Gledaj majku biraj ćerku, kakav otac takav sin

Pa ličimo ali smo svoji ljudi
Autentične ličnosti
Мислим да се те изреке односе првенствено на однос према кући и према породици, да не може од распикуће домаћин бити. Али свакако да имамо нешто своје аутентично што нас разликује од својих родитеља.

Мислим да се те изреке односе првенствено на однос према кући и према породици, да не може од распикуће домаћин бити. Али свакако да имамо нешто своје аутентично што нас разликује од својих родитеља.
Ni tu ne mora da bude pravilo
I najčešće nije

Verovatno ste čuli za izreke ,,gledaj majku biraj ćerku" i ,,kakav otac takav sin''. Šta mislite o tome, da li je to tačno, da li ove izreke imaju nekakvog smisla? Da li ste imali iskustva sa da se uverite da je ovo tačno ili ne? Da li mi svi pomalo ličimo na svoje roditelje?
ima slucajeva u oba pravca. ona koja "potvrdjuju" i ona koja ne
nagledao sam se ljudi, cudi i navika za poslednjih 20 godina.

Muškarci su više skloni da se kritički odnose prema očevima, znam dosta primera, dok žene nesvesno dosta pokupe navike od svojih majki.
ja sam otca do zadnjeg dana slusao i zapovesti izvrsavao a nisam se slagao skoro nikad sa njim oko nekih pitanja
a majci ruku ljubim kad je vidim pa da je vladika pored nje, prvo cu majci prici

pa ti sad vidi

ja sam otca do zadnjeg dana slusao i zapovesti izvrsavao a nisam se slagao skoro nikad sa njim oko nekih pitanja
a majci ruku ljubim kad je vidim pa da je vladika pored nje, prvo cu majci prici

pa ti sad vidi
Pa to sam ja isto rekao, da se muškarci kritički odnose prema očevima a žene ne prema svojim majkama. Ja sam samo čuo da kritikuju majke što se više nisu posvetile sebi umesto što su se posvetile porodici. Drugu kritiku majki od strane njihovih ćerki nisam čuo.

Verovatno ste čuli za izreke ,,gledaj majku biraj ćerku" i ,,kakav otac takav sin''. Šta mislite o tome, da li je to tačno, da li ove izreke imaju nekakvog smisla? Da li ste imali iskustva sa da se uverite da je ovo tačno ili ne? Da li mi svi pomalo ličimo na svoje roditelje?
Не мисли се ту само на физички изглед, чак шта више пре на врлине и мане духовне природе и доброг или лошег васпитања.
Све оно што нас карактерише добили смо из породичних односа, добрих или лоших.

Back