Glasanje: Najbolja domaća serija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lista 2


1. Pop Ćira i pop Spira
režija: Sofija Soja Jovanović
scenario: Sofija Soja Jovanović, Stevan Sremac
glume: Đorđe Balašević, Olivera Balašević, Stevan Šalajić, Vesna Čipčić, Dara Čalenić
2. Više od igre
režija: Zdravko Šotra
scenario: Slobodan Stojanović
glume: Petar Božović, Nikola Simić, Ljiljana Dragutinović, Slobodan Aligrudić, Zoran Radmilović
3. Doktorka na selu
režija: Dragoslav Lazić
scenario: Žika Lazić
glume: Ljiljana Blagojević, Milan Srdoč, Marko Nikolić, Mija Aleksić, Radmila Savićević
4. Otpisani. Povratak otpisanih
režija: Aleksandar Đorđević
scenario: Dragan Marković, Siniša Pavić
glume: Dragan Nikolić, Voja Brajović, Miki Manojlović, Aleksandar Berček, Stevo Žigon
5. Dimitrije Tucović
režija: Eduard Galić
scenario: Milovan Vitezović
glume: Ljubiša Samardžić, Ceca Bojković, Bata Stojković, Branko Cvejić, Petar Kralj, Ljuba Tadić
6. Sivi dom
režija: Darko Bajić
scenario: Gordan Mihić
glume: Bata Živojinović, Miša Janketić, Dragan Nikolić, Žarko Laušević, Zoran Cvijanović
7. Priče iz radionice
režija: Zdravko Šotra
scenario: Dragiša Krunić
uloge: Zoran Radmilović, Mira Banjac, Bata Živojinović, Tanja Bošković, Milena Dravić, Mića Tomić
8. Vruć vetar
režija: Aleksandar Đorđević
scenario: Siniša Pavić
glume: Ljubiša Samardžić, M.P.Čkalja, Vesna Čipčić, Bora Todorović, Radmila Savićević
9. Vuk Karadžić
režija: Đorđe Kadijević
scenario: Milovan Vitezović
glume: Miki Manojlović, Aleksandar Berček, Dragana Varagić, Branimir Brstina, Marko Nikolić
10. Grlom u jagode
režija: Srđan Karanović
scenario: Srđan Karanović, Rajko Grlić
uloge: Branko Cvejić, Bogdan Diklić, Miki Manojlović, Aleksandar Berček, Gordana Marić
11. Drugarica ministarka
režija: Stanko Crnobrnja
scenario: Milan Šećerović, Branislav Nušić
glume: Seka Sablić, Petar Kralj, Dejan Matić, Igor Pervić, Radmila Savićević, Mira Furlan
12. Balkan ekspres 2
režija: Predrag Antonijević, Miloš Radović, Aleksandar Đorđević
glume: Aleksandar Berček, Bora Todorović, Olivera Marković, Anica Dobra, Bata Živojinović
 
Evo rezultata sa 2. liste
p.s. (ovaj kvalifikacioni deo je, kao i na glasanju za glumce ubrzan, pošto će kasnije finale od 20 serija trajati duže)

Lista 2:

1. Grlom u jagode 48
2. Sivi dom 47
3. Vruć vetar 43
4. Otpisani.Povratak otpisanih. 41
5. Više od igre 36

6. Vuk Karadžić 35
7. Balkan ekspres 2 33
8. Priče iz radionice 29
9. Pop Ćira i pop Spira 27
10. Dimitrije Tucović 22
11. Drugarica ministarka 17
12. Doktorka na selu 11
 
Iz ove liste proći će 6 serija, a iz grupe najnovijih serija iz poslednjih 5 godina proći će 4 serije.

Lista 3

1. Kraj dinastije Obrenović
režija: Sava Mrmak
scenario: Radomir Putnik
glume: Tihomir Stanić, Ljiljana Blagojević, Aleksandar Berček, Miodrag Krivokapić, Nebojša Dugalić
2. Bolji život
režija: Aleksandar Đorđević, Mihailo Vukobratović
scenario: Siniša i Ljiljana Pavić
glume: Marko Nikolić, Ceca Bojković, Boris Komnenić, Dragan Bjelogrlić, Jelica Sretenović
3. Policajac sa Petlovog brda
režija: Mihailo Vukobratović
scenario: Predrag Perišić
glume: Ljubiša Samardžić, Branka Katić, Zoran Cvijanović, Goran Sultanović, Milena Dravić
4. Otvorena vrata
režija: Miloš Radović, Goran Marković, Mihailo Vukobratović, Miroslav Lekić, Branko Baletić
scenario: Miloš Radović, Biljana Srbljanović, Ivan M.Lalić, Goran Marković, Aleksandra Kostadinović.....
glume: Vesna Trivalić, Milan Gutović, Bogdan Diklić, Olivera Marković, Nikola Đuričko
5. Srećni ljudi
režija: Aleksandar Đorđević, Slobodan Šuljagić
scenario: Siniša i Ljiljana Pavić
glume: Desimir Stanojević, Tanja Bošković, Dubravka Mijatović, Radmila Savićević, Bata Živojinović
6 Složna braća
režija: Oleg Novković, Nele Karajlić
scenario: Nele Karajlić
glume: V.S.Čobi, Goran Sultanović, Nele Karajlić, Davor Dujmović, Seka Sablić, Žika Milenković
7. Zaboravljeni
režija: Darko Bajić
scenario: Gordan Mihić
glume: Srđan Todorović, Boris Milivojević, Mirjana Joković, Anita Mančić, Nikola Kojo
8. Mješovit brak
režija: Milan Karadžić
scenario: Stevan Koprivica
glume: Mima Karadžić, Dara Džokić, Sloboda Mićalović, Nenad Stojmenović, Andrija MIlošević
9. Gore-dole
režija: Miša Radivojević
scenario: Gordan Mihić
glume: Miodrag Krivokapić, Vera Čukić, Bata Stojović, Branko Pleša, Ivana Mihić, Nikola Kojo
10. Metla bez drške
režija: Vladimir Aleksić
scenario: Mila Stanojević Bajford
glume: Slobodan Beštić, Vesna Trivalić, Gala Videnović, Milena Dravić, Voja Brajović, Milan Gutović
11. Porodično blago
režija: Aleksandar Đorđević, Mihailo Vukobratović
scenario: Siniša i Ljiljana Pavić
glume: Miša Janketić, Ceca Bojković, Nebojša Glogovac, Žika Milenković, Vesna Trivalić
12. Lisice
režija: Gorčin Stojanović
scenario: Ana Rodić
glume: Jelena Stupljanin, Hana Jovčić, Radmila Tomović, Nataša Marković, Dragan Jovanović
 
Kraj dinastije Obrenović 7
Bolji život 6
Policajac sa Petlovog brda 3
Otvorena vrata 10
Srećni ljudi 5
Složna braća 11
Zaboravljeni 12
Mješovit brak 2
Gore-dole 9
Metla bez drške 8
Porodično blago 4
Lisice 1
Sve ove serije kojima sam dao ocenu od 12 do 7 su dobre, a ove ostale:dash::dash:
 
Borise, iskreno mi reci, jesi li ti gledao Zaboravljene?Pitam jer ne mogu da verujem da su ti cak i Srecni ljudi i Mjesovit brak i Lisice bolje od te serije.Ako nisi gledao, onda razumem.Jer Zaboravljeni je najbolja serija koju smo ikada imali.Greh je dati joj jedinicu.
 
Borise, iskreno mi reci, jesi li ti gledao Zaboravljene?Pitam jer ne mogu da verujem da su ti cak i Srecni ljudi i Mjesovit brak i Lisice bolje od te serije.Ako nisi gledao, onda razumem.Jer Zaboravljeni je najbolja serija koju smo ikada imali.Greh je dati joj jedinicu.

Iskren da budem, nikad nisam gledao Zaboravljene...Dao sam im keca jer sam sve ostale serije sa liste gledao...
 
1. Kraj dinastije Obrenović 1
2. Bolji život 4
3. Policajac sa Petlovog brda 9
4. Otvorena vrata 8
5. Srećni ljudi 7
6. Složna braća 6
7. Zaboravljeni 3
8. Mješovit brak 2
9. Gore-dole 10
10. Metla bez drške 11
11. Porodično blago 12
12. Lisice 5
 
Milanchetove glasove ne mogu da priznam jer nije gledao skoro nijednu seriji.
Glasaj u sledecem krugu kad budu novije serije, koje si, verujem, gledao.

Rezultati
Lista 3:

1. Otvorena vrat 62
2. Metla bez drške 58
3. Gore-dole 56
4. Bolji život 56
5. Porodično blago 51
6. Srežni ljudi i Zaboravljeni 48

7. Složna brača 44
8. Policajac sa Petlovog Brda 44
9. Kraj dinastije Obrenović 34
10. Mješoviti brak 23
11. Lisice 22

Pravilo je bilo da iz ove grupe prođe 6 serija, a pošto serije Zaboravljeni i Srećni ljudi imaju isti broj poena, prošlo ih je 7.
 
Lista 4

1. Ljubav, navika, panika
režija: Slobodan Šuljagić
scenario: Nebojša Romčević, Slobodan Šuljagić
glume: Seka Sablić, Nikola Simić, Mirka Vasiljević, Marija Karan, Zijah Sokolović, Ljiljana Stjepanović
2. Vratiće se rode
režija: Goran Gajić
scenario: Nikola Pejaković, Goran i Dragan Bjelogrlić, Biljana Maksić
glume: Nikola Đuričko, Dragan Bjelogrlić, Srđan Todorović, Mira Banjac, Mirjana Karanović,Nada Šargin
3. Stižu dolari
režija: Mihailo Vukobratović
scvenario: Siniša i Ljiljana Pavić
glume: Milenko Zablaćanski, Aleksandar Berček, Nela Mihajlović, Dragan Jovanović, Branko Cvejić
4. Ranjeni orao
režija: Zdravko Šotra
scenario: Zdravko Šotra, Mir Jam
glume: Sloboda Mićalović, Ivan Bosiljčić, Nenad Jezdić,Marinko Madžgalj, Vojin Ćetković, Dragan Nikolić
5. Bela lađa
režija: Mihailo Vukobratović, Ivan Stefanović
scenario: Siniša i Ljiljana Pavić
glume: MIlan Gutović, Nenad Jezdić, Petar Kralj, Dubravka Mijatović, Ljiljana Dragutinović, Nebojša Ilić
6. Ulica lipa
režija: Miroslav Lekić
scenario: Miroslav Lekić
glume: Radmila Živković, Josif Tatić, Dragan Mićanović, Nataša Ninković, Ceca Bojković, Ana Franić
7. Ono naše što nekad bejaše
režija: Ivan Stefanović, Mihailo Vukobratović
scenario: Siniša i Ljiljana Pavić
glume: Milan Vasić, Danijela Štajnfeld, Predrag Ejdus, Milan Gutović, Predrag Smiljković, Dejan Lutkić
8. Moj rođak sa sela
režija: Marko Marinković
scenario: Radoslav Pavlović, Ivana Dimić
glume: Dragan Jovanović, Vojin Ćetković, Tanasije Uzunović, Dubravka Mijatović, Nebojša Glogovac
9. Crni Gruja
režija: Milorad Milinković, Igor Stoimenov
scenario: Aleksandar Lazić
glume: Sergej Trifunović, Nenad Jezdić, Boris Milivojević, Nikola Kojo, Marinko Madžgalj
10. Selo gori a baba se češlja
režija i scenario: Radoš Bajić
glume: Radoš Bajić, M.M.Manda, Ljiljana Stjepanović, Dragan Nikolić, Olga Odanović, Nada Blam
11. Gorki plodovi
režija i scenario: Siniša Kovačević
glume: Dragan Petrović, Nenad Maričić, Ljiljana Blagojević, Vuk Kostić, Kalina Kovačević, Marko Živić
12. Pozorište u kući 2007
režija: Ivan Živković, Miroslav Lekić, Balša Đogo
scenario: Ivana Dimić, Novak Novak, Balša Đogo
glume: Dragan Bjelogrlić, Nataša Šolak, Tanja Bošković, Nada Macanković, Branimir Brstina
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top