GLASANJE - Najbolji igrač ikada...

lee van cleef

Primećen član
Poruka
761
Federer ili Sampras?Nadal ili Federer? Borg ili McNroe? Agassi ili Sampras? Sampras ili Becker? Federer ili Borg?

Ewo prve ovakve teme na tenisu..:super:

PRAVILA:
Svatko neka da tri tenisača i pokraj svakog neka da broj bodova,
Za onog za kojeg misli da je najbolji neka da tri,za drugog dva,a trečem ide 1 bod
Ovo je glasovanje za najboljeg igrača ikada ,a ne trenutno

Budite objektivni...
 
Federer ili Sampras?Nadal ili Federer? Borg ili McNroe? Agassi ili Sampras? Sampras ili Becker? Federer ili Borg?

Ewo prve ovakve teme na tenisu..:super:

PRAVILA:
Svatko neka da tri tenisača i pokraj svakog neka da broj bodova,
Za onog za kojeg misli da je najbolji neka da tri,za drugog dva,a trečem ide 1 bod
Ovo je glasovanje za najboljeg igrača ikada ,a ne trenutno

Budite objektivni...


не могу бити објективнија,....

Новак ...3 бода
Ђоковић...2 бода
Новак Ђоковић 1 бод

:zcepanje:
 
Federer ili Sampras?Nadal ili Federer? Borg ili McNroe? Agassi ili Sampras? Sampras ili Becker? Federer ili Borg?

I tako dalje i tako dalje....Interesatno,ali ako neko nije bio najbolji ni u svom vremenu - nikako ne moze da bude i najbolji svih vremena....

Konkretno,tu mislim na Agasija.Koliko god on bio odlican igrac,Sampras je za njega ipak bio tata.Onda gledam dalje,Borg i Mekinro.Jeste Borga dobio Mekinro u par finala,ali ljudi,znate li vi ko je bio Bjorn Borg?Eeeeeeeeeee ;) Isto tako,Mekinro je zakacio jos jednog boljeg igraca od sebe a to je igrac koga ovde niko ne spominje - Ivan Lendl!

Dakle,ako racunamo da se - uz svo postovanje igracima koji su igrali pre '73 i uvodjenja ovog sadasnjeg nacina bodovanja - ozbiljan tenis igra poslednjih skoro 40 godina,onda mozemo pricati o samo 3,4 imena,a to su : Borg, Lendl, Sampras i Federer!
E sad,da ne bude da samo popujem...

Moja lista je:

1. Federerer......3 boda
2. Sampras.......2 boda
3. Borg.............1 bod
 
Hvala Playboy :D :D :D

Odmah da s eogradim da je tu bilo jos sjajnih tenisera,ali jednostano,ova trojica su najbolji! Tu se moze ugurati i Rafa za jedno 3,4 godine,minimum,tu nema sta,ali za sada je-po meni,ova lista najrealnija.Imalo je tu krajem '80-tih jos sjajnih tenisera...Ali ova 3,4 tenisera su ipak ostavila,opet kazem,po meni,najjaci utisak.
 
1. Roger Federer - Osvojio 15 Grand Slam titula.
Odnos pobeda i poraza u karijeri : 664–156 (81.0%) .......3 boda

2.Pete Sampras - Osvojio 14 Grand Slam titula (Nikada nije osvojio Roland Garros)
Odnos pobeda i poraza u karijeri : 762–222 (77.44%) ................2 boda

3. Ivan Lendl - Osvojio 8 Grand Slam titula (Nikada nije osvojio Wimbledon)
Odnos pobeda i poraza u karijeri : 1071–239 (81.8%) .......................1 bod
 

Back
Top