekih komicnih situacija u celom tom "hororu", ali su efekti i gluma su brilijantni u pojedinim situacijama. Dosta panike, brzih scena, ima i emocija sto je uvek slag na torti u ovakvim zanrovima barem meni (sve dok nema ljubavnih prica). Jedan od boljih "zombi" filmova. World War Z ima slican princip zombija kontam, za razliku od britanskih/americkih verzija kao sto su 28 days later i sl koji su dosta sporiji, ovo je po meni apsolutni balans za ovakav zanr.

8/10

Ako neko ima za preporuku neki azijski film koji su nalik filmovima kao sto su The Host, Train to Busan, Parasite ili The Wandering Earth neka me PM ako je dobre volje :ok: Ta njihova unikatnost da naprave naslov baziran na suludoj ideji a da izgleda sto realnije i primamljivo za gledanje me odusevljava. Mislim cudoviste po plazi tamani ljude, pomeraju planetu ka Jupiteru i sl, prezentuju najbolje sto moze u svom sci-fi zanru.

Poslednja izmena:

Exaybachay1

Aktivan član
Poruka
1.346
1917 - https://www.imdb.com/title/tt8579674/

9/10

Što bi rekao Denis Hoper u Apokalipsi - Luk ver dis šit ol ends !

Ovaj čovek, ne moram da pogledam ostale filmove, mada sam ih za divno čudo sve pogledao, kada sam video kako je osvetlio noć, shvatilo sam da laća uzima oskara za najbolju fotografiju... easy money.

Achievement in cinematography nominees:

THE IRISHMAN
Rodrigo Prieto

JOKER
Lawrence Sher

THE LIGHTHOUSE
Jarin Blaschke

1917
Roger Deakins ☑

ONCE UPON A TIME...IN HOLLYWOOD
Robert Richardson

edit. e kuratz, sad nađoh ovo na yt, kad pogledam za šta je sve prejeban... sada ne bih smeo da stavim pare ali opet-

Drago mi je da sam bio u pravu i da je čovek dobio Oskara, napravio je neke od mojih omiljenih filmova--- i naravno što je objasnio onu preyebenu scenu iz Kukavičjeg ubistva Džesija Džejmsa... sećam se da kada sam gledao film da mi je vilica pala na pod -

:worth:

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
24.947
Uncut Gems (4/5)

https://www.imdb.com/title/tt5727208/?ref_=nv_sr_srsg_0
Да добро сте прочитали, Adam Sandler главни глумац а филм благо речено упада у топ 3 најбољих које погледа из 2019 године.Наиме Адам је глумац лоших комедија,та га репутација прати најмање 30 година, међутим од мене након овога има наклон, просто нисам имао појма да он глумац који може да изнесе овакав филм.Морам признати иако тешка срца када му се пружи прави материјал, глумац је заиста показао да зна знање.Ово је филм који се не гледа спокојно и са уживањем већ вас чини узнемиреним и напетим од почетка до краја,практично упадате у живот коцкара и то вас носи, мучно је али тражите још, слатка мука која наговјештава епски крај.Нервозних ликова који се деру, прекидају једни друге, на ивици нервног слома има и на претек међутим то вас и даље не спречава да постанете његов чак и потајни фан, икако је лузер на квадрат, згубиред и несрећа коју је тешко речима описати.Док траје-траје, када пукне-пукло је!Ко је гледао знаће о чему причам.Искрена препорука...

Poslednja izmena:

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
24.947
Dark Waters (3+/5)

https://www.imdb.com/title/tt9071322/?ref_=fn_al_tt_1

Нажалост, понављам нажалост ово је један од оних филмова који су прошли испод радара а постоји и велики разлог зашто је то тако.Наиме Холивуд баш и не воли теме које су заиста битне,довољно је погледати продуценте филма и све је јасно.Mark Ruffalo одличан, перфектан.
Ово је поприлично шокантно тежак али и депресиван филм о нашој реалности а та шокантност постаје још већа сазнањем и чињеницом да је тема филма рађена по истинитом догађају и да је утицала на наше животе и здравље.Дакле филм је често спор и тежак али вреди сачекати крај.Ко воли библијску причу о борби Давида и Голијата имаће велике симаптије према филму.Од мене искрена још једна препорука...

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
24.947
Midway (3/5)
https://www.imdb.com/title/tt6924650/?ref_=fn_al_tt_1

Одлично одрађена ратна драма у смислу специјалних ефеката и сцена борбе,без додатака љубавних прича и остале патетике која прати већину оваквих филмова.Дакле ово је пре свега чисто ратни филм, за љубитеље жанра са једном широком глумачком поставом која јој даје додатни печат вредан пажње.Одличне сцене,одлична музика,одлично режиран филм.
Ратни филмови САД често нису објективни, што и не чуди.Овај је ходао по граници објективности али није прешао црвену линију.Можда зато што је Јапан данас савезник САД а можда и јер је Холивуд схватио да жели филм за ширу публику од америчке.
Међутим то не умањује чињеницу да је филм коректан и да је коректно (колико је то могуће) описао рат и пакао рата на мору.Препорука за љубитеље жанра, остали нека пробају...

Poslednja izmena:
Poruka
4.389
Ford v Ferrari

Imdb ocena 8,2
Glumci: Christian Bale, Matt Damon, Josh Lucas, Caitriona Balfe, Tracy Letts, Remo Girone

Film je snimljen prema istinitomdogadjaju.Dizajner sportskih automobila Carroll Shelby i vozač Ken Miles udržuju snage,
kako bi za Ford stvorili revolucionarni automobil kako bi izazvali nepobjedivi Ferrari na legendarnu utrku Le Man 1966.g

upravo ga skidam sa torrenta

ecio94

Primećen član
Poruka
848
Color Out Of Space (2019)
https://m.imdb.com/title/tt5073642/

Film je baziran na priči H.P. Lovecraft-a.

Jeziv film. Podseća me na The Thing (1982). Samo što je ova priča nastala pre pomenutog filma...

Elem,odlični efekti,i muzika u pozadini. Nicolas Cage lud kao i obično. Ukratko,dopao mi se film baš,iako nisam verovao da hoće. Dostojna adaptacija Lovecraftovog dela.

Od mene 8/10.

Black_star

Iskusan
Poruka
5.236
Color Out Of Space (2019)
https://m.imdb.com/title/tt5073642/

Film je baziran na priči H.P. Lovecraft-a.

Jeziv film. Podseća me na The Thing (1982). Samo što je ova priča nastala pre pomenutog filma...

Elem,odlični efekti,i muzika u pozadini. Nicolas Cage lud kao i obično. Ukratko,dopao mi se film baš,iako nisam verovao da hoće. Dostojna adaptacija Lovecraftovog dela.

Od mene 8/10.
Roknuo mu ja recenziju na prethodnoj strani.;):cool:

Amaruq

Početnik
Poruka
47
Color Out of Space (2019) - IMDb

Poslednja ekranizacija kratke price H.Lovkrafta. Kosmicki horor i svi ti uzasi. Izdvajaju ga, logicno pretpostaviti - resenja vezana za boju i fotografiju.
Pogledajte proslost, buducnost i sadasnjost Pink imperije Zeljka Mitrovica,hahaha.:lol: Ista ekipa vizuelno radila i film Mandy, gde Nikolas Kejdz takodje
manita, ali za razliku od tog filma, njegova gluma je ovde mnogo svedenija, pristupacnija i uverljivija.... Iako, po mom misljenju, gluma nekako slabi sto
se vise film primice kraju - sto je, reklo bi se, danak nevestom i donekle tipicnom, ocvalom i na klasican nacin - psiholoski neubedljivom horor-scenariju.;)
Tipa kao u onom vicu kad postar peva: "Umrla ti kevaaa..." Nego, ajde, i to se da oprostiti vizuelno mocnoj i upecatljivoj zavrsnici. Atmosfera, imena junaka
i glumci prate dosledno pricu Lovkrafta. Dobri su svi, otprilike do pred kraj, kad im kenjkav i ovestao, kao sto rekoh, horor-scenario lomi krila, al ide to nekako.:cool:
Ocena:izmedju 2-ke i 3-ke, ajde reci cu 3-ka (4-ka nikako nije, a 5-ica nema teorije).
Žao mi je što sam silio sebe da odgledam ovo do kraja :sad2: Definitivno u top 3 najglupljih filmova koje sam ikada odgledao. Ne vidim apsolutno nijednu dobru stranu filma. Ma kakvi dobru, bar pristojnu. Užas!

Moja ocena filma: -(minus)5/10. Totalno gubljenje vremena

Black_star

Iskusan
Poruka
5.236
Žao mi je što sam silio sebe da odgledam ovo do kraja :sad2: Definitivno u top 3 najglupljih filmova koje sam ikada odgledao. Ne vidim apsolutno nijednu dobru stranu filma. Ma kakvi dobru, bar pristojnu. Užas!

Moja ocena filma: -(minus)5/10. Totalno gubljenje vremena
Pa jesam rekao da je o Pink Imperiji,stas ocekivao.:cool:
Dobro,nije valjda toliko los... It`s Lovecraft, maan!...;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.