"Gledaj me u oči!" za neke je nemoguća stvar

UltraBasic

Ističe se
Poruka
2.691
Danas razgovaram sa osobom "pod gasom", koja je inače kvalitetan i bistar čovek, ali mu redovno, i treznom i pijanom smeta jer ga ne gledam u oči.
U sve mi je lakše da gledam, nego nekome dugo u oči.
Volim da gledam u pravcu nekog za mene oslobađajućeg mesta, a oči sagovornika mi redovno deluju zamorno i kao vrsta tamnice.
Pod drugim nebom i na stranom jeziku sam isprepadala jednom prilikom čoveka sa NZ jer sam razgovarala sa njim, a pogled mi je stalno išao u određeni ugao plafona prostorije.
U jednom trenutku je skočio kao oparen:"N.N! Šta ili ko je tamo gore, objasni mi odmah!"
Ima li još neko poteškoće da svog sagovornika, ali svakog, gleda u oči značajno vreme?
1714848804299.png

Image source: https://media.cnn.com/api/v1/images...e-blue-eyes.jpg?q=w_1100,h_620,x_0,y_0,c_fill

Danas razgovaram sa osobom "pod gasom", koja je inače kvalitetan i bistar čovek, ali mu redovno, i treznom i pijanom smeta jer ga ne gledam u oči.
Volim da gledam u pravcu nekog za mene oslobađajućeg mesta, a oči sagovornika mi redovno deluju zamorno i kao vrsta tamnice.
Pod drugim nebom i na stranom jeziku sam isprepadala jednom prilikom čoveka sa NZ jer sam razgovarala sa njim, a pogled mi je stalno išao u određeni ugao plafona prostorije.
U jednom trenutku je skočio kao oparen:"N.N! Šta ili ko je tamo gore, objasni mi odmah!"
Ima li još neko poteškoće da svog sagovornika, ali svakog, gleda u oči značajno vreme?
Pogledajte prilog 1542076
Image source: https://media.cnn.com/api/v1/images...e-blue-eyes.jpg?q=w_1100,h_620,x_0,y_0,c_fill

Sto bi moja bivsa rekla: kako da ti kazem a da te ne uvredim.

Da u nečije oči zurim i 15 min., to bi za mene bila neizdrživa kazna.
Jesi li ti u odnosu na mene na višem stepenu?
Tj., kako ti je lako da gledaš ljude u oči kao što kažeš da možeš?
Nisam obracao paznju do pre par god, lezim u urgentnom gde se svi plase lekara i ulazi baci pogled u mene, ja ga gledam vise me nijednom nije pogledao u oci,burazer mi trazi neke pare od nasledstva, sve vreme gleda u zemlju dok ga picim i kao ne zna nista sve to zna advokat

Nisam obracao paznju do pre par god, lezim u urgentnom gde se svi plase lekara i ulazi baci pogled u mene, ja ga gledam vise me nijednom nije pogledao u oci,burazer mi trazi neke pare od nasledstva, sve vreme gleda u zemlju dok ga picim i kao ne zna nista sve to zna advokat
Dobro od svega je da konačno znam tvoj pol-mislim, to je dobro za mene jer se dugo već pitam.
Nadam se da će se to rešiti u tvoju korist. Ne nerviraj se. Samo lepa misao, dobra i pozitivna, samo neka Bog naš sve to reši!
Navijam za tebe!

Pogledajte prilog 1542076

to gledanje u oči su izmislili urokljivi ljudi da bi mogli da lakše ureknu nekoga kroz pogled
gledaj gde ti se gleda i šta ti se gleda, kome smeta, nek gleda svoja posla!

Dobro od svega je da konačno znam tvoj pol-mislim, to je dobro za mene jer se dugo već pitam.
Nadam se da će se to rešiti u tvoju korist. Ne nerviraj se. Samo lepa misao, dobra i pozitivna, samo neka Bog naš sve to reši!
Navijam za tebe!
Ne nerviram se disem punim plucima bez ljudi,evo slusam po ko zna koji put ovu pesmu i vidim se u novom zivotu u grckoj a mozda i u ovom na bajsu obidjem

to gledanje u oči su izmislili urokljivi ljudi da bi mogli da lakše ureknu nekoga kroz pogled
gledaj gde ti se gleda i šta ti se gleda, kome smeta, nek gleda svoja posla!
Mislim dugo da ljudi koji insistiraju na tom pogledu... rade za neko veoma jako božanstvo koje preko pogleda može da zavlada nama preko tog pogleda.
E, pa, nećeš kod mene!

Zavisi i od konteksta razgovora, pogotovo ako je opusteno caskanje nije neki problem,
ali npr. u poslovnoj komunikaciji itekako smatram neozbiljnim da me sagovornik ne gleda u oci ili ja njega / nju pogotovo ako je u pitanju neka instrukcija, report ili neki ozbiljan problem.
Nije kraj sveta ali gledanjem sagovorniku u oci neverbalno odajem znak postovanja i posvecenost njegovoj prici / problemu, u suprotnom odajem utisak da ne postujem sagovornika niti ga registrujem pogotovo ako cackam telefon ili gledam kroz prozor dok mi on/ona govori nesto kao da sam neki mafijaski bos.

Mislim dugo da ljudi koji insistiraju na tom pogledu... rade za neko veoma jako božanstvo koje preko pogleda može da zavlada nama preko tog pogleda.
E, pa, nećeš kod mene!

xaxaxa, pa to ti je isto!
oni uroknjavaju za te tamne sile svemira!
indijanci i svi prastari lovački narodi se baš zbog toga nisu gledali u oči
i nisu se ni slikali! u početku....posle jesu....
zato su nam i slikali ZENICE na slikama za ličnu kartu!

Ne znam da li bas treba da se ukljucim u ovo..

Ja koristim pogled na vise nacina...
Ono sto koristim ne znaci da forsiram..
Npr ja necu nekog terati da me gleda u oci , jer imam stav da to zavisi od bliskosti , osecaja ugrozenosti , prijatnosti , zanimljivosti, harizme..
Ima kad osoba ne moze da skine pogled sa vas...sjajite joj...i zacudjena je svojim dozivljajem, i onda je pustite da uziva u tome, da spoznaje a da ne primeti da vi vidite to...
Zasto uskracivati osobi tu spoznaju ,verovatno joj je prvi put....

Da li da pricam u seksu , kad naletis na devojku koja voli dodire ali preferira prilaz s ledja...naravno da nije to fiksirano stanje, razvija se seksualnost i sve ima svoje zasto...
Kako se povecava poverenje i prihvatanje, ovo drugo zavisi i od stava roditelja....tako osoba okrece svoje lice a ne samo dupe u seksu...
Prvo koristi pogled za saranje po telu , fiksacije sta joj godi, posle na komunikaciju , prati sta vama godi, posle nekog vremena uziva u ocima...
Bez smisla, samo uziva...
Kao sto voli miris vase koze....bez razloga, samo voli...

Ја сам васпитаван да гледам у очи свог саговорника.

Данас људи гледају свуда, само не у очи.

Када је неко незаинтересован или када нема храбрости да саопшти нешто што жели или када не говори истину, онда гледа у нешто друго.

Ne znam da li bas treba da se ukljucim u ovo..

Ja koristim pogled na vise nacina...
Ono sto koristim ne znaci da forsiram..
Npr ja necu nekog terati da me gleda u oci , jer imam stav da to zavisi od bliskosti , osecaja ugrozenosti , prijatnosti , zanimljivosti, harizme..
Ima kad osoba ne moze da skine pogled sa vas...sjajite joj...i zacudjena je svojim dozivljajem, i onda je pustite da uziva u tome, da spoznaje a da ne primeti da vi vidite to...
Zasto uskracivati osobi tu spoznaju ,verovatno joj je prvi put....

Da li da pricam u seksu , kad naletis na devojku koja voli dodire ali preferira prilaz s ledja...naravno da nije to fiksirano stanje, razvija se seksualnost i sve ima svoje zasto...
Kako se povecava poverenje i prihvatanje, ovo drugo zavisi i od stava roditelja....tako osoba okrece svoje lice a ne samo dupe u seksu...
Prvo koristi pogled za saranje po telu , fiksacije sta joj godi, posle na komunikaciju , prati sta vama godi, posle nekog vremena uziva u ocima...
Bez smisla, samo uziva...
Kao sto voli miris vase koze....bez razloga, samo voli...
Dobro, nisam ti sličan tip ličnosti u ovom segmentu i komunikaciju održavam što čistijom moguće na svim mestima i sa svim ljudima.
Kod mene komunikacija nikada nije obojena seksualnošću.
Porazi me svaki put kad otkrijem da moj kvalitetan sagovornik podleže nečemu sličnom zaljubljenosti, ali to nikako nije zaljubljenost.
"Sviđa mi se sve što pričaš." nije jednako "Želim da provedem vreme sa tobom (i na drugi način)."
Imam prijatelje kojima nikad nije palo na pamet da prave ikakve insinuacije iz divnih i višesatnih razgovora sa mnom. To su mi pravi prijatelji.
Ја сам васпитаван да гледам у очи свог саговорника.

Данас људи гледају свуда, само не у очи.

Када је неко незаинтересован или када нема храбрости да саопшти нешто што жели или када не говори истину, онда гледа у нешто друго.
Mogu s vremena na vreme da pogledam svog sagovornika u oči jer imam potrebu, ali da piljim-to ne mogu, pa neka ispadnem nevaspitana, što definitivno nisam.

Poslednja izmena:

Back