Zoroastar
Domaćin
- Poruka
- 3.783
Podrazumeva se, a što se podrazumeva, ne mora da znači da je i tačno, da najveće parlamentarne stranke predstavljaju glavne tokove volje naroda Srbije.
Pri tome se, čak manje od strane laika, a više od strane „stručnjaka“ za politiku i analizu političke situacije, nonšalantno prelazi preko dve činjenice:
1. Veliki broj Opština Srbije, odnosno građana iz tih Opština, uopšte nema svoje, makar i ovako kilave, predstavnike u nazovi Narodnoj Skupštini, jer ko će biti poslanik odlučuju partije, a ne narod,
2. Takođe više od polovine, pa i više od toga, sa tendencijom rasta tog procenta, uopšte ne učestvuje na izborima. Razlog: nema ponudu za koju bi glasala.
Kad zanemarimo to što zanemaruju i pomenuti „stručnjaci“, pa se kao i oni pravimo da to i nije bitno, možemo evo i mi izvršiti političku analizu kobajagi glavnih.
O vrlinama ne bih, jer sam ili kratkovid ili toga kod njih nema.
Što se mana tiče, da ne bih bespotrebno uvećavao tekst, ukazaću samo na glavne.
Glavna mana DS je odsustvo iz realnosti zemlje u kojoj vlada i vezivanje njene sudbine za (ne)ulazak u EU.
Igranje na jednu kartu je dobro samo kada se u rukama ima najjači adut, a ne nešto što zavisi od tolikog broja uslova, da je malo verovatno da će uopšte i da se dogodi.
Glavna mana SNS je igranje na kartu nezadovoljstva ogromne većine, a da pri tome kao zamenu za ovu vlast u suštini nudi samo to da ta vlast više ne bude vlast.
http://www.fpn.bg.ac.rs/wp-content/...deformacije-teritorijalnog-predstavljanja.pdf
Pri tome se, čak manje od strane laika, a više od strane „stručnjaka“ za politiku i analizu političke situacije, nonšalantno prelazi preko dve činjenice:
1. Veliki broj Opština Srbije, odnosno građana iz tih Opština, uopšte nema svoje, makar i ovako kilave, predstavnike u nazovi Narodnoj Skupštini, jer ko će biti poslanik odlučuju partije, a ne narod,
2. Takođe više od polovine, pa i više od toga, sa tendencijom rasta tog procenta, uopšte ne učestvuje na izborima. Razlog: nema ponudu za koju bi glasala.
Kad zanemarimo to što zanemaruju i pomenuti „stručnjaci“, pa se kao i oni pravimo da to i nije bitno, možemo evo i mi izvršiti političku analizu kobajagi glavnih.
O vrlinama ne bih, jer sam ili kratkovid ili toga kod njih nema.
Što se mana tiče, da ne bih bespotrebno uvećavao tekst, ukazaću samo na glavne.
Glavna mana DS je odsustvo iz realnosti zemlje u kojoj vlada i vezivanje njene sudbine za (ne)ulazak u EU.
Igranje na jednu kartu je dobro samo kada se u rukama ima najjači adut, a ne nešto što zavisi od tolikog broja uslova, da je malo verovatno da će uopšte i da se dogodi.
Glavna mana SNS je igranje na kartu nezadovoljstva ogromne većine, a da pri tome kao zamenu za ovu vlast u suštini nudi samo to da ta vlast više ne bude vlast.
http://www.fpn.bg.ac.rs/wp-content/...deformacije-teritorijalnog-predstavljanja.pdf
Poslednja izmena: